بهترین منبع جاوا

sprightly

عضو جدید
سلام.من میخوام برنامه نویسی جاوا رو به طور جدی یاد بگیرم.میشه لطفا بگید بهترین منبع فارسی زبان آموزش جاوا چیه؟انتشاراتشم بگید ممنون میشم.:gol:;)

Narciss

عضو جدید
لطف كنيد

لطف كنيد

:confused:يعني واقعا كسي اينجا java بلد نيست كه يه منبع معرفي كنه.منم نياز دارم.

Mehdi.A

عضو جدید
سلام.من میخوام برنامه نویسی جاوا رو به طور جدی یاد بگیرم.میشه لطفا بگید بهترین منبع فارسی زبان آموزش جاوا چیه؟انتشاراتشم بگید ممنون میشم.:gol:;)

:confused:يعني واقعا كسي اينجا java بلد نيست كه يه منبع معرفي كنه.منم نياز دارم.

آخیش!!! تنهایی داشتم خفه می شدم.
خوشحال عزیز (sprightly)، اگر واقعا در یادگیری این زبان جدی هستید، دیر یا زود سر و کارتان به منابع انگلیسی خواهد افتاد. پس از الآن آماده باشید. اما خوشبختانه برای شروع تعدادی منابع فارسی وجود دارد. بهترین منبعی که می توانم به شما توصیه کنم، Java How To Program از سری کتابهای دایتل (Deitel) است. نسخه 6 این کتاب (که به نسخه JDK 1.5 می پردازد) توسط جناب مهندس بهرام پاشایی ترجمه شده و هم اکنون در بازار موجود است (ناشر آن را نمی شناسم ولی به راحتی در بازار پیدا خواهد شد). نسخه 7 این کتاب (که به نسخه JDK 1.6 می پردازد) هم توسط انتشارات اشراقی-صفار ترجمه شده و در حال گذر از مراحل چاپ است.
احتمالا با سری کتابهای Deitel آشنا هستید. این کتابها ویژه دانشگاه ها و مراکز آموزشی تهیه می شوند و یکی از ویژگیهای اصلی آنها، وجود تمرینات فراوان است. کتابی هم در رابطه با زبان جاوا توسط جناب مهندس عین ا.. جعفر نژاد قمی تالیف شده که اصلا توصیه نمی کنم (برخی معتقدند که کتابهای ایشان برای شروع خوب هستند ولی بنده موافق نیستم).
نارسیس عزیز: بهترین منبع جاوا همان سایت سان است java.sun.com. اما خوشبختانه موضوع زبان برنامه نویسی جاوا آنقدر گسترده هست که با ساده ترین جستجوها هم می توانید مطالب فراوانی در اینترنت پیدا کنید. در ادامه برخی از مراجعی که برای خودم مفید بودند را خدمتتان معرفی می کنم.
سایتهای دایتل و شرکاء
www.deitel.com
حاوی موارد جدید، رفع اشکالات و منابعی که به همه آثار منتشر شده دایتل می باشد.
www.deitel.com/newsletter/subscribe.html
ثبت اشتراک برای دریافت رایگان اخبار جدید.
www.prenhall.com/deitel
صفحه خانگی Prentice Hall برای انتشارات دایتل.
www.deitel.com/books/jhtp7/
صفحه خانگی دایتل برای برنامه نویسی جاوا نسخه 7.

مراکز منابع دایتل برای جاوا
www.deitel.com/java/
مرکز منابع جاوا که بروی مقادیر زیادی از موضوعات آنلاین جاوا متمرکز شده است.
www.deitel.com/JavaSE6Mustang/
مرکز منابع نسخه 6 جاوا راهنمای خوبی برای پی بردن به آخرین نسخه های جاوا می باشد.
www.deitel.com/JavaEE5
مرکز منابع برای Java Enterprice Edition نسخه 5.
www.deitel.com/JavaDesignPatterns/
مرکز منابع الگوهای طراحی برای جاوا.
www.deitel.com/CodeSearchEngines/
مرکز منابع موتورهای جستجوی کد و سایتهای کد، که برنامه نویسان می توانند از آن برای یافتن کدهای آنلاین استفاده نمایند.
www.deitel.com/ProgrammingProjects/
مرکز منابع پروژه های برنامه نویسی که راهنمای آنلاین خوبی برای دانشجویان برنامه نویسی می باشد.

سایتهای Sun Microsystems
java.sun.com/developer/onlineTraining/new2java/index.html
راهنمایی برای شروع برنامه نویسی جاوا.
java.sun.com/javase/6/download.jsp
صفحه بارگذاری Java SE 6.
java.sun.com/javase/6/docs/index.html
راهنمای آنلاین Java SE 6.
java.sun.com/javase
صفحه اصلی بستر نسخه استاندارد جاوا.
java.sun.com
صفحه اصلی Sun برای تکنولوژی جاوا.
java.sun.com/reference/docs/index.html
سایت اسناد جاوا برای همه تکنولوژیهای آن.
developers.sun.com
صفحه اصلی Sun که برای برنامه نویسان بارگذاری APIها، کدهای نمونه، مقالات و توصیه های تکنیکی و سایر منابع ارجح پیرامون جاوا را فراهم می نماید.

ویرایشگرها و محیطهای یکپارچه توسعه
www.eclipse.org
از محیط توسعه Eclipse می توان برای توسعه برنامه ها در هر زبانی استفاده نمود. شما می توانید با بارگذاری آن و ضمیمه های جاوا، از آن در توسعه برنامه های جاوایی خود استفاده نمایید.
www.netbeans.org
محیط یکپارچه توسعه NetBeans. یکی از پرمصرف ترین ابزارهای رایگان که توسط Sun توسعه یافته است.
borland.com/products/downloads/downloads_jbuilder.html
بورلند نسخه رایگانی از محیط یکپارچه توسعه جاوا خود یعنی JBuilder فراهم نموده است. شما از طریق این سایت می توانید این محصول را تهیه و به مدت 30 روز بطور آزمایشی مورد استفاده قرار دهید.
www.blueJ.org
BlueJ، ابزاری رایگان برای آموزش زبان جاوا به برنامه نویسان مبتدی می باشد.
www.jgrast.org
صفحه ای برای بارگذاری jGRASP، اسناد و خود آموزها.
www.jedit.org
jEdit، یک ویرایشگر متنیست که به زبان جاوا نوشته شده است.
www.jcreator.com
JCreator یکی از IDEهای معروف جاوا است. JCreator Lite را می توانید بطور رایگان بارگذاری نمایید.
www.textpad.com
TextPad کار کامپایل، ویرایش و اجرای برنامه ای جاوا را انجام می دهد. ویرایشگر آن کدهای جاوا را رنگ بندی می کند.
www.download.com
این سایت برنامه های رایگان و اشتراکی را برای بارگذاری فراهم می نماید، که از جمله می توان به برنامه های ویرایشگر اشاره نمود.

برخی سایتهای دیگر برای منابع جاوا
www.javalobby.org
این سایت اخبار به روز جاوا، محلی برای تبادل نظرات و تکنیکهای برنامه نویسان، و همچنین اطلاعات جامعی پیرامون جاوا را ارایه می نماید.
www.jguru.com
این سایت محیطی برای تبادل نظر، بارگذاریها، مقالات، دوره های آنلاین و مجموعه بزرگی از FAQهای (Frequently Asked Questions) جاوا را فراهم می سازد.
www.javaworld.com
ارایه منابعی برای برنامه نویسان جاوا از جمله مقالات، کتابهای معروف جاوا، نکات و FAQها.
www.ftponline.com/javapro
مجله JavaPro که حاوی مقالات، نکات برنامه نویسی، مروری بر کتابها و بسیاری موارد دیگر می باشد.
sys-con.com/java/
روزنامه ای برای برنامه نویسان جاوا که توسط Sys-Con Media فراهم شده و حاوی مقالات، کتابهای الکترونیکی و سایر منابع جاوا می باشد.

green_mountain

عضو جدید
جاوا بهترين زبان دنيا

جاوا بهترين زبان دنيا

اگه واقعا دنبال يادگيري جاوا هستيد بايد بگم هيچ زبان برنامه نويسي را ياد نمي گيريد مگه اينكه يه پرو‍ه بنويسيد .ما توي دانشگاه مجبور بوديم با جاوا پروژه هامون را بنويسيم بايد بگم بهترين زبان برنامه نويسي و بهترين منبع استفاده از اينترنته شايد اشكالي كه به جاوا مي زدندكمبود امكان گرافيكي جاوا است كه بايد بگم اين اشكال ازjdk1.6 به بعد روبه بهبود است . من خودم پرو‍‍ژه ي پايانيم يك image application با جاوا بود و بايد بگم جاوا از همه بهتره ما يك كتاب فارسي هم يك كتاب برنامه نويسي جاوا تاليف جعفرنژاد هست كه براي آغاز بد نيست ولي بهتره از help جاوا كمك بگيريد .

rezasprit

عضو جدید
سلام
من تازه عضو شدم . فقط برای ( آخیش!!! تنهایی داشتم خفه می شدم.)
امیدوارم مثل سایتهای دیگه همین جوری رها نشیم.

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
آخیش!!! تنهایی داشتم خفه می شدم.
خوشحال عزیز (sprightly)، اگر واقعا در یادگیری این زبان جدی هستید، دیر یا زود سر و کارتان به منابع انگلیسی خواهد افتاد. پس از الآن آماده باشید. اما خوشبختانه برای شروع تعدادی منابع فارسی وجود دارد. بهترین منبعی که می توانم به شما توصیه کنم، Java How To Program از سری کتابهای دایتل (Deitel) است. نسخه 6 این کتاب (که به نسخه JDK 1.5 می پردازد) توسط جناب مهندس بهرام پاشایی ترجمه شده و هم اکنون در بازار موجود است (ناشر آن را نمی شناسم ولی به راحتی در بازار پیدا خواهد شد). نسخه 7 این کتاب (که به نسخه JDK 1.6 می پردازد) هم توسط انتشارات اشراقی-صفار ترجمه شده و در حال گذر از مراحل چاپ است.
احتمالا با سری کتابهای Deitel آشنا هستید. این کتابها ویژه دانشگاه ها و مراکز آموزشی تهیه می شوند و یکی از ویژگیهای اصلی آنها، وجود تمرینات فراوان است. کتابی هم در رابطه با زبان جاوا توسط جناب مهندس عین ا.. جعفر نژاد قمی تالیف شده که اصلا توصیه نمی کنم (برخی معتقدند که کتابهای ایشان برای شروع خوب هستند ولی بنده موافق نیستم).
نارسیس عزیز: بهترین منبع جاوا همان سایت سان است java.sun.com. اما خوشبختانه موضوع زبان برنامه نویسی جاوا آنقدر گسترده هست که با ساده ترین جستجوها هم می توانید مطالب فراوانی در اینترنت پیدا کنید. در ادامه برخی از مراجعی که برای خودم مفید بودند را خدمتتان معرفی می کنم.
سایتهای دایتل و شرکاء
www.deitel.com
حاوی موارد جدید، رفع اشکالات و منابعی که به همه آثار منتشر شده دایتل می باشد.
www.deitel.com/newsletter/subscribe.html
ثبت اشتراک برای دریافت رایگان اخبار جدید.
www.prenhall.com/deitel
صفحه خانگی Prentice Hall برای انتشارات دایتل.
www.deitel.com/books/jhtp7/
صفحه خانگی دایتل برای برنامه نویسی جاوا نسخه 7.

مراکز منابع دایتل برای جاوا
www.deitel.com/java/
مرکز منابع جاوا که بروی مقادیر زیادی از موضوعات آنلاین جاوا متمرکز شده است.
www.deitel.com/JavaSE6Mustang/
مرکز منابع نسخه 6 جاوا راهنمای خوبی برای پی بردن به آخرین نسخه های جاوا می باشد.
www.deitel.com/JavaEE5
مرکز منابع برای Java Enterprice Edition نسخه 5.
www.deitel.com/JavaDesignPatterns/
مرکز منابع الگوهای طراحی برای جاوا.
www.deitel.com/CodeSearchEngines/
مرکز منابع موتورهای جستجوی کد و سایتهای کد، که برنامه نویسان می توانند از آن برای یافتن کدهای آنلاین استفاده نمایند.
www.deitel.com/ProgrammingProjects/
مرکز منابع پروژه های برنامه نویسی که راهنمای آنلاین خوبی برای دانشجویان برنامه نویسی می باشد.

سایتهای Sun Microsystems
java.sun.com/developer/onlineTraining/new2java/index.html
راهنمایی برای شروع برنامه نویسی جاوا.
java.sun.com/javase/6/download.jsp
صفحه بارگذاری Java SE 6.
java.sun.com/javase/6/docs/index.html
راهنمای آنلاین Java SE 6.
java.sun.com/javase
صفحه اصلی بستر نسخه استاندارد جاوا.
java.sun.com
صفحه اصلی Sun برای تکنولوژی جاوا.
java.sun.com/reference/docs/index.html
سایت اسناد جاوا برای همه تکنولوژیهای آن.
developers.sun.com
صفحه اصلی Sun که برای برنامه نویسان بارگذاری APIها، کدهای نمونه، مقالات و توصیه های تکنیکی و سایر منابع ارجح پیرامون جاوا را فراهم می نماید.

ویرایشگرها و محیطهای یکپارچه توسعه
www.eclipse.org
از محیط توسعه Eclipse می توان برای توسعه برنامه ها در هر زبانی استفاده نمود. شما می توانید با بارگذاری آن و ضمیمه های جاوا، از آن در توسعه برنامه های جاوایی خود استفاده نمایید.
www.netbeans.org
محیط یکپارچه توسعه NetBeans. یکی از پرمصرف ترین ابزارهای رایگان که توسط Sun توسعه یافته است.
borland.com/products/downloads/downloads_jbuilder.html
بورلند نسخه رایگانی از محیط یکپارچه توسعه جاوا خود یعنی JBuilder فراهم نموده است. شما از طریق این سایت می توانید این محصول را تهیه و به مدت 30 روز بطور آزمایشی مورد استفاده قرار دهید.
www.blueJ.org
BlueJ، ابزاری رایگان برای آموزش زبان جاوا به برنامه نویسان مبتدی می باشد.
www.jgrast.org
صفحه ای برای بارگذاری jGRASP، اسناد و خود آموزها.
www.jedit.org
jEdit، یک ویرایشگر متنیست که به زبان جاوا نوشته شده است.
www.jcreator.com
JCreator یکی از IDEهای معروف جاوا است. JCreator Lite را می توانید بطور رایگان بارگذاری نمایید.
www.textpad.com
TextPad کار کامپایل، ویرایش و اجرای برنامه ای جاوا را انجام می دهد. ویرایشگر آن کدهای جاوا را رنگ بندی می کند.
www.download.com
این سایت برنامه های رایگان و اشتراکی را برای بارگذاری فراهم می نماید، که از جمله می توان به برنامه های ویرایشگر اشاره نمود.

برخی سایتهای دیگر برای منابع جاوا
www.javalobby.org
این سایت اخبار به روز جاوا، محلی برای تبادل نظرات و تکنیکهای برنامه نویسان، و همچنین اطلاعات جامعی پیرامون جاوا را ارایه می نماید.
www.jguru.com
این سایت محیطی برای تبادل نظر، بارگذاریها، مقالات، دوره های آنلاین و مجموعه بزرگی از FAQهای (Frequently Asked Questions) جاوا را فراهم می سازد.
www.javaworld.com
ارایه منابعی برای برنامه نویسان جاوا از جمله مقالات، کتابهای معروف جاوا، نکات و FAQها.
www.ftponline.com/javapro
مجله JavaPro که حاوی مقالات، نکات برنامه نویسی، مروری بر کتابها و بسیاری موارد دیگر می باشد.
sys-con.com/java/
روزنامه ای برای برنامه نویسان جاوا که توسط Sys-Con Media فراهم شده و حاوی مقالات، کتابهای الکترونیکی و سایر منابع جاوا می باشد.
به جاي اين همه مطلب بهتر نبود دوست عزيز شفاف اصل مطلب رو مي فرموديد؟
به نقل از يكي از بهترين هاي جاوا:
منبع فارسي: راهنماي جامع جاوا هربرت شيلد انتشارات كانون نشر علوم
بعدش mysql and java ترجمه ناقوس كه البته كد هاش رو از مرجع اصلي كپي كنيد.
همين.

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون مستندات موجود در سایت جاوا کافیست
بعد کدهای پروژه های بزرگ اپن سورس رو گیر بیارید و شروع کنید به خواندن انها

maryam27

عضو جدید
سلام.
من خودم به تازگی یادگیری جاوا رو با یه کتاب شروع کردم که فکر کنم بد نباشه اگه به شما هم معرفیش کنم.
اسم : خودآموز جاوا6 در 21 روز
نویسنده : راجرز کادن هد-لورا همی
مترجم ها : علیرضا زارع پور - سید احمد ابطحی - احترام توسلی
ناشر :"نص "
امیدوارم که به دردت بخوره!!در کل کتاب بدی نیست!!

• Like
واکنش ها: efhc

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من خودم به تازگی یادگیری جاوا رو با یه کتاب شروع کردم که فکر کنم بد نباشه اگه به شما هم معرفیش کنم.
اسم : خودآموز جاوا6 در 21 روز
نویسنده : راجرز کادن هد-لورا همی
مترجم ها : علیرضا زارع پور - سید احمد ابطحی - احترام توسلی
ناشر :"نص "
امیدوارم که به دردت بخوره!!در کل کتاب بدی نیست!!
منم تازه یادگیریش شروعکردم البت این کتاب رو دارم اما از روی یه کتاب الکترونیکی که از نت گرفتم دارم می خونم مال بچه های دانشگاه قمه

• Like

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابهای ۲۱ روزه از نظر محتوی زیاد کامل نیستند

• Like

maryam27

عضو جدید
سلام
شایدکتاب هایبه قول شماکتابهای 21 روزه زیاد کامل نباشن!ولی برای شروع بد نیست!!!من که زبون کتابو خیلی خوب میفهمم!!

• Like

sahar.setayesh8

عضو جدید
ارتباط یک فیلد عکس با netbeans

ارتباط یک فیلد عکس با netbeans

سلام
کسی میتونه بهم بگه چطور میتونم یه فیلد عکس را از بانک اطلاعاتی mysql توی netbeans نشون بدم

• Like

student67

عضو جدید

سلام. به نظر من هم همون کتاب "راهنمای جامع java" خیلی مناسبه. نویسنده : هربرت شیلد و مترجم : فرهاد قلی زاده نوری. ناشر : سیمین دخت(کانون نشر علوم)
موفق باشید.

• Like

efhc

عضو

سلام ;);););)

من در قسمت برنامه نویسی در تاپیک(چرا جاوا زبان جالبی است)چند لینک جدید از

مثالهای جاوا گذاشتم میتونی یه سری هم به اونجا بزنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!;););)

efhc

عضو

سلام ;);););););)

من در قسمت برنامه نویسی در تاپیک(چرا جاوا زبان جالبی است) چند لینک جدید

از مثالهای جاوا گذاشتم میتونی یه سری هم به اونجا بزنی!!!!!!!!!!!!!!!!;););)

آمیتیسا

عضو جدید
سلام، چرا هر کاری میکنم فیل باز نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟