اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

نکا تی برای بهداشت و مراقبت از مو در فصل پاییز

Collapse
X
 
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
Clear All
new posts

  نکا تی برای بهداشت و مراقبت از مو در فصل پاییز
  نکته هایی که باید در فصلی پاییز برای داشتن مو هایی سالم رعایت کنید

  برای داشتن مو های زیبا و سالم باید در هر فصل متناسب با همان فصل مراقب مو های تان باشید. در این مقاله به شما نکته هایی را می گوییم که باید در فصل پاییز برای داشتن مو هایی سالم آنها را رعایت کنید. تغییرات آب و هوا می‌تواند به طور جدی مو‌های ‌تان را به‌ هم بریزد، هم رنگش و هم بافتش را‌.

  تغییر در دما و بارندگی ها می تواند تاثیر بدی به روی موهای شما داشته و سبب مشکلاتی مثل خشکی، شوره سر، الکتریسیته ساکن مو و بسیاری مشکلات دیگر شود. علاوه بر این، در پاییز تاثیر مخرب نور خورشید تابستانی به روی موها آشکار می شود و به همین دلیل به نظر من پاییز فصل از مراقبت شدید از مو است.
  مراقبت از مو : در این مقاله به شما نکته هایی را می گوییم که باید در فصلی پاییز برای داشتن مو هایی سالم آنها را رعایت کنید.
  روش هایی برای مراقبت از مو در فصل پاییز

  درست شامپو زدن
  شامپو را ابتدا روی پوست سر قرار داده و این ناحیه را شست و شو دهید و در پایان سراغ طول موها و انتهای آن بروید. ماساژ پوست سر به آرامی و با حرکت دایره ای رو به بالا باعث افزایش گردش خون در پوست سر می شود و اصطکاک کمتری ایجاد می کند. زمان شامپو زدن را طولانی نکنید. شامپو زدن موها نباید بیشتر از 3 دقیقه طول بکشد.


  اجتناب از آب داغ
  هر چند حمام آب داغ بویژه در فصول سرد، می تواند باعث سرحال شدن ما شود اما استفاده از آب داغ در حمام تاثیرات نامطلوبی بر پوست و مو دارد. آب داغ با از بین بردن چربی های ضروری مو باعث خشک شدن و گره افتادن موها می شود. آب ولرم گزینه خوبی برای شست و شوی مو است. همچنین شستن موها با آب سرد، موجب باز شدن منافذ پوست سر و مرطوب ماندن و براق شدن موها می شود.

  درست برس زدن
  برس زدن درست، اهمیت زیادی برای سلامت مو دارد. بهتر است به جای شانه از برس استفاده شود. برس زدن باید از انتهای مو شروع و به سمت بالا ادامه پیداکند. بهتر است همیشه موها را از لایه زیر به سمت بیرون برس بکشید.


  خودداری از حمام طولانی
  حمام های طولانی بیشتر از آن که مفید باشند به سلامت موها آسیب می زنند. کارشناسان می گویند حمام هایی که بیشتر از ده دقیقه طول می کشند چربی های ضروری مو را از بین برده و باعث خشکی موها می شوند.


  درست خشک کردن موها
  یکی از بزرگ ترین اشتباهات خشک کردن موها، مالیدن آنها با حوله است. مالیدن موها با حوله باعث کشیده شدن و تخریب ریشه و انتهای موها
  می شود. بهترین راه برای خشک کردن موها این است که با حوله ضربه های آرامی به موها بزنید.
  همچنین کارشناسان می گویند بهتر است به جای خشک کردن مو با حوله، از یک پارچه کتانی نرم استفاده کنید. دلیلش این است که حوله همراه با آب، رطوبت را هم از موها جذب می کند، اما پارچه کتانی بدون آن که رطوبت مو را کاهش دهد آب اضافی آن را جذب می کند. کافی است پارچه کتانی را 20 دقیقه دور موها بپیچید تا آب اضافی موها گرفته شود.


  برای مراقبت از موهای تان در پاییز رطوبت را بیشتر کنید‌
  صحبت در این‌ باره را با یک پرسش آغاز می‌کنیم. آیا با پوست خشک و خارش آن که با سرد شدن هوا آشکار می‌شود، آشنا هستید‌؟ این موضوع در مورد مو‌های‌تان هم صادق است‌. تغییر فصل از تابستان به پاییز‌، زمانی است که باید ماسکی برای مو‌های‌تان استفاده کنید یا شامپو و نرم‌کننده خود را تغییر دهید تا مو‌های‌تان بتواند خود را با این تغییرات آب و هوا‌یی وفق دهد‌. به دنبال مواد مرطوب‌کننده‌ای باشید تا رطوبت مو‌های‌تان حفظ شود‌.


  برای مراقبت از موهای تان در فصل پاییز از ترکیبات طبیعی استفاده کنید
  نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید این است که با استفاده از ترکیبات تمام طبیعی‌، جلوی خشک شدن بیشتر مو‌های خود را بگیرید‌. به گفته متخصصان پوست و مو، مواد طبیعی راه‌حل اصلی این مشکل هستند‌، زیرا مانند مواد شیمیایی و الکلی روغن مو‌های‌تان را از بین نمی‌برند‌. پیشنهاد آنها این است برای مرطوب کردن بیشتر موها از مواد طبیعی‌، ماسک ویژه روغن درمانی کراتین استفاده شود.


  برای مراقبت از موهای تان در پاییز ،از حجم‌دهنده‌ها استفاده کنید
  با سردی هوا‌، رطوبت موها کمتر شده و باعث لختی مو‌ها می‌شود‌. استفاده از تقویت‌کننده به همراه اسپری حجم‌دهنده برای تقویت ریشه‌ها البته به میزان لازم کمک خوبی به بهتر شدن موهای شما در فصل پاییز می‌کند.


  دلم آرامش وارانه میخواهد.. یعنی : ش م ا ر ا ....

  بدتر از مرگ چیست؟ آنچه بعد از آمدنش مرگ را می‌طلبی...
  ويکتور هوگو

Working...
X