آلودگی هوای تهران در وضعیت هشدار است

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
راساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهرتهران بر میزان غلظت آلاینده‌های ذرات کمتر ازده میکرون و ذرات معلق کمتراز دو و نیم میکرون نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده و از میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن کاسته شده است.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا می‌گوید وقتی گفته می‌شود هوای تهران ناسالم است، یعنی شاخص هوای بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ ویا همان هشدار است، اما اطلاق شاخص کیفیت هشدار و یا اضطرار به هوای تهران به عهده کمیته مواقع اضطرار است.
به گزارش ایلنا، براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهرتهران بر میزان غلظت آلاینده‌های ذرات کمتر ازده میکرون و ذرات معلق کمتراز دو و نیم میکرون نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده و از میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن کاسته شده است.
به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمترازدو و نیم میکرون فراتر از حد مجازبوده و شاخص کیفیت هوا هم‌اکنون در شرایط ناسالم است.
با توجه به گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر آسمانی صاف و درپاره‌ای نقاط همراه با غبارصبحگاهی انتظار می‌رود شاخص کیفیت تا ساعات ظهر درشرایط ناسالم بافی بماند.
یوسف رشیدی مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا در مورد شاخص کیفیت هوا گفت: در واقع هوای ناسالم همان هوا در وضعیت هشدار است.
او توضیح داد: هنگامی که هوا ناسالم است، شاخص هوای بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ است که این نشان دهنده هوای در وضعیت هشدار است، شاخص ۲۰۰ تا ۳۰۰ هم شرایط اضطرار را نشان می‌دهد وشاخص هوای ۳۰۰ به بالاتر، هوا بحرانی است.
رشیدی تاکید کرد: اطلاق شاخص کیفیت هشدار و یا اضطرار به هوای تهران به عهده کمیته مواقع اضطرار است، ولی در واقع در حال حاضر هوای ناسالم تهران در وضعیت هشدار است.

بصیرت زا

اخراجی موقت
من به خبر شما اضافه میکنم که هنوز هوای تهران پایدار است..
بنده چندین بار در یک تایپک توضیح دادم دلیل این پایداری هوای تهرانی آسمانی می باشد و نه زمینی..
و هیچ یک از مسئولان دلسوز نظام اسلامی در این پایداری نفشی ندارند..
باید دست به دعا شد و هم چنین کارهایی در همین راستا انجام داد..
به نظرم 9 دی فرصت خوبی است..
هم تظاهرات میلیونی در شهر ها میکنیم و در آن روز نماز باران میخوانیم..
اینطوری تظاهراتمان که بر علیه منافقان و دست اندرکارن فتنه ی 88 ای که به نظر من بانی این وضع هشدار می باشد را انجام میدهیم شاید فرجی حاصل شود..
به امید اینکه دیگر در جامعه ی اسلامی شاهد این جور قضایا نباشیم که نتیجه اش بی بارانی های امسال و پایداری هوای تهران بود..

بالا