یه سوال مبهم

baran0

عضو جدید
SALAM KASI DAR MORED AMPERAJ YA VOLTAJ MONASEB DAR JOSHKARI TIG &SMAW RO MIDONEH KOMAKAM KONID

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

اول از همه اینکه زبان تالار پارسی هست ، فینگیلیش تایپ نکنید .

جواب :

آمپر مورد استفاده در این جوش ها بستگی به جنل س قطعه و ضخامت اون داره ، که انتخاب میشه ، واصلاً نمیشه یه آمپر رو به عنوان آمپر مناسب جوش انتخاب کرد ، مگر با دانستین جنس و ضخامت و ابعاد قطعه

ولتاژ هم که یه فرمول داره ، شما آمپراژ مورد استفاده رو داخل اون فرمول قرار میدید و ولتاژ رو میگیرید . پس آمپراژ مهم تر هست .

baran0

عضو جدید
سلام ببخشید جنس کربن استیل گرید Aض به ابعاد150*70*10که ضخامت ان 10میلی متر است برای هردونوع جوشکاری TIG&SMAWمیخوام بدونم ولتاژوجریان مناسب چقدرخوبه . ومعمولا از چه دستگاههایی استفاده می شود
ممنونم که پاسخ سوالم و دادید

sonya.b

عضو جدید
همون طور که مهندس حسین گفتن نمیشه یه امپر خاص رو تعریف کرد. معمولا توی روش جوشکاری smaw به ازای هر میلیمتر ضخامت الکترود 30-40 امپر شدت جریان لازمه. اگه ضخامت قطعه خیلی زیاد نباشه محدوده امپر 80-140 محدوده خوبی هست. در روش TIG محدوده امپر 90-120 معمولا هست اما بازم کلی گفتم بستگی به شرایط فرق میکنه. میزان ولتاژ هم متفاوته اما با این رنج امپر محدوده 22-25 ولت مناسب هست.

sonya.b

عضو جدید
سلام ببخشید جنس کربن استیل گرید Aض به ابعاد150*70*10که ضخامت ان 10میلی متر است برای هردونوع جوشکاری TIG&SMAWمیخوام بدونم ولتاژوجریان مناسب چقدرخوبه . ومعمولا از چه دستگاههایی استفاده می شود

فکر نمیکنم برا ضخامت 10 میلیمتر روش TIG مقرون به صرفه باشه مگر اینکه فقط پاس نفوذیتون رو با فیلر یزنید و بقیش رو با الکترود. محدوده امپر رو توی پست قبلی گفتم . ولتاژ رو برای چی میخاین؟ معمولا تا اونجا که من میدونم اکثر رکتیفایر ها ولتاژ ثابتن و شما نیازی نیست که بخاین ولتاژ رو روی عدد خاصی تنظیم کنید!!فقط امپر مهمه. منظورتون رو از دستگاهها متوجه نشدم!!! خوب برا جوشکاری از رکتیفایر استفاده میشه !

Ho$$ein

کاربر ممتاز

SMAW رو همین 80 خوبه ،
TIG هم حدود 120 بزنید خوبه ، البته یادتون باشه که با افزایش آمپر باید سرعت پیشروی تون رو هم بیشتر کنید ، دبی گاز هم بین 8 تا 9 باشه خوبه .

ولتاژ رو فکر میکنم چون کار پژوهشی هست میخواین بررسی کنید ، نیازی به تنظیم ولتاژ نیست ، و همونطور که خانم مهندس فرمودن رکتیفایر ها ولتاژ ثایت هستن ، یا به عبارتی با آمپری که شما بهش میدید ولتاژ رو تنظیم میکنند .

یه فرمول داشت ، دقیق یادم نیست .

baran0

عضو جدید
از تمامی دوستان ممنونم دارم یه کا پژوهشی میکنم شنیدم ضخامت فیلر در 30یا 40ب بشه میزان آمپر را میتوان بدست آورد.میخوام بررسیکنم اگر ولتاژ یا شدت جریان بالا به چی میشه ده نوع جوشکاری بحث مقون به صفه واینا نیست میخوام بونم بااین مسائلی که گفتم برای جوش smaw میزان آمپر80وtigمیزان آن90- 120 است طبق گفته یدوستان .بچه ها میخوام د جوشکای tig عیب بهم بزنم اونم prosity کدوم عامل ا تغیی بدم تا به این نتیجه بسم .ممنون میشم اگ دوباره کمکم کنید

Ho$$ein

کاربر ممتاز
اگه بخواید عیب پروزیتی رو داشته باشید باید دبی جریان گاز رو کم کنید ، سطح کار روغنی باشه ،

اگر هم بخواید تو کار پژوهشی تون حقه بزنید میتونید یه 10 تا چوب کبریت رو برداید و گوگرد اونرو بتراشید و جمع کنید ، قبل از شروع جوش و در حین جوشکاری این گوگردها رو در محل جوش بریزید، جوش میشه دنیای پروزیتی :دی

بالا