گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاااااا امروز به دعاهاتون نیاز دارم
کارم خیلی گیره
تورو خدا دعا کنین برام:cry:

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای عزیزم روزتون مبارک:w14:

من با اون کلاه زرد خیلی خاطره دارم شما چطور؟

n-s-t

عضو جدید
سلام به دوستان
کسی میدونه بهترین جا واسه کاراموزی کجاست؟ من این ترم کاراموزی دارم ولی نمیدونم باید کجا برم اگه میشه کمک کنید

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
کسی میدونه بهترین جا واسه کاراموزی کجاست؟ من این ترم کاراموزی دارم ولی نمیدونم باید کجا برم اگه میشه کمک کنید

گرایشتون چیه؟
بستگی به گرایشتون داره و علاقه تون

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دوستای عزیزم روزتون مبارک:w14:

من با اون کلاه زرد خیلی خاطره دارم شما چطور؟
سلام
روز مهندس مبااااارکککک

اخ اخ . کلاه زرد!!! اول اینکه خیلیا دکترا رو هم تموم میکنن ولی هنوز اون کلاه رو از نزدیک ندیدن :/
ولی الان می خوام یه خاطره بگم که چقدر مهمه ادم همیشه اون کلاه رو سرش باشه .. کاراموزی که بودم خودم زیاد به این چیزا اهمیت نمی دادم .. چند روز اول رو سرم بود چون ذوق داشتم :D ولی بعدش که اوستای کار شدیم دیگه گذاشتمش کنار :D ولی یه بار وقتی توی پلنت بودم . پلنتی که هیچکی توش نبود سالی به سالیااا .. یکی از دوستان داشت چند طبقه بالاتر یه پیچی رو باز میکرد .. بعد یهو از دستش پیچه در میره و میوفته پایین .. همین طور که پیچه داشت میومد پایین و دلنگ دولونگ صدا میداد یهو دیدم از کنار سرم رد شد و محکم خورد زمین. پیچه قشنگ اندازه یه انگشت بود! اون موقع فهمیدم چه اشتباهی کردم که کلاه سرم نیست .. اگه یکم اونورتر ایستاده بودم خدا می دونست چی میشد.
از من به شما نصیحت . کلاه ایمنی رو حتما بذارید رو سرتون

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
روز مهندس مبااااارکککک

اخ اخ . کلاه زرد!!! اول اینکه خیلیا دکترا رو هم تموم میکنن ولی هنوز اون کلاه رو از نزدیک ندیدن :/
ولی الان می خوام یه خاطره بگم که چقدر مهمه ادم همیشه اون کلاه رو سرش باشه .. کاراموزی که بودم خودم زیاد به این چیزا اهمیت نمی دادم .. چند روز اول رو سرم بود چون ذوق داشتم :D ولی بعدش که اوستای کار شدیم دیگه گذاشتمش کنار :D ولی یه بار وقتی توی پلنت بودم . پلنتی که هیچکی توش نبود سالی به سالیااا .. یکی از دوستان داشت چند طبقه بالاتر یه پیچی رو باز میکرد .. بعد یهو از دستش پیچه در میره و میوفته پایین .. همین طور که پیچه داشت میومد پایین و دلنگ دولونگ صدا میداد یهو دیدم از کنار سرم رد شد و محکم خورد زمین. پیچه قشنگ اندازه یه انگشت بود! اون موقع فهمیدم چه اشتباهی کردم که کلاه سرم نیست .. اگه یکم اونورتر ایستاده بودم خدا می دونست چی میشد.
از من به شما نصیحت . کلاه ایمنی رو حتما بذارید رو سرتون

خدا بهت رحم کرد
از این اتفاقا زیاد میافته

یکی از وظایفم توی کارخونه این بود که هرکارگری کلاه سرش نمیذاشت گزارش میکردم از حقوقش کسر میشد:D

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان خوبم:gol:
روز مهندس رو تبریک میگم به تمام کسانی که مهندسی را درک کردند، به تمام کسانی که پلی ساختند از انتهای بن بست کوچه ی رفاه تا بیکران، به تمام کسانی که خود را شبانه روز وقف کردند تا همگان شبانه روزی روشن داشته باشند، به تمام کسانی که لذتش را فهمیدند نه آنان که تنها به نامش خوانده شدند...و به همگی شما
روزتون مبارک:w14:

( به من که امروز کادو هم دادن :D )

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
من هم روز مهندس رو به همه ی مهندسان زحمتکش و فعال تبریک میگم.:gol:
اگه میخواین اوج "مهندسی" و اهمیتش رو درک کنید فقط کافیست این مسئله رو مطرح کنید که:

فقط به مدت 5 دقیقه بدون وسایل یا هر چیز دیگه ای که مهندسان در ساخت و تولیدش دست داشتند زندگی کنید!
تصور کنید و ببینید چه میشود!!;)

بازم این روز گران قدر رو به همه تبریک میگم، علی الخصوص به مهندسان واقعی!

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا شما هم از بیکاری خسته شده اید؟
آیا شما هم به دنبال شغل مرتبط با رشته خود هستید؟
آیا شما هم جدیدا تصمیم گرفته اید از بیکاری دستیار دندانپزشک شوید؟
آیا شما هم خسته شده اید؟

بله منم دقیقا همه این موارد بالا هستم :'(

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا شما هم از بیکاری خسته شده اید؟
آیا شما هم به دنبال شغل مرتبط با رشته خود هستید؟
آیا شما هم جدیدا تصمیم گرفته اید از بیکاری دستیار دندانپزشک شوید؟
آیا شما هم خسته شده اید؟

بله منم دقیقا همه این موارد بالا هستم :'(

من هم همه موارد به غیر از مورد 3 :cool:
البته هم چنان امیدوارم :smile:

ini

عضو جدید
سلام
میشه تو بدست آوردن ضرایب معادله ی پنگ رابینسون کمکم کنید؟
معادله درجه سه بر حسب حجم رو دارم ولی جای گذاری کردنی بدست نمی یاد یعنی یه معادله درجه 3دیگه بدست میاد!باید دوباره اونو حل کنیم؟:( راهی برا بدست آوردنش اگه بلدین ممنون میشم بگید

"Che.Engineer"

عضو جدید
سلام
میشه تو بدست آوردن ضرایب معادله ی پنگ رابینسون کمکم کنید؟
معادله درجه سه بر حسب حجم رو دارم ولی جای گذاری کردنی بدست نمی یاد یعنی یه معادله درجه 3دیگه بدست میاد!باید دوباره اونو حل کنیم؟:( راهی برا بدست آوردنش اگه بلدین ممنون میشم بگید
در نقطه بحرانی v-vc=0 پس0= 3^(v-vc)
حالا اون توان سه رو بازش کن و با خود رابطه مقایسش کن فکر کنم بدست میاد

ini

عضو جدید
در نقطه بحرانی v-vc=0 پس0= 3^(v-vc)
حالا اون توان سه رو بازش کن و با خود رابطه مقایسش کن فکر کنم بدست میاد
نه بدست نمیاد معادله درجه سه پارامتری بدست میاد که باید حل بشه :( اونو میخام :((البته مرسی از راهنمایی شمام :)

Chemical92

عضو جدید
سلام دوستان

برای درس ترمودینامیک 2 چی کار کنم خوبه؟استاد ما فقط میان یه سری فرمول اثبات میکنن میرن .ما هم کلا هیچ آآشنایی با سوالات نداریم.کلاس حل تمرین جداهم نداریم.حالا من برم سراغ مثلا کتاب ون نس یقینا خواهم موند درش. :cry:

فعلا ترمو محلول هارو داریم میخونیم.میخاستم ببینم به نظرتون خودم بخام بخونم و با نمره خوب پاسش کنم چیکار کنم؟ معدل این ترم برام به شدت مهمه!:redface:

کدوم کتاب مرجع یا کنکوری و توضیحی رو بخونم که خوب از سطح پایین شروع کرده باشه و مثال و غیره هم داشته باشه؟

اصلا هم نمیشه رو استاد حساب کرد.

ممنون میشم راهنمایی کنید.:gol:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

برای درس ترمودینامیک 2 چی کار کنم خوبه؟استاد ما فقط میان یه سری فرمول اثبات میکنن میرن .ما هم کلا هیچ آآشنایی با سوالات نداریم.کلاس حل تمرین جداهم نداریم.حالا من برم سراغ مثلا کتاب ون نس یقینا خواهم موند درش. :cry:

فعلا ترمو محلول هارو داریم میخونیم.میخاستم ببینم به نظرتون خودم بخام بخونم و با نمره خوب پاسش کنم چیکار کنم؟ معدل این ترم برام به شدت مهمه!:redface:

کدوم کتاب مرجع یا کنکوری و توضیحی رو بخونم که خوب از سطح پایین شروع کرده باشه و مثال و غیره هم داشته باشه؟

اصلا هم نمیشه رو استاد حساب کرد.

ممنون میشم راهنمایی کنید.:gol:
سلام.
چرا اینقدر ناامیدی؟؟؟
یه مهندس به توانایی هوشی خودش باید ایمان داشته باشه :) .
برو کتاب ون نس رو بذار جلوت و از متن کتبا شروع کن به خوندن و مسائل حل شده ی کتاب رو بخون و با روش حل مسئله آشنا بشو :) .
کم کم راه میفتی :) .
اصن نگران نباش.
راه میفتی.

iCAN

عضو جدید
سلام خدمت دوستای گل
لطفاً کمک کنید
اقا من میخوام پروپزالم رو بدم
موضوع رو انتخاب کردم
اگه بخوام ببینم کسی رو این موضوع کار کرده یا نه از کجا باس بدونم؟
بعد اینکه سایتهای خوب واسه سرچ که اطلاعات بم بده واسه فراهم کردن پروپزال؟
ممنون میشم کمک کنید

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستای گل
لطفاً کمک کنید
اقا من میخوام پروپزالم رو بدم
موضوع رو انتخاب کردم
اگه بخوام ببینم کسی رو این موضوع کار کرده یا نه از کجا باس بدونم؟
بعد اینکه سایتهای خوب واسه سرچ که اطلاعات بم بده واسه فراهم کردن پروپزال؟
ممنون میشم کمک کنید
درود بر شما
موضوع رو مطرح کنید تا دوستانی که روش کار کردن اطلاع بدن

سلام
من واقعا دارم از بس بیکاری رو تجربه کردم دارم روانی میشم توی جنوب برا خانوما کار هست من اگه جهنمم باشه حاضرم برم لطفا کسایی که اونجا کار میکنن یه توضیحی بدن که یه خانم چطور میشه اونجا بیاد کار کنه والله استخدامی که نیست اگه هم باشه فقط نیروی مرد میگیره اخه این چه وضعشه واقعا اگه نیازی به زن نیست پس چرا تو این رشته توی دانشگاه جنس مونث هم میگیرن خوب دیگه دانشجوی زن نگیرن ما رو هم راحت کنن بخدا خسته شدیم از این وضعیت

سلام
من واقعا دارم از بس بیکاری رو تجربه کردم دارم روانی میشم توی جنوب برا خانوما کار هست من اگه جهنمم باشه حاضرم برم لطفا کسایی که اونجا کار میکنن یه توضیحی بدن که یه خانم چطور میشه اونجا بیاد کار کنه والله استخدامی که نیست اگه هم باشه فقط نیروی مرد میگیره اخه این چه وضعشه واقعا اگه نیازی به زن نیست پس چرا تو این رشته توی دانشگاه جنس مونث هم میگیرن خوب دیگه دانشجوی زن نگیرن ما رو هم راحت کنن بخدا خسته شدیم از این وضعیت

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام دوست من
جنوب اگر منظورتون شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه باشه، خیر متاسفانه چند سالی هست که استخدامی خانم ندارند.در واقع هر زمان که زمان آزمون های استخدامی در هم چنین شرکت هایی فرا میرسه، فقط آقایان پذیرش میشوند.
من دوستانی دارم که به واسطه پدرهاشون در بعضی از این شرکت ها استخدام شده اند!!
ولی این شرایط رو اکثریت تجربه میکنند به نظرم سعی کنید در یک حرفه مناسب کسب تجربه کنید
در این مورد باچند فرد باتجربه و اهل فن مشورت کنید .

آخرین ویرایش:
اخه دوست عزیز من فقط دوست دارم تو رشته خودم فعالیت کنم کارافرینیم خوشم نمیاد مگه اونم الکیه حداقل یه مقدار سرمایه میخواد من هرجا باشه میرم حتی کار تو شرکتای خصوصیم برام فرق نداره فقط تو زمینه رشته خودم باشه جنوبم باشه مهم نیست اخه مگه همه واحداشون بهره بردارین که مرد میخان حالا تو قسمت ازمایشگاهی یا کار تحقیقاتیم هست اینا همه از سیاستشونه که میخان زنا رو حذف کنن دوستان من پارتی ندارم میدونم بیشترشم پارتی بازیه تورو خدا اگه جایی استخدامی دیدین حالا جنوب یا تهران یا شرکتای خصوصی یه اطلاعی بدین بخدا دیگه کلافه شدیم

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه دوست عزیز من فقط دوست دارم تو رشته خودم فعالیت کنم کارافرینیم خوشم نمیاد مگه اونم الکیه حداقل یه مقدار سرمایه میخواد من هرجا باشه میرم حتی کار تو شرکتای خصوصیم برام فرق نداره فقط تو زمینه رشته خودم باشه جنوبم باشه مهم نیست اخه مگه همه واحداشون بهره بردارین که مرد میخان حالا تو قسمت ازمایشگاهی یا کار تحقیقاتیم هست اینا همه از سیاستشونه که میخان زنا رو حذف کنن دوستان من پارتی ندارم میدونم بیشترشم پارتی بازیه تورو خدا اگه جایی استخدامی دیدین حالا جنوب یا تهران یا شرکتای خصوصی یه اطلاعی بدین بخدا دیگه کلافه شدیم

یادش بخیر یه روزی ما هم همچین آرزوهایی داشتیم
اما حالا ....:w22:

خدایا شکرت

بالا