کنترل تجهیزات با کامپیوتر

hamid_hossi

عضو جدید
سلام به دوستان.اگه بخوام لوازم منزل رو با کامپیوتر کنترل کنم میشه قدم به قدم راهنماییم کنین؟

hamid_bargh

عضو جدید
aziz manzooret az contrul chiye va kodom lavazem ?badesham are momkene amma kharjesh khieli balas. shoma ye servere kochik mikhay ke vasl kuni be pcit va ye seri madarhaye contrul kunande va hamintur ye seri elemanhaye mekaniki vase ye seri lavazem ke be sorate mekaniki contrul mishan dar kul in yekare khieli hazine bare va hamintur bayad vase harkodom ye dorbin bezari va ye system lazem dari ke dorbina ru ba acces point beheshun vasl kuni va fek kunam gheymate har dorbinam hodode 600tomane ke inu men babe mesal goftam ke az lahaze hazine motevajeh beshi. behar hall age yekam daghightar begi kodom vasayel motmaenan behtar mishe rahnamaeit kard aziz.va dar akhar inam begam in kar khieli be elme robotic ham niaz dare.

hamid_hossi

عضو جدید
وااااای یعنی بیجاره شدم؟من ترم اخرم اینم پروزمه.استادم این موضوع رو داده.حتی نمیدونم چی رو کنترل کنم.میشه راهنماییم کنی؟

hamid_hossi

عضو جدید
استادم خیلی گیره.اعصاب ندارم.هر وسیله ای که ساخت بوردش راحت تر باشه.به نظرت چی خوبه؟:cry:

hamid_hossi

عضو جدید
اقا حمید من از کجا شروع کنم؟کنترل دما خوبه؟واقعا به کمکتون احتیاج دارم.روناک.راستی عیدتون هم مبارک:D

maverick

عضو جدید
با سلام
چند مدل پروژه اینجوری تو اینترنت هست یه سرچ بزن پیدا میکنی ! اگه میخوای وسایل منزل رو در حد خاموش روشن کردن کنترل کنی خیلی ساده است و فقط کافیه بتونی به پورت سریال یا پارالل کامپیوتر مقدار باینری بفرستی و بعدش این مقدار رو بدی به دیکدر و بعدش هم به چند تا رله و به یه اینترفس با حال دم استادتون رو ببنی:lol: اما اگه منظور از کنترل کنترل دما و توان و... هست بهتره از میکرو کنترلر و کامپیوتر استفاده کنی ( یکم سختره اما شدنیه )

پ.ن : یه زمانی (5-6 سال پیش ) من هم یه همچنین کاراهایی ( در حد خاموش و روشن کردن )به اتفاق یه دوست کامپیوتری انجام دادم ولی اون موقع چون نمیدونستم باید از بافر استفاده کنم تا پورت اورلد نشه نزدیک بود پورت کامپیوتر این بنده خدا بسوزه پس بپا بافر رو در هر حال فراموش نکنی ( چه با میکرو چی بی میکرو )

شاد باشی

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما باید وسایل منزل باشه
اگر در حالت کلی میخوای و اطلاعاتی اصلا در این زمینه نداری میتونم یه کتاب بهت پیشنهاد کنم
کنترل و راه اندازی دستگاه های جانبی توسط کامپیوتر از انتشارات نص نویسنده:مهندس محسن شکیبا فر