پازل اعداد

طایم

عضو جدید
سلام وقت همگی دوستان بخیر
یه کمک فوری میخواستم برنامم اینه به زبان اسمبلی
یک مربع 2*2 وجود دارد که در هر خانه آن یک عددی به صورت تصادفی قرار می گیرد هر خانه این مربع شامل 4دایره داخلی بوده ودر ابتدا خالی است هریک از راسهای این 4 مربع راباید بااعداد1تا9چنان پرنماییمکه مجموع هر 4راس یک مربع داخلی -که داخل همان خانه نوشته میشود-برابربا عددی باشدکه در مربع 2*2اولیه قرار گرفته است. تکرار اعداد 1تا9 مجاز نیست .
با تشکر طایم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
راستش خیلی متوجه منظورتون نشدم!!
اگه مسأله تون نام انگلیسی داره بگید تا اطلاعات بیشتری بدست بیارم، یا این که با شکل توضیحش بدید!
در ضمن می خواید تو محیط گرافیکی کار کنید یا محیط متنی؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
گفتم شاید بهتر باشه که یکی از تاپیک هاتون ادامه پیدا کنه و بایت یه سؤال چند تاپیک نباشه!
در مورد رسم مربع و دایره می تونید از زیربرنامه های زیر استفاده کنید:
رسم دایره
رسم مربع
نکته این که سؤال تون یه جورایی کامل نیست! مگه می شه هر عدد تصادفی رو به صورت مجموعی از 4 عدد یه رقمی نوشت!!؟
در ضمن باید اول الگوریتم رو بدونید و یه برنامه تو محیط متنی بنویسید و بعد ظاهر گرافیکی رو بهش اضافه کنید!
این برنامه باید یه ماتریس 3 در 3 داشته باشه که اعداد 1 تا 9 رو می پذیره و یه ماتریس 2 در 2 که اعداد تصادفی تو ش قرار می گیره! به ماتریس 2 در 2 کاری نداریم چون قراره تصادفی باشه و اعداد 1 تا 9 رو باید طوری تو ماتریس 3 در 3 بچینید که به جواب برسه! الگوریتمش رو هم که گفتم باید بدونید!
در پایان هم باید دو ماتریس رو چاپ کنید تا ببینید که برنامه درست کار می کنه یا نه!
بعد از این مرحله می تونید ظاهر گرافیکی رو اضافه کنید که فقط وظیفه چاپ کردن خروجی رو در محیط گرافیکی داره! توجه کنید که اعداد رو در محیط گرافیکی نمی تونید هر جایی چاپ کنید چون آدرس دهی متن در محیط گرافیکی به صورت سطر و ستونه نه پیکسل! پس اگه می خواید اعدادتون داخل دایره ها قرار بگیرن باید ضلع مربع و شعاع دایره رو به درستی انتخاب کنید!

آخرین ویرایش:

طایم

عضو جدید
پازل اعداد

طایم
سلام وقتتون بخیر
ممنون از راهنماییتون .
برای رسم دایره ومربع گفتید از زیر برنامه اش استفاده کنم , میشه زیر برنامشو برام بفرستید راستش من تازه اسمبلی دارم یاد میگیرم استادمونم فقط (تابع چاپ رشته وتابع انتقال مکان نماودریافت کاراکتر بدون نمایشوبانمایش ووقفه دریافت رشته از صفحه کلیدودریافت رشته و وقفه پاک کردن صفحه وتبدیل عدد به کاراکتر و تبدیل کاراکتر به عدد) رو بهمون گفتن راهنماییم نمی کنن برای این مساله سوالم همون بود که فرستادم نوشتمم در همه موارد جواب نمیده فقط برای اعداد دو رقمیه قسمت پازل اعداد 1 که فرستادم شکل رو با مثالی که خودشون زدن براتون فرستادم اعداد3-2-7-4-1-9-6-5-8 این اعداد به ترتیب از سمت چپ داخل دایره ها قرار می گیرن واز جمعشون اعداد داخل مربع بدست میاد مثلا از جمع اعداد داخل دایره های مربع اول 3-2-4-1 عدد داخل مبع 10 بدست میاد.
با تشکر

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
طایم
سلام وقتتون بخیر
ممنون از راهنماییتون .
برای رسم دایره ومربع گفتید از زیر برنامه اش استفاده کنم , میشه زیر برنامشو برام بفرستید راستش من تازه اسمبلی دارم یاد میگیرم استادمونم فقط (تابع چاپ رشته وتابع انتقال مکان نماودریافت کاراکتر بدون نمایشوبانمایش ووقفه دریافت رشته از صفحه کلیدودریافت رشته و وقفه پاک کردن صفحه وتبدیل عدد به کاراکتر و تبدیل کاراکتر به عدد) رو بهمون گفتن راهنماییم نمی کنن برای این مساله سوالم همون بود که فرستادم نوشتمم در همه موارد جواب نمیده فقط برای اعداد دو رقمیه قسمت پازل اعداد 1 که فرستادم شکل رو با مثالی که خودشون زدن براتون فرستادم اعداد3-2-7-4-1-9-6-5-8 این اعداد به ترتیب از سمت چپ داخل دایره ها قرار می گیرن واز جمعشون اعداد داخل مربع بدست میاد مثلا از جمع اعداد داخل دایره های مربع اول 3-2-4-1 عدد داخل مبع 10 بدست میاد.
با تشکر
با سلام،
سؤال تون رو متوجه شدم!
تو پست قبلی هم نظرم رو درباره ی برنامه گفتم و لینک های آبی رنگ هم برای زیربرنامه هاست!