مکانیک - برق - معماری لطفا همکاری کنید !!!!

مکانیک - برق - معماری لطفا همکاری کنید !!!!

• برق

رای: 21 20.4%
  • معماری

رای: 40 38.8%
  • مکانیک

رای: 42 40.8%

• مجموع رای دهندگان
    103

safari.engineer

عضو جدید
به نظر من اگه ریاضی و فیزیک رو خیلی دوست داری مکانیک یا برق میتونه انتخاب خوبی باشه.
اگه دوست داری درسهات بیشتر حالت محض باشه برو برق و اگه تجسم قوی داری مکانیک.
اگه هم خواستی با هنر بیشتر در ارتباط باشی برو معماری .

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگه ریاضی و فیزیک رو خیلی دوست داری مکانیک یا برق میتونه انتخاب خوبی باشه.
اگه دوست داری درسهات بیشتر حالت محض باشه برو برق و اگه تجسم قوی داری مکانیک.
اگه هم خواستی با هنر بیشتر در ارتباط باشی برو معماری .
منم موافقم.......;)

e.69a_h

عضو جدید
هر چی عشقت هست برو

هر چی عشقت هست برو

اولا باید بگم که به هیچ عنوان از هنرستا نها تحقیق نکن چون کاربرد رشته رو اونجوری که باید و شاید معلوم نیست.
من معماری میخونم و عشق می کنم که این رشته رو میخونم(خلق فضا کار هر کسی نیست)
هر 3 تا رشته خوب هستند .همین طور که دوستان تایپیک زدند. من در رابطه با رشته خودم میگم که اگه میتونی و علاقه داری(علاقه خیلی مهم است) برو شک نکن.
در ضمن یک تذکر هم به دوستان تالار داشتم .چرا مثل :(به جون هم می افتید. این دوستمون هم گمراه می کنید
هرچی عشقت هست برو
موفق باشی:)

RN-Tuning

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اولا همون طوری که دوستان گفتن مهمترین شرط برای انتخاب رشته علاقه خودتونه

اما نظر من در باره این سه تا رشته

1- معماری :: این رشته توی بازار ایران شده یه چیزی مثه پزشکی (البته سو تفاهم نشه ها قصد توهین ندارم) الاتن تو ایران هر کسی رو به حرف میاری یا دکتره یا معمار
این از این من خودم که میونه ای باهاش ندارم

2- برق اکترونکش که تو اوایل براتون خیلی جالب خواهد بود چون در عین حال زمینه برای کار و خلاقیت حتا در همون دو سه ماه اول که میخونی وجود داره ولی به نظر من آخرش (در حد کارشناسی) خسته کنندس
برق صنعتی یا همون الکتروتکنیک خودمون اوایلش شاید یکمی خسته کننده بنظر میاد ولی من کسایی میشناسم که با یه مدرک فوق دیپلم (دپلم هنرستان گرفتن) دارن تو بیروگاه های بزرگ و مشهور کار میکنن و درآمود خوبی هم دارن

3- اما مکانیک :: همونطور که یکی از دوستان گفتن مکانیک محیطی داره که لحظه به لحظه ش تازگی داره و اصلا خستت نمیکنه از اول تا آخر . اوایل فقط باید یاد بگیری و هیچ کاری نمی تونی بکنی ولی یکم که پیش بری کلت کار میکنه و هی به فکر چیزای تازه تری میوفتی . من خودم که اینجوری بودم . خلاصه بگم روز به روز علاقت به مکانیک بیشتر میشه و چون همه چیزش برپایه ی منطقه چیز سختی توش نیست .

اگه در باره مکانیک تو هنرستان هم راهنمایی خواستی من در خدمتم

آخرین ویرایش:

sarsaro

عضو جدید
قوانین اصلی رشته مکانیک

قوانین اصلی رشته مکانیک

اینها مختصری از قوانین اصلی رشته مهندسی مکانیک اند که یکی از دوستان بنده با ریاضت و شب بیداری و دود چراغ خوردن بهشون رسیدن.امیدوارم دوستان اونو گسترش بدن.

1.مکانیک اونقدر محشر نیست که تصور میکنی، اونقدر محشره که نمیتونی تصور کنی!

2.دانشجوها 2 دسته اند:1-اونایی که مکانیک میخونن
2-اونایی که دوست داشتن مکانیک بخونن

3.دانشکده فنی 2 تا رشته بیشتر نداره:1-مکانیک
2-بقیه رشته ها

4.دخترا یا میرن بقیه رشته ها یا نمیان مکانیک!

5.جامدات کلاسش بیشتره،سیالات پولش.

6.بقیه دانشجوها برای چی میان دانشگاه؟
برای کسب فیض از دانشجویان مکانیک.

7.در بین محصلین،باهوش ها میرن ریاضی می خونن.
در بین بچه های ریاضی،باهوش تر ها میرن مکانیک میخونن.

8.هر چیزی که با چشم غیر مسلح دیده میشه کار بچه های مکانیکه.(هر کس مخالف این قانونه مثال نقض بیاره.)

9.هیچ فرایندی در دنیا بدون وجود یک مهندس مکانیک کامل نیست.

RN-Tuning

عضو جدید
اینها مختصری از قوانین اصلی رشته مهندسی مکانیک اند که یکی از دوستان بنده با ریاضت و شب بیداری و دود چراغ خوردن بهشون رسیدن.امیدوارم دوستان اونو گسترش بدن.

1.مکانیک اونقدر محشر نیست که تصور میکنی، اونقدر محشره که نمیتونی تصور کنی!

2.دانشجوها 2 دسته اند:1-اونایی که مکانیک میخونن
2-اونایی که دوست داشتن مکانیک بخونن

3.دانشکده فنی 2 تا رشته بیشتر نداره:1-مکانیک
2-بقیه رشته ها

4.دخترا یا میرن بقیه رشته ها یا نمیان مکانیک!

5.جامدات کلاسش بیشتره،سیالات پولش.

6.بقیه دانشجوها برای چی میان دانشگاه؟
برای کسب فیض از دانشجویان مکانیک.

7.در بین محصلین،باهوش ها میرن ریاضی می خونن.
در بین بچه های ریاضی،باهوش تر ها میرن مکانیک میخونن.

8.هر چیزی که با چشم غیر مسلح دیده میشه کار بچه های مکانیکه.(هر کس مخالف این قانونه مثال نقض بیاره.)

9.هیچ فرایندی در دنیا بدون وجود یک مهندس مکانیک کامل نیست.
همینه دیگه میگن مکانیک علمه مادره

دستت درد نکنه دوست عزیز

حرف دل همونه زدی

iman.f

عضو جدید
رفیق آخر چه رشته ای انتخاب کردی؟ برق ،مکانیک یا عمران؟؟؟؟

ehsanstr

عضو جدید
سلام

سلام

سلام

رشته برق خوبه.

به نطر من خوبه برو برق.

..
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
:heart::gol:

bahare-71

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام اول اینکه باید ببینی به چی علاقه داری اگه به ای سه تا رشته واقعا علاقه داری به نظر من بین اینا معماری بد نیست.برق هم خوبه ولی کم کم در حال اشباع شدن . مکانیک هم خوبه ولی باید علاقه داشته باشی

ش67

عضو جدید
برق

برق

برق یعنی زندگی. بدون برق نمیشه زندگی کرد یه نیگا به دور وبرت بندازی متوجه میشی. الانم پیشرفت دنیا با پیشرفت برقه و آروم آروم لوازم مکانیکی قدیمی دارن به لوازم برقی تبدیل میشن و خلاصه آینده از آنه برقه و آینده خوبی میشه براش متصور بود.

navidkhob

عضو جدید
آرزو بر جوانان عیب نیست

آرزو بر جوانان عیب نیست

معلومه پسرم ادم با شعوری هستی که ریاضی و دیفرانسیل بلدی.
برو
برق-الکترونیک

hossein1320

عضو جدید
سلام دوستان گل کم کم دیگه باید بگم همکاران و یه اکانت مهندسی هم واسه خودم تو این سایت باز کنم / ان شاءالله;)
خب ما که کنکورمون رو امسال دادیم . اگه اخبار کنکور رو دنبال کرده باشین ( که می دونم نکردین !:D) امسال کنکور سخت بود و ما دوران نقاهت رو فعلا سپری می کنیم !!!!!:cry:
البته وضعیت من چندان هم بد نیست برای همین می خوام تو این فرصت باقی مونده یه سری اطلاعات اساسی بدین .از نظر سنجی هم خبرهای جالبی میرسه 80 نفر شرکت کردن که معماری اوله مکانیک دوم و برق سوم . از اون دوستایی که تونستم تشکر کردم فقط یه خواهشی دارم چون این تاپیک سوال خیلی از دانش آموزانه لطفا کاری کنین که یه مرجع خوب بشه که بتونن جواب سوالشون رو بگیرن برای همین سعی کنین رشتتون رو توضیح بدین من تا حالا مطالب زیادی در مورد رشته ها خوندم ولی من نمی خوام کتابی تو ضیح بدین لطفا نوشته هاتون رو در حد یه دانش آموز پیش دانشگاهی بنویسین :smile:!!!!!
ضمننا خودم تمایلم به مکانیک بیشتر شده - البته فعلا - لطفا گرایش هاش رو بیشتر تو ضیح
بدین
- در ضمن فعلا بیکارم اگه سوالی دارین در خدمتم !
بازم ممنون :gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

fayezeh

عضو جدید
دوست عزیز تو انتخاب رشته مهمتر از همه چی علاقه هست ومیتونم بگم که علاقه مساوی با استعداده . شما باید استعدادتونو پیدا کنین اگه رشته ای رو انتخاب کنین که تو اون استعداد دارین حتما به اون علاقه مند شده وحتما موفق خواهین شد اگه میبینین که از خوندن درسای ریاضی وفیزیک لذت میبرین رشته برق یا مکانیک رو وردارین ولی نه بیشتر به چیزهای هنری علاقه مندید معماری رو انتخاب کنین.درسای رشته برق و مکانیک به خصوص برق فیزیک وریاضیه ودرسای معماری بیشتر جنبه ی هنری دارن و ریاضی توش خیلی کمه.

hossein1320

عضو جدید
ممنونم ولی همون طور که قبلا گفتم علاقه ناشی از شناخته و من هنوز این دوتا رشته رو نمی شناسم در ضمن به فیزیک بیشتر از ریاضی علاقه دارم

hossein1320

عضو جدید
مرسی از این همه استقبال !!!
بابا انتخاب رشته نزدیکه
راستی یه سوال رشته طراحی خودرو جزو مکانیکه ؟ ضمنا شامل طراحی ظاهر هم میشه؟

ariana2008

عضو جدید
به نظر من برو مکانیک...چون الان تعداد دانشجوهای برق و معماری زیاد شده
اگه ریاضیت خوب باشه والبته فیزیک مکانیک بهتره
دوست داشتی بگو معرفی مکانیک رو برات بفرستم

Amirdb

عضو جدید
آقای hossein 1320
شما همون hossein 1320 تو پی سی ورد نیستی؟
اونجا که بهتر میتونستی جواب بگیری که

Amirdb

عضو جدید
میگم مکانیک و برق و معماری که اصلا به هم شبیه نیستن که!!!!
سه تا رشته متفاوتند که:eek::eek:
حالا اگه میگفتی معماری عمران شهرسازی یه چیزی

اصلا هیچکدوم خوب نیستن
پزشکی دندون پزشکی از همش بهتره!!:biggrin::biggrin:

من الآن پشیمونم دبیرستان ریاضی رو انتخاب کردم

آخرین ویرایش:

حامد دلاوري

عضو جدید
مكانيك بهشت انسان هاي با هوش است
نميخوام از رشته خودم تعريف كنيم ولي من الان 5 ساله درسم تموم شده و دارم كار ميكنم اگر 1000 بار بگن اگر قراره از اول شروع كني چي ميخوني ميگم مكانيك
خود مكانيك گرايشهاي متفاوتي داره اگر عاشق ساختمان باشي دوست داشته باشي با خاك پروژه هاي ساختماني و سد سازي و غيره كار كني بايد سيالات بخوني
اگر عاشق صنعت و طراحي و قطعات صنعتي مثل خودرو و غيره هستي بايد طراحي جامدات بخوني
اگر هم دوست داري توي كارخانه مدير توليدي و در كل در كار ساخت باشي بايد ساخت و توليد بخوني

كلا ً اگر واقعا اهل تهليل هستي و سرت ميخواره براي يادگيري و ميخواي بدوني هر چيزي كه در شبانه روز ميبيني(از يك صندلي كه روش نشستي تا آبي كه هر روز ميخوري) چطور ساخته شده از كجا اومده بايد مكانيك بخوني ضمناً مهنسين مكانيك واقعا مردونست چون واقعا سخته اگر بخوايي خانم باشي و بري توي عسلويه كار كني يا بري توي 1 موتورخانه يك ساختمان 40 طبقه كه 12 متر زير زمينه و با كارگرها و پيمانكارهاي كار كني كه هر كدومشون دو برابر هيكل آرنولد دارن يا افغانين

حامد دلاوري

عضو جدید
در مورد مكانيك كه رشته خودم بود گفتم در مورد برق هم بايد بگم دوتا گرايش مهم داره كه مسير كاريتو ميتونه تغيير بده
برق صنعتي كه باسيستم هاي فشار قوي كار داري و تهش ميشه نيروگاه هاي توليد برق كه از همش سخت تره
الكترونيك كه با سيستم هاي الكترونيكي مثل تلوزيون سخت افزار كامپيوتر و چيزهاي اينجوري
اگر هم ساختمانو دوست داري ميتوني به عنوان مهندس طراح برق ساختمان كار كني با هر دو گرايش

sahebgharani200

عضو جدید
بستگی به علاقه خودت داره ولی از بین این سه رشته من اول معماری رو پیشنهاد میکنم چون زمینه های کاری متفاوتی داره و خود رشته هم بسیار متنوعه البته به اینم توجه کن که تلاش خودت توی هر زمینه ای حرف اول رو میزنه

esul

عضو جدید
پسر جان بذار باهات رک حرف بزنم.
خر نشو هر کی میگه معماری بازار کار نداره ببخشیدا ولی خیلی بی شعوره.چون بیشتر دختراش اصلا نمیخوان کار کنن پس کارش میمونه واسه ما پسرا.
لعدشم درسته دخترای ما بیشترن ولی اگه آدمش باشی سلطنت واسه خودمون پسراست.
موفق باشی

ارشیتکت86

عضو جدید
خیلی باحاله امسال سازمان سنجش فقط باید معماری ارائه میداد اون وقت برق شریف خالی میشد علاقه مندان میرفتن :biggrin:امسال من هر کی رو دیدم میگه من انتخاب اولم معماریه:eek:دریغ از اینکه از هیچ چیز خبری ندارن فقط کلاسش رو دیدن وتخته شاسی دست گرفتن اما 72 ساعت نخوابیدن رو نچ اصلا باور نمیکنند;)

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی باحاله امسال سازمان سنجش فقط باید معماری ارائه میداد اون وقت برق شریف خالی میشد علاقه مندان میرفتن :biggrin:امسال من هر کی رو دیدم میگه من انتخاب اولم معماریه:eek:دریغ از اینکه از هیچ چیز خبری ندارن فقط کلاسش رو دیدن وتخته شاسی دست گرفتن اما 72 ساعت نخوابیدن رو نچ اصلا باور نمیکنند;)
خدایی راست می گی.
من برای پروژه ام 38 ساعت یه کله بیدار بودم :surprised:
72 ساعت بیداری سخته؟ خدا به خیر بگذرئنه ترم های بالاتر رو :cry:

بالا