مشکل در چاپ و ذخیره متن بسیار زیاد(لطفا راهنماییم کنین)

K-MCH

عضو جدید
سلام ...

من دارم نهج البلاغه رو به نرم افزار تبدیل میکنم.چند تا مشکل داشتم که اگه لطف کنین و راهنماییم کنین ممنون میشم.

مشکل اولم اینه که با متن خیلی زیادی رو به رو هستم .یعنی در یک صفحه دو textbox قرار دادم که یکی برای متن عربی و یکی برای متن فارسی هست.
بایک combobox خطبه ها انتخاب میشه و داخل textbox ها نشون داده میشن. یرای همین باید هر خطبه جدا از هم باشن.
حالا من اگه بخوام از پایگاه داده استفاده کنم که بعدا در جستجو کردن هم برام راحت باشه .. میخوام ببینم که چطوری میتونم متن رو که زیاد هم هست در پایگاه داده قرار بدم.حدود 240 تا خطبه اینا هست.

مشکل دومم چاپ اینها هست که نمیدونم به چه شکلی میتونم انجامش بدم.

ممنون میشم راهنماییم کنین.

(میدونم نرم افزارهای زیادی برای نهج البلاغه هست ولی کاری که من میکنم خصوصیات منحصر به فردی داخل قرار دادم که متفاوت از بقیه نرم افزارهای موجوده)

:gol:

alimka

عضو جدید
اول از همه موفق باشید تو این راه.
برای اینکار نیازی به استفاده از تکست باکس نیست و از لیبل می تونین استفاده کنین. روش های زیادی هست که باید روش کار کنین.
مثلا می تونین برای هر خطبه یک جدول جداگانه درست کنین که موقع لود کردن اطلاعات به مشکل برنخورید.( جدول در پایگاه داده)
بعد برای هر سطر می تونین یک لیبل جداگانه ایجاد کنین که البته این کار ممکنه یکم سنگین کنه برنامرو موقع لود اما باید سعی کنین لیبل ها رو موقع انتخاب از لیست ایجاد کنید. یعنی به این صورت که هر سطر که از جدول فراخوانی شد براش یک لیبل جداگانه ایجاد بشه. در هر صفحه چند سطر بیشتر نذارید تا باعث خستگی دیگران نشه و مثلا یک دکمه صفحه بعد بزارید و بگید یک بار فرم رو نابود کنه و از نوع بسازتش و از مثلا سطر 12 جدول تا 22 رو نشون بده و مقدار رو ایندکس رو براتون نگه داره و سری بعد که رفت صفحه بعد همین کار تکرار بشه. مثلا هر سری 11 خط رو نشون بده.
یک دکمه بازگشت هم نیاز داره که به همین ترتیبی که توضیح دادم عمل کنید.
اگر برای هر خطبه یک جدول ایجاد کنید مدیریتش براتون آسونتر میشه. اما باید برای سرچتون یکم روش کار کنید و یه سرچ قوی بنویسید.
با کریستال ریپورت می تونین اینکارو بکنین خیلی سادست یکم شاید توضیح دادنش اینجا سخت باشه اما اگه دنبال آموزش های تصویری مهندس کیانیان باشید چیزهای خوبی یاد میگیرد و به همه جواب هاتون می رسید.

اگه سوالی بود در خدمتم.

K-MCH

عضو جدید
اول از همه موفق باشید تو این راه.
برای اینکار نیازی به استفاده از تکست باکس نیست و از لیبل می تونین استفاده کنین. روش های زیادی هست که باید روش کار کنین.
مثلا می تونین برای هر خطبه یک جدول جداگانه درست کنین که موقع لود کردن اطلاعات به مشکل برنخورید.( جدول در پایگاه داده)
بعد برای هر سطر می تونین یک لیبل جداگانه ایجاد کنین که البته این کار ممکنه یکم سنگین کنه برنامرو موقع لود اما باید سعی کنین لیبل ها رو موقع انتخاب از لیست ایجاد کنید. یعنی به این صورت که هر سطر که از جدول فراخوانی شد براش یک لیبل جداگانه ایجاد بشه. در هر صفحه چند سطر بیشتر نذارید تا باعث خستگی دیگران نشه و مثلا یک دکمه صفحه بعد بزارید و بگید یک بار فرم رو نابود کنه و از نوع بسازتش و از مثلا سطر 12 جدول تا 22 رو نشون بده و مقدار رو ایندکس رو براتون نگه داره و سری بعد که رفت صفحه بعد همین کار تکرار بشه. مثلا هر سری 11 خط رو نشون بده.
یک دکمه بازگشت هم نیاز داره که به همین ترتیبی که توضیح دادم عمل کنید.
اگر برای هر خطبه یک جدول ایجاد کنید مدیریتش براتون آسونتر میشه. اما باید برای سرچتون یکم روش کار کنید و یه سرچ قوی بنویسید.
با کریستال ریپورت می تونین اینکارو بکنین خیلی سادست یکم شاید توضیح دادنش اینجا سخت باشه اما اگه دنبال آموزش های تصویری مهندس کیانیان باشید چیزهای خوبی یاد میگیرد و به همه جواب هاتون می رسید.

اگه سوالی بود در خدمتم.

مرسی دوست خوبم..
روشی که شما اشاره کردید واقعا خیلی کار رو بنظرم پیچیده میکنه.چون با متن کمی روبه رو نیستم.واقعا دردسر میشه که برای هر سطر یه لیبل قرار بدم.چون مثلا خطبه ای هست حدود 10 صفحه..من بیام هم متن عربی رو و هم متن فارسی رو اینجوری قرار بدم واقعا حجم زیادی رو میخواد.تکست باکس بنظرم راحتتره.چون نرم افزارهای نمونه ای رو هم دیدم به اون صورت.
حالا باز اگه ایده ای به ذهنتون برسه ممنون میشم راهنماییم کنین.
فدات داداشی:smile:

alimka

عضو جدید
خب شما می تونین از تکست باکسم استفاده کنین. البته برای این میگم از لیبل استفاده کنین که مجزا بشه. اما می تونین تو همون تکست باکس مشخص کنید که هر ایندکس که فراخوانی شد در یک خط جدید از تکست باکس نشون داده بشه اما توجه کن که فارسی و عربی باید از لحاظ رنگ بندی و ساختاری با هم متفاوت باشن که راحت تر شخیص داده بشن.