مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

pari.arch

عضو جدید
ولی الان تو بازار کار همه دارن با مکس کار میکنن همشهری رو هم نگاه کنین 90% دنبال کسی هستن که مهارت تو کد و مکس داشته باشه،رویت و راینو حالا حالاها تو ایران جا نمی افته

دقیقا منم به خاطر همین موضوع دو به شکم ...از طرفی تعریف راینو رو زیاد شنیدم و نمونه کاراشو که دیدم عالیه واقعا ولی برای کار همه جا زده مهارت تری دی مکس ....منم یکیشو میخام یاد بگیرم ☺

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

دقیقا منم به خاطر همین موضوع دو به شکم ...از طرفی تعریف راینو رو زیاد شنیدم و نمونه کاراشو که دیدم عالیه واقعا ولی برای کار همه جا زده مهارت تری دی مکس ....منم یکیشو میخام یاد بگیرم ☺
ببینید مهم نیست با چه نرم افزاری کار میکنید مهم اینه که با اون نرم افزاری که بلدید چی کار میکنید،کسایی هستن که با اسکچ اپ طوری کار میکنن که خیلیا با مکس و راینو نمیتونن انجام بدن،کاری هم نیست که راینو بتونه انجام بده مکس نتونه،من تا اونجایی که دیدم همه شرکت دنبال مهارت تو مکس و کدن

ehsankakhki

عضو جدید
سلام وقت بخیر نمیدونستم سوالمو باید کجا بپرسم
من میخام برم سربازی ولی دقیق نمیدونم برا امریه کجا میتونم اقدام کنم کسی هست کمکم کنه؟

s.salar

عضو جدید
سلام خدمت تمامي دوستان و همكاران
من تجربيات خودم و مسيري رو كه رفتم رو براتون بازگو ميكنم شايد به كسي كمك كنه
من ورودي ٧٩ دانشگاه شيراز هستم و افتخار كارآموزي با آقاي دكتر علي آبادي و مهندس ايروانيان رو داشتم البته به واسطه پدرم و اينكه از ترم دو شروع به انجام كار كردم و ترم ٤ رسما در دفتر معماري مشغول به كار شدم شايد بين دوستان و هم ورودي هاي خودم من تنها كسي بودم كه به اين زودي مشغول به كار شدم و ١١ ساله كه دفتر شخصي خودم رو دارم تمام مسيري رو كه اومدم و موفقيتهايي رو كه داشتم مديون پدرم و آقايون دكتر علي آبادي و مهندس ايروانيان هستم من معماري رو با علاقه انتخاب كردم و با علاقه پيش اومدم و كم كم پيشرفت كردم توي تمام اين سالها بودن كساني كه با حسادتهاشون خواستن انرژي منفي بدن يا كارشكني كنن اما من با توكل به خداوند و قدرت خودم پيش رفتم ، اينم بگم كه به خيلي ها هم تو اين مسير كمك كردم و مثل اين آدمهايي كه فكر ميكنن اگر به كسي كمك كنن جا براي خودشون كم مياد نبودم شايد ميزاني از پيشرفتهام رو مديون همين باشم كه چون دست بقيه رو گرفتم خدا هيچ جا رهام نكرده و هميشه فعال بودم و پروژه هاي خوبي داشتم اينا رو گفتم براي اون كسايي كه فكر ميكنن اگر روي سر ديگران باستند قدشون بلند ميشه و بخيلند براي ياري رسوندن به بقيه يا كسايي امثال اون شخصي كه خودم كار بهش دادم بعد ميخواست كار رو از من بدزده ،
دوستان توكل به خدا كنيد و تواناييهاي خودتون رو بالا ببريد و انسان بودن رو بياموزيد و ياد بگيريد كه كمك كنيد در حد توان اينطوري چرخ دنيا قطعا به كامتون خواهد چرخيد
يه چيز ديگه كاش مهندسين محترم هم ياد بگيرن مثل پزشكها پشت هم باشن و اتحاد داشته باشن نه اينكه .... !!!

emad sahraee

عضو جدید
سلام
دوستان من نیاز به راهنمایی دارم ؟
من رشتم برق قدرت بوده و تو این زمینه مشغول بودم
شرایط باعث شده رو بیارم به ساخت ساختمان در حومه لواسان . پدرم و خودم بصورت تجربی با ساختمان از برق کاریو جوش کاری . بنایی تا خیلی از مباحث اولیش درگیر بودیم حالا می خوام معماری و نقشه کشی و اصولی یاد بگیرم خارج از دانشگاه .باید چیکار کنم ؟

PHZz

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد مهندسی معماری دانشگاه خوارزمی اطلاعی داره کمی راهنمایی کنه؟
از لحاظ علمی و کارگاه ها نسبت به علم و صنعت و تهران خیلی تفاوت سطح داره؟
و اینکه بین مهندسی شهرسازی دانشگاه تهران و معماری خوارزمی کدوم به نظرتون بهتره
ممنون

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من نیاز به راهنمایی دارم ؟
من رشتم برق قدرت بوده و تو این زمینه مشغول بودم
شرایط باعث شده رو بیارم به ساخت ساختمان در حومه لواسان . پدرم و خودم بصورت تجربی با ساختمان از برق کاریو جوش کاری . بنایی تا خیلی از مباحث اولیش درگیر بودیم حالا می خوام معماری و نقشه کشی و اصولی یاد بگیرم خارج از دانشگاه .باید چیکار کنم ؟

کتابهای فنی و حرفه ای بصورت ساده اصول اولیه نقشه کشی و معماری رو توضیح داده . اگر هم میخوای بهتر یاد بگیری یه سر به آموزشگا های آزاد فنی و حرفه ای بزن . دوره های خوبی برای آموزش معماری دارند . مدرک هم میدهند . آموزشگاه های مخصوص معماری هم هستند که چون نمی خوام تبلیغ بشه اسم نمیبرم ولی یه سرچ تو اینترنت بکنی پیداشون میکنی .

Tanha275

عضو جدید
سلام به نظرم یادگیری شیوه های کسب درآمد از این رشته میتونه خیلی مفید باشه، مثلا کسب درآمد از نرم افزار اتوکد ، من یه مقاله منتشر کردم در این زمینه میتونید از لینک زیر ببینید :

https://www.vividfile.com/shop/product/پنج-روش-کسب-درآمد-از-اتوکد/

بالا