مسابقات معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نقد نكردم
دارم ميگم هممون داريم به يه سطح واحد ميرسيم كه خيليم خوبه
مثلا ستاره جون اين هفتهاومده اون رنگ بنفش شيت اليس عزيز كه سريه قبل زدن رو به عمل آورده كه خيلي خوب شده
يا پيشرفت حميد خيلي قابل توجهه
منم مخاطبم اصلا شما نبودین!!!!!!!داشتم راجع به نقدی که من به کار حمیدرضای عزیز کردم و جوابی که ایشون دادن صحبت میکردم!!!

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
كار حميد

قبل همه دو مرتبه ميگم كارت خيلي خوب شده اين هفته
كليت خيلي عاليه يكم شايد تو جزئيات اگه اديت كني عالي بشه
مثلا اون فونت قسمت مشكي پايين يه كوچولو بزرگترشون كن
پرسوناژ وقتي ارشمنده كه ديد ناظر رو نشون بده كه اينجا برش داري بهتره چون فضاهاتم پره نيازي بهش نيس يا مشكيش كن كه تو كار بخوابه
و اون نوار خاكستري تيره بالاي كار رو يا ادامه بده يا اپاسيتيشو كم كن و ضخامتشو كم كن يكم ضخيم شده
ميتوني به جاش يكم سايت پلان و پلانا رو بزرگ كني كه بهتر هم هست چون نواره به ما اطلاعات نميده اما اون دوتا چرا
خوب كردي پلانا رو بالا پايين گذاشتي چشمو اذيت نميكنه ولي يه اتود بزن كنار هم بزار ببين اگه از نظر بصري بهتر ميشه يا نظم زياد از حد نميده به كار بزار اين شكليشم ببينيم
كلا خيلي خوب شده

اينم غير از همين قسمت پايينش كه قبلا توضيح دادم مشكلي نميبينم خوب و خواناست

فقط يكم كم حجمه اين شيتت يني مثلا ميتونستي يه لايه با اپاسيتي بسيار كم بندازي زير اين باكس هات تا يكم بافت بده به كارت
مشكل ديگه نميبينم
[/

خوبه
فقط يه چيزي كه من تو كار سري قبلتم ديدم تكرار عناصر هست
الان تو سه تا شيتت از يه ديد من پرسپكتيو همسان ميبينم اگه از ويوهاي مختلف ميزاشتي ضمن رسوندن اطلاعات بيشتر از حشو خود داري ميشد
خوبه آفرين
شيتاي سبك و پر اطلاعات هميشه جواب ميده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ستاره اين دفعه ناجور چشمك زديا;)

تم رنگيت خوب شده من كه دوس دارم
طبق گفته خودت يكم شلوغ ميكني كارو
از پايين كه بيام بالا (چون الان پايين كارتو ميبينم) فونت زير دياگرامات يه كوچولو ريزه و دياگراما يكم بزرگ اگه يادت باشه يه جا نوشتم كارها به هم ارجحيت دارن نميدونم به نظرم يكم كوچيك تر بشه بهتره البته خودشو تو كارت خوابونده ضد حال نيس
تلاش براي ايجاد نظم رو تو كارت ميبينم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
گرديناي خوشگل و نازم
همينطور كه ميگي پيشرفتت مشخصه

يكم نظم زيادي داره بعضي جاها
يكمم آشفتگي
و رنگاي زياد تو كارته
مثلا دياگراما رو با نظر خاص نچيدي
يا مثلا تم رنگيت كاش يكم مات بود
ضخامت نوار زير كارت يكم زياده و اطلاعاتي بهمون نميده
مداركت يكم بي روحه كاش تيره تر ميكردي
مثلا شايد اگه به جا زرد و صورتي يكيشو با دو توناليته انتخاب ميكردي خيلي بهتر بود
تلاشت بسيار قابل تقديره
تمرينات اين هفته خيلي خوبه
آفرين
از تكرار بپرهزيد
پول ادمم كه زيادي كنه نميره ده تا پيرهن هم رنگ و يه مدل بخره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اون يكي احسان (چون 3تا احسان ميشناسم من)

خيلي خوفه
تم رنگيت عاليه
شايدم چون همه اين دفعه يكم پررنگ كار كردن كار تو بيشتر به چشم مياد از لحاظ رنگي
چون من همزمان دارم يه حرفايي ميزنم رو كار اين شيتت اومد جلو چشم از لحاظ علمي اون حرفو زدم
كار تو هم با هفته هاي قبل تفاوت داره
فقط اون سبكي كه شيت 1و2 داره شيت 3و4 نداره
يكمم ترك هاي تو كارت زياد شده
بقيش خيلي خوبه

كلااين كاره خيلي خوش دسته انتخاب خوبي هست
طرز ساختن ترك رو يادمون ميدي؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقد

نقد

سلام چطوری احسان جان
در مورد نقدر کارت باید بگم که
1. هیچ وقت نباید تو شیت اول که شیت معرفی کار هست بیای از برش و نما استفاده کنی
2.بنظر اون براش ها برای کار مرمت بیشتر به کار میاد تا یک کار مدرن و امروزی
3.تم رنگی اصلا جالب نیست و حس خوبی نمیده مخصوصا که رنگهاش مرده هست
4.باید سعی بشه توی شیت از بالا و پایین شیت حریم بزاری واسه عکسها
5.سعی کن واسه مدارک قاب درست کنی اینجوری بیشتر به نمایش میزاریشون
6.جای نا مناسب اسم خودت و سایت

میدونم دوست داری گرافیکی کار کنی اما احسان گرافیک باید فدای معماری بشه تا معماری خودش نشون بده نه اینکه معماری فدا کنی تا گرافیک فتو شاپ نشون بدی
از این هفته میخوام همتون بدون تعارف نقد کنید مطمئننا خوشحالم میشیم هممون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
برش بخش اعظمي از كاره
ما تو طرح مقطع خيلي برامون مهمه
همينطور كه ميدونيم پلان مقطع افقيه
برش اطلاعات جامعي از بنا ميده و وقتي كار خودشو داره نشون ميده خيلي نياز به كادره كردن كار نيست
يني روش ها متعدده يكي قاب ميكنه يكي نظم كارش مياد اين قاب رو نشون ميده
بنا به مقتضيات طرح هر مدركي ميتونه اول باشه اما قبول داري كه پرسپكتيو شاخص تره

آخرین ویرایش:

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا حميد جان؟؟ برش بخش اعظمي از كاره
ما تو طرح مقطع خيلي برامون مهمه
همينطور كه ميدونيم پلان مقطع افقيه
برش اطلاعات جامعي از بنا ميده و وقتي كار خودشو داره نشون ميده خيلي نياز به كادره كردن كار نيست
يني روش ها متعدده يكي قاب ميكنه يكي نظم كارش مياد اين قاب رو نشون ميده

من گفتم که برش مهم نیست ؟ شما تو نقد من یک همچین جمله ای خوندی ؟
دوست عزیز من گفتم شیت اول معمولا شیت معرفی بنا هست و این کار که مدارک کاملی هم داره بهتر بود تو شیت اول از تحلیلها و دیاگرام استفاده میکردن
یک مثال میزنم برای تفهیم بهتر دوستان در نظر بگیرید جایی میخواهید کار خودتونو پرزانته کنید و سخنرانی کنید درسته ؟ شما اول میاید راجع به برش حرف میزنید ؟ یا مقدمه سازی میکنید کارتونو نقل میکنید و مبانی نظریتون رو مطرح میکنید ؟ ایا اون مردمی که براشون سخنرانی میکنن از خط و برش شما چیزی متوجه میشن ؟ بهتر نیست اول اهداف طرح براشون مشخص بشه ؟ بهتر نیست راجبه ایده ها و الهامات صحبت بشه ؟ بهتر نیست بهشون بگید که این بنا کجاست ؟ تاریخ شهر چیه ؟ بهتر نیست عملکرد هارو مشخص کنید ؟
یا اینکه شما به جمعیت سلام میکنید و میگید بسم الله الرحمن الرحیم این برش هست میبینید مدرک اصلی هست

آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
احسان عزیز ممنون از این که کارتو رسوندی
:gol:
(من بیشتر سعی میکنم نکات منفی کار رو از نظر خودم بگم چون خودتون به نکات + کارتون واقفین)
اسم بنا میشد کمی فونت گرافیکی تری داشته باشه حداقل حرف اولش و کمی بزرگتر باشه البته این که نسیت به بقیه جمع و جور تر نوشته شده خیلی خوبه
اسم خودتون و باشگاه رو بهتر بود جای تعریف شده تری بزارین مثلا زیر صفحه یه گوشه
PRESENTATION اشتباه نوشته شده
پلانا بهتر بود سایز بزرگتری داشتن
تو یکی از شیتا DESIGNاشتباه نوشته شده
تنوع سایزی فونتایی که برای نام مدارک به کار بردین زیاد شده بهتره اسم مدارک همه تو یه نوع و سایز فونت باشن
به نظرم خیلی تمیز از این براش استفاده کردین اما حیف کردین ایدتونو چون بهتره افکتی که به کار میره به موضوع شیت مرتبط باشه مثلا کاش از نمای بنا ایده میگرفتین و از یه براشی که مثلا دایره هایه ریزو بزرگ بود استفاده میکردن خیلی خیلی کار حرفه ای تر و قشنگتر میشد مخصووصا که خیلی تمیز این کارو انجام دادین اما حیف شده به خاطر انتخاب نادرست براشتون
نکات+
نوشتن نام همه مدارک(فقط زیادی تنوع سایزی پیدا کردن )/تم رنگی رو من به شخصه دوست دارم شیک و مجلسی
:Dاما شاید اگه یه ذره یه جاهایی کمی تیره تر میشد بهتر هم میشد /نوشتن اطلاعات مختصر و مفیدی از بنا زیر اسم بنا کار درست و به جایی بود/به کار بردن همه مدارک لازم توی تعداد شیت های منطقی/افکت هایی که برای اسمون نما اومده قشنگ و به جاست/تو هر 4 تا شیت از عکسای مناسبی برای شاخص کردن استفاده کردی مرسی

باز هم یه پیشرفت عالی نسبت به دفعه قبل واقعا تبریک میگم بهت احسان جان با کمی دقت تو سایز و مکان فونتات کارت خیلی خیلی بهتر میشه:gol:

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از توجهت ممنونم هلن جان و از نکات که فرمودی بسیار بجاو منطقی دستت درد نکنه...من کلا با فونتا یکم مشکل دارم!!!در مورد گرافیک نماها هم چکار کنم ذوق میکنم دیگه:d کاملا موافقم که باید اصل مطلبو برسونه نه جلوه گرایی کنه...
در مورد زمین تا اسمونم...که خوب گفتم اون دفعه من اصلا هدفمم فقط تمرین واسه خودم بود تا فتوشاپ فراموش شده یادم بیاد!!
بازم از لطفت ممنومم.

سلام
بعد غیر از دستور فیل شما کافیه یه صفحه قرمز رو کار بندازی اوپاسیتی کم کنی
بعد کافیه بری و شیت هفته قبل و تم رنگیش ببینی و بیای تم رنگی بچه هارو ببینی مثلان من تم رنگیم سفید هست و خطوط طوسی و قرمز
اما تم رنگی هفته پیش شما قرمز بود کل کار و سفیدی ما ندیدیم

منم موافقم من اصلا از دستور فیل استفاده نکردم و با کم و زیاد کردن رنگی که بکار برده بودم و همونجور که حمید عزیز گفتن بکار بردم و اینقد بالا پایین کردم رنگا رو تا این شد!

ستاره اين دفعه ناجور چشمك زديا;)

تم رنگيت خوب شده من كه دوس دارم
طبق گفته خودت يكم شلوغ ميكني كارو
از پايين كه بيام بالا (چون الان پايين كارتو ميبينم) فونت زير دياگرامات يه كوچولو ريزه و دياگراما يكم بزرگ اگه يادت باشه يه جا نوشتم كارها به هم ارجحيت دارن نميدونم به نظرم يكم كوچيك تر بشه بهتره البته خودشو تو كارت خوابونده ضد حال نيس
تلاش براي ايجاد نظم رو تو كارت ميبينم

خواهش میشه قابلی نداشت به پای دوستان که نمیرسه!
از نظرت ممنونم و کاملا موافقم و اعتراف کنم که از تنبلی خودم بود که اونارو همونجور گذاشتم وبهتر بود که فونتارو جدا میکردم از تصویر دیاگرامها و بعد بزرگترش میکردم ویا کلا صاویرشو یکم کوچیکتر میکردم...

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ...:smile:
اینم شیتای من .... :redface:
خودمم از دیدن پیشرفتم لذت میبرم! :D
شیت اول در سایز 50.70

سلامGorida عزیز خسته نباشی منم که خودم تازه در مرحله اولم و مثل تو ذوق میکنم!!!ولی خب نظرمو میگم ..از کارت معلومه واقعا با علاقه میخوای کار کنی و نتیجه هم میگیری حتما....به نظر منم اگه یکم رو پلانا بیشتر کار میکردی و شاخص تر میشدن بهتر بود..فونتای خودم که ایراد داره ولی شمام سعیتو بکن کم کم دستت میاد تنظیماتش و اینکه فاصله بین فونتا رو رعایت کنی و سایزشو
کلا تو هر کاری زمان میخواد و علاقه و اصول ...موفق باشی:gol:

....................................

احسان عزیز خسته نباشی من از کلیت کارت خیلی خوشم اومد اما به نظرم شاید اون ترکها مناسب این فضا و این بنا نبوده ...کاش بلد بودم تو کارای مرمت که انجام میدادم استفاده میکردم...اما اینجام اگه یکم کمتر بکار میبردی شاید بهتر میشد یا بعضی از عناصر شیتتو پررنگتر میکردی بیشتر جلوه میداد...و فونتام که خب یکم نمیخونه و با نظر حمید موافقم که شیت اول برای معرفی بنا بهتر بود از اون مدارک استفاده نمیشد و تو شیتای بعدی بود...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من گفتم که برش مهم نیست ؟ شما تو نقد من یک همچین جمله ای خوندی ؟
دوست عزیز من گفتم شیت اول معمولا شیت معرفی بنا هست و این کار که مدارک کاملی هم داره بهتر بود تو شیت اول از تحلیلها و دیاگرام استفاده میکردن
یک مثال میزنم برای تفهیم بهتر دوستان در نظر بگیرید جایی میخواهید کار خودتونو پرزانته کنید و سخنرانی کنید درسته ؟ شما اول میاید راجع به برش حرف میزنید ؟ یا مقدمه سازی میکنید کارتونو نقل میکنید و مبانی نظریتون رو مطرح میکنید ؟ ایا اون مردمی که براشون سخنرانی میکنن از خط و برش شما چیزی متوجه میشن ؟ بهتر نیست اول اهداف طرح براشون مشخص بشه ؟ بهتر نیست راجبه ایده ها و الهامات صحبت بشه ؟ بهتر نیست بهشون بگید که این بنا کجاست ؟ تاریخ شهر چیه ؟ بهتر نیست عملکرد هارو مشخص کنید ؟
یا اینکه شما به جمعیت سلام میکنید و میگید بسم الله الرحمن الرحیم این برش هست میبینید مدرک اصلی هست

بحث اصلا سر اين مسئله نيست
قبلا يه دوستي گفته بودن وقتي ما داريم شيت ميبنديم چون شيت معماري قبل از ارائه كار نشون داده ميشه براي معرفي بايد در اون از رندر استفاده كرد نه عكس
منم در جواب گفتم گاهي ميخايم يه شيت ببنديم براي مقايسه ي عكس و رندر ببينم طرح طراح تا چه حد اجرا شده
گاهي هم ما ميخوايم تو مسابقه ي بناي معمار شركت كنيم كه ترجيحا عكس كار رو ميزاريم نه رندر (چون كار اجرا شده)

الانم بحث همينه
شما ميگي شيت اول چون معرفي هست بهتره به جاي برش مثلا پرسپكتيو باشه
حرفت ردست
اما بنا به مقتضيات، ارائه تغيير ميكنه
: گاها شما شيتت رو براي افراد متخصص بستي و نيازي به معرفي آن چنان نداري ضمن اينكه برش خودش اطلاعات جامعي از كار رو ميده به ما
(پس افراد،‌ر اينجا عوام نيستن و برش رو متوجه ميشن)

گاهي مثلا پوسته ي بنا برات مهمه و اين رو توي نما شاخص تر ميبيني

بحث اين نيست كه كدوم مدرك اول باشه بايد ببيني توي اين شيتي كه ميخواي ببندي چي مهمتره
چون اينجا ما داريم آزادانه فك ميكنيم و در اين مورد كه شيت داره براي كي ارائه ميشه اشكالي نداره ولي اره اگه قراره يه كار ساخته بشه بهتره تو شيت اول پرسپكتيو بزاريم چون مخاطبامون همه ي افراد هستن

يه مثال ديگه براي محسوس تر شدن مطلب اينكه به فرض شما داري يه شيت ميبندي براي دتايل ، آيا مياي تو شيت اولت مثلا پرسپكتيو دتايل رو بزاري؟قطعا و مسلما نه چون اصلا مهم نيس

خيلي مثال وجود داره، اگه موقع دادن موضوع برنده سري قبل مشخص ميكرد مثلا تو اين شيت ميخوايم كاري رو ببنديم كه ساخته نشده و ميخوايم ضمن داشتن مدارك كار رو معرفي كنيم اون موقع حرفت به جا و منطقي تر ميبود مسلما
اين نظر منه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اين پست رو لطفا ادغام نكنين
عمدا جدا پست زدم كه به كسي توهين نشه چون پستام معمولا نقل قول داره:

ميدونم اينجا محيط مجازيه و سرعت كپي رايت خيلي زياد
اما اگه اسم فرد شركت كننده رو شيت نباشه هم نقد اسون تره هم تقريبا مطمئنيم كه انتقاد ها از رو غرض نيست(كلا ميگم)و هم حرف زدن راحت تره
برچسب iran-eng و اسم گروه ميزاريم براش
هر كس در وقتي كه داره كارشو بفرسه برا هلن ايشونم زحمت بكشن بدون درج اسم كارشونو بزارن
به نظرم خيلي بهتره اين طوري
كسي هم دچار سوئ تفاهم نميشه
خوب يه دليل بيارين كه اين روش بده من قبول ميكنم

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث اصلا سر اين مسئله نيست
قبلا يه دوستي گفته بودن وقتي ما داريم شيت ميبنديم چون شيت معماري قبل از ارائه كار نشون داده ميشه براي معرفي بايد در اون از رندر استفاده كرد نه عكس
منم در جواب گفتم گاهي ميخايم يه شيت ببنديم براي مقايسه ي عكس و رندر ببينم طرح طراح تا چه حد اجرا شده
گاهي هم ما ميخوايم تو مسابقه ي بناي معمار شركت كنيم كه ترجيحا عكس كار رو ميزاريم نه رندر (چون كار اجرا شده)

الانم بحث همينه
شما ميگي شيت اول چون معرفي هست بهتره به جاي برش مثلا پرسپكتيو باشه
حرفت ردست
اما بنا به مقتضيات، ارائه تغيير ميكنه
: گاها شما شيتت رو براي افراد متخصص بستي و نيازي به معرفي آن چنان نداري ضمن اينكه برش خودش اطلاعات جامعي از كار رو ميده به ما
(پس افراد،‌ر اينجا عوام نيستن و برش رو متوجه ميشن)

گاهي مثلا پوسته ي بنا برات مهمه و اين رو توي نما شاخص تر ميبيني

بحث اين نيست كه كدوم مدرك اول باشه بايد ببيني توي اين شيتي كه ميخواي ببندي چي مهمتره
چون اينجا ما داريم آزادانه فك ميكنيم و در اين مورد كه شيت داره براي كي ارائه ميشه اشكالي نداره ولي اره اگه قراره يه كار ساخته بشه بهتره تو شيت اول پرسپكتيو بزاريم چون مخاطبامون همه ي افراد هستن

يه مثال ديگه براي محسوس تر شدن مطلب اينكه به فرض شما داري يه شيت ميبندي براي دتايل ، آيا مياي تو شيت اولت مثلا پرسپكتيو دتايل رو بزاري؟قطعا و مسلما نه چون اصلا مهم نيس

خيلي مثال وجود داره، اگه موقع دادن موضوع برنده سري قبل مشخص ميكرد مثلا تو اين شيت ميخوايم كاري رو ببنديم كه ساخته نشده و ميخوايم ضمن داشتن مدارك كار رو معرفي كنيم اون موقع حرفت به جا و منطقي تر ميبود مسلما
اين نظر منه

اول اینکه ما داریم در مورد این کار بحث میکنیم نه کار دتایل بعد بهت بگم اینجا اصلا همه معمار درسته ؟ شما باید پلانو ببینی که به تونی برش تشخیص بدی یا نه ؟ من الان برای شما یک برش میفرستم شما کلا بنارو تشخیص میدی ؟ معمولا برش از جایی میزنن که مهم دتایله تر بشه از همه جای پلان که برش نمیزنن دوست عزیز یکم فکر کن ببین من اشتباه میگم یا شما شیت اول شیت معرفی هست و کار با برش معرفی نمیکنن حتی اگه همه معمار باشن
درسته ما ازدانه فکر میکنیم و و اینجا برای ارائه کار نیست اما مگه غیر از اینه که هدف این تاپیک تمرینی است برای رسیدن به اون نقطه استاندارد کار تمرینی هست برای رسیدن به شیت بندی معمارانه

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه ما داریم در مورد این کار بحث میکنیم نه کار دتایل بعد بهت بگم اینجا اصلا همه معمار درسته ؟ شما باید پلانو ببینی که به تونی برش تشخیص بدی یا نه ؟ من الان برای شما یک برش میفرستم شما کلا بنارو تشخیص میدی ؟ معمولا برش از جایی میزنن که مهم دتایله تر بشه از همه جای پلان که برش نمیزنن دوست عزیز یکم فکر کن ببین من اشتباه میگم یا شما شیت اول شیت معرفی هست و کار با برش معرفی نمیکنن حتی اگه همه معمار باشن
درسته ما ازدانه فکر میکنیم و و اینجا برای ارائه کار نیست اما مگه غیر از اینه که هدف این تاپیک تمرینی است برای رسیدن به اون نقطه استاندارد کار تمرینی هست برای رسیدن به شیت بندی معمارانه
اقا حمید متاسفانه باید بهت بگم کاملا باهات مخالفم
برش اطلاعاتش خیلی عمومی تر از پلانه
متاسفانه این ذهنیتیه که خیلی جاها در مورد برش هست.
برش از یه بنا یه سری اتفاقاتو از تمام طبقات به نمایش میزاره
برش از بنا گشایش فضایی ها و محل ویدها رو نشون میده
برش های تاسیساتی حتی محل عبور عمودی تاسیساتو نشون میده
برش ارتباط اختلاف سطح بیرون بنا رو با اتفاقات داخل بنا نشون میده
برش شفت عمودی و محورای عمودی بین طبقاتو نشون میده
ولی پلان جزئیات یه طبقه رو به خوبی نشون میده و فقط یه طبقه و با دو یا حتی ستا پلان شما هیچوقت نمیفهمی تو طبقه ی بالاتر چه اتفاقی میوفته. چون فقط مربوط به یه طبقس
حرف من اینه که توی برش شما رابطه ی بیرون فرم و داخل فرمو خیلی بهتر میفهمید تا با پلان
کی میگه برشو از جایی میزنن که دتایل مهمتره. برشو همیشه از جایی میزنن که شَفت عمودی وجود داشته باشه. مثله وید و پله و اسانسور

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی پلان جزئیات یه طبقه رو به خوبی نشون میده و فقط یه طبقه و با دو یا حتی ستا پلان شما هیچوقت نمیفهمی تو طبقه ی بالاتر چه اتفاقی میوفته. چون فقط مربوط به یه طبقس
حرف من اینه که توی برش شما رابطه ی بیرون فرم و داخل فرمو خیلی بهتر میفهمید تا با پلان
کی میگه برشو از جایی میزنن که دتایل مهمتره. برشو همیشه از جایی میزنن که شَفت عمودی وجود داشته باشه. مثله وید و پله و اسانسور

خوب پسر خوب پله رمپ و وید و اسانسور از لحاظ دتایله شدن مهمترن دیگه
من برای شما یک برش میفرستم شما میتونی پلانش رو برای من بکشی ؟ اره ؟
یک برش دیگه هم میفرستم شما فرم بنارو برای من بکش میتونی ؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب منم نقد میکنم
hagir: درسته شیت هرچه ساده تر بهتر ولی به هر حال سلیقه و ذوق هم جزئی از کار ماس.خیلی محتاطانه با شیتات برخورد کردی. پرزانته ی کارت فقط نوارای رنگی هستن که حتی افکت محو هم بهشون ندادی.
تو شیت اول از پلان استفاده کردی که تو پست بالا گفتم که چرا اشتباهه.
تو شیت دوم نما ها یکم کوچیکن
تو شیت سوم مورد خاصی نمیبینم ولی مورد خاصی هم نمیبینم.
شیت اخر هم همینطور قالبش عین شیت سومته.
برشا در کنار نما ها میتونن واضحتر باشن.
اطلاعات مربوط به بنا رو نزاشتی با اینکه میدونستیم جز موارد داوریه.
seti joon: با اینکه 5تا شیت زدی ولی باز شیتا یکم شلوغ به نظر میاد(شلوغ نیست. شلوغ به نظر میاد)
افکتی که به پلانا دادی خوب نیس چون ضخامت دیوارارو و وضوح مبلان یکمی ناجور شده
واسه برش اسمان تعریف نکنی بهتره.
از design واسه معمار استفاده کن نه اسم خودت.
gordia: انگار متن کارت یه جاهایی خیلی از هم فاصله داره. فک کنم فونتش مشکل داره. دیاگرامایی به اون بزرگی شیتو از قالب معماریش بیرون کرده
شیت اخرتو باید اول میزاشتی. اون دوتا پرسپکتیوی که تو شیت دوم گذاشتی در اصل همون نما هستن میتونستی از پرسپکتیوای بهتری استفاده کنی
پلان پشت بام خیلی کمرنگه در نگاه اول اصلا دیده نمیشه. فونت نام بنا خوب نیست. یکم هم زیادی بزرگه. بهتره کنار هر پلانی بنویسی طبقه ی چندمه چون فونت خودش خیلی ریزه و ممکنه جای مناسبی نباشه

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اطلاعیه مهم 1:
اولین نکته ای که میخوام بگم راجع به نحوه رای گیری هست که صراحتا میگم اخرین تغییری هست که تو نحوه رایگیری صورت میگیره و به هیچ وجه دیگه هیچ تغییری نمیکنه و این تغییر هم در واقع فقط و فقط در راستای راحت تر شدن رای دادن رای دهندگان هست تا کمتر وقتشون گرفته شه وگرنه هنوز هم مسلما روش قبلی روش ریزبینانه تری بود
خب توضیحی که باید بدم راجع به نحوه راگیری این بار فقط به ایتم های سبز رنگ و 3 ایتم قرمز اخر باید رای داده بشه
1.نحوه و میزان امتیاز دهی راجع به 3 ایتم سبز اول که مربوط به خوانا بودن شیت هست :هر ایتم سبز مربوط به ایتم اصلی (خوانا بودن شیت) 6 امتیاز داره یعنی هر ایتم مشکی که زیر اونها نوشته شده 1 امتیاز داره (یعنی درکل خوانا بودن شیت 18 امتیاز داره)
2.نحوه و میزان امتیاز دهی راجع به 5 ایتم سبز بعدی که مربوط به فونت ها هست :هر ایتم سبز مربوط به ایتم اصلی (فونت ها) 3 امتیاز داره یعنی هر ایتم مشکی که زیر اونها نوشته شده 0.5 نمره داره(یعنی در کل فونتها 15 امتیاز داره)
3.سه ایتم قرمز اخر که درواقع ایتم های شماره3 و 4 و 5 هستن هر کدوم 10 امتیاز دارن
برای اینکه بهتر متوجه شین یه مثال رو خودم با حداکثر امتیاز میزارم اینجا تا ببینید دقیقا به کدوم ایتمها باید نمره داد

دوستان شرکت کننده توجه داشته باشن که قطعا و حتما و باید تو رای گیری شرکت کنن وگرنه با تمام زحمتی که برای کارشون کشیدن متاسفانه کارشون از دور راگیری حذف مبشه دلیلش هم اینه که اگر شرکت کننده ای خودش تو رای گیری شرکت نکنه در واقع انگار داره یه رای اضافه برای خودش میگیره که عادلانه نیست
نکته بعد اینکه ترجیحا فایل اکسل کار رو در اختیار بزارین که واضحتر باشه و اگه عکس جدول رای گیری رو میخواین بزارین باید کیفیتش طوری باشه که اعداد به راحتی خونده شن
میتونید اینجا اپلود کنید و بزارید

http://up.iranxm.com/
اینم فایل اکسل جدول رای گیری(که کافیه امتیازها رو بدین خودش به صورت خودکار جمع امتیاز رو حساب میکنه):
http://www.4shared.com/file/LRMzq5i6/NazarSanji_2.html?
نکته اخری که راجع به راگیری باید بگم راجع به 2 تا از ایتم ها هست که فک کنم بعضی دوستان درست متوجهش نشدن
ببینید منظور از ایتم وجود text های مهم در شیت دقیقا موجودیت اون متنه نه سایز و رنگ و ایناش مثلا ممکنه من نوعی اسم بنا رو نوشته باشم اما با فونت بد و رنگ بد و سایز بد شما تو گزینه وجود نام بنا باید نمره کامل رو بهم بدین چون در هر صورت من نام بنا رو نوشتم اما تو ایتمهای رنگ فونت بنا یا سایز فونت بنا یا نوع فونت بنا میتونید نمرمو کم کنید یا نمره ندید اگه خیلی بده
و راجع به ایتم شماره 4 یعنی سایز و تعداد مناسب شیت ها منظور این نیست که هر کی تعداد شیتاش بیشتره پس نمرش هم بیشتر شه ممکنه یه نفر تو 2 تا شیت به بهترین نحو و تو بهترین سایز مدارک رو چیده باشه اما یکی همونا رو تو5 تا شیت چیده باشه و کلی فضا خالیه الکی اورده باشه پس مسلما کار نفر اول منطقی تره که تو 2 تا اما باسایز درست بسته کارشو یا ممکنه بر عکس این موضوع هم صادق باشه و واقعا مدارکی احتیاج به حداقل 3 تا شیت داشته باشه اما یکی به زور تو 1 شیت کرده باشتشون که خوب نشده باشه

ممنون از همکاری همتون(مجدا بگم که دوستان شرکت کننده یادشون نره که رای اونها اجباریه)
:gol::gol:

آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اطلاعیه مهم 2:

دوستان عزیز باید راجع به زمان اتمام فصل اول از مسابقات هفتگی شیت بندی
یه توضیحی بدم این مسابقه قراره فقط
3ماهه تابستون باشه و درواقع الان فقط 3 سری دیگه از این مسابقه باقی مونده وفصل دوم این مسابقه میافته برای تابستون سال اینده
پس به نظرم بهتره تا فرصت هست از موقعیت و فرصتی که هست استفاده کنیم
:gol:;)

منتظر حضور تعداد بیشترتون تو این 3 سری باقی مونده از این مسابقه هستیم:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستانی که تا این لحظه تو سری چهارم از مسابقات شرکت کردن کاراشونو میزارم اما مسابقه تا اخر امشب(5شنبه) ادامه داره)منتظر حضور بقیه بچه ها هم هستیم:gol:

1.et-rt

2.gordia

3.hagir

4.seti joon

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

خوب پسر خوب پله رمپ و وید و اسانسور از لحاظ دتایله شدن مهمترن دیگه
من برای شما یک برش میفرستم شما میتونی پلانش رو برای من بکشی ؟ اره ؟
یک برش دیگه هم میفرستم شما فرم بنارو برای من بکش میتونی ؟

طراحي درست از برش شروع ميشه
متاسفانه اكثريت ما اين رو نميدونيم و از حجم يا پلان شروع به طراحي ميكنيم
اون يكي احسان برش رو كامل توضيح دادن
تو كتاباي نحوه ي طراحي هم اگه ببينين همين مطلب ذكر شده و تمام هم و غم معمار رفته براي نحوه ي برش زدن و چگونگي طراحي پنا از برش
ميدونم كه عام تر هست كه تو شيت اول پرسپكتيو ببينيم از بنا اما اشكالي نداره اگه بخوايم با ساير مدارك بنا رو معرفي كنيم

براي مثال من شيت خودمو ميزارم

در صحبتي كه با حميد جان در مورد نقد شيت داشتيم و سوالايي كه از من پرسيدن
حميد جان ميگن چرا يه شيت رو اختصاص دادي به يك پرسپكتيو ؟آيا لازمه اين همه جا بزاريم براي صرفا يك پرسپكتيو؟؟
در جواب ايشون گفتم اين يك پرسپكتيو نيس
به چند دليل من اين كارو كردم:
اين تصوير داره ديد ناظر رو نشون ميده كه مهمترين ديد هست و ارزشش از ديد پرنده و ديد كرم بيشتره
داره نحوه اتصال به زمين رو نشون ميده
داره سايت رو نشون ميده
داره ارگانيك بودن خودشو نشون ميده
چشم رو تا عمق ميبره و در عمق با نشون دادن خودش عمق رو نشون ميده
داره نحوه ي عبور و مرور افراد و وسيله ي ايام ذهاب به بنا رو نشون ميده
و . . .

بعد پرسيدن اين بنا پلانش مهمه چرا گذاشتيش اون گوشه
در جواب گفتم كه ببين چشم وقتي يه شيت رو ميبينه پر رنگ ترين قسمت شيت ناخوداگاه به چشم مياد و اون همون رنگ زرشكي هست كه چشم رو ميرسونه به پلان و بعد از اون چشم رو به صورت عمودي مياره پايين تا سازه ي بنا و مراحل پيشرفت بنا رو ببينه و در نهايت چشم به همون پرسكتيو كه زوتر از همه به خاطر عظمتش جلب توجه كرد ختم ميشه

پس من يه پرسپكتيو رو با بزرگي و رنگ كم شاخص كردم و پلان رو با تيره ترين رنگ
مجموع اين دوتا ميشه تعادل بصري

شايد بقيه تو كارشون براي ايجاد تعادل كاراي ديگه اي كردن

حالا برش هم قضيش همينه
شما ميتوني مهارتتو هر طور كه بخاي نشون بدي
اصول رو زير سوال نميبرم كه مثلا روند كار رو بزاريم شيت اخر چون ميدونيم روند بايد تو كل كار باشه
اگه ميگي ما معماريم و هممون متخصص پس چه بهتر
اينجا غير معمار نداريم پس همه برش رو مي فهمن

از اونجايي كه طبق گفته ي دكتر صديق هر پلان و هر نما و هر حجم و هر پرسپكتيو داخلي هر بنا رو ميشه به يه سري كار ديگه هم چسبوند، پس كل كار بايد رويت بشه تا بنا رو فهميد درستهههههههه؟؟؟
بازم ميتونم توضيح بدم اگه سوالي هست بپرسيد

فرهيخته

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.خسته نباشید می گم به همگی.سطح کیفی کارها خیلی خیلی پیشرفت کرده که جای خوشحالی داره.امیدوارم از کار من هم خوشتون بیاد و منتظر نقد ها و نظرات تون هستم(البته پیشنهاد می کنم از روی تصاویر ضمیمه نظرتون رو بدید چون تو صفحه اصلی شاید واضح نباشه و گویا تر هست)...موفق باشید:gol:

فایل زیپ هر 3تا شیت:
http://www.4shared.com/rar/VIs-pinP/_online.html?

پیوست ها

• 11.zip
    9.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

silverdream

عضو جدید
سلام بچه ها...این اولین کار شیت بندی فتوشاپ من بود...نتونستم ظور دیگه ای آپلود کنم خوشحال میشم نظر بدین
:)
sheet1
sheet2
sheet3
sheet4

پیوست ها

• sheet2.jpg
    sheet2.jpg
    38.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • sheet1 (1).jpg
    sheet1 (1).jpg
    32 کیلوبایت · بازدیدها: 0