[غذاهای فرنگی] - پیش غذاهای ایتالیایی

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
برترین ها: این روزها کم کم " پیش غذا " یا به قول خارجی‌ها " استارتر " داره جای خودش رو در خانه‌های ایرانی هم باز می کنه.

سفره‌های ایرانی معمولا پیش غذاهای قدیمی و شناخته شده‌ای مثل "نان و پنیر و سبزی"٬ "میرزا قاسمی" یا "آش" دارد. تصمیم گرفتم چند پیش غذای متفاوت و فرنگی که آماده کردنش دردسر زیادی نداره رو بهتون معرفی کنم. امروز سراغ دو تا پیش غذای ایتالیایی رفتم.

بروسکتا ‌Bruschetta که خیلیها به فارسی بروشتا هم بهش میگن:

مواد اصلی این پیش غذای ساده ایتالیایی گوجه فرنگی٬ سیر و ریحان است.البته نباید نان گریل شده٬ روغن زیتون و سرکه بالزامیک را فراموش کنین:

شما به راحتی می تونین از نان باگت استفاده کنید. نان باگت رو عرضی بریده و داخل فر یا دستگاه گریل قرار بدین. پیشنهاد شخصی من اینه که قبل از این کار چند قطره روغن زیتون هم به نان‌ها بزنید که وقتی درحال گریل شدن هستند رنگ طلایی خوبی به خودشون بگیرند.

در همین زمان که نان‌ها درحال گریل شدن هستند گوجه فرنگی‌ها و سیر رو ریز کنید. وقتی گوجه و سیر ریز شد٬ مقداری ریحان رو هم ریز کنید و بعد همه مواد را به همراه روغن زیتون مخلوط کنید. وقتی احساس کردین که روغن زیتون به خورد گوجه‌ها رفت٬ مقداری سرکه بالزامیک اضافه کنید و هم بزنید.

در رسپی اصلی این غذا آمده که بهتره سیر رو روی نون‌ها بمالید و بعد گوجه و ریحان را بر روی نون ها بریزید اما تجربه به من ثابت کرده له کردن سیر و قاطی کردن آن با مواد مزه متفاوت‌تری را به بروسکتا می دهد.

وقتی نان‌ها گریل شدند٬ از مواد آماده به اندازه‌ یک قاشق روی نون‌ها بریزید.

سینی شما آماده پذیرایی است.
کراستینی پنیر و انار:

این پیش غذا هم بسیار ساده و در عین حال هیجان انگیز و قشنگه! از اون جهت میگم پیش غذای قشنگ که رنگ قرمز دانه‌های انار روی زمینه سفید پنیر و پسته‌های سبز واقعا استثنایی میشه.

مواد لازم برای درست کردن این کراستینی خیلی ساده است.

پنیر فتا٬ انار دانه شده٬ پسته خلال و نان باگتنان‌های باگت رو حلقه‌ای قطعه قطعه کنید و روش رو کمی روغن زیتون بزنین و بگذارید تو فر داغ.بعد از ۳ دقیقه٬ نان‌ها را دراورده و قطعه های پنیر فتا رو روش قرار بدید و برای حدود ۳ دقیقه دوباره آن را داخل فر قرار دهید. وقتی پنير کمی آب شد سینی را از فر دراورده و پسته و دانه هاي انار رو روي نان ها ميريزيم.

پیش غذای رنگی و خوشمزه شما آماده است. پیشنهاد میدم که این پیش غذا رو داغ سرو کنید.برترین ها
 

Similar threads

بالا