سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
این توضیحات نشون می ده سیستم احتمال زیاد مشکل سخت افزاری داره... هنگ کردن احتمال مشکل برد اصلی رو داره ولی اینکه می گید توی حالت امن راحت کار می کنه احتمال وجود یک عدم سازگاری درایور رو می ده .من ÷یشنهاد می کنم کارهای زیر رو انجام بدید و نتیجه رو اطلاع بدین
1. آخرین نسخه بایوس رو از اینترنت گرفته و بروز رسانی کنید.(از برنامه های خود برد اصلی که مخصوص این کار هستند و تحت ویندوز کار می کنن استفاده کنید)
2. اگر دوتا ماپول رم دارید یکی از اونها رو بردارید و اگر مشکل رخ داد دومی رو امحان کنید شاید مشکل از اونها باشه...
3. کارت گرافیک رو در صورتی که می تونید از کسی امانت بگیرید یا خودتون دارید عوض کنید.
4. از یک نسخه ویندوز دیگر استفاده کنید مثلا ویندوز 7 اینترپرایز سرویس پک 1....سعی کنید ویندوز رو که نصب می کنید کل هارد رو از اول پارتیشن بندی کنید
5. آخرین نسخه درایورهای برد اصلی و کارت صوتی و گرافیک و شبکه و چیپ ست و ... رو از اینترنت دانلود کنید و برای اطمینان از درستی کار از برنامه های تشخیص مدل سخت افزار کمک بگیرید
6. قبل از نصب هر برنامه ای حتی ویروس یاب اول درایور شبکه رو نصب کنید و تست کنید ببینید آیا مشکل وجود داره یا نه...بعد یکی یکی بقیه رو نصب کرده و تست رو ادامه بدید تا شاید مشکل مشخص بشه...
7. اگر مشکل حل نشد تمام مشخصات سخت ازاری سیستم رو اینجا بنویسید شاید عدم سازگاری بین اونها وجود داشته باشه..
8. ممکناست مشکل خیلی ساده تر از این حرفها باشد که گفتیم... نگران نباشید...

یه ویندوزدیگه نصب کردم درایورگرافیک همدوباره دانلودکردم رم هم رم1رو درآوردم بازهنگ میکرد.امابنظرم مشکل ازآنتی ویروس چون وقتی دیزابلش میکنم مرورگرم دیگهwaiting for cacheنمینویسه سریعترکارمیکنه .فکرمیکنم اون سری هم که درستش کرده بودم یه بلایی سرآنتی ویروس آورده بودم
آنتی ویروسمnod32خاستم کاسپروسکی نصب کنم هرکاری میکنم اکتیونمیشه

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اولش ک روشن میکنم تا بالا اومدنش هس تصویر ولی بعد سفید میشه
این یه ویروسه که حتی در حالت safe mode هم به کارش ادامه میده تنها راه خلاص شدن از دستش استفاده از انتی ویروس های با قابلیت بوت شدن(rescue cd) هستش که از نظر من بهترین ها کسپر و اویرا هستن (اما حجم زیادی هم دارن) . وقتی دانلودشون کردید روی یه سی دی بریزیدشون و بوت دستگاه روی سی دی رام بزارید و وقتی محیط انتی ویروس بالا اومد بزارید سیستم رو اسکن کنند ..

آخرین ویرایش:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دوستان یه سوال فوری. با روفوس ویندوز ریختم روی فلش. ابزار دیگه هم ندارم غیر از همین فلش اگه برنامه و این صحبتا هم کنارش بریزم ایرادی نداره؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام! چطور می تونم توی ویندوز xp یه پارتیشن لوجیکال رو تبدیل به یه پارتیشن پرایمری کنم؟ مرسی
از برنامه های کمکی استفاده کنید مثل
Partition Manager , Partition magic
قبل از هر کاری از تمام داده های خود نسخه پشتیبان بگیرید اونم نه روی یه درایو دیگه بلکه روی دی وی دی یا هارد اکسترنال و فلش

SHRP

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال فوری. با روفوس ویندوز ریختم روی فلش. ابزار دیگه هم ندارم غیر از همین فلش اگه برنامه و این صحبتا هم کنارش بریزم ایرادی نداره؟
نصب نشده منظورتون هست؟ مشکلی نداره

SHRP

کاربر ممتاز
یه ویندوزدیگه نصب کردم درایورگرافیک همدوباره دانلودکردم رم هم رم1رو درآوردم بازهنگ میکرد.امابنظرم مشکل ازآنتی ویروس چون وقتی دیزابلش میکنم مرورگرم دیگهwaiting for cacheنمینویسه سریعترکارمیکنه .فکرمیکنم اون سری هم که درستش کرده بودم یه بلایی سرآنتی ویروس آورده بودم
آنتی ویروسمnod32خاستم کاسپروسکی نصب کنم هرکاری میکنم اکتیونمیشه
نسخه مجانی Symantec , Avira رو می تونی گیر بیاری نصب کنی

SHRP

کاربر ممتاز
سلام.
من ++visual c رو که نصب می کنم رو کامپیوتر،نصب نمی شه!وقتی مراحل نصب تموم میشه،می نویسه installed اما هيچ آیکونی ایجاد نمی شه،و وقتی سرچ هم میکنم پیدا نمی شه!اما می شه uninstall کنمش.
رو دو تا کامپیوتر امتحان کردم همین مشکل رو داشت،از چند تا سایت مختلف دانلود کردم با همین مشکل مواجه شدم،از king نصب کردم همینجوری بود!
نمی دونم مشکل کجاست!
اگر نسخه ویندوز شما 8 یا 8.1 است و نسخه ای که نصب می کنید 2010 یا قدیمی تر است بهتره اول سرویس پک اونم نصب کنید تا مشکل حل بشه

آقا الیاس

عضو جدید
با سلام
کامپیوتر من یه مدتی هست وقتی turn off یا stand by میکنم خاموش میشه ولی فن cpu و power همچنان کار میکنه و صفحه مانیتور هم تو آخرین صفحه که میگه سیستم در حال shutdown هست میمونه ولی نشانگر موس از کار میافته، در این حالت از دکمه روی power در پشت کامپیوتر استفاده میکنم که تنها راهه ولی موقع روشن کردن دوباره ویندوز هیچ error یا نقصی نشون نمیده انگار که به طور طبیعی خاموش شده، اولش فکر کردم از ویروسه یا ویندوز آسیب دیده که بعد نصب دوباره ویندوز، باز این مشکل وجود داشت. هم ویندوز xp و هم seven رو امتحان کردم.:(:surprised: بچه ها لطفا راهنماییم کنید

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام
کامپیوتر من یه مدتی هست وقتی turn off یا stand by میکنم خاموش میشه ولی فن cpu و power همچنان کار میکنه و صفحه مانیتور هم تو آخرین صفحه که میگه سیستم در حال shutdown هست میمونه ولی نشانگر موس از کار میافته، در این حالت از دکمه روی power در پشت کامپیوتر استفاده میکنم که تنها راهه ولی موقع روشن کردن دوباره ویندوز هیچ error یا نقصی نشون نمیده انگار که به طور طبیعی خاموش شده، اولش فکر کردم از ویروسه یا ویندوز آسیب دیده که بعد نصب دوباره ویندوز، باز این مشکل وجود داشت. هم ویندوز xp و هم seven رو امتحان کردم.:(:surprised: بچه ها لطفا راهنماییم کنید
اگر اونقدر آشنایی دارید که می تونید بایوس رو آپدیت کنید شاید فرمان توقف هارد صادر نمی شه و برد اصلی روشن می مونه

فریاد خاموش

عضو جدید
این یه ویروسه که حتی در حالت safe mode هم به کارش ادامه میده تنها راه خلاص شدن از دستش استفاده از انتی ویروس های با قابلیت بوت شدن(rescue cd) هستش که از نظر من بهترین ها کسپر و اویرا هستن (اما حجم زیادی هم دارن) . وقتی دانلودشون کردید روی یه سی دی بریزیدشون و بوت دستگاه روی سی دی رام بزارید و وقتی محیط انتی ویروس بالا اومد بزارید سیستم رو اسکن کنند ..

ببخشید اگه مشکلش با این راه حل نشه یعنی باید ویندوز بزنم؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان من لپتابم صفحه اش سفید شده یعنی بغیر از اشاره گر ماوس هیچی نشون نمیده!!!فک کنم ویروسی شده باشه :cry:
کسی راه حلی میدونه؟!!!خواهش میکنم کمک کنید :(
مطمئنید ویروسی است من فکر می کنم مشکل یا سخت افزاری است یا مشکل درایور نا مناسبه... البته باید بپرسید آیا اخیرا ضربه ای به مانیتور لپ تاپ شما نخورده؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
من یه نرم افزار دارم که دو تا فایل با فرمت daa داره و می خوام اون رو با دو تا درایو مجازی نصب کنم
چطور می تونم این کارو بکنم؟
وسطش که سی دی دوم رو می خواد نمی دونم باید چیکار کنم؟
نیازی به این کارها نیست
برنامه PowerISO ای MagicISO رو نصب کنید و براحتی تبدیلش کنید به فایل ISO یا حتی اونو رایت کنید

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنین
من چند وقته لب تاپم خودبخود روشن میشه
چرا؟
البته قبلش باتری که توش بود هی آف میشد و ارور میداد باتری باید عوض شه که کلا با باتری کار نمیکنم دیگه مگر در مواقع لزوم

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنین
من چند وقته لب تاپم خودبخود روشن میشه
چرا؟
البته قبلش باتری که توش بود هی آف میشد و ارور میداد باتری باید عوض شه که کلا با باتری کار نمیکنم دیگه مگر در مواقع لزوم
پیشنهاد می کنم توی setup برید و تنظیمات رو load optimize Default کنید شاید رفع بشه
اگر مهارت دارید همیشه بروزرسانی بایوس کمک می کنه

فریاد خاموش

عضو جدید
مطمئنید ویروسی است من فکر می کنم مشکل یا سخت افزاری است یا مشکل درایور نا مناسبه... البته باید بپرسید آیا اخیرا ضربه ای به مانیتور لپ تاپ شما نخورده؟

والا مطمئن نیستم ولی چون اخرین بار تو اینترنت داشتم میچرخیدم و بعد خاموش کردم مشکلی نداشت !بعد ی ساعت ک هیچ ضربه ای هم نخورده بود اومدم روشن کردم و دیدم سیستم بالا اومد ولی اخرسر صفحه سفید میشه!فک کردم شاید تو اینترنت لینکیو زده باشم ک ویروس بوده!
تو اینترنت هم سرچ کردم فهمیدم ی ویروسی باهمین نشونه ها هست برا همین گفتم ویروسی شده....

SHRP

کاربر ممتاز
والا مطمئن نیستم ولی چون اخرین بار تو اینترنت داشتم میچرخیدم و بعد خاموش کردم مشکلی نداشت !بعد ی ساعت ک هیچ ضربه ای هم نخورده بود اومدم روشن کردم و دیدم سیستم بالا اومد ولی اخرسر صفحه سفید میشه!فک کردم شاید تو اینترنت لینکیو زده باشم ک ویروس بوده!
تو اینترنت هم سرچ کردم فهمیدم ی ویروسی باهمین نشونه ها هست برا همین گفتم ویروسی شده....
یه بار سیستم رو از اول کامل خاموش و روشن کنید
حالا سوالات زیر رو جواب بدید:
1-آیا سیستم آرم و نوشته های زمان بوت شدن را نمایش می دهد
2-آیا آرم شروع ویندوز را بدرستی نمایش می دهد
3- با احتیاط لق بودن صفحه را با حرکت دادن به عقب و جلو به آرامی چک کنید. آیا تغییری نمی بینید؟

اگر هر 3 سوال جواب منفی داره یعنی ربطی به ویروس نداره و احتمال زیاد مشکل سخت افزاری است..اگر اولی و دومی درسته ولی سومی مشکل داره شاید مشکل نرم افزاری بشه و مربوط به درایور احتمالا کارت گرافیک

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
پیشنهاد می کنم توی setup برید و تنظیمات رو load optimize Default کنید شاید رفع بشه
اگر مهارت دارید همیشه بروزرسانی بایوس کمک می کنه
ممنونم
setup کجا؟
میشه قسمت هایلایت قرمز رو توضیح بدین؟

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کناره سمت راست بالای صفحه رو نگاه کنید اگه یه scrollbar میبینید ، یعنی همون ویروس ست

SHRP

کاربر ممتاز
ممنونم
setup کجا؟
میشه قسمت هایلایت قرمز رو توضیح بدین؟
منظورم همون setup اول سیستم است که با دکمه هایی مثل Delete , F2 ,... می شه واردش شد و تنظیمات بایوس را تغییر داد.
بروز رسانی بایوس کار سختی نیست ولی دقت لازم داره
معمولا مادربردهای جدید برنامه برای آپدیت تحت ویندوز دارن
سعی کنید زمانی آپدیت کنید که قطعی برق نداشته باشید و سیستم هم حالت پایداری داشته باشه و ریست نشه

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
منظورم همون setup اول سیستم است که با دکمه هایی مثل Delete , F2 ,... می شه واردش شد و تنظیمات بایوس را تغییر داد.
بروز رسانی بایوس کار سختی نیست ولی دقت لازم داره
معمولا مادربردهای جدید برنامه برای آپدیت تحت ویندوز دارن
سعی کنید زمانی آپدیت کنید که قطعی برق نداشته باشید و سیستم هم حالت پایداری داشته باشه و ریست نشه
آها ترجیح میدم دست نزنم بهش:biggrin:
ممنونم

فریاد خاموش

عضو جدید
یه بار سیستم رو از اول کامل خاموش و روشن کنید
حالا سوالات زیر رو جواب بدید:
1-آیا سیستم آرم و نوشته های زمان بوت شدن را نمایش می دهد
2-آیا آرم شروع ویندوز را بدرستی نمایش می دهد
3- با احتیاط لق بودن صفحه را با حرکت دادن به عقب و جلو به آرامی چک کنید. آیا تغییری نمی بینید؟

اگر هر 3 سوال جواب منفی داره یعنی ربطی به ویروس نداره و احتمال زیاد مشکل سخت افزاری است..اگر اولی و دومی درسته ولی سومی مشکل داره شاید مشکل نرم افزاری بشه و مربوط به درایور احتمالا کارت گرافیک
1و 2 ک درسته کاملا نمایش میده تا بالا اومدن سیستم هیچ مشکلی نیست! درمورد 3 مطمئن نیستم ولی فک نکنم مشکلی داشته باشه!
ی نکته ای هم ک هس من رو لپ تاپم دو تا ویندوز نصبه ک فقط یکیش مشکل پیدا کرده و اونیکی مث قبل کار میکنه وصفحه مشکلی نداره....

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
ایشالله:D
یکی از موردهایی که گفته تو این لینکه اینه که خودت تنظیم کرده باشی واسه یه سری کارهای خاص که من این کارو نکردم
بعدشم من باتریمو در آوردم چون مشکل داره باتریم
الان با اینکه باتری ندارم این تنظیماتو انجام بدم عمو؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ایشالله:D
یکی از موردهایی که گفته تو این لینکه اینه که خودت تنظیم کرده باشی واسه یه سری کارهای خاص که من این کارو نکردم
بعدشم من باتریمو در آوردم چون مشکل داره باتریم
الان با اینکه باتری ندارم این تنظیماتو انجام بدم عمو؟

اين تنظيمات هم براي حالت با باتري هست هم بدون باتري. جفتشو انجام بده ببين مشكلت حل ميشه يا نه

راستي يه سوال. لپتاپو خاموش ميكني يا هايپرنت؟

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز

اين تنظيمات هم براي حالت با باتري هست هم بدون باتري. جفتشو انجام بده ببين مشكلت حل ميشه يا نه

راستي يه سوال. لپتاپو خاموش ميكني يا هايپرنت؟
چشم
خاموش میکنم مثلا میرم جایی
بعد 5ساعت میام میبینم سیستم روشنه
دیگه چندبار که اینطوری شد دوشاخشه شو از سه راهی میکشم بعد آف کردم
.
.
.
الان انجام دادم اون قسمت plugged in خودش disable بود مال من

آخرین ویرایش:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سحر همگی مهندسای عزیز بخیر
از سحت و سلامت cpu و مین برد و رم pcم مطمئنم چون امروز تو یه مغازه تست کردمشون و بدون اینکه دست بزنم آوردمشون خونه. الان که کیسو سر هم کردم خودم کلا صفحه بالا نمیاد و چراغ پاور چشمک میزنه. اصلا بخاطر همین داستان بود که بردم تست کردم. سوالم اینه آیا اشکال از پاوره یا کارت گرافیک؟

بالا