زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

p_d66

عضو جدید
سلام به تالاري ها. كشاورزي رشته خيلي خوبيه ولي بايد بيكاري رو با جون ودل بپذيريم.واقعا كار برا ماها نيس. يكي هم مارو ببينه بخدا خيلي زحمت كشيديم.

p_d66

عضو جدید
آهاااااااااي گياهپزشكا.
تو كدوم خونواده از حشرات، حشره نر به حشره ماده هديه عروسي ميده؟:biggrin:
اين سوال كنكور ارشد حشره شناسي بود.من كه سر عقدشون نبودم؛ يعني كار داشتم نتونستم برم، كي ميدونه اينو به منم بگه.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
آهاااااااااي گياهپزشكا.
تو كدوم خونواده از حشرات، حشره نر به حشره ماده هديه عروسي ميده؟:biggrin:
اين سوال كنكور ارشد حشره شناسي بود.من كه سر عقدشون نبودم؛ يعني كار داشتم نتونستم برم، كي ميدونه اينو به منم بگه.

گزینه 2 میشد !!دم عقربی ها mecoptera! من سر عقدشون بودم ولی سر جلسه حول شدم یادم رفت یهووو :confused: یه سوال آسونو نزدم :cry:

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عکس های دیده نشده از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۳ از ایران (سری اول)

عکس های دیده نشده از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۳ از ایران (سری دوم عکسها)

«کن راسک» یک کانادایی است که در فاصله سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۳ به همراه خانواده در ایران زندگی کرده و عکس‌های بسیاری گرفته است. یک ایرانی پس از ۴۰ سال این عکس‌ها را از انبار خانهٔ کن بیرون آورده و آن‌ها را ظاهر کرده است.

کن راسک حدود ۴۰ سال پیش در اداره آب و برق تورنتو کار می‌کرد. در آن سال‌ها ایران اجرای برخی پروژه‌های برق را به شرکت‌های خارجی می‌سپرد. یکی از این آن‌ها همان شرکتی بود که راسک در آن کار می‌کرد. به این ترتیب راسک همراه با خانواده به ایران می‌آید. آن زمان سفارتخانه‌هایی همچون سفارت بریتانیا و آمریکا برای خود مدرسه‌هایی داشتند و فرزندانشان در این مدرسه‌ها تحصیل می‌کردند. با این حال کن تصمیم می‌گیرد در سال‌هایی که ایران است فرزندان خود را به جای این مدرسه‌ها، به مدارس خصوصی ایران بفرستد.

راسک بیش از هزار اسلاید از آن دوران تهیه کرده که در تمام این مدت، آن‌ها را در خانه‌ای قدیمی خارج از شهر تورنتو نگهداری می‌کرد. تعدادی از این عکس ها به تازه گی در دویچه وله منتشر شده است.

نمونه عکس ها (کلا 32 عکس هست )

تشکر یادتون نره :D

eliot -esf

کاربر ممتاز
یعنی چکار می کنن؟!

حشره نر اسپرم هاشو کادو میگیره میره دم خونه عروس در و میزنه کادو میده بهش !!!تو زیست دبیرستان هم داشتیم تو قسمت های بیشتر بدانیدش بود !!

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
حشره نر اسپرم هاشو کادو میگیره میره دم خونه عروس در و میزنه کادو میده بهش !!!تو زیست دبیرستان هم داشتیم تو قسمت های بیشتر بدانیدش بود !!
میشه بپرسم سوال کنکور دقیقاً چی بود؟!!

eliot -esf

کاربر ممتاز
میشه بپرسم سوال کنکور دقیقاً چی بود؟!!
تقدیم نمودن یک طعمه به عنوان هدیه عروسی از طرف حشره نر به ماده در کدام راسته متداول است !؟!؟

گفته طعمه !! پ فک کنم من اشتباه یادم مونده !! یه چیز دیگم تو ذهنم هستااا این که خودشو کادو میگیره:biggrin: !!

eliot -esf

کاربر ممتاز
جفت گیری این حشرات معمولاً در شب انجام می شود. البته عمل جفتگیری برای جنس نر، خالی از خطر نیست چرا که اگر مراقب نباشد، ممکن است جنس ماده او را بکشد. برای اینکه چنین اتفاقی نیفتد، نر برای جنس ماده یک قطره بزاق هدیه می آورد. در جهان دم عقربی ها این هدیه مشابه یک دسته گل رُز یا یک جعبه شکلات است. دم عقربی ماده تخم هایش را درون خاک می گذارد. لارو این حشره، شکلی همانند کرم صدپا دارد.

ویکی :
ماده جفت خود را بر اساس کیفیت شکارهایی که نرها به عنوان هدیه برای او می‌آورند انتخاب می‌کنند.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تقدیم نمودن یک طعمه به عنوان هدیه عروسی از طرف حشره نر به ماده در کدام راسته متداول است !؟!؟

گفته طعمه !! پ فک کنم من اشتباه یادم مونده !! یه چیز دیگم تو ذهنم هستااا این که خودشو کادو میگیره:biggrin: !!
تو هم حالت خوش نیستا نصف شبی!!

eliot -esf

کاربر ممتاز
تو هم حالت خوش نیستا نصف شبی!!

نه الان از یکی دیگه بچه ها کلاسمون پرسیدم تازه فهمیدم تقصیر دبیر دبیرستان اشتباه یاد ما داده بود !! تو کتاب تبادکانی نگفته اصلا !!

eliot -esf

کاربر ممتاز
درووووو
درووووووووووو
دروووووووووووووووووووووووووووووووو دروووووو درووووو ( این یعنی صدای شیپور:D)

توجه توجه

بیاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان بازی !! ...:D.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...=1#post7391666

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درووووو
درووووووووووو
دروووووووووووووووووووووووووووووووو دروووووو درووووو ( این یعنی صدای شیپور:D)

توجه توجه

بیاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان بازی !! ...:D.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...=1#post7391666

نصفه شبی وقت شیپور زدنه آخه ؟

eliot -esf

کاربر ممتاز
ببین چقدر صدای شیپورش گوشخراش بوده که افشین سه نقطۀ بی نقطه هم اومده اینجا!

چطوری رفیق قدیمی!!
خوبه !! انگار باعث شب نشینی مدیران با همدیگه شدم !!! ;)

به خودم الان افتخار میکنم !!! شبتون شیک

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببین چقدر صدای شیپورش گوشخراش بوده که افشین سه نقطۀ بی نقطه هم اومده اینجا!

چطوری رفیق قدیمی!!

زندگی نداریم که از دست شماها

آخه من نمی دونم کدوم کشاورزی این موقع شب بیداره ؟ :w06:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
به نام خدا​
ما هنرمندان، ورزشکاران، اهالی رسانه و فرهنگ و دیگر اقشار مردم ایران با هر سلیقه و نگرش، ازهمه مقامات مسئول و با نفوذ جهان، سازمان ملل و نیز دولت دوست و همجوار پاکستان درخواست داریم تا به عنوان عملی انساندوستانه، همه توان خودرا بکار گیرند که هرچه زودتر جوانان ما، این سربازان بیگناه به گروگان گرفته شده در مرزهای جنوب شرقی کشورمان، به دامان گرم خانواده های نگرانشان بازگردند

در پی اقدام جمعی از اصحاب فرهنگ در انتشار بیانیه‌ای برای آزادی سربازان مرزبان زندانی، موزه صلح نیز در همین راستا صفحه‌ای به سایت اینترنتی خود افزوده که همه کسانی که علاقه‌مند به آزادی سربازان هستند، در این صفحه اقدام به ثبت نام کنند.

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
نمای میکروسکوپی از مژه انسان
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=200100&d=1394528919101550_283.jpg

آخرین ویرایش:
بالا