رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

Tanin_hd

عضو جدید
تو سرچ استارت این کلمه رو تایپ کن ! change Graphics Mode بعد باز کردن لودینگ مکس میاد و یه پنجره. کافیه گزینه open gl رو انتخاب کنی. بین مشکل حل میشه

همین الان هم مدش همینه!مدهای دیگه رو هم امتحان کردم تغییری ایجاد نشد:(

maryam_d

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
تورو خدا کمکم کنید
چرا وقتی vray نصب میکنم همه چیزاش درست نمایش داده میشه و کرک میشه و تمامی سربرگ ها درستن اما تو تنظیمات render setup وقتی خروجی رو روی vray میذارم این دوتا قسنت خالی هستن؟ در صورتی ک نباید باشه (قسمت setting , و indirect illumination )
فقط تو همین قسمت اینجوری شده!!!!!:(

1.jpg
2.jpg

z_r

عضو جدید
سلام.دوستان من یه مشکلی دارم..نمیدونم چرا وقتی رندر میگیرم متریالام طبیعی نمیشه و اصلا اونجوری که باید نمیشه ..مثلا متریال مس رو لازم دارم...میشه یکی تنظیمات رندر و خود متریال فلز مس رو بذاره تا ببینم مشکل کارم چیه..
یه سوال دیگه هم که دارم اینه که وقتی توی قسمت ادیت رفرنس میخوام برم تا مسینگ فایلها تکسچرایی که نیومده رو بیارم اولش مکس قطع میشه و بسته میشه
گاما سیستم رو 2.2 هست درسته؟

z_r

عضو جدید
یادم رفت بگم که من gi رو روشن میکنم..و iradiant map , light catch هم میذارم..
توی سمپلی که از سایت vray گرفتم وقتی متریالو میذارم خوب رندر میشه فقط یکم روشنتر از اصلیشه.اما تو پروژه خودم اصلا متریالش اونجوری نمیشه..
توی سمپل ویری واسه قسمت inviroment دوتا مپ گذاشته
اولی لایت مپ و دومی رفلکت مپ.اماتنظیمات رندر پروژه من این دوتلرو نداره.از کجا باید بیارم؟مشکل از این نیس؟

z_r

عضو جدید
Snap22.jpgSnap21.jpgایناهاش دوستان
اصلا این متریال شبیه فلز مس رندر نشده..اونم تنظیماتشه که خود متریال آماده داشت.مشکل کار چیه؟

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام دوستان و خسته نباشین ، من میخوام شیشه و آب کارم مثل عکس های پایین بشه ، میشه بگین چه جوری باید متریال بدم اینجوری شه؟ در واقع شیشه رفلکس شبیه آینه ...
راستی اصلا این کارها با وی ری انجام شده؟ ( مدلینگ کارم با رویت انجام شده تاثیر که نداره؟ )

minamir3000

کاربر فعال
سلام دوستان و خسته نباشین ، من میخوام شیشه و آب کارم مثل عکس های پایین بشه ، میشه بگین چه جوری باید متریال بدم اینجوری شه؟ در واقع شیشه رفلکس شبیه آینه ...
راستی اصلا این کارها با وی ری انجام شده؟ ( مدلینگ کارم با رویت انجام شده تاثیر که نداره؟ )

منظورتون اینه که چطوری آب و شیشه رو بسازید یا متریالو چطوری به آبجکتتون نسبت بدید؟در ضمن مشکلی نداره اگه با رویت انچام شده باشه

metalika777_h_g

عضو جدید
Re: رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

منظورتون اینه که چطوری آب و شیشه رو بسازید یا متریالو چطوری به آبجکتتون نسبت بدید؟در ضمن مشکلی نداره اگه با رویت انچام شده باشه

چه جوری متریال رو تو وی ری به شیشه نسبت بدم و چه تنظیماتی رو انجام بدم که شیشه رفلکسش مثل این عکسها بشه ؛ در واقع آیینه شده این عکسها
پیشاپیش مرسی از راهنماییت دوست عزیز

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه جوری متریال رو تو وی ری به شیشه نسبت بدم و چه تنظیماتی رو انجام بدم که شیشه رفلکسش مثل این عکسها بشه ؛ در واقع آیینه شده این عکسها

برای اینکه شیشه انعکاس بالایی داشته باشه ... تو قسمت تنظیمات متریال ... قسمت reflection از سفید تا سیاه قابل تنظیم هست .وقتی روی سیاه باشه یعنی انعکاسی ندارد ولی اگر روی سفید باشد مثل آیینه میشه و همه چیز رو در خود نشان می دهد.

minamir3000

کاربر فعال

دوست عزیز، من نمی دونم شما تا چه حد با وی ری آشنایی دارین ولی این طور که معلومه تازه کارید،من ساده توضیح میدم
برای آب : بعد از انتخاب وی ری بعنوان موتور رندر
- اول M رو بزنید حالا دکمه get material رو بزنید و از پنجره Material/Map Browser متریال vray mtl رو انتخاب کنید
- حالا پنجره Material/Map Browser رو ببندید،
- Diffiuse رو سیاه انتخاب کنید
-Reflect رو طوسی نزدیک به سفید انتخاب کنید
- Refract رو هم طوسی نزدیک به سفید انتخاب کنید
- حالا بیایید پایین تب maps رو باز کنید و کلید جلوی bump رو بزنید (کلید none )
- از گزینه ها noise را انتخاب کنید ، خودش میره تو تنظیمات noise حالا از تب noise parameters گزینه fractal رو انتخاب کنید
-حالا متریال رو درگ کنید روی آبجکت مورد نظر....... تموم شد
برای شیشه: مثل آبه فقط refract سیاهه و bump هم نداره
نکته: با 2 گزینه reflect و refract میتونید مقدار انعکاس و شفافیت رو تنظیم کنید

metalika777_h_g

عضو جدید
Re: رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

دوست عزیز، من نمی دونم شما تا چه حد با وی ری آشنایی دارین ولی این طور که معلومه تازه کارید،من ساده توضیح میدم
برای آب : بعد از انتخاب وی ری بعنوان موتور رندر
- اول M رو بزنید حالا دکمه get material رو بزنید و از پنجره Material/Map Browser متریال vray mtl رو انتخاب کنید
- حالا پنجره Material/Map Browser رو ببندید،
- Diffiuse رو سیاه انتخاب کنید
-Reflect رو طوسی نزدیک به سفید انتخاب کنید
- Refract رو هم طوسی نزدیک به سفید انتخاب کنید
- حالا بیایید پایین تب maps رو باز کنید و کلید جلوی bump رو بزنید (کلید none )
- از گزینه ها noise را انتخاب کنید ، خودش میره تو تنظیمات noise حالا از تب noise parameters گزینه fractal رو انتخاب کنید
-حالا متریال رو درگ کنید روی آبجکت مورد نظر....... تموم شد
برای شیشه: مثل آبه فقط refract سیاهه و bump هم نداره
نکته: با 2 گزینه reflect و refract میتونید مقدار انعکاس و شفافیت رو تنظیم کنید

سپاس از توضیحاتتون خیلی خوب و کامل بودن ؛ لطف کردین بله من تازه کار هستم

michi

عضو جدید
سلام دوستان
میشه بهم تو نورپردازی کمک کنید لطفا؟
نورپردازی آسمونُ بلد نیستم خیلی روشن میشه نمیتونم کمش کنم :(

و چطور به کار داخلیم نور طبیعی بدم؟ (ینی نور بیرون از پنجره بزنه توو ! ) و اینکه رندرم خیلی با کیفیت بشه؟

solmas

عضو جدید
سلام کسی میدونه اگه پنجره ابزارسمت راست صفحه ی3dmaxبره,چه جوری میشه 2باره آوردش‏!ممنون میشم کمکم کنین

solmas

عضو جدید
سلام کسی میدونه اگه پنجره ابزارسمت راست صفحه ی3dmaxبره,چه جوری میشه 2باره آوردش‏!ممنون میشم کمکم کنین

gingulak

عضو جدید
سلام. من هرچی رندر میگیرم لکه دار میشه. کسی میدونه چرا؟

shahab_24

عضو جدید
سلام. من هرچی رندر میگیرم لکه دار میشه. کسی میدونه چرا؟
سلام
بهتره یه عکس از رندرتون اینجا بذارید اما بیشتر این مشکل بخاطر تنطیمات رندر در Subdivs رخ میده.توی نورتون هم اگر این پارامتر کم در نظر گرفته بشه باعث این اتفاق میشه.راستی نوع Smpler وی ریتون رو چی انتخاب کردین؟یه عکس هم از تنظیمات وی ریتون بذارید.

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام
بهتره یه عکس از رندرتون اینجا بذارید اما بیشتر این مشکل بخاطر تنطیمات رندر در Subdivs رخ میده.توی نورتون هم اگر این پارامتر کم در نظر گرفته بشه باعث این اتفاق میشه.راستی نوع Smpler وی ریتون رو چی انتخاب کردین؟یه عکس هم از تنظیمات وی ریتون بذارید.
سلام دوتا کار بکنيد اول اينکه تمام ابجکت هارو به صفحه جديد منتقل کنيد و دوباره تنظيمات رو انحام بديد بعدم اين مشکل براي وقتي هس که جي آي اينجين رو رفرکتيوش.رو تيک ميزنيد

shafagh234

عضو جدید
سلام من 2تا سوال داشتم:
1-من تو پروژم باید تعداد زیادی ابجکت داشته باشم ،بهترین راه برای اینکه پروژم سنگین نشه چیه ؟
2- وقتی تو پروژه وی ری تری دی مکسم تو قسمت رندر ست آپ برای قسمت sky light و رفلکتم یه مپ انتخاب میکنم تو بازاتاب شیشه هام به صورت شطرنجی بازتاب مپ آسمان نشون داده میشه ؟

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام من 2تا سوال داشتم:
1-من تو پروژم باید تعداد زیادی ابجکت داشته باشم ،بهترین راه برای اینکه پروژم سنگین نشه چیه ؟
2- وقتی تو پروژه وی ری تری دی مکسم تو قسمت رندر ست آپ برای قسمت sky light و رفلکتم یه مپ انتخاب میکنم تو بازاتاب شیشه هام به صورت شطرنجی بازتاب مپ آسمان نشون داده میشه ؟

سلام.
جواب سوال1- می تونی از پراکسی وی ری استفاده کنید یا موضوع ها رو بصورت box bundary تبدیل کنید
Untitled-1.jpg

• Like
واکنش ها: agin

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام من 2تا سوال داشتم:

جواب 2- به شیشه ها یک مدیفایر uvwmap اختصاص بده.

mamali-architect

عضو جدید
سلام به همه

دوستان من موقع رندر،چه تست رندر چه نهایی light cashe اولش نورو خوب نشون میده بعد مرحله نهاییش قبل از اینکه شروع به رندر گرفتن بکنه تاریک میشه انگار نور نیست،جالب اینجاست که رندر تاریک نیست،

صحنه هم خارجیه،از اول شروع کار اینجوری نبود،تو تنظیماتم هیج تغییری ایجاد نشده،این وسط مسطا یه اتفاقی افتاد که نمیدونم چیه که اینجوری شده!!!

بازم میگم تو خود رندر تاثیری نداره،فقط میدونم نرمال نیست حرکتش!کسی میدونه جریان چیه احیانا؟؟

خیلی ممنون

O . P . O . S

عضو جدید
سلام دوستان....
توی کادر متریالم متریال های وی ری به جز چندتاشون ناپدید شدن.چیکارکنم حالا؟

یه سوال دیگه اینکه من یه مدته سیگر شیدر نصب کردم این بار که مکسم رو باز کردم یادم رفت اول لودش کنم بعد مترال بدم.واسه همین تو رندر حتی اون حجمی که با سیگر بهش متریال دادم نیستش.حتی الان که سیگر رو لود کردم و دوباره متریال دا دم بازم تورندر نیستش.کسی میدونه چطوری این مشکلو حل کنم؟؟

dawoodking

عضو جدید
کمک فوری لطفا

کمک فوری لطفا

من وقتی که یک آبجکت رو Merge میکنم تو مکس یا دیده نمیشه و یا Move نمیشه لطفان کمک کنید خیلی کارم گیره ممنونم پیشاپیش

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من وقتی که یک آبجکت رو Merge میکنم تو مکس یا دیده نمیشه و یا Move نمیشه لطفان کمک کنید خیلی کارم گیره ممنونم پیشاپیش

تا آبجکت را میاری و هنوز انتخابه گروپش کن و دکمه z یعنی زوم را بزن تا بتونی ببینیش

Elnaz11

عضو جدید
سلام
من بعد از اینکه vray رو نصب کردم و کرکش کردم وقتی حتی فقط از یه باکس رندر میگیرم تا مدت ها فقط همین

فحه باز میشه بدون هیچ پیشرفتی.علتش چیه؟
3d.jpg

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام
من بعد از اینکه vray رو نصب کردم و کرکش کردم وقتی حتی فقط از یه باکس رندر میگیرم تا مدت ها فقط همین

فحه باز میشه بدون هیچ پیشرفتی.علتش چیه؟
مشاهده پیوست 192664
سلام فکر کنم کرک نشده وی ری اگه gi روشنه باید خورشید یا هر نور دیگه ای داشت باشی تا رندر بگیره