دستگاه ضد عفونی بذر

arvin_sanaat

عضو جدید
برای از بردن عوامل بیماری زا که بر روی سطح و شکاف های انواع بذور به خصوص بذر های کهنه و سبک و یا بذر های با قیمت بالا که امکان آلودگی آنها وجود دارد، بذرها را با سموم قارچکش و غیر سیستمیک ضدعفونی می کنند که این کار باید قبل از کاشت انجام شود. زیرا باعث کاهش میزان سم پاشی در دوره کاشت بذر خواهد شد. به همین علت است که امروزه برخی از کارخانه های تولید و بسته بندی بذر ابتدا بذر ها را آغشته به انواع ضد عفونی کننده و قارچکش می کنند، سپس بذرها را بسته بندی می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تجهیزات و دستگاه ضدعفونی کننده بذر آشنا نماییم.

دستگاه ضدعفونی کننده بذر.jpg


نحوه کارکرد دستگاه ضد عفونی کننده بذر
برای شروع ضدعفونی توسط دستگاه ضدعفونی کننده بذر، در ابتدا باید میزان مناسبی از بذر که توسط سیستم توزین دسته بندی شده اند به شکل لایه ای از قسمت مرکزی دستگاه وارد محفظه مخصوص شده سپس مواد شیمیایی با استفاده از یک سیستم پاششی به صورت مه بر روی بذور پاشیده می شود.
پس از آن سموم توسط یک پمپ، دوز‌بندی شده و با استفاده از یک دیسک به درون بذر پاشیده می‌شود. در این مرحله، لایه‌ های خارجی بذر با دیواره‌ های استاتور برخورد داشته و سپس بالا رفته تا به قسمت باریک تر آن برسد و دوباره بر روی روتور برخورد داشته باشد تا آسیبی به بذر وارد نشود. در پایان گرد و غبار گرفته شده از روی بذر توسط قیف مرکزی، از طریق دریچه الکترونیوماتیک خارج می شود و کیسه های بذر توسط کیسه پرکن اتوماتیک پر خواهد شد.

ویژگی‌ های دستگاه ضدعفونی بذر
  • پوشش یا اصطلاحاً Coating کامل، یکنواخت و دقیق سطح و عمق بذر
  • بهره گیری از سیستم تمام اتوماتیک با با قابلیت برنامه پذیری
  • دوز بندی و ایجاد تناسب کامل در میزان بذر و مواد شیمیایی
  • استفاده از از اثر پوشش دو لایه‌ ای
  • کسب اطلاعات در هر مرحله از ضد عفونی و قابلیت ذخیره اطلاعات
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
Similar threads

Similar threads

بالا