درخواست: تحصیل رشته مهندسی شیمی یا تغییر رشته - بازار کار خانم ها

aries97

عضو جدید
سلام دوستان.
من رشتم مهندسی شیمی هست،هنوزم گرایشم مشخص نیست.
رشتمو واقعا دوست دارم ولی مشکلات اساسی داره یکیش اینکه هنوز خیلیا فرق شیمی و مهندسی شیمی رو نمیدونن حتی استادامون!!! و مجبور میشم به هرکس 3ساعت توضیح بدم که آقا من مهندس میشم نه معلم شیمی!!! 😒
دومیشم اینکه بازار کار شیمی تو جایی مثل تبریز خوب نیست و تو تهران و عسلویه و اینا کار هست که واسه من دختر مناسب نیست!!!
تصمیم گرفتم امسال دوباره کنکور بدم و یه رشته دیگه انتخاب کنم،به نظرتون واسه یه دختر چه رشته ای از لحاظ بازار کار بهترینه؟؟
و اگه بازم نظرتون مهمدسی شیمی،کدوم گرایشش بهتره از لحاظ بازار کار؟
از حالا مرسی از جواباتون 🌸🌸

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان.
من رشتم مهندسی شیمی هست،هنوزم گرایشم مشخص نیست.
رشتمو واقعا دوست دارم ولی مشکلات اساسی داره یکیش اینکه هنوز خیلیا فرق شیمی و مهندسی شیمی رو نمیدونن حتی استادامون!!! و مجبور میشم به هرکس 3ساعت توضیح بدم که آقا من مهندس میشم نه معلم شیمی!!!
دومیشم اینکه بازار کار شیمی تو جایی مثل تبریز خوب نیست و تو تهران و عسلویه و اینا کار هست که واسه من دختر مناسب نیست!!!
تصمیم گرفتم امسال دوباره کنکور بدم و یه رشته دیگه انتخاب کنم،به نظرتون واسه یه دختر چه رشته ای از لحاظ بازار کار بهترینه؟؟
و اگه بازم نظرتون مهمدسی شیمی،کدوم گرایشش بهتره از لحاظ بازار کار؟
از حالا مرسی از جواباتون
سلام
درسته که خیلیا فرق رشته شیمی و مهندسی شیمی رو نمیدونن. ولی دیگه استاداتون باید بدونن. چون ناسلامتی دکتر همین رشته هستن :D
بازار همه رشته ها خرابه. ولی تو همین اوضاع خراب خیلی خیلی ها کار پیدا میکنن.
رشته مهندسی شیمی خیلی رشته ی جذابی هست. اگر قصد ادامه تحصیل ندارید خب بله. کار برای خانم ها توی این رشته خیلی کمه. ولی کار پیدا کردن غیر ممکن نیست.
گرایش های این رشته هم خیلی توی بازار کار تاثیری نداره.. توی ایران کلا مهندس شیمی میخوان. گرایش ها خیلی فرقی با هم ندارن. البته به جز گرایش هایی مثل گاز، نانو و بیوتکنولوژی و ..
اگر هم میخواید تغییر رشته بدید و دنبال رشته مناسب دخترها میگردید رشته معماری رشته خوبیه. یک رشته هم مهندسی و هم هنر محسوب میشه و جذابه. بازار کارش هم فکر میکنم خوب باشه.

بالا