تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeid360

عضو جدید
درمورد بحث در مورد نکات جدید من یه سوالی رو تو همین تاپیک مطرح کردم ولی متاسفانه کسی جواب نداد و بعد از این همه مدت همه زوم کردن تو چشم پله که باشه یا نباشه.اینکه تو سوال آبان ماه گفته بدون نیم طبقه پس احتمالش هست با نیم طبقه هم بخان اگه کسی اطلاعاتی داره در این زمینه راهنمایی کنه

rap_w2w

عضو جدید
درمورد بحث در مورد نکات جدید من یه سوالی رو تو همین تاپیک مطرح کردم ولی متاسفانه کسی جواب نداد و بعد از این همه مدت همه زوم کردن تو چشم پله که باشه یا نباشه.اینکه تو سوال آبان ماه گفته بدون نیم طبقه پس احتمالش هست با نیم طبقه هم بخان اگه کسی اطلاعاتی داره در این زمینه راهنمایی کنه

دوست عزیزم سعید نکته نیم طبقه رو هم به سوال من در قسمت تجاری اضافه کردن... البته با پیشنهاد دوستم کلا دیگه توو طرح سوال به آخرش رسیدیم... البته شاید نکته دیگه و جدید تری هم پیدا بشه که انشالله نشه
در رابطه با نیم طبقه تنها موردی که من میدونم رعایت تراکم 50% فضای تمام طبقه باید لحاظ بشه و ابتدا و انتهای اون روی تیر ها سوار بشه و عملا یک نیمه سقف در زیر سقف اصلی پیاده میشه
اما در رابطه با پلانش من همین الان یک نیم طبقه در دست اجرا دارم که توی نقشه ها کاملا مثل پلان با مبلمان ترسیم شده و فضای خالی که مربوط به تمام طبقه زیر اون میشه هم بدون مبلمان نشون داده شده
در صورت بسته بودن فضا با دیوار خودش یک پلان محسوب میشه ولی اگر جلوی فضا باز بود و از نیم طبقه به پایین اشراف وجود داشت کشیدن خطی مبنی بر وجود دستگیره یا جان پناه الزامی هست
این اطلاعاتی هست که من از روی نقشه گفتم
هرچند ازمون نظام مهندسی با نقشه هایی که پروانه ساخت واسشون صادر میشه زمین تا انتهای کهکشان راه شیری فاصله داره
اگه کسی اطلاعات دقیقی نسبت به این موضوع داره ثواب کنه و به ما هم انتقال بده

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم سعید نکته نیم طبقه رو هم به سوال من در قسمت تجاری اضافه کردن... البته با پیشنهاد دوستم کلا دیگه توو طرح سوال به آخرش رسیدیم... البته شاید نکته دیگه و جدید تری هم پیدا بشه که انشالله نشه
در رابطه با نیم طبقه تنها موردی که من میدونم رعایت تراکم 50% فضای تمام طبقه باید لحاظ بشه و ابتدا و انتهای اون روی تیر ها سوار بشه و عملا یک نیمه سقف در زیر سقف اصلی پیاده میشه
اما در رابطه با پلانش من همین الان یک نیم طبقه در دست اجرا دارم که توی نقشه ها کاملا مثل پلان با مبلمان ترسیم شده و فضای خالی که مربوط به تمام طبقه زیر اون میشه هم بدون مبلمان نشون داده شده
در صورت بسته بودن فضا با دیوار خودش یک پلان محسوب میشه ولی اگر جلوی فضا باز بود و از نیم طبقه به پایین اشراف وجود داشت کشیدن خطی مبنی بر وجود دستگیره یا جان پناه الزامی هست
این اطلاعاتی هست که من از روی نقشه گفتم
هرچند ازمون نظام مهندسی با نقشه هایی که پروانه ساخت واسشون صادر میشه زمین تا انتهای کهکشان راه شیری فاصله داره
اگه کسی اطلاعات دقیقی نسبت به این موضوع داره ثواب کنه و به ما هم انتقال بده
اتفاقا من نکات بیشتری در نظر گرفتم
اگه اجازه بدید من تا دو سه روز دیگه سوال رو طرح میکنم دوستان اگه نظری بهتری داشتن لطفا بگن
سوال خیلی خوب و جالبی و مشکلی خواهد شد
@

rap_w2w

عضو جدید
اتفاقا من نکات بیشتری در نظر گرفتم
اگه اجازه بدید من تا دو سه روز دیگه سوال رو طرح میکنم دوستان اگه نظری بهتری داشتن لطفا بگن
سوال خیلی خوب و جالبی و مشکلی خواهد شد
@

من از دیروز دارم توو فایل های شرکت میگردم تا بتونم یک زمین قناس و درب و داغون پیدا کنم که متاسفانه همه زمین ها با متراژ رند و خوب هست و همه نقشه ها هم کپی پست هستش

خالی از گفتن این موضوع به عنوان طنز نیست که ما یه مشتری انبوه ساز داریم تا الان یه چیزی نزدیک به 80 الی 90 تا ساختمان ساخته که خیلی از کارای اجراییش رو هم خودم انجام دادم... توو همه این کارا پلان ها همه یکی هستن تنها چیزی که تغییر میکنه دهانه اکس ها هستن
:biggrin::D

gima

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال ابعاد پاسیو در طبقات مختلف تغییر می کنه؟

rap_w2w

عضو جدید
دوستان یک سوال برای من پیش اومد که هم مربوط به سوالی میشه که طرح کردم هم مربوط میشه به آزمو شهریور 91
اگه زمین داده شده داری حیاط باشه و طرح سوال از ما زیر زمین بخواد و مکان رمپ رو مشخص نکنه که داخلی هست یا خارجی از کجا باید بفهمیم که از کجا رمپ رو شروع کنیم؟ از بیرون یا از داخل؟
خوب قطعا رمپی که از حیاط داده بشه فضای پارکینگ رو باز تر و راحت تر میزاره تا رمپی که داخل باشه در این خصوص اگه صورت سوال نکته ای رو یاد نکرده باشه از کجا باید بفهمیم؟
حالا اگه شرایط رو سخت تر کنیم و زمین رو 3 بر جنوبی بدونیم که هم مجازییم از بر خیابان ورودی بدیم هم مجازیم از خود بنا ورودی بدیم چون توو ساختمان های جنوبی بنا در بر جلوی معبر قرار میگیره. توو این وضعیت تکلیف رمپ چی میشه؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال ابعاد پاسیو در طبقات مختلف تغییر می کنه؟

میتونه تغییر کنه اما با شرایطی خاص
نورگیر هر چی به سمت بالا میره بزرگتر بشه...دهنه اون نباید کوچک بشه...مثلا اگر ابعادش در طبقه اول 3*4 است در طبقه دوم 3*6 میتونه بشه...
من خودم در آزمون این کار رو کرده بودم و مشکلی نبود...شاید کسری نمره داشته باشه اما بعید میدونم که باعث رد شدن بشه

gima

عضو جدید
سلام عارفه جون میشه در مورد این ورکشاپ بیشتر توضیح بدین؟

سلام دوستان من سوالهای طراحی معماری خرداد 93 و ابان 93 رو میخوام یکی بهم بده لطفا اگرم جواباشونم دارین بدین مرسی

دوستان یک سوال برای من پیش اومد که هم مربوط به سوالی میشه که طرح کردم هم مربوط میشه به آزمو شهریور 91
اگه زمین داده شده داری حیاط باشه و طرح سوال از ما زیر زمین بخواد و مکان رمپ رو مشخص نکنه که داخلی هست یا خارجی از کجا باید بفهمیم که از کجا رمپ رو شروع کنیم؟ از بیرون یا از داخل؟
خوب قطعا رمپی که از حیاط داده بشه فضای پارکینگ رو باز تر و راحت تر میزاره تا رمپی که داخل باشه در این خصوص اگه صورت سوال نکته ای رو یاد نکرده باشه از کجا باید بفهمیم؟
حالا اگه شرایط رو سخت تر کنیم و زمین رو 3 بر جنوبی بدونیم که هم مجازییم از بر خیابان ورودی بدیم هم مجازیم از خود بنا ورودی بدیم چون توو ساختمان های جنوبی بنا در بر جلوی معبر قرار میگیره. توو این وضعیت تکلیف رمپ چی میشه؟

اگر مشخص نکرده باشه کلا دستتون بازه مشکلی واسه ظراحی وجود نداره ولی تنها چیزی که مهمه طبق استاندار باید عمل کنین مخصوصا ورودی و خروجی رمپ

اگر مشخص نکرده باشه کلا دستتون بازه مشکلی واسه ظراحی وجود نداره ولی تنها چیزی که مهمه طبق استاندار باید عمل کنین مخصوصا ورودی و خروجی رم

پروفسور پرو

عضو جدید
سلام دوستان من سوالهای طراحی معماری خرداد 93 و ابان 93 رو میخوام یکی بهم بده لطفا اگرم جواباشونم دارین بدین مرسی

سلام مهندس سایت خرداد و ابان 93 شکلش دقیقا یه قایق چوبیه که طراحای عزیز سوراخش کردن و خانم مهندس عارفه با کشتی نجات یکی یکی بچه ها نجاتشون میده
عمق دلتان پر نور
باکس تنتان عایق
این سایت پلان پخ
شکلیست چو یک قایق

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس سایت خرداد و ابان 93 شکلش دقیقا یه قایق چوبیه که طراحای عزیز سوراخش کردن و خانم مهندس عارفه با کشتی نجات یکی یکی بچه ها نجاتشون میده
عمق دلتان پر نور
باکس تنتان عایق
این سایت پلان پخ
شکلیست چو یک قایق
خخخخخخخخخخخخ

arefeh

کاربر ممتاز
سلام عارفه جون میشه در مورد این ورکشاپ بیشتر توضیح بدین؟
سلام عزیزم....در هر شهری هستی اگر به تعداد حدنصاب اون شهر برسه...مشکلی نیست میام....ورکشاپ سه روزه که کامل مثل آزمون نظام شبیه سازی می کنیم و در زمان مقرر برگزار میکنیم...بعد از هر آزمون کار دوستان رو نقد میکنیم و ایرادات رو میگیم ...در نهایت کارهای ایده آل تر رو براتون میزاریم...البته اگر فرصت بشه که روی کارخودتون هم یه اتود میزنیم....ترجیحا اگر هر استان بچه های شهرهای اطرافش یکجا جمع بشن خیلی بهتره....(فقط اینکه من یه دونه که توی گلستان دارم یکی تهران...نهایت 2تا 3 شهر دگ رو میتونیم به لیست اضافه کنم که برم اونجا...واسه همین اولویت بندی داره....الان از مشهد دارن گروه جمع می کنند که به حد نصاب برسه)
سلام مهندس سایت خرداد و ابان 93 شکلش دقیقا یه قایق چوبیه که طراحای عزیز سوراخش کردن:biggrin::biggrin: و خانم مهندس عارفه با کشتی نجات:Dبهتره خودمو معرفی کنم بنده جدپدر پدر پدربزرگم همون نوح....منتها اهداف کشتی هامون با هم فرق داشت...:biggrin:یکی یکی بچه ها نجاتشون میده
عمق دلتان پر نور
باکس تنتان عایق
این سایت پلان پخ
شکلیست چو یک قایق

;)خیلی باحال بود عزیزم....کلا شعرها و تشبیهات منو اسیر کرده

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان یه سوال ملاک عمل ما واسه امتحان طراحی ضوابط مقررات ملی هست یا طرح تفصیلی هر شهر؟
بعد تو همه ی شهرها سوال امتحان یکسانه؟:redface:

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال ملاک عمل ما واسه امتحان طراحی ضوابط مقررات ملی هست یا طرح تفصیلی هر شهر؟
بعد تو همه ی شهرها سوال امتحان یکسانه؟:redface:

ملاک ضوابط و مقررات...چون هر شهر ضوابط شهرداری و تفضیلی مختص به خودش داره...امتحان کشور و تنها با یک صورت سئوال است

farhad rajaei

عضو جدید
دوست عزیز عرض پله ها رو میتونید 110 بگیرید.
مبحث 4 این رو توضیح داده.

farhad rajaei

عضو جدید
از نظر فضا هیچ فرقی با هم ندارن چون تو اتوکد من ترسیم کردم. ولی دلیل اصلی که استپ دار بهتره رو ممنون میشم اگه بگید

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها به نظرتون کتاب طراحی نظام مهندسی صدیق چطوره؟
به درد میخوره بخریمش یا نه؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون کتاب طراحی نظام مهندسی صدیق چطوره؟
به درد میخوره بخریمش یا نه؟
مهندس از من می‌شنوی تو بحث های قانونمند مث آزمون نظام مهندسی هیچوقت دور و بر صدیق و امثالهم که خوراکشون اسکیس ارشد و طرح های تخیلی و غیر اجرایی است نرو
حقیقتا من این کتاب یکی از دوستان داره نگاه کردم افتضاح اشتباه داخل شه
جزوه اشراق هزار برابر بهتر و ابدیت تر از اون کتاب است. موفق باشی

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید بچه ها می دونم جاش اینجا نیست ولی چون شلوغتره اینجا هم می پرسم.
واسه نظارت و اجرا
من یه سوال راجع به استیکر زدن دارم. بنظرتون اگر از کلیدواژه استفاده کنیم، باز نیاز به استیکر زدن هست. چون من تازه دارم مباحثو می خونم. نمی دونم به وقتش می صرفه یا نه؟ مطمئن نیستم که چیکار بکنم بهتره!
:confused:

b_arch_5

کاربر بیش فعال
مهندس از من می‌شنوی تو بحث های قانونمند مث آزمون نظام مهندسی هیچوقت دور و بر صدیق و امثالهم که خوراکشون اسکیس ارشد و طرح های تخیلی و غیر اجرایی است نرو
حقیقتا من این کتاب یکی از دوستان داره نگاه کردم افتضاح اشتباه داخل شه
جزوه اشراق هزار برابر بهتر و ابدیت تر از اون کتاب است. موفق باشی

ممنون از راهنمايي تون
چون داشتم وسوسه ميشدم كتاب شو بخرم
خوب اينجوري خيالم راحت شد :D

پروفسور پرو

عضو جدید
ملاک ضوابط و مقررات...چون هر شهر ضوابط شهرداری و تفضیلی مختص به خودش داره...امتحان کشور و تنها با یک صورت سئوال است
با سلام خدمت خانم مهندس (استاد همه)اون دو تا داکت پشت اسانسور یکی مال اسانسور اون یکی مال چیه؟با سپاس فراوان.

amin.shamshiri

عضو جدید
باسلام به همه دوستای خوب،معمارای آینده.
مطالبتونو خوندم،خیلی استفاده کردم مطمعنم از این به بعد هم استفاده میبرم.
من سال اولیه که امتحان میدم خیلی اشنایی ندارم ولی قصدم اینه که به امید خدا حتما حتما حتما قبول شم.

amin.shamshiri

عضو جدید
یه سوال دارم،ممنون میشم جواب بدید.
در حالت کلی تو امتحان طراحی چه ارتفاع هایی میتونیم بدیم به ساختمون؟
یا محدودیت های ارتفاعیمون تو کل ارتفاع ساختمون به چه صورته؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دارم،ممنون میشم جواب بدید.
در حالت کلی تو امتحان طراحی چه ارتفاع هایی میتونیم بدیم به ساختمون؟
یا محدودیت های ارتفاعیمون تو کل ارتفاع ساختمون به چه صورته؟
ارتفاع مسکونی معمولا کف تا کف 24. 3
یا 06. 3میگیریم که پله ها ارتفاعشون روند بشه مثلا 18 پله 18 سانتی میشه 24. 3
که خوب و منطقی است ارتفاع پارکینگ حالا چه همکف باشه چه زیر زمین هم معمولا کف تا کف 74. 2 میگیریم که خالص همون 40. 2 میشه
اگه تجاری یا هر کاربری دیگه ای بده صورت سوال خودش میگه ارتفاع رو چقدر بگیرید که واسه خودش داستان داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.