تاپیک سوالات کنترل

عسل گلی

عضو جدید
سلام
من یه پروژه ای دارم که وقتی یک شی روجلوی وب کم بگیرم بتونه تشخیص بده مثلااگه یه توپ قرمزروجلوش بگیرم با یه پیامی نشون بده که توپم قرمزه
زبانش یاvbباشه یاc
راستشوبخواین اصلا نمیدونم ازکجاشروع کنم یاچیکاربایدبکنم
اگه اطلاعاتی دراین باره دارین لطفاکمکم کنین
ممنون. :gol:

مهدیقاسمی

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز
من یه سوالی از دوستان داشتم من چطور میتونم از طریق پورت rs-485 hmi با یه اینورتر به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنم و فرکانس خروجی رو تغییر بدم؟
مثلا hmi easy view 6070i با اینورتر دلتا
ایا نقشه این کابل رو که همون مدباس میشه رو کسی از دوستان داره؟
و چه پارامترهایی از اینورتر رو باید تغییر بدم ؟
باتشکر

ahmad2267

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام درمورد کنترلرهای cascadوratioمطالبی میخواستم که شامل تفاوتهای آنها طرز عملکردشان بلوک دیاگرام آنهاو... باشد ممنون میشم برام بفرستی:que:
سلام
از این به بعد سوالات خود در زمینه کنترل را در این قسمت وارد نمائید .
با تشکر

ali1757

عضو جدید
سلام . من یه مقاله در مورد تاریخچه اتوماسیون و تاریخچه کنترل میخواستم. ممنون میشم کسی کمکم کنه

razhan

عضو جدید
سلام
دوستان اجرای جدول مک کلاسکی با مطلب رو میخوام برا درس مدار منطقی
خواهشا اگه کسی میدونه کمکم کنه
نمرشو نگیرم پاس نمیشم
لطفا
خدا خیرتون بده
منتظرم
......

مهدیقاسمی

عضو جدید
با سلام خدمت مدیر محترم بخش کنترل یه سوالی داشتم دوست عزیز ایا شما ماهی 1 بار به این بخش سر میزنید؟

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من با MATLAB زیاد کار نکردم ، الانم چندتا سوال دارم که باید با matlab جواب بدم ، اگه کسی چیزی بلده بگه ، مر30
1- شبیه سازی سیستم مرتبه دو 4\s^2+s+4 و پاسخ پله آن.
2-شبیه سازی سیستم مرتبه دو مقابل 4 \ s^2+s+4 به همراه کنترل کننده I و بدست اوردن خطای ماندگار آن.(به همراه توضیح عملکرد کنترل کننده I وتاثیر ان بر سیستم)
3-مداری طراحی کنید که پاسخ پله یک سیستم مرتبه اول را با وجود کنترل کننده های I و PI بدست آورد.

البته خودم یه جوابایی در اوردم
مثلا برا سوال یک اینجوری نوشتم
num=[4];
den=[1 1 4];
sys=tf(num,den)
Transfer function:
4
-----------
s^2 + s + 4
step(sys)
بعدش برام یه منحنی رسم کرد. اگه کسی متلب 2010 رو سیستمش نصبه یه نگاهی به این جواب بندازه ببینه درسته یا نه.
مر30

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فایل شییه سازی شده برای سوال یک و برا سوال دو هم تو سیمولینک اینجوری کشیدم ، اگه میشه یه نگاهی هم به اینا بندازین.

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد سوال سوم هیچی نمیدونم :redface:
اگه کسی بلده help me
ممنون :gol:

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یعنی هیچکی نیست که جواب بده :eek:
واسه دلگرمی هم که شده یه چیزی بگین :surprised:

mohammad_mn77

عضو جدید
سلام دوستان . کسی هست با پکیج nonlincon در محیط maple کار کرده باشه بتونه کمی به من کمک کنه؟

hesamoa

عضو جدید
سلام
از مهندسان کسی میتونه درباره کنترل تطبیقی تو MATLAB تابع تبدیل زیر رو شبیه سازی کنه؟
G(s)=(s+0.3)/(0.3s+1)(s+2.2)(s+0.4)​
اگه کسی هست لطفا به hesam.olia@yahoo.com ایمیل بزنه. لطفا

GNMS

عضو جدید
بچه ها من میخوام یه انکدر رو به یه لوگو وصل کنم به نظرتون میشه؟

دوست عزیز با سلام،

بله میشه. لوگو 4 تا ورودی سریع (Fast Input) داره که میتونی از اونا استفاده کنی. فقط مشکل اینه که لوگو کانتر A , B نداره و فقط کانتر تکی داره. یعنی فقط میتونی شمارش رو انجام بدی و جهت رو نمیتونی تشخیص بدی. من قبلاً با لوگو این کار رو کردم و نتیجه خیلی خوبی گرفتم. (کار من طوری بود که میتونستم از جای دیگه جهت رو تشخیص بدم).
ورودی های سریع لوگو تا 5 کیلوهرتز میتونه ورودی بگیره، یعنی اگه یه انکودر 100 پالس رو بهش وصل کنی، میتونی تا سرعت 50 دور بر ثانیه (3000RPM) رو شمارش کنی. طبیعیه که پالس کانترت بالاتر بره این عدد کمتر میشه.

GNMS

خودت چته!

عضو جدید
دوست عزیز با سلام،

بله میشه. لوگو 4 تا ورودی سریع (Fast Input) داره که میتونی از اونا استفاده کنی. فقط مشکل اینه که لوگو کانتر A , B نداره و فقط کانتر تکی داره. یعنی فقط میتونی شمارش رو انجام بدی و جهت رو نمیتونی تشخیص بدی. من قبلاً با لوگو این کار رو کردم و نتیجه خیلی خوبی گرفتم. (کار من طوری بود که میتونستم از جای دیگه جهت رو تشخیص بدم).
ورودی های سریع لوگو تا 5 کیلوهرتز میتونه ورودی بگیره، یعنی اگه یه انکودر 100 پالس رو بهش وصل کنی، میتونی تا سرعت 50 دور بر ثانیه (3000RPM) رو شمارش کنی. طبیعیه که پالس کانترت بالاتر بره این عدد کمتر میشه.

GNMS

ممنون

من 500 پالس وصل کردم شد و خیلی خوب کار کرد

• Like
واکنش ها: GNMS

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من با MATLAB زیاد کار نکردم ، الانم چندتا سوال دارم که باید با matlab جواب بدم ، اگه کسی چیزی بلده بگه ، مر30
1- شبیه سازی سیستم مرتبه دو 4\s^2+s+4 و پاسخ پله آن.
2-شبیه سازی سیستم مرتبه دو مقابل 4 \ s^2+s+4 به همراه کنترل کننده I و بدست اوردن خطای ماندگار آن.(به همراه توضیح عملکرد کنترل کننده I وتاثیر ان بر سیستم)
3-مداری طراحی کنید که پاسخ پله یک سیستم مرتبه اول را با وجود کنترل کننده های I و PI بدست آورد.

جواب سوال 1 و 2 به صورت pdf
اگه میشه ببینین درسته یا نه.
مشاهده پیوست 130561

bonbast44

عضو جدید
سلام،دوستان یه سوالی داشتم. برق شهری برق متناوبیه چرا با مولتیمتر اندازه میگیریم عددی ثابت نشون میده رو صفحه؟!!!
ممنون میشم جواب بدین.

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام دوستان
میخوام شکل موج ولتاژ سینوسی رو به صورت گسسته نمونه برداری کنم میشه کمکم کنید باید چیکار کنم؟
با مبدل آنالوگ به دیجیتال میکرو پی ای سی میشه انجام داد اما نمی دونم چطوری برنامشو نوشتم اما سینوسی رو به پالس تبدیل کرده.
#include "18f452.h"
#device adc=10
#use delay (clock = 20000000)
#fuses HS

int VADC;

void main()
{
set_tris_e(0x00);
set_tris_a(0xff);
setup_adc_ports(AN0);
setup_adc(ADC_CLOCK_DIV_64);
setup_psp(PSP_DISABLED);
setup_spi(SPI_SS_DISABLED);
setup_wdt(WDT_OFF);
setup_timer_0(RTCC_INTERNAL);
setup_timer_1(T1_DISABLED);
setup_timer_2(T2_DISABLED,0,1);
//Setup_Oscillator parameter not selected from Intr Oscillator Config tab

// TODO: USER CODE!!
while(true) {
VADC=0.048875*read_adc();
output_bit(pin_e0,VADC);
delay_ms(10);
}
}
اینم برنامه هست.!!!!

sika

عضو جدید
سلام
من میخوام مثال 3.4 از کتاب کنترل تطبیقی آستروم رو شبیه سازی کنم اما بلد نیستم.....
نمیدونم چطور از بلوکهای قسمت گسسته استفاده کنم.....
هرکسی بلده لطفا فایل سیمولینکش رو برام بذاره.....
ممنون

5100074167

عضو جدید
سلام به مهندسان برق - کنترل.من اطلاعاتی درباره راهکارهای مختلف کنترل نیرو در ابزار می خواستم.ممنون.مکانیک ساخت و تولید

behnamhs

عضو جدید
سلام
من میخوام مثال 3.4 از کتاب کنترل تطبیقی آستروم رو شبیه سازی کنم اما بلد نیستم.....
نمیدونم چطور از بلوکهای قسمت گسسته استفاده کنم.....
هرکسی بلده لطفا فایل سیمولینکش رو برام بذاره.....
ممنون

با سلام
نمونه سوالات و حل المسائل کتاب کنترل تطبیقی آستروم را در وبلاگ زیر جستجو نمایید:
Dacg.blogfa.com

wolfskin

عضو جدید
با سلام
به نظر دوستان برای ترسیم نقشه های کنترلی در صنایع نفت و گاز کدوم یک از دو نرم افزار eplan ppe و autocad p&id بهتر هست یا اینکه در صنعت نفت و گاز از کدوم نرم افزار استفاده میشه؟
اینجا کسی هست که با این دو نرم افزار کار کرده باشه؟
ممنون

tarane.barani

عضو جدید
سلام
کسی اینجا کتاب کنترل مدرن علی خاکی صدیق انتشارات دانشگاه تهران رو مطالعه کرده؟
میتونه تو تمریناش بهم کمک کنه؟

ezat2000

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز کسی هست که بتونه کمک کنه یه مقاله در مورد مدل یه سیستم به ما بده مثل تعلیق خودرو ، بویلر،برای پروژه کنترل دیجیتال خطی و غیر خطی میخوام ضروریه

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همراهی جهت بررسی بنیادی و زیر ساختی فلومترها + شبیه سازی این دستگاه

همراهی جهت بررسی بنیادی و زیر ساختی فلومترها + شبیه سازی این دستگاه

با عرض سلام و احترام

غرض از تحریر چنانکه از عنوان تاپیک مخص میباشد از همه مطلعین از این دستگاه تقاضا مندم جهت بررسی بنیادی و زیر ساختی فلومترها + شبیه سازی این دستگاه بنده رو همراهی بفرمایید.

:gol:ناتانائیل از همراهی شما سپاسگذار خواهد بود:gol:

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
الگوریتم روش روث هرویتز یا جوری رو کسی میتونه با مطلب بنویسه؟

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
در مورد به دست آوردن تابع تبدیل سیستم های هیدرولیکی و مکانیکی کسی چیزی بلده؟

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
این مبحث که خیلی واضحه!
توی همه کتابای مرجع هست
دقیقا مشکلتون با کدوم مبحثه؟
والا برا خودم نیست ، برا یکی از دوستامه ، الان بهش زنگ زدم گفتش که بهش گفتن یه پروژه در مورد تابع تبدیل سیستم های کنترلی باید بیاری!!