تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. ميشه بگيد چه جوري اينكارو كرديد؟ يه مدتيه دنبال بستن مدارهاي جالبم.
با led های معمولی کاری نداره و به راحتی همه جا برنامش و مدارش هست
مثلا اینجا هم اون برنامه ای که می خواین توش هست و هم 13 تا پروژه جالب دیگه
موفق باشید
یا حق ...:gol:

sayeh1

عضو جدید
دوستان ممنون ميشم منابع پيشنهادي براي مطالعه براي شركت در آزمون كارشناسي ناپيوسته رشته برق گرايش الكترونيك رو در اينجا قرار بديد!!!

pow_eng

عضو جدید
سنس شار

سنس شار

سلام

من مي خوام شاري كه جريان 1 آمپري ايجاد مي كنه را از روي روكش سيم(چسبيده به خود روكش سيم) حس كنم و باهاش يه ترانزيستور را روشن كنم به نظر شما ميشه؟

araz_heidari

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ممنون ميشم منابع پيشنهادي براي مطالعه براي شركت در آزمون كارشناسي ناپيوسته رشته برق گرايش الكترونيك رو در اينجا قرار بديد!!!
با سلام دوست عزیز
بهتره از کتابهای مدرسان شریف کتابهای مدار ، الکترونیک، فیزیک ، ریاضی و دروس عمومی را تهیه کنی
ولی برای مدار منطقی از کتابهای گسترش علوم پایه استفاده کنی مال مهندس مقسمی خوبه
:gol:

pow_eng

عضو جدید
سنسور اثر هال

سنسور اثر هال

با استفاده از سنسور اثر هال ميشه شاري كه توسط جريان 1 آمپر بوجود مياد را سنس كرد؟ من از يه 3505
استفاده كردم و سيمي كه جريان 1 آمپر ازش مي گذشت را تا روي سنسور هم گذاشتم اما هيچي ولتاژ خروجيش افزايش پيدا نكرد

نازنين مريم

عضو جدید
بازم سوال!!!!

بازم سوال!!!!

سلام بر مهندسان عزيز ايران زمين.:)
بازم سوال دارم.:redface:
يه مدار ساعت ديجيتال پيدا كردم (از يزد كيت) با 1307 . مدارش دقيقا هموني كه من مي خوام اما متاسفانه سورسشو ندارم. :(
اگه دارين مي شه يه لطفي كنين و برام بفرستين.
خييييييييييييييييلي ممنون.:gol:

aliktric

عضو جدید
سوالم جواب میدین؟

سوالم جواب میدین؟

سلام دوستان

من در الکترونیک صفرم( البته نه دیگه تا این حد) ولی شما اینجوری فرض کنید

من میخام هر مداری که دلم میخواد طراحی کنم،مثلا یه چشمک زن ساده،
ازتون خواهش میکنم بگین از کجا باید شروع کنم الکترونیک یاد بگیرم، پله پله بگید اگه کتابی هم هست معرفی کنید.مهم نیست چقد زمان میبره یا چقد مشکله،پای همه چیش هستم

کیت آموزشی و مدارهای آماده هم منظورم نیستا:gol::heart:

xanth

عضو جدید
كمك

كمك

موفق باشید

اين مداري كه اينجا قرار داديد مقاومت هاش چند اهمي هستند؟
ميكروي گفته شده رو پيدا نكردم ميشه از ميكروي ديگه اي به جاش استفاده كرد؟
با تشكر

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اين مداري كه اينجا قرار داديد مقاومت هاش چند اهمي هستند؟
ميكروي گفته شده رو پيدا نكردم ميشه از ميكروي ديگه اي به جاش استفاده كرد؟
با تشكر
با سلام
فکر کنم شما پروژه 1 از این 13 تا پروژه را منظورتون هست درسته ؟
اگر درست گفته باشم در پروژه 1 که از مگا 16 استفاده شده و مقاومتی هم در مدار نیست ؟

m_tavakoli

کاربر فعال
برد مدار چاپی

برد مدار چاپی

باسلام
ااین که میگن یه برد مدار چاپی مثلا میتونه تا 16 لایه داشته باشه یعنی چی؟ مگه یه برد دو
لایه مس بیشتر داره؟:redface:(یکی زیر یکی هم رو) ممنون میشم اگه کسی توضیح بده

hibye2020

عضو جدید
ATMEGA 32

ATMEGA 32

موفق باشید
سلام
حداکثر ولتاژ و جریان خروجی
ATmega 32
حدود 5 ولت و 1 میلی آمپر است البته برای اینکه دقیقا اعداد رو در حالات مختلف ببینید بهتره که دیتاشیت رو بخونید
در نتیجه این طور نیست که شما بتونید هر led را با هر رنج ولتاژی به میکرو وصل کنید
موفق باشید :gol:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من باATMEGA32 و LED های معمولی که با چند ولت کار میکنن مدار رقص نور بستم حالا اگه بخوام یه رقص نور با LED توان بالا (یهچیزی شبیه رقص نور های تو میدونا) ببندم باید چی کار کنم بازم می تونم ازین میکرو استفاده کنم ؟ چه جوری ؟:(
سلام
ببینید مسئله ی رقص نور که ساده است مثل همیشه اما برای اینکه با لامپ های توان بالا کار کنید نياز به درایور هایی داريد تا با فرمان میکرو لامپ ها را روشن و خاموش بکنند ( چون جریان کشی لامپ بيشتر از حداکثر توان تحویلی ميکرو است نمی توان لامپ را مستقيما به میکرو وصل کرد ). اینکه کد درایوري که لازم دارید چیست من دقیقا نمی دانم. باید به سایت هایی که در اين مورد هستند رجوع کرد. مثل
www.datasheetcatalog.com
مثلا من یک فايل درایور دانلود کردم از این سایت که براي شما آپلود کردم اینجا . البته قبل از دست بکار شدن باید دید آیا این قطعه در ایران پيدا می شود یا نه و اینکه مشابهش که در ایران باشد چيست.. سایت توزیع کنندگان عمده ي کشور معمولا بخش جستجو هم دارد. مثلا
www.payaelectronicscomplex.com
سایت های دیگر هم هست که زحمت پیدا کردنش به دوش شما می افتد.
موفق باشيد

boycroft

عضو جدید
help me f1

help me f1

salam bacheha!
kasi az pardazesh tasvir chizi midune?
ketabi ya saiti?????
ba komake matlab mikham

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
باسلام
ااین که میگن یه برد مدار چاپی مثلا میتونه تا 16 لایه داشته باشه یعنی چی؟ مگه یه برد دو
لایه مس بیشتر داره؟:redface:(یکی زیر یکی هم رو) ممنون میشم اگه کسی توضیح بده
بله برای ساخت مدار های چاپی میتوان تا 9 لایه و یا حتی 16 لایه استفاده کرد..به این صورت که اول یک لایه فلز به عنوان کنتاکت که از طلا یا مس است استفاده میشود.بعد از یک عایق استفاده میشه.بعد دوباره فلز بعدی.و اتصالات بین فلزات داخلی وایا نامیده میشود.معمولا برای اینکه ساختار ما شکل مسطح داشته باشد تعداد لایه های فلزی را بیشتر انتخاب میکنیم.البته این لایه ها داخلی هستند بعدا از یک روکش استفاده میشه و دو کنتاکت فلزی قرار داده میشه و شما عملا با چشم فقط این دو لایه را میبینید

• Like
واکنش ها: sh85

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
salam bacheha!
kasi az pardazesh tasvir chizi midune?
ketabi ya saiti?????
ba komake matlab mikham
برای پردازش تصویر با مطلب می توندی از مقالاتی که در سایت زیر قرار داده شده استفاده کنید البته باید اول عضو بشید تا بعد بتونید دانلود کنید خدمت شما
1
2

موفق و موید باشید
یا حق ....:gol:

leila2

عضو جدید
مطلب در مورد میکروپروسسورهای جدید AMD

مطلب در مورد میکروپروسسورهای جدید AMD

سلام با عرض خسته نباشید من دانشجوی رشته الکترونیک هستم پروژه من در مورد میکروپروسسور های جدید AMDهست میشه اگه مطلبی دارید لطفا به ایمیلم بفرستید .www.malavan_n1988@yahoo.com

رسانه پرداز

عضو جدید
image processing

image processing

با سلام
کمی اطلاعات راجع به ایمیج پروسسینگ می خواستم و آخرین تکنولوژی ها و دستاوردهای موجود.ممکنه ؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
کمی اطلاعات راجع به ایمیج پروسسینگ می خواستم و آخرین تکنولوژی ها و دستاوردهای موجود.ممکنه ؟
با سلام اگر درست فهمیده باشم شما ایمیج پروسسینگ با متلب منظورتون هست ؟
اگر این طوره بگین تا دو دو سه تا مقاله و پروژه بدم خدمتتون
لطفا یکم سوالاتتون را واضح تر بیام کنید

leila2

عضو جدید
پروژه در مورد میکروپروسسورهای جدید AMD

پروژه در مورد میکروپروسسورهای جدید AMD

سلام با عرض خسته نباشید من دانشجوی رشته الکترونیک هستم پروژه من در مورد میکروپروسسور های جدید AMDهست میشه اگه مطلبی دارید به ایمیلم بفرستید .
www.malavan_n1988@yahoo.com

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام با عرض خسته نباشید من دانشجوی رشته الکترونیک هستم پروژه من در مورد میکروپروسسور های جدید AMDهست میشه اگه مطلبی دارید به ایمیلم بفرستید .
www.malavan_n1988@yahoo.com

دوست عزیز هیچ وقت هیچ کمپانی اطلاعات تخصصی و تکنیکال نسل جدید محصولاتش رو منتشر نمی کنه، خصوصاً پردازشگر اونم کمپانی مثله AMD و در این بازار داغ رقابتیش با شرکت Intel در نتیجه شما نمی تونید اطلاعاتی جز قابلیت های این پردازنده ها پیدا کنید. اگه این اطلاعات به دردتون می خوره به سادگی می تونید از سایت خود کمپانی AMD پیداش کنید. اگه هم اطلاعات تخصصی در مورد تکنولوژی ساخت نیاز دارین پس باید بگم امکانش نیست.

shamimi

عضو جدید
مقایسه کنندهای الکتریکی و کاربرد آن

کسی داره در این رابطه مقاله؟

nazliii

کسی داره در این رابطه مقاله؟
مقایسه کنندهای الکتریکی و کاربرد آن[/QUOTE]

تقویت‏کننده‏های عملیاتی (Op-amp) و مقایسه‏کننده‏ها شبیه یکدیگر به‏نظر می‏رسند؛ آن‏ها حتی علائم شماتیکی مشابه دارند. این باعث می‏شود که بسیاری از طراحان تصور کنند،
آن‏ها با یکدیگر قابل تعویض‏اند. معمولاً زمانی که یک یا تعدادی از بخش‏های یک Op-amp چندتایی بدون استفاده می‏ماند، طراح وسوسه می‏شود تا برای کاهش هزینه‏ها از آن به عنوان مقایسه‏کننده استفاده کند. این یادداشت کاربردی توضیح می‏دهد که چرا نباید چنین کاری انجام داد.
http://www.avr.ir/pdf/Op-amp_vs_Comparator.pdf

• Like
واکنش ها: sh85

سنسور

عضو جدید
روش خواندن رنگهادرAVR

روش خواندن رنگهادرAVR

:)سلام

دوستان عزیر اگر کسی در مودر روش خواندن رنگها ومشخص کردن مکان آنها در AVR (رنگها در مکانهای مشخص کنار هم چیده شده اند)مطلبی داره برام میل کنه ممنون:gol:
Rahimloom@yahoo.com

nazliii

--------------------------------------------------------------------------------سلامسنسور تشخيص گاز H2S وجود داره؟ به نظرم سوالتونو تو تالار مکانیک مطرح کنیدزودتر به جواب میرسین

mosleh.bargh

عضو جدید
سلام دوستان

من يه تحقيق در مورد ( منبع تغذيه سويچينگ دو خروجي ) ميخوام اگه داريد يا ميتونيد برام پيدا كنيد

ممنون ميشم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا