تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بر همه دوستان عزیز

درسا چطوره ؟خوب پیش میرین ؟ایشالا که خوب پیش میرین !
دوستان گرانقدرجان !!
این چی چی گفته ؟؟!!میشه روان ترجمه اش کنین برام !!

WP_002930.jpg

سپاسمندم :gol:

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
ازبین این 4 فصل بنظتون کدوم دو فصل خوندنش راحت تره یا توی کنکور سوالاشو میشه بهتر جواب داد؟آخه میخوام فقط روی دو فصل از ریاضی مهندسی بیشتر وقت بذارم.
فوریه
سری و انتگرال مختلط
نگاشت
معادلات با مشتقات جزیی؟
علیک سلام
یه سری سوال هست که میشه با نکته ها رد گزینه کرد و تقریبا تو تمام مباحث ریاضی مهندسی دیده میشن.
مثلا اصل حفظ مرز در نگاشت.
یا زوج و فرد بودن و متقارن بودن و سرعت همگرایی و ... در فوریه
یا تست جوابهای داده شده در صورت معادله برای مشتقات جزیی و ...
باز مانده و سری ها هم نکته های خودشون رو دارن
ولی این که کدوم فصل راحت تر هست نمیشه گفت.کلا ریاضی مهندسی اگه بخان تست سخت بدن از همه درسها دستشون بازتر هست پس توصیه میکنم سطحی نخونید چون مثلا دو تا فصل خوندی و زده تست اون فصلها سخت اومده(حالا اگه اصلا از اون فصلها سوال بیاد) و شما یا نمیتونید بزنید یا غلط میزنید.
به لحاظ حجم محاسبه بحث توابع تحلیلی راحت تر هست و بحث فوریه پر نکته ترین بحث که ریزه کاری هم بیشتر داره.
اگه دنبال زدن چنتا تست هستین معادلات خوندنش بهتر هست.
مثلا دو تا معادلات بزنید و دوتا مهندسی درصد خوبی بدست اوردین-عالی نیست ولی از خیلی ها جلوتر هستین-

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علیک سلام
یه سری سوال هست که میشه با نکته ها رد گزینه کرد و تقریبا تو تمام مباحث ریاضی مهندسی دیده میشن.
مثلا اصل حفظ مرز در نگاشت.
یا زوج و فرد بودن و متقارن بودن و سرعت همگرایی و ... در فوریه
یا تست جوابهای داده شده در صورت معادله برای مشتقات جزیی و ...
باز مانده و سری ها هم نکته های خودشون رو دارن
ولی این که کدوم فصل راحت تر هست نمیشه گفت.کلا ریاضی مهندسی اگه بخان تست سخت بدن از همه درسها دستشون بازتر هست پس توصیه میکنم سطحی نخونید چون مثلا دو تا فصل خوندی و زده تست اون فصلها سخت اومده(حالا اگه اصلا از اون فصلها سوال بیاد) و شما یا نمیتونید بزنید یا غلط میزنید.
به لحاظ حجم محاسبه بحث توابع تحلیلی راحت تر هست و بحث فوریه پر نکته ترین بحث که ریزه کاری هم بیشتر داره.
اگه دنبال زدن چنتا تست هستین معادلات خوندنش بهتر هست.
مثلا دو تا معادلات بزنید و دوتا مهندسی درصد خوبی بدست اوردین-عالی نیست ولی از خیلی ها جلوتر هستین-

من با درس معادلات مشکلی ندارم .نمیدونم چرا ریاضی واسم خیلی سنگینه!گفتم تو این وقت باقیمونده که نمیتونم کل ریاضی مهندسی رو بخونم حداقل اونی رو بخونم که واسم قابل فهم تر باشه

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من با درس معادلات مشکلی ندارم .نمیدونم چرا ریاضی واسم خیلی سنگینه!گفتم تو این وقت باقیمونده که نمیتونم کل ریاضی مهندسی رو بخونم حداقل اونی رو بخونم که واسم قابل فهم تر باشه

ریاضی مهندسی سخته-بنظرم اگه بحث فوریه رو تمامش رو بخونید و نگاشت و توابع و اعداد مختلط و تحلیلی رو بخونید خوب باشه-تقریبا میشه 50 درصد ریاضی مهندسی شایدم کمی بیشتر از 50

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ریاضی مهندسی سخته-بنظرم اگه بحث فوریه رو تمامش رو بخونید و نگاشت و توابع و اعداد مختلط و تحلیلی رو بخونید خوب باشه-تقریبا میشه 50 درصد ریاضی مهندسی شایدم کمی بیشتر از 50

فک کنم میگفتید معادلات با مشتقات جزیی رو نخونید بهتر بود:)

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
فک کنم میگفتید معادلات با مشتقات جزیی رو نخونید بهتر بود:)

انتگرال مختلط رو هم نگفتم
معمولا هفت تا سوال میاد و چهارتا از چیزهایی که من گفتم میاد و سه تا دیگه از مباحث باقی مانده
یا علی

Mr.Perfect

عضو جدید
سلام بر همه دوستان عزیز

درسا چطوره ؟خوب پیش میرین ؟ایشالا که خوب پیش میرین !
دوستان گرانقدرجان !!
این چی چی گفته ؟؟!!میشه روان ترجمه اش کنین برام !!

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=179777&d=1384502905&thumb=1

سپاسمندم

سلام ممنون...
این روشی است اندر باب محاسبه ی سریع ضرایب فوریه:دي
در کل این موضوع ارتباط عمیقی با درجه همگرایی ضرایب به صفر داره
----

ببینید شما شکل را که داری، طبق اون میای میبینی که در شکل ایا تغییرات ناگهانی در سطح(پله)-تغییرات ناگهانی در شیب(رمپ) داریم یا خیر؟

خوب فرض که ما تغییرات سطح(پله) داریم...اگه اینطوره میانگین حد چپ و راستش را یاداشت میکنیم اسمش را میگذارم F1 و اگه نقطه ی دیگه داشت F2 و....
تا تموم این نقطه های ناپیوستگی را پوشش بدیم

حالا میایم سراغ تغییرات ناگهانی شیب...
اگه اینطور موضوعی هم در شکل بود باید از فرمول های درج شده(18و 19 ) حسابش کنیم...ضرایب انبار تفاضل شیب از سمت راست و چپ هست

و همینجور تغییرات ناگهانی مشتق دوم و سوم ...(البته در کنکور معمولا از مرتبه 2 بالاتر نمیدهند)
--------------------------------

اگه گنگ گفتم عذر میخوام

توصیه میکنم اگه میخواید حتما این موضوع را یاد بگیرید از جزوه ی بخشی گلستانی که تو سایتش هم رایگان هست استفاده کنید(خیلی بهتر و ساده تر گفته)

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان بنظرم مهندسی خیلی اسون تر از معادلاته !!!!!!!!!!!!!!
نظر شما چیه؟

مطمینی مهندس؟؟؟؟؟؟؟؟؟من پدرم درومده یک ماهه!نصف معادلاتو خوندم ولی ریاضی مهندسی یه فصلش هم نتونستم بخونم

rezaei.sp

عضو جدید
با سلام
نظر شما چیه؟
مطمینی مهندس؟؟؟؟؟؟؟؟؟من پدرم درومده یک ماهه!نصف معادلاتو خوندم ولی ریاضی مهندسی یه فصلش هم نتونستم بخونم

طبق نظر اساتید و دوستان که این موضوع رو ازشون پرسیدم ، ریاضی مهندسی خیلی گسترده تره . فصل ها و موضوعات بیشتری داره و ریزه کاری توش زیاده .
معادلات راحتتره و بهتر میشه خوند. وقت کمتری میبره .

.V A H I D.

عضو جدید
با سلام
نظر شما چیه؟
منم با ریاضی مهندسی راحت ترم تا معادلات
بچه ها چه پیشنهادی دارین واسه معادلات،چون سوالاشو که مبینم اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم!!!
کدوم فصلا احتمال سوال آمدنش بیشتره؟
خدا کنه 3 سوال بدن!!!

hamedgho2000

عضو جدید
منم با ریاضی مهندسی راحت تر بودم اما از وقتی معادلات رو شروع کردم حس می کنم کاش اول از این شروع می کردم که یه خورده گرم شم بعد برم به جنگ اصله کاری.
تو معادلات در چن سال اخیر بیشتر از فصل های "مرتبه دو و بالاتر" و " تبدیل لاپلاس" و "دستگاه " ها سوال می آد که البته اونا رو هم اگه سوال ها رو چک کنی از قسمت های مشخصی و مختصری بوده در کل.

محمد بی غم

عضو جدید
برا معادلات تبدیل لاپلاسش راحتره از بقیه .البته بنظرم. ولی مهندسی همش راحته. خوب حل میشن.من فقط مهندسی رو میخونم .معادلات هیچی نمیفهمم

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیا تو این مساله x=0 قطب ساده اس؟؟؟؟؟
Photo0612[1].jpg
قطب ساده چه قطبی هس؟؟؟

600ali

عضو جدید
مشاهده پیوست 180347
قطب ساده چه قطبی هس؟؟؟
سلام . بله میتونید از این قضیه استفاده کنید چون صفر تکین منفرد است. فقط باید ضربدر pi کنید نه 2pi
قطب ساده یعنی نقطه ای که ریشه مرتبه n مخرج و ریشه مرتبه m صورت باشه به طوریکه n-m=1 باشه. به عبارت دیگه قطب مرتبه یک رو میگن قطب ساده. تو این مساله صفر قطب مرتبه 2 هست پس ساده نیست

محمد بی غم

عضو جدید
سلام .یکی از ریشه های صورت با مخرج ساده میشه.قطب ساده میمونه.البته اگه کنترل خطی بود حذف صفر با قطب در مبدا داریم که شاید باعث ناپایداری داخلی بشه:biggrin:

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام . بله میتونید از این قضیه استفاده کنید چون صفر تکین منفرد است. فقط باید ضربدر pi کنید نه 2pi
قطب ساده یعنی نقطه ای که ریشه مرتبه n مخرج و ریشه مرتبه m صورت باشه به طوریکه n-m=1 باشه. به عبارت دیگه قطب مرتبه یک رو میگن قطب ساده. تو این مساله صفر قطب مرتبه 2 هست پس ساده نیست
خب آخه شرط استفاده از این قضیه اینه که قطب ساده باشه!الن مرتبه 2 است پس چطور استفاده کنیم؟؟؟؟؟

600ali

عضو جدید
خب آخه شرط استفاده از این قضیه اینه که قطب ساده باشه!الن مرتبه 2 است پس چطور استفاده کنیم؟؟؟؟؟

نه شرطش این نیست . شرطش اینه که درجه Q از P بیشتر باشه و ریشه های Q تکین منفرد باشن. الزامی نداره قطب ساده باشن

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه شرطش این نیست . شرطش اینه که درجه Q از P بیشتر باشه و ریشه های Q تکین منفرد باشن. الزامی نداره قطب ساده باشن
شرط قطب ساده تو کتاب آقای معتمدی صفحه 324 قسمت د چاپ ششم نوشته بود

600ali

عضو جدید
شرط قطب ساده تو کتاب آقای معتمدی صفحه 324 قسمت د چاپ ششم نوشته بود

راستش من خودم از رو کتاب آقای کریمی میخونم ایشون گفتن تکین منفرد اشاره ای نکردن به قطب ساده اما مثال هایی که زدن همه قطب ساده بوده. اما 90 درصد پارسه آقای معتقدی رو هم نگاه کردم ایشونم گفته قطب ساده باشه!. حالا نمیدونم کدوم درسته .؟! احتمالا همون قطب ساده درسته

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 180347
قطب ساده چه قطبی هس؟؟؟

یه خورده فرمولا رو قاطی نکنید این انتگرالی که شما گذاشتین یه حالت خاصه که طبق عکس دومی باید عمل کرد . حالا واسه بدست اوردن ماندش چون نقطه تکین یعنی X=0 از نوع مرتبه دومه نمیشه از روش مشتق گیری از مخرج که اقایه معتقدی اسمشو روش ستاره گذاشتن استفاده کرد و باید از فرمول کلی که در عکس اولیه استفاده کرد . و مانده تابع رو بدست اورد , و البته چون x=0 روی محور حقیقی فقط اون قسمتی که مربوط به محور حقیقی رو حساب میکنیم و چون cos بوده فقط RE شو میخوایم ، با توجه به مثالش فکر کنم جواب پی a بشه (مطمئن نیستم) . الان وقت ندارم کامل حلش کنم اما اگه به جزوه 90 درصد اقایه معتقدی یا کتابشون رجوع کنید یه مثال شبیهش اوردن .

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    26.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    15.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
بالا