تاپیک جامع MBA

jobcenter

عضو جدید
سلام دوستان گرامی
بنده امروز قصد دارم که در مورد رشته MBA بیشتر توضیح بدهم.اصلا MBA چیست؟
رشته تحصیلی MBA در حدود ده سال است که در دانشگاه های ایران تدریس می شود و اخیرا نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.MBA مخفف عبارتMaster of Business Administrator می باشد و دارای گرایش های متعددی می باشد که دانشجویان در سال دوم تحصیل می توانند گرایش مورد نظر خود را برای ادامه تحصیل در این رشته برگزینند. MBA یکی از پرطرفدارترین و پر سود ترین رشته های تحصیلی است و برای تحصیل در آن شما با هر مدرک لیسانسی می توانید در آزمون های مربوطه ثبت نام کنید. رشته MBA به دلیل تفاوت های ماهیتی از ظاهر آسان و جذابی نسبت به سا

یر رشته های برخوردار است ولی در عمل برای موفقیت در کنکور و تحصیل در آن نیازمند توانمندی های هوشی و ذاتی خواهید بود که می تواند تضمین کننده موفقیت یا شکست شما در این رشته باشد. رشته MBA درکنکور سراسری کارشناسی ارشد ایران جزو رشته های قرار گرفته که افراد می توانند بدون توجه به مدرک تحصیلی دوره کارشناسی خود به عنوان انتخاب دوم(52 رشته در این دسته قرار دارند) گزینش نمایند. هدف از فراگیری MBA بگذارید این موضوع را با مثالی باز کنیم. شما حتما با نام آقای قلمچی دارنده بزرگترین مرکز آموزش کنکور آشنا هستید. قلمچی تا ده سال پیش یک دبیر ساده ریاضی و فیزیک بود که گاهی اوقات در ساعات فراغت از مدرسه به تدریس خصوصی می پرداخت اما امروز با در آمد سالانه حدود 4 میلیارد تومان یکی از مشهورترین و پر درامد ترین افراد ایران است که نحوه درآمدش هم کاملا آشکار است و اتفاقا مردم با میل و رقبت حاضر هستند به موسسه او پول بپردازند سوالی که مطرح می شود این است که چطور این اتفاق می افتد ؟چرا از میان این همه دبیر فقط یک نفر می تواند تا این حد موفق عمل کند؟در واقع کار MBA همین است ام بی ای به شما به عنوان یک فرد عادی در هر تخصص و دانشی امکان می دهد تا ذهن خود را متوجه خلاء ها , نیازها, شکاف ها و کمبودهای بازار کنید و بر اساس تکنیک ها و تاکتیک هایی که بازار و کسب و کار شما می طلبد بهترین راه برای توسعه کسب و کار خود را پیدا کنید و سهم خود را از بازار افزایش دهید. مثالهایی ایرانی و خارجی از این دست بسیار هستند هایدا بزرگترین Fast food زنجیره ای در ابتدا فقط یک ساندویچی ساده بود اما از همان ابتدا ایده ای بزرگ بود و یا ebay یک سایت معمولی بود ولی هم اکنون یکی از پر سود ترین سایت های اینترنتی دنیاست. MBA تا حد کمی به شما می آموزد که در ایجاد یا توسعه یک کسب و کار چگونه اولین باشید اما تا حد بسیاری به شما یاد می دهد چگونه در کسب و کار خود و در بازار رقابتی بهترین باشید.MBA در دانشگاههای ایران در حال حاضر 9 دانشگاه در ایران در رشته MBA و در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرند.

که عبارتند از :

1- دانشگاه شریف: دانشگاه شریف یکی از اولین و فعال ترین دانشگاههای ایران در توسعه این رشته است. رشته MBA در 11 گرایش مختلف در این دانشگاه تدریس می شود و به دو روش دانشجو می پذیرد یکی به صورت رایگان که معمولاً 50 نفر به این روش گزینش می شوند و دیگری به صورت غیر انتفاعی که در حدود 70 تا80 نفر نیز از این طریق وارد این رشته می شوند و هزینه تحصیل برای این گروه قریب به 9 میلیون تومان خواهد شد. کلاس های این رشته در دانشکده اقتصاد و مدیریت شریف برگزار می شود. آنچه بعد از قبولی در هر دو روش اهمیت دارد لزوم شرکت در مصاحبه هایی است که از قبول شدگان انجام می شود. داشتن حداقل 3 سال سابقه کار و سوابق اجرایی جالب توجه در کسب وکارهای مختلف نیز می تواند از جمله دلایل موفقیت شما باشد.

گرایش های یازده گانه دانشگاه شریف شامل موارد زیر هستند:

1- عمومی 2- فناوری اطلاعات 3 - فناوری it 4- بازاریابی 5- تجارت 6- مدیریت منابع انسانی 7- کارافرینی 8- مدیریت استراتژیک 9- اقتصاد مدیریت 10 - مدیریت پروژه 11- مدیریت اجرایی (EMBA) 2- دانشگاه تهران دانشکده مدیریت دانشگاه تهران فقط در یکی از گرایش های MBA یعنی مدیریت اجرایی اقدام به جذب دانشجو می نماید. که از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو می کند. برای تحصیل غیر رایگان در دوره های نوبت دوم این دانشگاه باید در حدود 6 میلیون تومان هزینه کنید.

3- دانشگاه علامه طباطبایی دانشکده مدیریت علامه طباطبایی نیز فقط در گرایش مدیریت اجرایی رشته MBA دانشجو می پذیرد. و وجه تمایز این دانشگاه در گزینش افراد شاغل با سابقه 3 تا 4 سال مدیریت است. که البته دوره های نوبت دوم در این دانشگاه هم با شهریه در حدود 6 میلیون تومان برگزار می شود.

4- دانشگاه علم و صنعت دانشگاه علم و صنعت نیز از طریق کنکور سراسری و با دوره های رایگان و غیر رایگان اقدام به گزینش دانشجو می کند که البته گویا به زودی از طریق آموزش الکترونیک نیز در این رشته دانشجو خواهد گرفت که در حدود 7 میلیون تومان هزینه در بر دارد. در این دانشگاه فقط گرایش مدیریت اجرایی تدریس می شود.

5- سازمان مدیریت صنعتی این سازمان با سابقه درخشان در زمینه آموزش های مختلف مدیریت در رده های کارشناسی و ارشد چند سالی است که دوره های MBA را نیز آموزش می دهد. این سازمان در گزینش دانشجویان خود قید 3 سال تجربه کاری و مدیریتی را لحاظ کرده است و در حدود 5 میلیون تومان شهریه از دانشجویان دریافت می کند. دراین سازمان فقط گرایش مدیریت اجرایی تدریس می شود.

6- دانشگاه علوم و فنون مازندران این دانشگاه با همکاری دانشگاه ITTK هند دوره های بسیار خوبی را برای رشته MBA پیاده سازی و اجرا کرده است که در حدود 6 میلیون تومان برای تحصیل در دوره های غیر رایگان آن باید هزینه کنید. 7- دانشگاه کیش

8- دانشگاه مالک اشتر

9- دانشگاه شاهرود تحصیل در رشته MBA در سه دانشگاه ذکر شده در حدود 4 میلیون تومان برای شما هزینه در بر دارد. البته دانشگاه مالک اشتر تعداد معدودی را نیز به صورت رایگان پذیرش می کند. 10- دانشگاه آزاد دوره های MBA این دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات ارائه می شود و گرایش آن نیز مدیریت اجرایی می باشد. ضرایب و دروس امتحانی MBA برای شرکت در آزمون سراسری و آزاد شما باید همانند همه کنکورها به سوال های چهار گزینه ای پاسخ دهید ولی علی رغم اینکه این دروس بسیار ساده به نظر می رسند بسیاری از افراد علاقه مند نمی توانند از این آزمون موفق بیرون آیند. رشته و ضریب درس MBA مدیریت اجرایی ریاضیات 1 و 2 2.5 0 زبان عمومی و تخصصی مدیریت 2 1 تست GMAT 2 2 تئوری های عمومی مدیریت 1.5 1 دانش مسائل روز مدیریت 0 2 ادبیات فارسی 0 1 بازار کار MBA اگر به بازار کار MBA در ایران نظر بی افکنیم ایران حداقل تا 10 سال آینده نیازمند متخصصین این رشته خواهد بود این پیش بینی با توجه به تراکم زیاد مهاجرت فارغ التحصیلان این رشته از کشور برای کار یا ادامه تحصیل در خارج کشور و نیاز شدید سازمان های بزرگ و اقتصادی و شرکت های دولتی و خصوصی که تعدادشان کم هم نیست بسیار با وسواس صورت گرفته است. اما بازار کار MBA در خارج از کشور نیز از جایگاه مطلوبی برخوردار است و کشورهای آمریکا و کانادا در جذب متخصصین این رشته درنگ نمی کنند. از خاطر نبرید که بسیاری از دانشجویان این رشته از همان ابتدای تحصیل دعوت به کار می شوند. ادامه تحصیل در MBA برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای MBA باید از ایران خارج شوید و در یکی از دانشگاههای معتبر آمریکایی, کانادایی, استرالیا و هند به تحصیل بپردازید.

10-دوره های کارشناسی ارشد MBA مجازی دانشگاه غیر انتفاعی نورطوبی تهراندر ادامه همین تاپیک توضیحات بیشتری در مورد MBA مجازی در اختیارتون قرار می دهم.
 

jobcenter

عضو جدید
تحليل کنکور کارشناسي ارشد MBA 88

تحليل کنکور کارشناسي ارشد MBA 88

الف)رياضي عمومي 1و2 دوره فني و مهندسي


که مباحث زير رو شامل ميشه و دو سالي هست که به لطف طراحان عزيز!! خارج از اين مباحث سوالي مطرح نمي شه!
مقايسه بودجه بندي رياضي دو سال اخير خالي از لطف نيست؛


برای مشاهده عکس در اندازه واقعی کلیک کنید.


اين جدول مطمئنا براي پيش بيني بودجه بندي سال هاي آينده نيست و مشخصه که اصلا نظم خاصي در طرح سوالات دنبال نمي شه و حتي نميشه رو تعداد سوالات رياضي 1 و2 حساب کرد، چون همونطور که مي بينيد در آزمون 88 تعداد سوالات رياضي 1 افزايش داشته و دقيقا به رقم آزمون 86 برگشته!!


ولي از اين گذشته به نظر من هرساله اين سوالات داره منطقي تر ميشه و نوسان سختي و آسون بودنش کمتر. کلا رياضي MBA در گروه رشته هايي با رياضي سخت قرار داره و مفهومي تره. يه جورايي خفيف شده کنکور ارشد خود رشته رياضيه که هر سال داره خفيف تر هم ميشه.


مثل تحليل سال پيش باز هم مي گم که رياضي تعيين کننده ترين درسه و بيشترين سرمايه گذاري مي بايد رو همين درس انجام بشه. درصد رياضي بالاي 60 مناسبه و مي تونه با درصد هاي GMAT و زبان نه چندان پائين يه دانشگاه خوب براي شما به ارمغان بياره. البته اين رو هم بگم که خيلي از بچه ها از جمله خود من درصد بيشتر رو براي خودمون پيش بيني مي کرديم که غير اون شد! معمولا اين اتفاق مرسومه!


جالب اين بود رياضي 88 بر خلاف سال 87 ،3 سوال به وضوح غلط داشت که بعيد مي دونم سازمان سنجش نمره اون سوالات رو پخش کرده باشه. روي اعتراضات هم معمولا نميشه حساب آنچناني کرد.


بهترين راه اينه که شما براي 110%!! بخونين که مينيمم 80 رو بياريد و هم اينکه پيش بيني قضا و قدر رو کرده باشيد.
سعي کنيد بيشتر از درس تست بزنيد و تسلط و سرعتتون رو زياد کنيد، بطور مثال اگه از تابستون تا زمان کنکور بتونين حداقل 3 دور رياضي 1و2 رو تموم کنيد و تست هاشو بزنين ايده آله . درس يکيه ولي هرچي تست متفاوت بيشتر بزنيد به نفعتونه، مخصوصا تست هاي کنکور رشته هاي صنايع، عمران، مکانيک و کامپيوتر. تست هاي سال هاي گذشته MBA هم زدنش در ماه آخر بهتره.


در شروع تست زني زمان خيلي مهم نيست اما رفته رفته اين فاکتور مهم رو هم در نظر بگيريد و سعي کنيد تا ماه آخر تست ها رو در زمان استانداردشون بزنيد.
اگر در کنکور MBA 89 تغييري ايجاد نشه(که بعيده) براي دفترچه اول 180 دقيقه وقت دارين براي 40 سوال GMAT و 30 سوال رياضي.به نظر من زمان متوسط زدن هر تست GMAT 1.5 الي 2 دقيقه ست و هر تست رياضي 3.3 الي 4، که با تسلط بيشتر مي تونين اين رو به مينيمم برسونين که سر جلسه آزمون بتونين بعد از زدن تست ها بکيار هم مروري داشته باشيد.


در مورد منبع رياضي هم نظر من به ترتيب الويت ايناست:
- رياضي 1 و 2 مسعود آقاسي (دو کتاب جداگانه)
- رياضي 1و2 معتقدي (پارسه)
- رياضي براي داوطلبان MBA مسعود آقاسي
- رياضي 1و2 فرزين حاجي جمشيدي
و ساير کتب تست طبقه بندي و غير طبقه بندي رياضي 1و2


اگر رياضي رو در طول تابستون مفهومي و عمقي بخونين خيلي جلو ميافتين و کارتون در پائيز خيلي راحت ميشه


GMAT (ب(استعداد و آمادگي تحصيلي ويژه رشته مديريت)


اين درس هم مثل رياضي ضريب 2 داره و به نظر من هر ساله داره با يک روند آروم و نرمي سخت تر و چالش برانگيزتر ميشه و به نظر من اين روند هم منطقيه. GMAT 80-90% با هوش و سرعت عمل شما کار داره چراکه يک فارغ التحصيل MBA بايد تبديل به مديري باهوش و تدبير بشه ,
اين درس چيز جديدي نداره و فلسفه اش در اينه که شما با زمان بندي درست و با تکيه بر سرعت عمل ، تسلط و هوشتون سوالات رو جواب بديد. مگرنه اين 40 سوال رو هرکسي مثلا در 2 ساعت براحتي ميتونه بالاي 85% بزنه.


در GMAT تکنيک ها و تاکتيک ها از خود مباحث ارزش فوق العاده بيشتري داره مخصوصا در دو قسمت " کفايت داده " و "حل مسأله" شما بايد با انواع گوناگون سوالات و تکنيک حل اونها آشنا باشيد و اين هم با زدن تست به دست مي ياد.
بحث استدلال منطقي بهتره با تمرکز بيشتر ذهن و فراگيري تکنيک ها همراه شه چون واقعا گزينه هاي شبيه به هم داره و معمولا جنجاليه!
درک مطلب و تصحيح جملات هم مي تونه از مباحث امتيازآور براتون باشه که پيچيدگي خاصي نداره.
تکنيک و تاکتيک فقط در وقت کمي که داريد معني پيدا مي کنه والا اين سوالات در هر صورت بدون استفاده از روش ها حل سريع و سرعت عمل قابل حلند.


فکر مي کنم ديگه کاملا مشخصه که چي در GMAT مهمه! کلماتي که در بالا زياد تکرار شد:
هوش، زمان، تمرکز، تکنيک، تاکتيک و سرعت عمل!
در آزمون 88 بودجه بندي سوالات اينطور بود: حل مساله ، استدلال منطقي و کفايت داده هر کدام 10 سوال، درک مطلب و تصحيح جملات هم هرکدام 5 سوال. جالب بود که اين بودجه بندي استثنا" مثل پارسال بود و اين يکي ثبات داشت و منطقي هم بود!!


در سال هاي اخير دو کتاب احمد صداقت که خودش فارغ التحصيل MBA شريفه به يک مرجع اصلي تبديل شده و به عقيده من به تنهايي براي خوندن کافيه، ولي مهمتر از اون زدن تست بيشتره که در اين زمينه کتاب کم نيست!


ج) زبان تخصصي MBA


اين درس ضريب 1 داره ولي چون GMAT رو اکثرا همه در يک رنج خاصي مي زنند، با اهميته. 100 تا سوال که به شيوه تافل طرح مي شه با 90 دقيقه وقت که در آزمون 88 به طرز شگفت آوري سخت شده بود و اختلاف سطح فاحشي با سال قبل پيدا کرده بود. طي تجربه اي که من بدست آوردم کساني که زبان رو از سال هاي قبل دوره ديدند و مسلطند، موفق ترند تا کساني که در يک دوره فشرده مثلا 4-5 ماهه زبانشون رو تقويت کردند.(اما چاره اي نيست!!)


در مورد منبعش بگم که همون منابع اصلي تافل بهترينه مثل:
Longman ، Grammar in use، Official Guide و ساير کتب مرتبط .
کتاب هاي لغت هم ميشه از 504، Essential words for TOEFL، 1001 و ساير کتب مشابه استفاده کرد!کلا فرض کنيد قراره آزمون تافل بدين!
لغات تخصصي مديريت در دوسال اخير خيلي مهم نبوده ولي مي تونين ليست لغاتش رو از سايت هايي در اين زمينه بدست بيارين.
قسمت درک مطلب 88 واقعا سخت تر شده بود و در اين مورد بهتره تسلط داشته باشيد و مهارت هاي مخصوص درک مطلب رو فرا بگيريد چون واقعا زدن تست هاي اين قسمت غنيمتيه!!


در مورد سال بعد اصلا مشخص نيست چه اتفاقي قراره بيافته! مشخص نيست سخت تر ميشه يا آسون تر. چيزي که هست روند تغيير 87 به 88 کمي عجيب و غير منطقي بود!


مقايسه سوالات زبان تخصصي MBA طي 3 سال اخير؛


برای مشاهده عکس در اندازه واقعی کلیک کنید.


در اين مورد هم مثل رياضي با توجه به سخت تر شدن و بي ثباتي بودجه بندي روي چيز مطلقي نميشه حساب کرد!همونطور که مي بينيد نسبت به پارسال محض رضاي خدا! يک دونه هم ثابت نمونده!!!
در کل مطالعه ميانگين روزي حداقل10-8 ساعت احتمالا مي تونه ورودتون رو به يکي از دانشگاه هاي سطح اول کشور مثل شريف يا تهران تضمين کنه


توجه داشته باشيد که مطالب بالا نظر و تحليل شخصي منه و ممکنه ايراد بهش وارد باشه. اگر در اين مورد مشکل يا سوالي هست ممنون مي شم مطرح کنيد: Majidrezakhaki@yahoo.com
و مطلب ديگه اينکه اين موارد در صورتي درستند که موارد آزموني و جزئيات آزمون ام.بي.اي 89 تغييري نداشته باشه
 

jobcenter

عضو جدید
چگونه مي توان در رشته MBA قبول شد؟

چگونه مي توان در رشته MBA قبول شد؟

به طور معمول کسی که بتواند درصدهايي حدود 70 درصد زبان، 70 درصد استعداد و آمادگي تحصيلي ويژه رشته مديريت، 40 درصد اصول مديريت و 20 درصد رياضيات داشته باشد مرحله اول را به سادگي پشت سر مي گذارد و براي مصاحبه دعوت مي شود. تقريباً هر سال مدل اين مصاحبه تغيير مي كند و روز به روز عجيب تر و غير متعارف تر می شود. در ميان حدود پنج هزار شرکت کننده در آزمون کساني که رتبه اي تقريبا کمتر از 200 داشته باشند به مصاحبه دعوت مي شوند. در مصاحبه توانايي فهميدن و مکالمه زبان انگليسي، توانمندي هاي مديريتي، سوابق پژوهشي و اجرايي و توانمندي هاي ارتباطي افراد مورد توجه قرار مي گيرد.

براي موفقيت در مصاحبه بايد:
· بتوانيد در شرايط استرس به خوبي عمل کنيد · ابتکار عمل در گفتگو را به دست بگيريد · به سوالات آنگونه که خود مي پسنديد پاسخ دهيد · بتوانيد متون انگليسي را خوب بفهميد · بتوانيد مکالمه مورد قبولي به زبان انگليسي داشته باشيد · رزومه مناسبي به صورت مکتوب آماده کنيد · هدف روشني براي شرکت در دوره داشته باشيد · با انرژي باشيد کساني که داراي حداقل سه سال سابقه مديريتي باشند مي توانند اميدوار باشند نمره خوبي از مصاحبه بگيرند. نزديک به سي درصد از پذيرفته شدگان از ميان اين افراد خواهند بود.

قبل از انتخاب MBA به اين موارد دقت كنيد :‌ قبل از تصميم گيری برای انتخاب اين رشته، اگر شاغل هستيد و بايد هزينه زندگی را خودتان تامين کنيد، حتما به اين نکته فکر کنيد که برای گذراندن اين دوره نياز به برنامه زمانی پيچيده و گذراندن يک زندگی سخت و پرکار داريد. درس ها به شدت وقت گير هستند و هريک از دروس بيش از ۱۲ واحد درس کارشناسی وقت می گيرند. در نظر داشته باشيد که بايد حداقل ۴۰ ساعت در هفته زمان برای مطالعه و انجام پروژه های درسی اختصاص دهيد. اگر زبان انگليسی شما خوب نيست يا زبان خود را تقويت کنيد و يا از خير اين دوره بگذريد چون احتمالا اين رشته برای شما ساخته نشده است. و در پايان اگر همسر و فرزند داريد مطمئن شويد می توانند با اين مساله کنار بيايند که طی دو سالی که در اين رشته تحصيل می کنيد يا در منزل نخواهيد بود و يا در ساعاتی هم که در منزل هستيد به نظر می رسد که باز هم در منزل نيستيد...چون زمانی برای مشارکت در زندگی نخواهيد داشت.. توجه داشته باشيد که رشته MBA بر خلاف ساير رشته های

کارشناسی ارشد دارای ۵۷ واحد درسی است که معادل دو دوره کارشناسی ارشد در رشته های ديگر است و بايد در هر ترم ۱۲ تا ۱۵ واحد با اين حجم را بگذرانيد... پس خوب فکر کنيد...شرايط زندگی خود را در نظر بگيريد...و تلاش کنيد...اگر مسيرتان را درست برويد احتمالا طی چند سال آينده مدير ارشد يکی از سازمان های موفق کشورمان خواهيد بود.
 

jobcenter

عضو جدید
دانشگاههاي ارائه دهنده دوره MBA در ايران

دانشگاههاي ارائه دهنده دوره MBA در ايران

دانشگاههاي ارائه دهنده دوره MBA در ايران


در ايران چند دوره در مراكز زير ارائه مي شود كه از طريق كنكور سراسري دانشجو مي پذيرند :‌دانشگاه صنعتی شریف -29 نفر روزانه- 57 نفر شبانه

دانشگاه شریف یکی از اولین و فعال ترین دانشگاههای ایران در توسعه این رشته است. رشته MBA در 11 گرایش مختلف در این دانشگاه تدریس می شود. کلاس های این رشته در دانشکده اقتصاد و مدیریت شریف برگزار می شود.

این دانشگاه در سال 1388 تعداد 25 نفر در دوره روزانه، 4 نفر روزانه آموزش محور، 50 نفر شبانه و 7 نفر شبانه آموزش محور پذیرش نموده است. همچنین این دانشگاه تعداد 23 نفر (20 نفر معمولی و 3 نفر آموزش محور) تحت عنوان رشته مدیریت، با ضرایب رشته MBA پذیرش نموده است.

گرایش های یازده گانه دانشگاه شریف شامل موارد زیر هستند:

1- عمومی - 2- فناوری اطلاعات 3-فناوری -4– بازاریابی- 5 - تجارت 6- مدیریت منابع انسانی -7- کارآفرینی- 8- مدیریت استراتژیک-9 - اقتصاد مدیریت-10- مدیریت پروژه-11- مدیریت اجرایی ( EMBA )

برای دوره شبانه آن کل شهریه 6 میلیون و 750 هزار تومان است.دانشگاه تهران 20 نفر روزانه – 37 نفر شبانه

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجو می نماید. گرایشهای ارائه شده شامل مدیریت بازاریابی و مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی و گرایش مدیریت عملیات (در دانشکده های فنی تهران) می باشد. دوره های شبانه این دانشگاه فاقد خوابگاه می باشد.دانشگاه صنعتی شاهرود - 6 نفر روزانه – 5 نفر شبانه

این رشته را به کمک دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه می دهد. در دوره شبانه شهریه ثابت هر نیمسال 350 هزار تومان ، شهریه هر واحد نظری 60 و هر واحد عملی 75 و هر واحد پایان نامه 175 هزارتومان است.دانشگاه صنعتی مالك اشتر - 10 نفر روزانه – 5 نفر شبانه

این دانشگاه گرایشهای استراتژی و مدیریت تکنولوژی را ارائه می دهد. در دوره شبانه شهریه ثابت هر نیمسال 350000 تومان، شهریه هر واحد نظری 60 و هر واحد عملی 75 و هر واحد پایان نامه 175 هزارتومان است. این دانشگاه دارای شرایط خاص مندرج در دفترچه راهنمای آزمون می باشد.

.

دانشگاه سمنان -19 نفر روزانه- 16 نفر شبانه

این دانشگاه در هفت گرایش استراتژی، مدیریت بازاریابی، مدیریت تکنولوژی، مدیریت مالی، سیستمهای اطلاعات مدیریت، مدیریت توسعه منابع انسانی و مدیریت عملیات دانشجو می پذیرد.دانشگاه تبریز – 5نفر روزانه- 2نفر شبانه

این دانشگاه در گرایش استراتژی، 5 نفر روزانه (4 نفر عادی و 1 نفر آموزش محور) و 2 نفر شبانه (1 نفر عادی و 1 نفر آموزش محور) دانشجو می پذیرد .دانشگاه بین المللی امام خمینی (قزوین) -6 نفر روزانه- 3 نفر شبانه

این دانشگاه در سال 1388 برای اولین بار اقدام به جذب دانشجو در این رشته نموده است.دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی- 9 نفر روزانه- 6 نفر شبانه

این دانشگاه 9 نفر به صورت روزانه (6 نفر عادی و 3 نفر آموزش محور) و 6 نفر به صورت شبانه (4 نفر عادی و 2 نفر آموزش محور) در سال 1388 برای اولین بار پذیرش نمود.دانشکده علوم اقتصادی- 20 نفر روزانه-10 نفر شبانه

این دانشگاه برای اولین بار در سال 1388 در این رشته دانشجو پذیرش نمود.دانشگاه پیام نور مرکز تهران (واحد دماوند)- 20 نفر

این دانشگاه از طریق کنکور سراسری 20 نفر پذیرش می کند. شهریه ثابت آن 331100 تومان و شهریه هر واحد درس نظری 33110 ، شهریه هر واحد درس عملی کم هزینه و پایان نامه 99330 و شهریه هر واحد درس عملی پرهزینه 165550 تومان است.دانشگاه علوم و فنون مازندران - بابل (غیر انتفاعی) - 15 نفر

این دانشگاه با همکاری دانشگاه ITTK هند دوره های بسیار خوبی را برای رشته MBA پیاده سازی و اجرا کرده است. این دانشگاه لینک مناسبی برای ادامه تحصیل در کشور هند می باشد. هزینه ثابت هر ترم 350 هزار تومان و هزینه هر واحد 60 هزار تومان می باشد.موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی قشم-20 نفر

با همکاری دانشگاه کارلتون کانادا و با نظارت دانشگاه صنعتی شریف در این رشته از طریق کنکور سراسری و به تعداد 20 نفر دانشجو می پذیرد.دانشگاه علم و فرهنگ تهران(غیر انتفاعی و غیردولتی) -15 نفر

این دانشگاه در گرایش استراتژی و به تعداد 15 نفر از طریق کنکور سراسری دانشجو می پذیرد. هزینه ثابت هر ترم 300 هزار تومان و هزینه هر واحد درسی 50 و هر واحد پایان نامه 150 هزار تومان است.دانشگاه اصفهان - 40 نفر - بصورت مجازی

دانشگاه اصفهان از سال 1388 به صورت مجازی 40 نفر دانشجو در این رشته پذیرش می کند.پذیرش دانشجو در رشته های مجازی این دانشگاه از طریق مصاحبه انجام خواهد گرفت و دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال تامین خوابگاه، محل اسکان، تغذیه، وام تحصیلی و سایر امکانات رفاهی دانشجو ندارد.موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی مهرالبرز- تهران (مجازی)- 40 نفر

این موسسه از طریق کنکور سراسری و به صورت مجازی 40 نفر دانشجو می پذیرد. شهریه ثابت هر نیمسال 275 هزار تومان، هر واحد نظری 50000 تومان، هر واحد عملی 62500 تومان و هر واحد پایان نامه 100هزار تومان می باشد. آموزش در دوره های مجازی بصورت الکترونیکی می باشد و شرایط و ضوابط پذیرش آن شامل مهارت پایه کامپیوتر و تسلط به اینترنت و زبان انگلیسی و دارا بودن سوابق علمی – پژوهشی و تجربی با ارائه مدارک معتبر می باشد.موسسه غیرانتفاعی مجازی نور طوبی تهران- - 40 نفر

این موسسه از طریق کنکور سراسری و به صورت مجازی 40 نفر در دو گرایش استراتژی و مدیریت بازاریابی دانشجو می پذیرد. شهریه ثابت هر نیمسال 275 هزار تومان، هر واحد نظری 50000 تومان، هر واحد عملی 62500 تومان و هر واحد پایان نامه 100هزار تومان می باشد. آموزش در دوره های مجازی بصورت الکترونیکی می باشد و از متقاضیان کد رشته محلهای موسسه مصاحبه بعمل خواهد آمد. موسسه شرایط و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجو ندارد.واحد بین المللی دانشگاه صنعتی شریف – جزیره کیش-15 نفر

این دانشگاه 15 نفر را از طریق کنکور سراسری پذیرش می کند . محل تحصیل آن در دانشکده علوم و مهندسی جزیره کیش خواهد بود. زمینه تخصصی آن محصول و بازار است و در مدرک فارغ التحصیلی درج نخواهد شد .

به دانش آموختگان در پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش دانشنامه رسمی دانشگاه صنعتی شریف با قید"پردیس بین الملل – جزیره کیش" اعطا خواهد شد. پذیرفته شدگان بر اساس رتبه های تعیین شده توسط دانشگاه 50 درصد تخفیف در شهریه ثابت و متغیر مصوب هیات امنا دانشگاه شریف در کیش در نظر گرفته خواهد شد. شهریه برای رشته های مختلف در سال تحصیلی 89-88 قبل از تخفیف به شرح زیر می باشد: شهریه ثابت هر نیمسال تحصیلی (معادل ریالی) 1800 یورو. شهریه متغیر هر واحد درسی (معادل ریالی) 120 یورو. شهریه متغیر هر واحد پروژه (معادل ریالی) 240 یورو. شهریه متغیر هر واحد جبرانی (معادل ریالی) 60 یورو. مبلغ شهریه شامل هزینه های مسکن و ایاب و ذهاب و تغذیه و کتاب و سایر هزینه های دانشجویی و در صورت نیاز آموزش و آزمون زبان نمی شود.

از پذیرفته شدگان قبل از ثبت نام آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی به عمل خواهد آمد و در صورت نداشتن حدنصاب لازم (معادل 5 در آزمون IELTS یا معادل آن در تافل) دانشجویان باید واحدهای جبرانی زبان را در نیمسال اول تحصیلی زیر نظر دانشگاه بگذرانند.واحد بین المللی کیش وابسته به دانشگاه تهران –(غیرانتفاعی غیر دولتی)-60نفر

این دانشگاه 60 نفر را در چهار گرایش 1-مدیریت بازاریابی ، 2-مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی ،3-مدیریت تکنولوژی و 4-مدیریت مالی از طریق کنکور سراسری می پذیرد. شرایط پذیرش آن شامل موارد زیر می گردد: 1-مصاحبه حضوری، 2-داشتن حداقل نمره 75 در آزمون استاندارد زبان انگلیسی دانشگاه تهران یا 550 در آزمون TOEFL یا 5.5 در آزمون IELTS یا 550 در آزمون TOLIMO. در صورت نداشتن حداقل نمره زبان واحد بین الملل کیش دانشگاه تهران از داوطلبان آزمون زبان بعمل خواهد آورد و در صورت عدم کسب حداقل نمره زبان قابل قبول، کلاسهای زبان به صورت فشرده با هزینه داوطلبان برگزار می شود و پذیرش قطعی این دسته از داوطلبان منوط به کسب حداقل نمره قبولی زبان می باشد. 3-محل تحصیل در جزیره کیش می باشد و حضور در کلاسها الزامی است. 4-شهریه ثابت گروه علوم انسانی 18 میلیون ریال و شهریه متغیر هر واحد 1162500 ریال می باشد.واحد بین الملل دانشگاه گیلان - بندر انزلی - 12 نفر

این واحد برای اولین بار از سال 1388 در این گرایش دانشجو می پذیرد. شهریه ثابت 1137500 تومان، شهریه متغیر هر واحد نظری 192500 تومان، شهریه متغیر هر واحد عملی 245000 تومان، شهریه هر واحد پایان نامه 612500 تومان و شهریه هر واحد جبرانی 82500 تومان می باشد. به دانش آموختگان مدرک رسمی دانشگاه گیلان - واحد بین الملل اعطا می شود. دوره تحصیل به صورت حضوری تمام وقت و در منطقه آزاد انزلی خواهد بود. برای دانشجویان مرد ایرانی مطابق قوانین نظام وظیفه کشور معافیت تحصیلی صادر خواهد شد. کسب نمره 500 از آزمون TOEFL لازم است و در غیراینصورت پذیرش به صورت مشروط انجام می گیرد و ثبت نام قطعی منوط به کسب حداقل نمره زبان می باشداطلاعات مربوط به سال 1388 می باشد (سال تحصیلی 89-88)
خوشبختانه در سالهای اخیر ظرفیت این رشته در کشورمان افزایش چشمگیری داشته است.
 

jobcenter

عضو جدید
مجازی چیست؟MBA

مجازی چیست؟MBA

در سالهای اخیر با توجه به افزایش چمشگیر تکنولوژی و امکانات آموزش از راه دور شرایط فراهم شده است که دیگر جویندگان علم نیازی به حاضر شدن در کلاسهای حضوری نخواهند داشت.به این گونه که شما در هر جای این جهان خاکی می توانید درس می خوانید و مدرک معتبر آن کشور را دریافت نمایید.در کشور عزیزمان ایران نیز این شرایط در سالهای اخیر فراهم شده است.نمونه ای از این دوره رو توسط سایت یاهو(گوگل دیگه استفاده نمی کنم به خاطر خلیج فارس) پیدا کردم و در اختیارتون می گذارم.فکر کنم توضیحات داخل لینک براتون کافی باشه.
نمونه بنر:


http://www.unp.ir/mba/
دوستان اگر سوالی دارید من در خدمتم.
 

bespar

عضو جدید
حقیقتش من بیشتر مایلم که از دوره های 1 ساله استفاده کنم.
به نظر شما با مدارک و آموزش های 1 ساله امکان کار پیدا کردن هست؟

به طور معمول کسی که بتواند درصدهايي حدود 70 درصد زبان، 70 درصد استعداد و آمادگي تحصيلي ويژه رشته مديريت، 40 درصد اصول مديريت و 20 درصد رياضيات داشته باشد مرحله اول را به سادگي پشت سر مي گذارد و براي مصاحبه دعوت مي شود. تقريباً هر سال مدل اين مصاحبه تغيير مي كند و روز به روز عجيب تر و غير متعارف تر می شود. در ميان حدود پنج هزار شرکت کننده در آزمون کساني که رتبه اي تقريبا کمتر از 200 داشته باشند به مصاحبه دعوت مي شوند. در مصاحبه توانايي فهميدن و مکالمه زبان انگليسي، توانمندي هاي مديريتي، سوابق پژوهشي و اجرايي و توانمندي هاي ارتباطي افراد مورد توجه قرار مي گيرد.

براي موفقيت در مصاحبه بايد:
· بتوانيد در شرايط استرس به خوبي عمل کنيد · ابتکار عمل در گفتگو را به دست بگيريد · به سوالات آنگونه که خود مي پسنديد پاسخ دهيد · بتوانيد متون انگليسي را خوب بفهميد · بتوانيد مکالمه مورد قبولي به زبان انگليسي داشته باشيد · رزومه مناسبي به صورت مکتوب آماده کنيد · هدف روشني براي شرکت در دوره داشته باشيد · با انرژي باشيد کساني که داراي حداقل سه سال سابقه مديريتي باشند مي توانند اميدوار باشند نمره خوبي از مصاحبه بگيرند. نزديک به سي درصد از پذيرفته شدگان از ميان اين افراد خواهند بود.

قبل از انتخاب MBA به اين موارد دقت كنيد :‌ قبل از تصميم گيری برای انتخاب اين رشته، اگر شاغل هستيد و بايد هزينه زندگی را خودتان تامين کنيد، حتما به اين نکته فکر کنيد که برای گذراندن اين دوره نياز به برنامه زمانی پيچيده و گذراندن يک زندگی سخت و پرکار داريد. درس ها به شدت وقت گير هستند و هريک از دروس بيش از ۱۲ واحد درس کارشناسی وقت می گيرند. در نظر داشته باشيد که بايد حداقل ۴۰ ساعت در هفته زمان برای مطالعه و انجام پروژه های درسی اختصاص دهيد. اگر زبان انگليسی شما خوب نيست يا زبان خود را تقويت کنيد و يا از خير اين دوره بگذريد چون احتمالا اين رشته برای شما ساخته نشده است. و در پايان اگر همسر و فرزند داريد مطمئن شويد می توانند با اين مساله کنار بيايند که طی دو سالی که در اين رشته تحصيل می کنيد يا در منزل نخواهيد بود و يا در ساعاتی هم که در منزل هستيد به نظر می رسد که باز هم در منزل نيستيد...چون زمانی برای مشارکت در زندگی نخواهيد داشت.. توجه داشته باشيد که رشته MBA بر خلاف ساير رشته های

کارشناسی ارشد دارای ۵۷ واحد درسی است که معادل دو دوره کارشناسی ارشد در رشته های ديگر است و بايد در هر ترم ۱۲ تا ۱۵ واحد با اين حجم را بگذرانيد... پس خوب فکر کنيد...شرايط زندگی خود را در نظر بگيريد...و تلاش کنيد...اگر مسيرتان را درست برويد احتمالا طی چند سال آينده مدير ارشد يکی از سازمان های موفق کشورمان خواهيد بود.
 

Similar threads

بالا