بچه های ترم بالایی مهندسی برق لطفا راهنماییم کنید!

samira700

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

سلام اقا علیرضا منم با نظر شما موافقم شما میتونید به من کمک کنید من ترم 8 برق الکترونیکم از دانشگاه شهرکرد پروژم در مورد سیتم های plc وکار با برنامه نویسی ladder diagrame has vali manbae dorosti nadaram khili khili be komak ehtiage daram

Engineer Power

عضو جدید
سلام اقا علیرضا منم با نظر شما موافقم شما میتونید به من کمک کنید من ترم 8 برق الکترونیکم از دانشگاه شهرکرد پروژم در مورد سیتم های plc وکار با برنامه نویسی ladder diagrame has vali manbae dorosti nadaram khili khili be komak ehtiage daram
سلام شما در زمینه مرجع کمک میخواید یا اطلاعات؟

*ترنم*

عضو جدید
کدام نرم افزارها برای رشته الکترونیک مهمترن ؟ متلب یا پیسپایس؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام
لطفاً عنوان کامل پروژه خدتون را اینجا اعلام نمایید تا بتوان بهتر کمکتون کرد.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدام نرم افزارها برای رشته الکترونیک مهمترن ؟ متلب یا پیسپایس؟

نگاه کنید نرم افزار MatLAB بیشتر کاربرد خودش رو در تحصیلات تکمیلی نشون میده ولی آشنایی با اون بشدت توصیه میشه. ولی نرم افزار های آنالیز مدارهای آنالوگ و دیجیتال نظیر PSPICE، EWB، Proteus جزئ ابزارهای کار شما در دوره لیسانس هست، پس از یادگیری و تسلط بر روی انها اصلاً غفلت نکنید.

javad-k

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نظرمن شما بایداول کارهرقطعه رویادبگیری

sara_barghi

عضو جدید
...

...

salam ham reshteie khubam aval begam ke kheili ajale nakon va ino bedun ke reshteye ma tanha reshteie ke az sale dovom taze darsaye takhasosimun shoru mishan va ye seri narmafzar hastan mesle pspice ya orcad ya proteus ke kheiliii rahatan va ba ye amuzeshe sade mituni yad begiri man kamelan motevajeham chi migin chon daghighan terme 3 hamin hesso dashtam
az ostadat komak begir,,in behtarin rahe

hamid_051

عضو جدید
ميخواي مهندس با سواد بشي كارهاي زيرو انجام بده :
1- اول رشته اي كه امدي علاقه داري
2 - هدفتو انتخاب كن دانشگاه فقط وقت تلف كردن در سطح تيم ملي
3 - برو يكجا كار ياد بگير نه مدار و نه رياضي و فزيك بدردت نميخوره
4 - پي درست كردن مدار نباش چون الان چين توليد ميكنه نصف قيمت در مياد
5 - برو تابلو برق ياد بگير با plc البته اينها هم براي كارهاي بزرگ از المان و .... ميارن ولي به نسبت بهتره

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
mikham migi modelesho piz
hi.ye mashin hesabe khub

سلام
توی این دوره زمونه فکر نمیکردم کسی ماشین حساب بخواد بخره
بهترین راهکار اینه روی گوشیت بریزی هم از نظر قیمت به صرفه اس هم کارکرد
بسته به نوع کارت خوب خرید ماشین حساب بستگی داره
casio ماشین حسابای خوبی داره این مدلش :

Casio FX991ES
کارکردن باهاش هم راحتتره از بقیه

اما اگه برتر بخوای و محدودیت قیمت هم نداشته باشی
ti-89 یا nspire

ببین واسه چه کاری و کجا میخوای استفاده کنی
از نظر مکانی محدودیت نداشته باشی
بازم میگم رو گوشیت بریزی بهتره
:D

monir70

عضو جدید
سلام. استاد درس فیزیک الکترونیکم موضوع کنفرانس بهم داده با نام (پیوند فلز و نیمه هادی) اگه مطلبی در این مورد دارین میشه کمکم کنید؟

vahid.ra

عضو جدید
سلام مهندس جوان:)
من فارغ التحصیل سال 89 ام و سه ساله برا شرکت توزیع کار میکنم.
به نظرم اگه میخوای اصول پایه برق رو بدونی بهتره از کتابای هنرستان شروع کنی(مث مبانی برق،ماشینهای ac و dc و .....)
جعبه ابراز برا درس و دانشگاه به دردت نمی خوره آما درآینده قابل استفاده میشه برات(اونم برا کارای شخصی)

rasuol.niyazi

عضو جدید
برای راهنمایی به موبایلم زنگ بزن
با سایت زیاد کار نمیکنم هنوز کاملا عادت نکردم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saharhakim

عضو جدید
سلام.خیلی خوبه بنظر من اول از تاسیسات شروع کنید.خیلی ملموستره.انشااله موفق باشید

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام. استاد درس فیزیک الکترونیکم موضوع کنفرانس بهم داده با نام (پیوند فلز و نیمه هادی) اگه مطلبی در این مورد دارین میشه کمکم کنید؟
میتونین بر روی ساختار انواع دیود کار کنین که ساختار فلز- نیمه هادی دارن

• Like
واکنش ها: Mute

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام.
میتونین به این پست مراجعه کنین.
دیود شاتکی جزو اون دسته دیود هاییه که پیوند فلزی _ نیمه هادی دارن.

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...د-و-انواع-آن?p=7603762&viewfull=1#post7603762

manhunt26

عضو جدید
سلام ، من امسال ميخام كنكور ارشد الكترونيك بدم ، چنتا از همين موسسه هام سر زدم ولي اينجور كه فهميدم هر كتابي از ي موسسه اي خوبه ، از اونجايي كه شاغلم و وقت ندارم همه مباحث بخونم ميخاستم ببينم كسي ميتئنه كمكم كنه برا هر منبعي چه كتابي بگيرم و چه سر فصلاي مهمي بخونم ، مرسي

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، من امسال ميخام كنكور ارشد الكترونيك بدم ، چنتا از همين موسسه هام سر زدم ولي اينجور كه فهميدم هر كتابي از ي موسسه اي خوبه ، از اونجايي كه شاغلم و وقت ندارم همه مباحث بخونم ميخاستم ببينم كسي ميتئنه كمكم كنه برا هر منبعي چه كتابي بگيرم و چه سر فصلاي مهمي بخونم ، مرسي

سلام
لطفا سوال خود را در تایپک زیر مطرح کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...رشدی-های-برق-95/page186?p=8422770#post8422770

Fatemeh.Abbasi

عضو جدید
سلام. من خودم گرایشم مخابرات هست ولی تفاوت چندانی در دوره کارشناسی نیست. الان بیشتر تئوری کار کنید ولی از ترمای آینده بهتون توصیه میکنم حتما دوره های آموزشی نرم افزار های کاربردی مربوط به گرایشتون رو بگذرونید. مدار رو هم خوب خوب بخونید و سعی کنید پایتون رو قوی کنید چون درسی هست ک تا دکتری باهاتون هست.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در حال حاضر نرم افزار های شبیه سازی زیادی هست.

اگر ریاضی 1 و فیزیک 1 خوب یاد نگیری دهنت سرویسه من شبا خاب الکترومغناطیس میدیدم بعدش برات بگم که معادلات و ریاضیات مهندسی هم خیلی سخته و خیلی مهم تو این درسا هم دهنت سرویس میشه بعد زمانی که میخای تحلیل کنی بازم دهنت سرویس میشه مدار 1 و مدار 2 خیلی مهم اینجاهم دهنت سرویس میشه بعد اینو بدون که مهندس نمیشی که بری کارگری مهندس میشی که کارآفرین باشی جونم برات بگه که خیلی سخته ولی هر مداری گیر آوردی باهاش وربرو تجربه یه چیزی که به مرور بدست میاد و یاد دادنی نیست موفق باشی و پیروز8-)8-)8-)8-)8-)8-):giggle::giggle::giggle::w34: