بهسازی و تثبیت خاک

dyahyapour

عضو جدید
درود
دوستان اگه کسی در مورد بهسازی و تثبیت خاک مطلب داره لطفاً آپلود کنه
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
درود
دوستان اگه کسی در مورد بهسازی و تثبیت خاک مطلب داره لطفاً آپلود کنه
با تشکر

دوست عزیز چند راه برای این کار وجود داره و بستگی به موضوع مساله راه مناسب انتخاب میشه
مثلا تو پی های عمیق از نیلینگ و در پایدار سازی شیروونیا ه م از چندین راه استفاده میشه ک ه در حال حاضر جدید ترین را ها استفاده از ژئوسنتتیک هاست که خوبم جواب دادن
یه مثلا در پل یا بعضی سدهای انحرافی و بعضی از جاها از شمع کوبی استفاده میشه
پس اول باید مساله و مشکل بررسی بشه و بعدش راه مناسب با مقابلش تعیین بشه

dyahyapour

عضو جدید
درود اینکه راه های مختلفی برای بهسازی خاک وجود داره و بسته به نوع کاربری و در نظر گرفتن هزینه، روش بهسازی انتخاب میشه درسته اما من منظورم اینها نبود
من منظورم مطالبی در این مورد یا معرفی کتاب ها یا مقالاتی در مورد بهسازی خاک بود
مثلاً در مورد انواع روش های بهسازی اعم از تراکم دینامیکی، تثبیت خاک با مصالح مختلف (آهک، سیمان، قیر و ژئوسنتتیک ها)، شمع و ویبره، تعویض مصالح، پیش بارگذاری و راه های افزایش ظرفیت باربری خاک و امثال اینهاست
می خوام رفرنسی داشته باشم برای طراحی بهسازی خاک
دوستان اگه اطلاعاتی در این زمینه دارند لطفاً معرفی کنند

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
درود اینکه راه های مختلفی برای بهسازی خاک وجود داره و بسته به نوع کاربری و در نظر گرفتن هزینه، روش بهسازی انتخاب میشه درسته اما من منظورم اینها نبود
مثلاً در مورد انواع روش های بهسازی اعم از تراکم دینامیکی، تثبیت خاک با مصالح مختلف (آهک، سیمان، قیر و ژئوسنتتیک ها)، شمع و ویبره، تعویض مصالح، پیش بارگذاری و راه های افزایش ظرفیت باربری خاک و امثال اینهاست

این مقالات شاید بدردت بخوره

مشاهده پیوست 102_2632158349_1081988_9b587.pdfمشاهده پیوست 2.pdf

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

سلام دوست من ........

در خصوص تثبت خاک در راهسازی.............

این سایت شرکت خارجی wirtgen که تولید کنندگان ماشین آلاتی در این خصوص است .کلیپهای تصویری و همچنین فایلهای پی دی اف در خصوص روش اجرا و جزئیات کار ارائه داده که خالی از لطف نیست ................ بدرود.

بالا