بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ROZ69-SH

عضو جدید
mer30-karet ok

mer30-karet ok

[mer30-karet ok]حالا که خوشتون اومده بازم براتون میذارم فقط تشکر یادتون نره;):):);)
[/QUOTE]

star-sunnydays

عضو جدید
اخه کی تو ساخت1 همچین چیزی میخواد از دانشجو؟عجب استادی دارینا!!پروژست یا کار کلاسیه؟

به هر حال فوم برد نه ولی فوم نرم بگیری کارت راه میوفته

موفق باشی
استاد ماست دیگه. تازه کلی کار دیگه هم داریم که باید انجام بدیم. شیت بندی و طراحی ایده دار و همین ماکت پروژه پایان ترم ماست.

ketabdoost

عضو جدید
منم ترم یکم ولی اصلا تو کارگاه ما در این حد کار نمی کنن!!!! شما چه دانشگاهی هستید؟؟؟

star-sunnydays

عضو جدید
من برای ساخت 1 باید دو شیتA2 از 4 بنای فرانک گهری رو تحویل بدم. نمی دونم کارم رو چطوری شروع کنم یکی کمکم کنه. تا بحال شیت بندی کار نکردم. یکم برای شروع مشکل دارم.

آیدا معمار

عضو جدید
من برای ساخت 1 باید دو شیتA2 از 4 بنای فرانک گهری رو تحویل بدم. نمی دونم کارم رو چطوری شروع کنم یکی کمکم کنه. تا بحال شیت بندی کار نکردم. یکم برای شروع مشکل دارم.
دوست عزیز فعلا برای رفع نیاز با دیدن چند نمونه آماده و الهام گرفتن از اونا(نه تقلید و کپی کردن) کارتو تحویل بده تا بتونی خودت در بستن شیت و کنار هم قرار دادن مدارک بتونی خلاقیت به خرج بدی

ketabdoost

عضو جدید
اوههههههه چه خبره؟؟؟300 تومنه کلاساش!!!! به نظر من که نمی ارزه اسکیس و راندو یه چیزیه که آدم باید اینقدر تمرین کنه که دستش بیاد...:eek: البته تجربه ی شما ها بیشتره من تازه واردم.

MAH NIK

عضو جدید
ممنونم اون شب پیرم در اومد تا این اردکان رو از بین این نقشه ها با عرض جغرافیایی اش پیدا کردم... چون اسماشون غلط بود. مجبور شدم دونه دونه عرض جغرافیاییشون رو نیگاه کنم. حالا پیدا که کردم ... !اما چه فایده !!!!! من چه طوری از رو این نقشه مقطع بزنم؟؟؟خیلی پیجیده اس.ویکی مپیا نقشه توپو گرافی ساده داشت ولی الان میبینم تو لیستش نیست.
راستی باد غالبش رو چی ؟ دارید شما؟
ممنون میشم راهنمایم کنید .

معمار001

عضو جدید
الان میگم

الان میگم

کار با وایتکس راندو شده مثل آب مرکب که به جای مرکب وایتکس استفاده شده:علاوه بر او از لاک غلط گیر هم واسه رسم خطوط استفاده کرده

mamali-architect

عضو جدید
نه راحته...یه کم زور بازو می خواد(با توجه به اینکه چند میل باشه)...اما خوب در میاد...برای چسبوندنش هم از داخل باید با چسب حرارتی چسبوند....یه کم دقت می خواد اما به شیک شدنتش می ارزه...این نظره منه...

پس حتما یه تستش میکنم اگه یه نمونه عکس ازش داشتین خیلی خوب میشد

ممنون

jAVAD_10

عضو جدید
سلام به تمام بچه معمارا

بچه ها یه کمک ازتون میخوام من میخوام ماکت صدفی بسازم که یه مروارید هم وسطش هست به نظرتون از چه متریالی استفاده کنم بهتره ....... خودم نظرم روی مقوا فابریانوی ضخیم هست چون سایتش هم با همین مقوا میخوان بسازم .......

حالا پیشنهاد شما رو هم میخوام بدونم ؟؟:)

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
دنباله كروكي هاي صديق ميگردم وقت ندارم برم كتاب بخرم تا فردا ميخوام اعصابم خراب شده پيدا نميكنم چرا بعضي سايتا *****ن

jAVAD_10

عضو جدید
سلام
کاری نداره که!!تجربش میکنی

ولی فابریانو بدرد این مدل ماکت سازی نمیخوره،مثلا اونطوری که خمیر رو میشه گرد کرد و مثلا بجای مروارید گذاشت تو صدف فابریانو رو نمیتونی گردش کنی

شما یا باید با خمیر اینکارو بکنی یا قالب درست کنیو از گچ و بریزی تو قالب و که دردسرش زیاده و منم زیاد بلد نیستم که کامل توضیح بدم

سایتت رو عوض کن مگه استاد مشخص کرده واسه هرکس که از چه متریالی برای سایت استفاده کنه؟؟

موفق باشی

سلام دوست عزیز

والا استاد که مشخص نکرده از چه متریالی باشه، به عهده خودمون هست .

بریم تجربش کنیم ببینیم چه جوریه .....

از راهنمایی شما هم سپاس گذارم .

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همه پست هارو دیدم و خوندم . اما اخرش نفهمیدم تک رنگ کار کنم؟ یا طبیعی؟ یا حجمو بسازم سایتشو بکشم؟ طرحم هم ویلاست واسه استاد محوطه سازیشم مهمه. شما راهنماییم کنید.

: )

عضو جدید
سلام.
خسته نباشید.
این ترم برای تحویل پروژه مقدمات طراحی معماری 1 باید یه پانسیون برای 12دانشجو و یک پیرزن و پیر مرد که صاحب خونه هستن طراحی کنیم و بسازیم و زمین هم 50*50متر هست که شیب 15%درصدی داره و خیابون در بالا ترین ارتفاع که شمال باشه و خونه وسطای شیب قرار داره.
قصد دارم از بالسا برای حجم و چوب پنبه برای توپوگرافی استفاده کنم .اما نمیدونم برای محوطه سازی بر روی شیب چیکار کنم ؟ چون در این پروزه محوطه سازی هم مهمه
میشه لطفا یکم ایده برای محوطه بدید.:razz:
ممنون:gol:..

mamali-architect

عضو جدید
سلام.
خسته نباشید.
این ترم برای تحویل پروژه مقدمات طراحی معماری 1 باید یه پانسیون برای 12دانشجو و یک پیرزن و پیر مرد که صاحب خونه هستن طراحی کنیم و بسازیم و زمین هم 50*50متر هست که شیب 15%درصدی داره و خیابون در بالا ترین ارتفاع که شمال باشه و خونه وسطای شیب قرار داره.
قصد دارم از بالسا برای حجم و چوب پنبه برای توپوگرافی استفاده کنم .اما نمیدونم برای محوطه سازی بر روی شیب چیکار کنم ؟ چون در این پروزه محوطه سازی هم مهمه
میشه لطفا یکم ایده برای محوطه بدید.:razz:
ممنون:gol:..

ماکت هایی که اساتید ماکت گزاشتن رو نگاه کنید حتما ایده میگیرین

ماکت های من

نمونه ماکتهای پایان نامه کارشناسی ارشد معماری

البته ممکنه برای دیدن بعضی از عکس ها نیاز به وی*******پی*******ان داشته باشین

موفق باشین

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: : )

: )

عضو جدید
:que:
سلام دوباره.
تو بعضی از کارها از چراغ ال ای دی استفاده کرده بودند.به نظرتون اگر حجم از بالسا باشه هم با چراغ خوب میشه؟
اصلا هدف از نصب چراغ چیه؟

donya-70

عضو جدید
جدا کردن چوب ... چسب چوب

جدا کردن چوب ... چسب چوب

سلام
من با چسب چوب مایع ... یه قطعه چوب رو به یه چوب دیگه چسبوندم ...
که کج چسبید ...
جالا چطوری جداش کنم ؟
ممنون

Goonay

عضو جدید
سلام.
ببخشید ی سوال؟
فارسی بر رو چه جوری انجام بدیم ک درست دربیاد؟

arc.f

عضو جدید
سلام.من میخوام ماکت یه توقفگاه بینراهی تو یه منطقه گرم بسازم به نظرتون با چه مصالحی بسازم؟واینکه چه جوری براش محوطه سازی کنم که نشونه ای هم برای یه منطقه گرم باشه؟

saze

عضو جدید
طراحی پوستر

طراحی پوستر

سلام
اگه نمونه پوستر برای درس تحلیل فضای شهری سراغ دارید برای دانلود بزارید.(وضع موجود و پیشنهادی)

mohandes_fs

عضو جدید
معرفی یک متریال مناسب برای ماکت با قوس ؟

معرفی یک متریال مناسب برای ماکت با قوس ؟

سلام دوستان

من یه طرح دارم که باید ماکتش رو درست کنم ولی متریال مناسبی برای درست کردنش پیدا نمی کنم

طرحی که من می خوام براش ماکت درست کنم هم در طولش قوس داره و هم در ارتفاع به طوری که کنسولی هم که براش استفاده شده با قوس از طبقه ی پایین شروه شده (مثل کازا میلای گائودی)

کسی متریالی سراق داره که بشه باهاش راحت این ماکت رو درست کرد؟

arc.f

عضو جدید
سلام بر همگان.من به ÷لان و÷رس÷کتیو از چند بنای معروف حالا چه ایرانی چه خارجی نیاز شدید دارم

وضعیت
موضوع بسته شده است.