بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

الاء

عضو جدید
من ترم 2ام برای مقدمات 1 استاد ازمون خواسته خودمونو پرزنت کنیم یعنی یه چیزی براش ببریم که نشون دهنده ی یکی از خصایص ما باشه حالا من میخوام جاه طلبی یا ارامش رو نشون بدم به نظرتون چی کار کنم

sepid.tabrizi

عضو جدید
من باز اومدم:lol:

اینبار با
ارگ راین-استان کرمان

و

سردر مسجد جامع یزد

دوستان نظر بدید خوشحال می شم
تاخودمو نکشتم:confused:میگی اینا کار خودتن یا نه؟مقطعه تحصیلیت چیه؟:surprised:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه برای اولین راندو خیلی خوبه اما دستت میلرزه خطوطت قوی نیست ولی با تمرین حل میشه ،جلد چندش؟

فکر کنم جلد اولشه. من خود کتاب رو ندارم. از رو عکس هاش تمرین می کنم.
اگر منظورتون خطوطیه که بالای سقف هست، استاد طایفه خودشون اینجوری طراحی کردن نه من.

ارشیتکت86

عضو جدید
بچه هاجون یه دوتایاد آوری:

1-ما تو این تاپیک عکس1کار رو میگذاریم وبعد هر عکس رنگ میگذاره ومیاره اینجا تا انواع راندو ورنگ ها مختلف و...آشنا بشیم پس لطف کنید عکس آماده وراندو شده رو تو تاپیک خودش بگذارید.

2-هرکس نظرخودشو راجع به راندوها میده وضعفایی که توش میبینه رو متذکر میشه از دید خودش وچیزایی که یاد گرفته تا اشتباهمون رو متوجه بشیم بپرسیم ببینیم چی درست تره وتبادل اطلاعاتمون بین دانشگاهامون برقرار بشهok

ارشیتکت86

عضو جدید
فکر کنم جلد اولشه. من خود کتاب رو ندارم. از رو عکس هاش تمرین می کنم.
اگر منظورتون خطوطیه که بالای سقف هست، استاد طایفه خودشون اینجوری طراحی کردن نه من.

نه منظورم خطوط کلی کارته اونا که بوته هاشه نه!!اونا درستن خطوط کلی

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاجون یه دوتایاد آوری:

1-ما تو این تاپیک عکس1کار رو میگذاریم وبعد هر عکس رنگ میگذاره ومیاره اینجا تا انواع راندو ورنگ ها مختلف و...آشنا بشیم پس لطف کنید عکس آماده وراندو شده رو تو تاپیک خودش بگذارید.

2-هرکس نظرخودشو راجع به راندوها میده وضعفایی که توش میبینه رو متذکر میشه از دید خودش وچیزایی که یاد گرفته تا اشتباهمون رو متوجه بشیم بپرسیم ببینیم چی درست تره وتبادل اطلاعاتمون بین دانشگاهامون برقرار بشهok

اگر مدیریت خودشون صلاح بدونن پست ها رو جابجا می کنن.

maraltorabi

عضو جدید
سلام این عکس ها آتلیه دکتر صدیق خیلی برام مهم بود ولی متأسفانه نتونستم ببینم الان هم خیلی ناراحتم.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry::cry::cry:

آیدا معمار

عضو جدید
سلام دوستان من چند صفحه اولو خوندم تاپیکه خوبیه اما شلوغو در همه میشه هرکس هرتکنیکی که خوب بلده رو براش آموزش بزاره ویه تاپیکه جدا هم برای شیت بندی؟ اینجوری خیلی بهتره

saghin77

عضو جدید
سلاااااااااااااااام . من تازه ترم یک تموم کردم بار و بندیلم رو بستم برم ترم دو . شدیدا هم به کمک نیاز دارم . خوشحال میشم کمکم کنین مخصوصا اگه بوشهری دارین . من بوشهر می خونم اما خب وطن شیرازه . . . کاراتونم دیدم همگی خسته نباشید . . .

setareharchitect

عضو جدید
سلام
من سانیل هستم و تازه وارد
با یه پیشنهاد شروع میکنم برای اینکه در مورد اینکه ما چه سبکی طراحی میکنیم اول در مورد کارمون توضیح بدیم بعد از چی شروع شده و به کجا رسیده به نظر من این طوری هم همه در بحث شرکت و در آخر مو دونیم که متمایل به چه سبکی هستیم
الهام یا ایده گرفتن خیلی مهمه چون این سبک طراحی رو میگه
من به احترام عزیزان از کارام نمیزارم و اگه اجازه شرکت دادید شروع میکنم
در مورد خودم هم بگم که اسکیسم میشه گفت خوبه ولی همیشه نظر بچه ها برام مهمه میخواستم که نظر شما را هم بدونم اگه خواستیدممنون میشم

دوست عزیز لطفا" شما هم کارهاتون قرار بدهید تا بقیه هم استفاده کنند
نمی دانم منتظر اجازه چه کسی هستید
ولی گمان نمی کنم کسی مخالف باشه که کاراتون در تاپیک بگذارید

setareharchitect

عضو جدید
بچه ها وقتی کاراتون دیدم واقعا" خجالت کشیدم
من اصلا" جرأت مداد دست گرفتن نداشتم
وچون چنتا کار کشیدم دیدم افتضاح شد کارها مو دادم دوستان انجام دادن
وچون تو دوران کاردانی وقت کم بود و نمره ملاک بود نشدو در ضمن آموزشی هم به ما ندادند
دریغ از یک مداد دست گرفتن استادها چه برسه به ماژیک و...
همیشه دوست داشتم خودم بتونم کارهامو انجام بدهم
و الان که کارشناسی در اومدم می خواهم خودم کار انجام بدهم حتی اگه افتضاح شه

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اولین راندوی من هست که از رو کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم کشیدم.

آفرین
کاری خوبی شده
اما به نظر من اگه خط پایین کار رو مشکی میکردی بهتر میشد
برای نشون دادن سنگ هم از رنگ های نزدیک تر استفاده کن
آفرین
واسه کار اول خیلی خوبه

saghin77

عضو جدید
سلام بجهها

من تازهههههههههههههه قراره یاد بگیرم

چی کار کنم ؟

حس میکنم هیچچچچچچچچچچی بلد نیستو و یاد نمیگیرم

f.azar

عضو جدید
سلام! ان شاالله کاراتون تا حالا خوب پیش رفته باشه و از این به بعد بهترم بشه.
من قراره یه ماکت نما با پلکسی بسازم. من خودم اولین باره دارم باهاش کار می کنم. میشه اگه کسی تجربه ای یا نظر خاصی در موردش داره یا هر چیز دیگه ای که بنظرتون می تونه به من کمک کنه، بگه؟
مثلا در مورده چسبوندنش یا ...
ممنونم;)
سلام من با پلکسی کار کردم البته نه ماکت معماری
یک lighting باهاش ساختم. کجاشو مشکل داری بگو بگم.

گیلدا راد

عضو جدید
سطوح بزرگ رو بهتره با ماژیک راندو نکنی، بهترین گزینه آبرنگه و بعدش هم پاستل، ولی اگه مجبوری با ماژیک راندو کنی نباید همه سطح رو ماژیک بزنی، چند مدل راندو آسمون با ماژیک هست که خیلی ازش استفاده می کنن اگه بخوای نمونه شو میذارم

از شما تشکر می کنم که این اطلاعات خوب رو در اختیار ما گذاشتید میشه در مورد راندو بیشتر بنویسید گیلدا:)

archi_arch

مدیر بازنشسته
میشه لطف کنید روند کارتونو از اول که میخواین شروع کنین بگین؟
مثلا با کد الگو در میارین ؟ یا نه ...؟؟
گسترده رو در میارین تا میزنین یا نه تیکه تیکه ... و ..؟؟
اگه عکسی هم از روند کارتون میذاشتین خیلی بهتر میشد

romak_m

عضو جدید
آرش جان کارای قشنگی بود میدونم باید برای ساخت ماکت خیلی باید صبور بود و دقت کرد
کم کم پلکسی هم داره دموده میشه من چند وقت پیش بازار که رفته بودم خیلی هارو دیدم که ما کتاشونو پلکسی کار میکنن برای من که کاری نداره جون کار ماکتو خیلی دوست دارم ولی الان دنباله یه متریال جدیدم اگه اطلاعاتی داری تسهیمش کنی ممنون میشم

در جواب اون دوستمون هم که قیمت پرسیدن باید بگم ماکت ساختن قیمتش بالاست چون ایده هایی که خود ماکت ساز برای بیان و ارائه زیباتر برای طرفش انجام میده ارزش بیان کار شمارو چند برابر میکنه اینم بگم که طرحای مدرن و های تک و دیکانستراکشن و از قبیل اینها با پلکسی زیبا میشن

آخرین ویرایش:

architectinium

عضو جدید
لطفا نظر بدید

لطفا نظر بدید

سلام بر معماران گرامی
من دانشجوی کاردانی معماریم این ماکت مربوط به درس ساخت و ارایه مقدماتی است
اون تصاویری که اطراف ماکت هستند رو من با sketchup کشیدم(البته استاد چنین چیزی نخواسته بود ولی خیلی حال کرد.)
خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم!!(بخونم):D
http://www.mypicx.com/02162010/maket/

http://www.mypicx.com/02162010/maquette/

البته تو این عکس هنوز سایت ماکت کاملا تکمیل نشده بود.

آخرین ویرایش:

arashitect

عضو جدید
میشه لطف کنید روند کارتونو از اول که میخواین شروع کنین بگین؟
مثلا با کد الگو در میارین ؟ یا نه ...؟؟
گسترده رو در میارین تا میزنین یا نه تیکه تیکه ... و ..؟؟
اگه عکسی هم از روند کارتون میذاشتین خیلی بهتر میشد
روش ساخت ماکت بستگی به نوع احجام و متریال داره.تو یک ماکت گسترده میکشی و تا میزنی اما توی یک ماکت دیگه مجبوری برش بزنی و سوار کنی.
اگه دوباره ساختم چشم.

arashitect

عضو جدید
آرش جان کارای قشنگی بود میدونم باید برای ساخت ماکت خیلی باید صبور بود و دقت کرد
کم کم پلکسی هم داره دموده میشه من چند وقت پیش بازار که رفته بودم خیلی هارو دیدم که ما کتاشونو پلکسی کار میکنن برای من که کاری نداره جون کار ماکتو خیلی دوست دارم ولی الان دنباله یه متریال جدیدم اگه اطلاعاتی داری تسهیمش کنی ممنون میشم

در جواب اون دوستمون هم که قیمت پرسیدن باید بگم ماکت ساختن قیمتش بالاست چون ایده هایی که خود ماکت ساز برای بیان و ارائه زیباتر برای طرفش انجام میده ارزش بیان کار شمارو چند برابر میکنه اینم بگم که طرحای مدرن و های تک و دیکانستراکشن و از قبیل اینها با پلکسی زیبا میشن

لطف دارین.
ماکت پلکسی بیشتر به شو شبیه میشه تا معماری.معمولا کارهای پست مدرن رو با پلکسی میسازن.صد البته بهترین روش برای دودر کردن ماکت هم استفاده از پلکسیه.نه نمایی نه جزئیاتی نه سایتی....هیچ!فقط شو!
تقریبا ازسال 78 بود که پلکسی کم کم وارد ماکت سازی شد.چون جدید بود خیلی برد داشت.کار هم باهاش سخت بود...باید با اره موئی برش میخورد و هزار دردسر....از سالهای 81-82دستگاههای سی ان سی اومدن و بعدش لیزر که کار رو خیلی راحت کردن.یادمه تا 86 همدان برش لیزری نبود مجبور بودم برم تهران برش بزنم اما الان حدود 20تا دستگاه وجود داره و خیلی راحت شده.منتها هرچی که راحت باشه طبعا چیپ هم میشه.اینه که دیگه ماکت پلکسی همچی تو چشم نیست.ارزش کار دست یه چیز دیگست.تفاوتش مثله فرش ماشینی با دستبافه....

architectinium

عضو جدید
سلام بر معماران گرامی
من دانشجوی کاردانی معماریم این ماکت مربوط به درس ساخت و ارایه مقدماتی است
اون تصاویری که اطراف ماکت هستند رو من با sketchup کشیدم(البته استاد چنین چیزی نخواسته بود ولی خیلی حال کرد.)
خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم!!(بخونم):d
http://www.mypicx.com/02162010/maket/

http://www.mypicx.com/02162010/maquette/

البته تو این عکس هنوز سایت ماکت کاملا تکمیل نشده بود.

وضعیت
موضوع بسته شده است.