اسكيس - مشاوره

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی دوست گرامی اگه نمی شه ما هم بی خیالش می شیم

من فکر کنم نرم افزارشو دارم اما محدودیت دانلود دارم و نمی تونم آپلود کنم عزیز وگرنه خیلی دوست داشتم بهتون کمکی کرده باشم

R00z

عضو جدید
ممنون از نظرتون بدون شک بحث سوالا داغ میشه اما از دست ما کاری بر نیادکه ما تنها کاری که الان میتونیم بکنیم اینکه واسه اسکیس کار کنیم.
من از کنکور راضیم ولی شاید خراب کرده باشم، حالا چرا روحیمو از خودم بگیرم؟؟
دوستان ساعت 11-14 دانشگاه خواجه نصیر سمینار رایگان اسکیس داره الان پیامش بهم رسید میتونید رزرو کنید برای مرکز معماریه
سمینار رایگان اسکیس بهمراه ترسیم اسکیس91 مرکز معماری 88170779
تهران - خیابان ولی عصر - بالاتر از تقاطع میر داماد - دانشکده مهندسی عمران

دوستان کسانی که توی لین همایش شرکت میکنند اگر زحمتی نیست برای ما که ساکن تهران نیستیم موارد مهم گفته شده رو اطلاع بدن..ممنون

R00z

عضو جدید
خوب چقدر اهمیت داره که خودتون خط بکشید و کپی نکنید:اکثرا دنبال کتاب هستند در نتیجه تحلیلی همه از سایت یک چیز هست و یک دیاگرام خواص فوقش 2 3 نفر اول امتیاز میگیرند و الباقی امتیازی ندارن پس کپی نکنید به ضرر شماست و شما رو عقب می اندازه!!!!!!!!!!اعتماد به نفس شما در گرو همین خط ها است سر جلسه کمتر جای فکر کردن هست و باید فکر ها رو بزارید روی شیت..........پس لطفا کار کپی نذارید

من اقلیم تهران رو برمیدارم.. فقط نمیدونم باید چیکار کنم

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان ساعت های تمرینتون رو هم به ما هم بگید.. بلکه بتونیم ملحق شیم بهتون..
عزیزم نمیشه ساعت تعیین کرد فقط می تونیم مدت تعیین کنیم و کاری رو تو آن زمون بخوایم انجام بدین و میگیم

• Like
واکنش ها: R00z

naser1990

عضو جدید
دوستان اگه کسی دفترچه ازمون اسکیس 90و 91رو داره لطف بزرگی هست اگه بزاره

soh-rab

عضو جدید
سلام دوستان فکر کنم مجاز بشم زبان 20 فنی 30 تاریخ 30 درک 45 منظر 7

این ها ماژیک های من هست

می شه لطف کنید بگید من چه ماژیک های دیگه ای نیاز دارم ؟

واقعا ماژیک خیلی گرونه شده هر ماژیک 6500 تومان:cry:

azzii

عضو جدید
سلام دوستان فکر کنم مجاز بشم زبان 20 فنی 30 تاریخ 30 درک 45 منظر 7

این ها ماژیک های من هست

می شه لطف کنید بگید من چه ماژیک های دیگه ای نیاز دارم ؟

واقعا ماژیک خیلی گرونه شده هر ماژیک 6500 تومان:cry:
همینام به نظرم زیاده یک یادوماژیک کفایت میکنه، اسکیس 91 بیشتررفته بود به سمت ترسیم فنی وترسیم ابعاددقیق فضاها تنها یه پرسپکتیو خواسته بودن من که به سرم زده بامدادبرم سرجلسه :D

Mina-arc

عضو جدید
از دوستان عزیزی که پرسپکتیوشون خوبه تقاضا میکنم تجربه هاشون رو برای ترسیم تصاویر بهتر و گویا تر در دیدهای مختلف (پرنده-ناظر و...)ارائه کنن
تا روند دوستانی که مثل من پرسپکتیوشون خوب نیست تسریع بشه !

در ضمن این فایل ضمیمه فکر کنم برای دست گرمی بد نباشه

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها میشه هر کی هر موضوعی کار کرد یه مقداری در باره استانداردها و فضاهای مورد نیازش هم مطلبی بزاره...این جوری بهتر میشه از هر دوستی یه سری اطلاعات گرفتن تاثیر داره و همین که ایده و کانسپت هم یه خطی بنویسه خیلی خوب میشه....
ممنون;)

fahime_k

عضو جدید
سلام .دستت درد نکنه که میزاری.میشه لطفا ایرادایی که استادتون هم از کارات میگیره یه کو چولو اشاره کنی؟بعد اینا با روان نویس که نیست!!؟نه
بدون تمرین خط و اینچیزا شروع کردین؟
استاد ما میگفتن خیلی بهتره خطهایی که میکشید بازتاب داشته باشه و سعی کنین زیاد به انحنا نره خطها
چرا عزیزم با روان نویسه!من پارسال کلاس مقدماتی میرفتم،واسه همین خطم خوب شده تقریبا!اره خوب حرف استادت کاملا درسته،البته منم خط هام کامل صاف نیست ولی دیگه نخواستم بیشتر از این رو خط کشیدن وقت بگذارم!البته من نزدیک یک ماه دارم تمرینات پارسالم رو تکرار می کنم.:gol:

meriil

کاربر فعال
بچه ها اسکیس آزاد با سراسری خیلی فرق داره؟آخه من میخوام یه جوری تمرین کنم که هم واسه آزاد هم واسه سراسری باشه ولی دیدم بعضی آموزشگاهها کلاسای اسکیس آزاد و کلاسای اسکیس سراسریشون جداس.

ببین ارائه تا الان تو آزاد مهمتر از سراسری بوده اما همه میگن امسال اسکیس آزاد به سراسری نزدیکتر میشه.

soh-rab

عضو جدید
سلام دوستان

این کارو رو از روی یکی از کارهای صلواتی که توی نت دیدم زدم

من نفهمیدم چی شد و چی کار کردم ولی شد اینی که می بینید نظرتون چیه؟ به نظر خودم که سایه هاش خیلی افتضاحن !!!

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا هم شده مثل تاپیک برسی کنکور
با این تفاوت که اینجا بجای درصدای بالا......:D

این تاپیک برای ما مبتدی هاست دوستانی که کارشون خوبه بجای اینکه کارشونو بزارن کمک کنن که چطور خط بکشیم. از تجربیاتشون بگن یا حداقل کار خودشونو نقد کنن
هنوز کسی خط نذاشته بعضیها شیت بسته شده میزارن جلو چشم ما تازه کارا
یکی نیست بگه خب شما که کارتو بلدی چرا امدی کنار ما تازه کارا؟؟
5ماه وقت هست من هنوز دارم خط میکشم و نهایتا 4تا درخت و ماشین
خیلیا نا امید شدن از بس کارای خوب دیدن تو این سایت .......:que:

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون می شه این عکس رو با کیفیت بیشتر بذارین که بشه نوشته ها رو خوند من خیلی سر درنیاوردم

متاسفم...ولی من همین یه عکس رو دارم
منظورم از تحلیل هم اینه که در ابتدا بدونیم چی میخواییم طراحی کنیم
روابط
اقلیم
خواسته ها و محدودیت های سایت...

narges-b

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلل
به نظر شما این ایده که از روی تصویرهایی که تو کتاب بانی مسعود معماری غربش اسکیسی یکشیم خوب نیست واسه اینکه بهتر بفهمیم وببینیم واسه بالابردن درک ودیدن کارای خوب چه جوریه ؟

چراکسی جواب نمی ده!!!!!!
:redface:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مهمتر از فیگور و درخت و .... داشتن تحلیل درست از موضوع معماری و درکشه
بهتره همه رو با هم جلو ببریم
چون سر جلسه به خط قوی و درخت و فیگور های ناب نمره قبولی نمی دن
به خلاقیت و فنه که نمره میدن
هم خط رو قوی کنیم و هم موضوعات مختلفو تمرین کنیم
بدون شک حق با شماست اما نباید حجم اطلاعاتی زیادی رو به ذهنمون تزریق کنیم الان مهم اینکه طرححهای که جای تمرین داره رو ترسیم کنیم تا با نحوه خط کشیدن آشنا شیم. مثلا همین طرحهایی که شما گذاشتید فوق العادست من حتماً امروز یه وقت واسشون میزارم.

arefeh

کاربر ممتاز
ممنون دوستت عزیز.درست میفرماید.اتفاقا من کار بد گذاشتم ک همه اعتماد به تفس بگیرند:)

سلام
بچه ها خیلی از بچه های قوی باشگاه به همین خاطر نمیان اینجا
اول اینو بگم که دیگه اون زمان تموم شد که دست قوی نمره میاورد الان نهایت به شیتای خوشگل بدن 40% که راضی کننده نیست الان واسشون یه چند سالی هست که معماری و متدهای طراحی مهم به همین خاطر هست که رنگ رو کم کم دارن از ازمون حذف میکنن رشته ی ما هم گرافیک نیست اسم این ازمون هم اسکیس هست یعنی طراحی سریع پس اصلا نگران اینکه کسی راندوش خوبه وایییی من چقدر بد میزنم نباشید
مسئله بعدی هم این دوستمون دستش قوی هست چه اشکالی داره کارشو بزاره بعد هم شما کلاس هم بری همه در یک سطح نیستن و کسایی هستن که دست قوی تری دارن و اینکه ما با همون یک نفر که رقابت نمی کنیم

نکته بعدی هم اینجا جای رقابت نیست زمان کنکور تئوری هم من میگفتم ما قبل از ازمون با همیم اما زمان ازمون رقیبیم اینجا هم جای رقابت نیست

اگه کسی کارش خوب هست باید ازش استفاده کرد نه اینکه گفت چرا اینجا اعتماد به نفس بچه هارو میگیری
خوب من از فردا یه 4 تا کار بد میزارم که شما اعتماد به نفس کاذب بگیری بعد بری سر جلسه فکر کنی همه همینن
من کارایی که 80 به بالا هستن رو دیدم هیچکدام گرافیک قوی ندارن و از متد های طراحی و اصوال استفاده کردن
هیچ وقت هم اشتباه نکنید اسکیس شانس نیست و 70% ان پایبند به اصول هست و فقط 30% سلیقه هست هرچند که متاسفانه برخی اساتید هم میگن شانسیه

هرکس خواست بهش ثابت میکنم که شانس نیست

درضمن کروکی با اسکیس فرق میکنه کروکی از روی چیزی هست که حاضر هست و می بینید و با خط لرزون میکشن اما اسکیس زاده ی طرح و ایده های شماست

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بهتر وقتمون رو تقسیم کنیم
وقتی برای خط کشیدن
وقتی برای کروکی
وقتی برای دیدن آثار خوب
وقتی برای تحلیل و کشیدن دیاگرام فضاهای متنوع
چون معلوم نیست تا کی طول بکشه که خط ما قوی بشه
ولی اینطوری رشد متعادلی رو پیدا می کنیم
ولی در حال به نظر من برا راندو و کار با ماژیک خیلی زوده...چون باید اول بدونیم می خوایم چی کار کنیم تا در مورد ارائه اش تصمیم بگیریم....مثلا برای بعد عید خوبه
کاملا موافقم و باتوجه به اینکه خط کشیدن هیچوقت تموم نمیشه و تو هر مرحله ای تمرینه
اما این نباید فراموش شه که خط عنصر خیلی مهمیه

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]دوش از مسجد سوی میخانه آمد پیر ما
چیست یاران طریقت بعد از این تدبیر ما
[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]ما مریدان روی سوی قبله چون آریم؟ چون
روی سوی خانه خمّار دارد پیر ما
[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]در خرابات مُغان با پیر هم منزل شویم
کاین چنین رفتست در عهد ازل تقدیر ما

اصلا بحثی نیست هرکسی از نیت عمل خودش آگاهه
;)
من 10ماه تموم سعیم رو کردم برام مهمه که این مسیر چطور طی شد و چه چیزهایی یاد گرفتم. قبولی برای من بی ارزشترین چیزه .
مهم رضایت هر شخص از خودشه و مهمتر باز گذاشتن راه پیشرفت و نشون دادن اونه.
نه قصدم نصیحته نه چیز دیگه ای
فقط دیدم کسایی رو که از این موضوع صدمه دیدن، فقط گفتم که به این موضوع هم توجه داشته باشیم.

[/FONT]

بالا