ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir-mehrizi

عضو جدید

دوست عزیز همه حرفاتون قابله درکه
من یه سوالایی رو حل نکردم که الان نگاشون میکنم توی ذهنم حلشون میکنم اما لحظه امتحان حتی اون تست رو یک بار هم نخوندم و نمیدونم چرا
اما به نظرم تا اردیبهشت هیچ چیزی مشخص نیست و بعد از اون تصمیم با خودمونه که چیکار کنیم
و فکرمیکنم بهترین کار اینه که تا اون موقع یه برنامه متنوع داشته باشیم که بعد از اعلام نتیجه چه تصمیم به دوباره خوندن بگیریم چه انتخاب رشته هردوش درس خوندنه و صددرصداز الان باید انرژِی براش ذخیره کرد

سلام.من فقط داشتم پست هاتونو میخوندم و ساکت بودم.خواستم بگم اگه چیزی تو قسمت زندگیت نباشه اگه خودتو بکشی هم واست اتفاق نمی افته.من از تابستون سال 92 دارم میخونم واسه ارشد.یعنی سه سال کنکور دادم.اون دوسال قبل اگه برید تو پیج بچه های دوسال گذشته میتونید کامنت های منو بخونید که ببینید دروغ نمی گم.من همیشه تو اون دوسال توی ازمونای سنجش رتبه هام زیر 10 بود ولی عین دوسال رو بچه بازی و غلط های زیادی داشتم سر جلسه امتحان که فکرشم نمی تونید بکنید که اونا رو اشتباه زده باشم.ولی خب شد.من درکتون میکنم.خلی سخته.ولی امید داشته باشید.من خودم امسال هیچی نخوندم چون سربازم.فقط معادلات خوندم.طراحی اجزا و کل درس های ساخت و تولید.صبح داشتم میرفتم امتحان تو ماشین داشتمک به خودم میگفتم پسر تو واسه چی داری میری امتحان بدی و چیزی نخوندی که!!!دوسال بکوب خوندی و هیچی نشدی حالا امسال مطمین باش که چیزی نمیشی.ولی خدا رو شکر رفتم و باکس ساخت و تولید و زدم 53.ریاضیمم 15 شد زبانم فک کنم بالای 30 شده.منظورم اینه امید داشته باشید.مطین باشید همتون قبولید هم اقای مستند و هم بقیه بچه ها.اگرم نشد روحیتونو از دست ندید.ولی یه چیزی.حداقل الان بشینید یه plan Bواسه زندگیتون بریزید که اگه خداایی نکرده نشد زندگیتونو مثل من از دست ندید.که دوسال از بهترین دوران زندگیمو تو حسرت بد دادن کنکور از دست دادم.فقط خواستم یه نصیحت کنم.معذرت اگه زیادی حرف زدم.امیدوارم حرفام مفید به فایده بوده باشه.یا حق

سلام.
بخدا من بعضی پستارو میخونم با اینکه مثلا نیروی تازه نفسم!!
دااااغون میشم دیگه وای بحال شماها خدا میدونه دارین چی میکشین!!!!!

میگم مگه کنکور خیلی سخته؟!؟ بعنی با کلی خوندن احتمالش هست ادم بره بزور سی چهل درصد بزنه؟!!!؟

پس بخوام درصد بالا بیارم الانم شروع کنم شاید بازم دیر شده باشه!!!
تازه شم من مثل شما پایه ی قویی ندارم!! تازه میخوام برم با مکانیک اشنا بشم!! ب رشته های دیگه زیادم فک میکنم!!! :-(

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام.
بخدا من بعضی پستارو میخونم با اینکه مثلا نیروی تازه نفسم!!
دااااغون میشم دیگه وای بحال شماها خدا میدونه دارین چی میکشین!!!!!

میگم مگه کنکور خیلی سخته؟!؟ بعنی با کلی خوندن احتمالش هست ادم بره بزور سی چهل درصد بزنه؟!!!؟

پس بخوام درصد بالا بیارم الانم شروع کنم شاید بازم دیر شده باشه!!!
تازه شم من مثل شما پایه ی قویی ندارم!! تازه میخوام برم با مکانیک اشنا بشم!! ب رشته های دیگه زیادم فک میکنم!!! :-(

مگه رشتت مکانیک نیست؟؟؟؟

vanpersi

عضو جدید
بله سیالاتم.ولی من از مکانیک فقط درس پاس کردم!
فقط همین!!
اما الانم فقط و فقط ارشد رو شریف میخوام.اما انگاری...!!
مهندس تنهابه زود شروع کردن نیست به کیفیت درس خوندنه. هر وقت شروع کردی با تمرکز خیلی بالا بخون .کاری که متاسفانه خودم نکردم وشدید چوبشو خوردم.تمرکز تمرکز تمرکز

amir-mehrizi

عضو جدید
بله سیالاتم.ولی من از مکانیک فقط درس پاس کردم!
فقط همین!!
اما الانم فقط و فقط ارشد رو شریف میخوام.اما انگاری...!!
نه میشه.فقط باید منابع خوب پیدا کنی واسه خوندن.بعد اگه توانایی مالی داری یه کدرس رو که ضعیفی پیش یه استاد خوب کلاس بری.بقیش حله.حالا شریف نشد بقیه دانشگاه های تهرانم خوبن.خودتو تو محدودیت نذار با یه اسم

ارشد94

نه میشه.فقط باید منابع خوب پیدا کنی واسه خوندن.بعد اگه توانایی مالی داری یه کدرس رو که ضعیفی پیش یه استاد خوب کلاس بری.بقیش حله.حالا شریف نشد بقیه دانشگاه های تهرانم خوبن.خودتو تو محدودیت نذار با یه اسم
ممنون.بیشتر از همه شریف رو دلم میخواد که اگه نشد دانشگاه های تاپ دیگه هم راضیم.
کلاس رو نمیتونم برم.وقت چندانی ندارم.
خودم میتونم راه بیفتم.جاهایی هم که مشکل داشتم رو از استادام یا بچه های اینجا میپرسم.
اما منابع خوب نه سراغ دارم.و نه الان دارم!!
میشه چندتارو الان ب من معرفی کنید؟! میخوام شروع کنم.بشدت استرسیم.دیر شروع کنم کلی ترس میگیرم اونوقت بازم مث امسال نمیتونم!

بچه ها من ترمودینامیک سنجل..میخاعیل ای بولز ترجمه ی بهرام پوستی

مقاومت مصالح جانستون مازورک ترجمه ی پوستی
استاتیک جانستون ایزنبرگ ترجمه ی پوستی

سیالات اتریتر وایلی ترجمه ی علیرضا انتظاری

دینامیک مریام کریگ ترجمه ی سیناسینایی رو دارم
بعلاوه ی انتقال حرارت
اینکروپرا دیویت
ترجمه ی علی اصغر رستمی دانشگاه اصفهان رو دارم

طراحی اجزای ماشین هم جوزف شیگلی چارلز میشگه ترجمه ی غلامرضا زارع پور رو دارم.

ارتعاشات ویلیام تامسون ب ترجمه ی پوستی رو دارم.

نظرتون چیه؟!؟؟؟؟؟؟

چطورن؟!؟؟؟؟از کدوم و چطوری شروع کنم؟!؟؟

بشینم خط ب خط بخونمشون؟!؟؟؟؟؟
خیلینا!!!!!

amir-mehrizi

عضو جدید
ممنون.بیشتر از همه شریف رو دلم میخواد که اگه نشد دانشگاه های تاپ دیگه هم راضیم.
کلاس رو نمیتونم برم.وقت چندانی ندارم.
خودم میتونم راه بیفتم.جاهایی هم که مشکل داشتم رو از استادام یا بچه های اینجا میپرسم.
اما منابع خوب نه سراغ دارم.و نه الان دارم!!
میشه چندتارو الان ب من معرفی کنید؟! میخوام شروع کنم.بشدت استرسیم.دیر شروع کنم کلی ترس میگیرم اونوقت بازم مث امسال نمیتونم!

ببین من رشتم ساخته ولی میدونم اینا رو چون خودم خوندم.ریاضی 1 و 2 اقاسی.معادلات گاج.ریاضی مهندسی کریمی.استاتیک و مقاومت نااایی.طراحی اجزا فقط شریعت پناهی.جزوه دانشگاه خواجه نصیر.واسه دینامیک دکتر جباری و فقط بلدم.ولی اونایی دیگه فقط همون استادا

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
جامدات امسال به نظرم خیلی گلابی بود،
اینجا در مورد سوال خرپا خیلی بحث شده، جواب صحیح 10 عضو صفره که در گزینه ها نیست، به راحتی میشد فهمید که احتمالا نظر طراح 8 بوده، رو همین حساب من خودم 8 زدم که در هیچ حالتی ضرر نکنم، بالاخره یا جواب 8 یا سوال حذف میشه.
ابتدا اعضا AB,AM,BM,ML,CL,DE,EF و GJ صفر میشن که همون 8 تای مد نظر طراحن،
با نوشتن معادله تعادل در راستای x مشخص میشه که تکیه گاه J فقط در راستای قائم به خرپا نیرو وارد میکنه، پس IH هم صفر میشه، حالا چون تکیه گاه H غلتکیه پس HJ هم صفر میشه.
واقعا جای تاسف داره که یه استاد دانشگاه یه همچین سوالی رو اشتباه حل کنه.
چرا jhصفر باشه؟!
درسته تکیه گاه غلتکیه ولی اصلا دلیل نیست
من 100درصد مطمئنم میشه 8تا
تنها اعضایی که صفرن اینا میشن:AB AM LC FD EF GJ ML BM
درسته تکیه گاه غلتکیه ولی دقت کنید در این تکیه گاه مولفه افقی JHبرابر قرار داده میشه با نیروی IH

amir-mehrizi

عضو جدید

بعلاوه ی انتقال حرارت
اینکروپرا دیویت

نظرتون چیه؟!؟؟؟؟؟؟

خیلینا!!!!!
هوووووی.نه باباااا.خخخخخخخخ.اینا کتاب های مرجع هستن.اشتباااه منو نکککن.همونایی که بهت گفتم و بخون فقط.واسه سیالات و ترمو نمی دونم.از بقیه بچه ها بپرس

ارشد94

ببین من رشتم ساخته ولی میدونم اینا رو چون خودم خوندم.ریاضی 1 و 2 اقاسی.معادلات گاج.ریاضی مهندسی کریمی.استاتیک و مقاومت نااایی.طراحی اجزا فقط شریعت پناهی.جزوه دانشگاه خواجه نصیر.واسه دینامیک دکتر جباری و فقط بلدم.ولی اونایی دیگه فقط همون استادا
خب باشه چشم.سعی میکنم اینارو تهیه کنم.فقط ریاضی کریمی..من جزوه شو دانلود کردم اون کافی نیست؟ یا خود کتابشم بگیرم؟

بعد اون کتابای مرجعی که گفتم رو نخونم؟!؟

mech.shima

کاربر ممتاز
از وقتی که متوجه شدم اصفهانم قبول نمیشم دیگه برام مهم نیست چی میشه
چون غیر این دوسه تا دانشگاه برتر بقیه اشون در یه حدن حالا هرکدومم شد یا میرم یا نمیرم به همین سادگی
!!!

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
چرا jhصفر باشه؟!
درسته تکیه گاه غلتکیه ولی اصلا دلیل نیست
من 100درصد مطمئنم میشه 8تا
تنها اعضایی که صفرن اینا میشن:AB AM LC FD EF GJ ML BM
درسته تکیه گاه غلتکیه ولی دقت کنید در این تکیه گاه مولفه افقی JHبرابر قرار داده میشه با نیروی IH

من ترتیب صفر شدن هارو عرض کردم خدمتتون
ابتدا IH صفر میشه، وقتی که IH صفر بشه میشه نتیجه گرفت که JH هم صفره، پست منو یکبار دیگه به ترتیب بخونید کاملا متوجه میشید.

ZOLA

عضو جدید
از وقتی که متوجه شدم اصفهانم قبول نمیشم دیگه برام مهم نیست چی میشه
چون غیر این دوسه تا دانشگاه برتر بقیه اشون در یه حدن حالا هرکدومم شد یا میرم یا نمیرم به همین سادگی
!!!
با اون درصدایی که قبلا گفتی دانشگاه اصفهانا حتما قبول میشی
منظورت دانشگاه صنعتی اصفهان بود؟

دیگه چه کتابایی لازمه بگیرم؟!؟؟؟؟؟؟؟

بچه ها اگه لینک کتاب یا این جزواتی که دوستمون گفت رو دارین بزارین برا دانلود.مرررررسی

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال

بعلاوه ی انتقال حرارت
اینکروپرا دیویت

نظرتون چیه؟!؟؟؟؟؟؟

خیلینا!!!!!
دوست عزیز اصلا این کارو نکن
شما فقط در بعضی دروس به خوندن مرجع توصیه میشید، اونم وقتی که درسو خوب خوندید و تست هم کار کردید.
هرگز این اشتباهو نکنید.

mech.shima

کاربر ممتاز
من ترتیب صفر شدن هارو عرض کردم خدمتتون
ابتدا IH صفر میشه، وقتی که IH صفر بشه میشه نتیجه گرفت که JH هم صفره، پست منو یکبار دیگه به ترتیب بخونید کاملا متوجه میشید.
خب همین من میگم JH صفرنیست
فکر میکنم بهتره صبر کنیم تا کلید نهایی سنجش بیاد;)

ارشد94

دوست عزیز اصلا این کارو نکن
شما فقط در بعضی دروس به خوندن مرجع توصیه میشید، اونم وقتی که درسو خوب خوندید و تست هم کار کردید.
هرگز این اشتباهو نکنید.
سلام.ببخشید شما تو دانشگاه های دیگه اینارو میخوندین یا بهتون کتاب و جزوه معرفی میکردن؟!؟
ما که اکثرن برای اکثر واحدا باید کتابای مرجع رو بخونیم!

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام.ببخشید شما تو دانشگاه های دیگه اینارو میخوندین یا بهتون کتاب و جزوه معرفی میکردن؟!؟
ما که اکثر برای اکثر واحدا باید کتابای مرجع رو بخونیم!
اینکه برای اکثر دروس کتب مرجع میخونید جای خوشحالی داره، چه بهتر اگه همون مراجع رو به زبان انگلیسی بخونید تا مستقیما مفاهیم رو از نویسنده دریافت کنید،
ولی همه اینا به کنکور هیچ ربطی نداره.

ارشد94

اینکه برای اکثر دروس کتب مرجع میخونید جای خوشحالی داره، چه بهتر اگه همون مراجع رو به زبان انگلیسی بخونید تا مستقیما مفاهیم رو از نویسنده دریافت کنید،
ولی همه اینا به کنکور هیچ ربطی نداره.
اخیییییششش...
پس کم کاری از من نبوده زیاد!!،کتابا زیاد بوده و وقت کم که معدلم چندان جالب نشده!!

اما من فعلا فقط کنکور برام مهمه.میخوام رتبه بیارم.
زبانمم میخوام حسابی کار کنم.

ZOLA

عضو جدید
خسته شدیم از بس درباره سوال خرپا بحث شد
اولا که من 6 زدم و کلا تو آفسایدم
ولی جواب 8 میشه چون عضو ih صفر نیست فقط در یک حالت خاص میتونه صفر باشه (حالت خاص : ممان نیروی خارجی و ممان نیروی مفصل H حول یکی از نقاط j k d برابر باشد آنگاه نیروی افقی مفصل i صفر میشود ) چون تو شکل اندازه ها داده نشده ih صفر نیست وسلام

mechanic-man

عضو جدید
بچه ها کسی میتونه رتبه منو تخمین بزنه ؟ ریاضی 46 جامدات 50 سیالات 50 کنترل 30

sajad988

عضو جدید
بچه ها تو رو به خدا یکی رتبه منو حدس بزنه
برای بار سومه که دارم میپرسم
جامدات 40
ارتعاشات 10
زبان 20

tip top

عضو جدید