ادامه تحصیل یا تجربه کاری؟

bespar

عضو جدید
در درجه اول مبنا رو بر ادامه تحصیل بگذار تا مثل من مشکل پیدا نکنی
در کنارش دنبال کار مرتبط حتی اگه رایگان هم شده کار کن ... بخاطر کسب درآمد کار غیر مرتبط انجام نده

fery_eng

عضو جدید
من هم دانشجو ترم اخر برقم و دقیقا این سوال برام پیش اومد. با مشورت با تعدادی از اساتید دکتری و کارشناسی ارشد به این نتیجه رسیدم:
1. اگه به کارهای اکادمیک مثل تحقیق و تدریس و مقاله و ... علاقه داری ارشد بگیر و بعد حتما دکتری
2. اگه میخوای کار کنی همین لیسانس کافیه. باید تجربه ی کاری پیدا کنی

انیشتن

عضو جدید
من هم دانشجو ترم اخر برقم و دقیقا این سوال برام پیش اومد. با مشورت با تعدادی از اساتید دکتری و کارشناسی ارشد به این نتیجه رسیدم:
1. اگه به کارهای اکادمیک مثل تحقیق و تدریس و مقاله و ... علاقه داری ارشد بگیر و بعد حتما دکتری
به نظر من ارشد وقت تلف کردن من پشیمونم واقعا آدم درس بخونه چی بشه مخصوصا تو ایران که استادا عقده این اگه بابام بذاره الان انصراف می دم از ارشد

javad.winer

عضو جدید

سلام دوست خوبم
از نظر من رجوع کن به دلت ببین اون چی میگه هیچ کس بهتر از خودت نمیتونه راهنماییت کنه.

یه تصمیمی بگیر که هیچ وقت ازش پشیمون نشی .عجله نکن حتما مشاوره کن ولی ولی تصمیم نهایی رو خودت بگیر و نذار کسی تو تصمیمت دخالت کنه . ببین خودت واقعا چی میخوای و چه شرایطی داری بعد تصمیمتو بگیر
من یه تصمیم اشتباه گرفتم الان 6 ساله پشیمونم من اون موقع به حرف بزرگترا و مشاوره برخی افراد گوش دادم ولی به حرف دلم گوش ندادم الان دارم چوب اون تصمیم رو میخورم که چرا خودم تصمیم نگرفتم و به حرف بقیه گوش دادم

آخرین ویرایش:

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادامه تحصیل که تو این دورو زمونه راحترین کار هستش.کارم که حرف اول و آخرش پارتی هستش و کمتر به توانایی هات نگاه میکنند!!!!

ولی بنظرم اگه هردو با هم باشه عالیه

anishtain4

عضو جدید
اگه حق انتخاب داری درس بخون، حتی درسی که ناقص همزمان با کار باشه بهتر از اینه که نخونی، دیدت رو باز میکنه، به شرطی که بخونی نه خودت رو مثل خیلی ها الاف کنی

SHELLBY

کاربر بیش فعال
ادامه تحصیل خیلی خوبه،کسی نمیتونه منکرش بشه.

اما هیچ وقت فرصت کار خوب رو فدای ادامه تحصیل نکنید.

شما میتونید کار خوب داشته باشید و بعدا ادامه تحصیل هم بدید.

البته افرادی هستن که اهداف خاصی دارن که ادامه تحصیل لازمه رسیدن به اهدافشون هست که انها بحثشون جداست.

mohammad114

عضو جدید
سلام
من کارشناسی رشته ی مهندسی مکانیک سیالات آزاد شهر ری خوندم و به اتمام رساندم
اما با وجود اینکه در خودم توانایی ادامه تحصیل در گرایش تبدیل انرژی کارشناسی ارشد رشته ی مکانیک را می بینم به دلیل علاقه نداشتن به این رشته دوست دارم کارشناسی ارشد را در حوزه هنر ادامه تحصیل بدهم یکی از گرایش های رشته های طراحی صنعتی یا کارگردانی
البته مشکل سربازی را هم دارم وگر نه از کارشناسی دوباره مشغول درس خواندن تو رشته های فوق می شدم اما به دلیل مشکل سربازی نمی توانم باید درس های این رشته ها رو در منزل مطالعه کنم و ازمون کنکور کارشناسی ارشد رشته ی طراحی صنعتی و کارگردانی را بدهم
حالا با توجه به توضیحات بالا آیا اساسا می شود تغییر رشته داد؟ کدام رشته و گرایش رو بخونم بهتر هست؟این کار به نفع یا ضرر من هست؟
کارشناسی ارشد مکانیک بدون حب و بغض اسون هستش یا سخت؟(من تمام درس های کارشناسی رو به راحتی پاس کردم و فقط سر انتقال حرارت 1 گیر کردم و با 10 پاس شدم)
یک سری هستن میگن پوستت رو میکنند؟درسته؟حوصله خر خونی ندارم!!!

بازار کار مکانیک سیالات با ارشد یا بدون ارشد چه تفاوتی داره؟
کارشناسی ارشد مکانیک سیالات ببیشتر به چه چیزی می پردازند؟محاسبات یا مباحث نظری و اکادمیک؟ اساسا چیزی به علم مفید من اضافه میکند یا خیر؟

ممنون میشم راهنماییم کنید تو یک هزارتو گیر کردم

amitis_espitman

عضو جدید
سلام
به نظر من اگر ارشد شرکت کنی و در کنارش کار پیدا کنی بسیار عالی و بهتر هستش
چون علاوه بر اینکه عامل سن و سال توی تحصیل تاثیر شدیدی داره، داریم کم کم به سمتی میریم که برای داشتن شغل های غیر کاذب دیگه لیسانس جواب نمیده و حتما باید فوق لیسانس داشت
ایم مورد رو همه مون توی اطراف و خانواده داریم میبینیم که افراد مجبود میشن تو سن 35 - 40 برن سمت دانشگاه و فوق لیسانس که بتونن کارشون رو حفظ کنند یا بهترش کنند یکم.
هرچی زودتر خودتو جمع کنی بهتره اما اونقدرم 2سال برای ارشد فرصت برای کار و جمع کردن خودتو نمیگیره هرچند 2سال هم خودش میتونه پرتجربه باشه پس تمام سعی رو بر این بذار که 2تاشو با هم داشته باشی
و حتی اگر شغل پر درآمد و خوبی هم گیر آوردی که اجازه نمیده تمام وقتت رو برای دانشگاه رفتن بذاری شده خودخوان برداری و پیام نور بری اما تا دور نشدی از دانشگاه به نظرم ولش نکن سراسری هم که یه چیز دیگس

حالا هرجور خودت بهتر میدونی امیدوارم موفق باشی ;)

amirali-mech

عضو جدید
به نظر من بدون هیچ شک و تردیدی بچسب به کار و تجربه ی مفید.
به جای درس خوندنم اگه بتونی یکی دوتا دو ره فنی و تخصصی بری تو کار پیدا کردن خیلی بدردت میخوره.
به هر حال موفق باشی عزیزم.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر چه استارتر این تاپیک رو در تاریخ 2010/7/15 شروع کرد ولی از اونجایی که هدف پاسخگویی به ایشون نیست بلکه راهنمایی دوستانی است که در آینده این تاپیک رو می خونن نظر می دم.

کسی که مهندس مکانیک می شه خیلی با فنی و حرفه ای فرق داره، مهندس مکانیک باید طراحی انجام بده نه تعمیرات اما از اونجایی که در کشور ما متاسفانه طراحی وجود ندارد و دلیلش هم اینه که به خاطر درآمد نفتی نیازی احساس نمی شه و واردات راحت ترین راهه و اوضاع واردت کننده ها در کمال تاسف بهتر از تولید کننده هاست بنابراین کمتر کسی معنی مهندس مکانیک رو در ایران فهمیده. اگر مهندس مکانیک رو به عنوان یک طراح معنی کنیم ادامه تحصیل نه تنها تناقضی نداره بلکه یک نیازه، اما اگر مهندس مکانیک رو یک تعمیر کار ماشین آلات وارداتی ( که توسط مهندسین مکانیک خارجی طراحی شده ) معنی کنیم باید بگم ادامه تحصیل اشتباهه مگر این که کسی قصد استاد دانشگاه شدن داشته باشه.

Saeed.90

عضو جدید
نیاز به راهنمایی در ضمینه ی انتخاب "سربازی و کار "یا" ادامه ی تحصیل "

نیاز به راهنمایی در ضمینه ی انتخاب "سربازی و کار "یا" ادامه ی تحصیل "

سلام به همه ی دوستانی که خواستن یه جوری راهنمایی کنن
من دانشجوی ترم 6 مکانیک هستماینم بگم که 2 سال پشت کنکور موندم.سربازی هم نرفتم.

به نظرتون من اول سربازی برم بیام دنبال کار؟

یا این دو سه ترم باقی مونده رو خوب بخونم که ارشد قبول شم؟

بعضی از دوستان گفتن ارشد بخون و کار کن مگه میشه بدون پایان خدمت کار کرد؟
(در ضمن یه چیزی هم خودمونی بگم میخوام 4 دیگه خودمو سرو سامون بدم منظورم نامزدی و ... :redface:)نخند آغا نخند

خییییییییییییییلی ممنون میشم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم
:heart::heart::heart:

سلام به دوست عزیز خودم. شرایط بنده هم اون زمان شبیه شما بود. حالا بگذریم. به نظر بنده حقیر شما سعی کنید از همین الان مقدمات کار کردن رو فراهم کنید و تا دو سه ترم دیگه که قراره درس رو تموم کنید ادامه بدید. تو هر زمانی از همه چیز استفاده کنید. من خودم هنوز سربازی نرفتم.
نگران نباش. ولی ای کاش اول یه کاری جور میکردی
موفق باشی
سلام به همه ی دوستانی که خواستن یه جوری راهنمایی کنن
من دانشجوی ترم 6 مکانیک هستماینم بگم که 2 سال پشت کنکور موندم.سربازی هم نرفتم.

به نظرتون من اول سربازی برم بیام دنبال کار؟

یا این دو سه ترم باقی مونده رو خوب بخونم که ارشد قبول شم؟

بعضی از دوستان گفتن ارشد بخون و کار کن مگه میشه بدون پایان خدمت کار کرد؟
(در ضمن یه چیزی هم خودمونی بگم میخوام 4 دیگه خودمو سرو سامون بدم منظورم نامزدی و ... :redface:)نخند آغا نخند

خییییییییییییییلی ممنون میشم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم
:heart::heart::heart:

mersad20

کاربر فعال
فعلا بحران كار هست نه بحران درس به نظرم هرچي زودتر جاي شاغل بشين كار عاقلانه تريه

saeed fotovvat

عضو جدید
سلام من فارغ التحصیل جامداتم ترم بهمن تموم کردم،منم مثل شما تو دوراهی بودم ولی به این نتیجه رسیدم ک برم سربازی الان 4 ماه از خدمتم گذشته بعدش میخوام بچسبم به کار اگ لازم بود ادامه تحصیل هم خواهم داد.ولی یه توصیه ی برادرانه درام اگه سربازی دارین حتما بعد از لیسانس برین نزارین واسه بعد از ارشد و این حرفا چون واقعا اعصاب آدم نمیکشه پیش خودت میگی کاش دیپلم گرفته بودم اول می اومدم سربازی کلکشو میکندم.اینو گفتم که بدونین هر چه زودتر سربازی برین راحت ترین،تجربه شخصیه خودمه.
سن همینجوری داره میره بالا یکم واقع بینانه بیاندیشین،در اکثر مواقع دوستان برای فرار از مسئولیت پذیری و سربازی و......... دنبال ارشد هستن.......
شما ارشد هم بخونی باز باید بری سربازی ولی عذاب بیشتری میکشی.....من تو آموزشی دوستانی داشتم ک ارشد داشتن ولی واقعا واسشون سخت بود.
حرف آخر:
لیسانس>سربازی>کار>پوووووووووووووووووووووووووووووووووووول>ازدواج و ادامه تحضیل در صورت نیاز>آرامش...........
موفق باشین.

fluid marava

عضو جدید
دوستان من ترم 6 سیالات(آزاد بناب) هستم حوصله درس خواندن(ارشد) ندارم. همیشه فکرم اینه خدایا چه جوری کار پیدا کنم .پارتی ندارم.دست فنی ام ضعیفه(دو تا مدرک فنی حرفه ای دارم).توانایی نرم افزاری ضعیف.معدلم متوسطه.سربازی رو پیشرو دارم.کارت سبز و بسیجی ندارم. میخواهم یه تجربه کاری و مهارت سیالاتی پیداکنم پیش کی برم اگر وارد یه شرکت بشم(در خواب) چه کاری رو انجام میدم /محاسباتم رو قوی کنم یا فنی رو /به شدت ناامید هستم ولی سیالاتو دوست دارم/کمکم کنید کار کار کار کار.من مفتم کار میکنم از من کار بکش تا کار بلد بشم

M_F_N

عضو جدید
سلام.منم با دوستان دیگه موافقم که تجربه بهتره .چون همین دو روز قبل برای بازدید از کارخاونه موتور--- رفتیم (از طرف دانشگاه) دیدیم بیشتر کارکنان اونجا تحصیلات بالایی نداشتن اما به خاطر تجربشون خیلی بیشتر از ادمای تحصیل کرده و با مدرک مفید بودن برای همینم رئیس کارخونه میگفت من دیگه نیازی ندارم که یه مهندس با مدرک بالا اما بیتجربه رو استخدام کنم!تجربه نسبت به مدرک برد داره:w10:

alex138491

عضو جدید
سلام به برو بچه های مهنــــــــــــــــدس دوستان واقعا به نکته جالبی اشاره کردند بنده فارق تحصیل مکانیک گرایش ساخت و تولید هستم و در حال خدمت اما به قدری فکر کار فردا ذهنمو مشغول کرده که با خود می گم با این تورم و تعطیلی های کارخانجات آیا جایی هست که بعد از خدمت کار کنیم بعید می دونم خیلی از دوستامو دیدم که با مدرک مهندسی از هر نوع که بخوای الاف به دنبال کار تو خیابون می چرخن
خدا خودش درست کنه بنده 9 تا گواهینامه بین الملل در ارتباط با رشته ام دارم اما حیف تازه اگه شرکتی هم وجود داشته باشه بعد از خدمت حقوق بسیار اندکی با ساعت کار طاقت فرسا خواهد داشت
باید به فکر کاری دگر شد تا این چند روز دنیا نیز بگذرد

palproject

عضو جدید
دوست عزیز بنظرم بری دنبال کار به تعداد سالهایی که قراره درس بخونی از زندگی جلویی :)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان...

نظر من هم کار و هم درس و مطالعه و پژوهش هست...هر دوش اگه باهم باشن فوق العاده میشه....چیزی که یاد بگیری و در تئوری میفهمی و بتونی در عمل هم بفهمی خیلی لذت بخشه...

فقط کار هم بدرد نمیخوره و همچنین فقط درس هم بدرد نمیخوره...باید وارد عمل شد.

امیر 1224

عضو جدید
سلام دوستان...

نظر من هم کار و هم درس و مطالعه و پژوهش هست...هر دوش اگه باهم باشن فوق العاده میشه....چیزی که یاد بگیری و در تئوری میفهمی و بتونی در عمل هم بفهمی خیلی لذت بخشه...

فقط کار هم بدرد نمیخوره و همچنین فقط درس هم بدرد نمیخوره...باید وارد عمل شد.
منم با این حرف خیلی موافقم خیییییلییی

mohebi141

عضو جدید
سلام دوست گرامی
در خصوص سوالی که داری باید بگم که طبق تجربه های که داشتم.مطالبی رو عنوان میکنم که در حد نظروپیشنهاده.وتنها خودت میتونی بهترین تصمیم و بگیری،علت شم اینه که هر شخصی علایق و خواسته های خاص خودش و داره و ازشون بهتر از هر کسی باخبره....ودر نهایت با توجه به اونها تصمیم گیری کنه
راستش این سوالی که من و خیلی از دوستانم در دوران پایان تحصیلیمون در ذهنمون وجود داشت و کلی دچار سردر گمی بودیم.البته اون موقعه من همراه با تحصیل کارم میکردم و از سابقه نسبتاً خوبی برخوردار بودم.ولی حقیقتی که باید بگم اینه که سابق کار بعد از گرفتن مدرک خیلی فرق میکنه چون همراه باکلی از سوالات جدید،ودید متفاوت هستش........
پیشنهادی که دارم اینه که اول بری دونبال تجربه کاری و اون کاری که بهش علاقه داری رو بشناسی و در اون ضمینه فعالیت و مطالعه داشته باشی تا بتونی بعد از چند سال حرفی برای گفتن توی اون ضمینه داشته باشی و بعد از اینکه خودت و توانایهاتو بهتر شناختی میتونی بهتر تصمیم بگیری که تو چه گرایشی ادامه تحصیل بدی
وبه عنوان کسی که همراه با درس تحصیل کردم بایدبگم که مطمعاً باش که هر زمان که اراده کنی می تونی ادامه تحصلت رو ادامه بگیری.
با امید بهترین ها برای شما.

rsajad

عضو جدید
درود
من کارشناسی سیالات دارم و سه بار ارشد قبول شدم نرفتم و الان سرکار می رم از وضعیت کاریم و پیشرفتم خیلی راضیم و حداقل سالی چند پیشنهاد کاری خوب دارم چند تا از دوستام که ارشد خوندن میگن کاش اول میرفتن سرکار بعد ادامه تحصیل میدادیم میخوام سال بعد ارشد بخونم حتی اگه هفته ای یه روزم کار کنم انقدر درآمد دارم که زندگیم بچرخه. بنظر من برو سرکار . . .

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
من کارشناسی سیالات دارم و سه بار ارشد قبول شدم نرفتم و الان سرکار می رم از وضعیت کاریم و پیشرفتم خیلی راضیم و حداقل سالی چند پیشنهاد کاری خوب دارم چند تا از دوستام که ارشد خوندن میگن کاش اول میرفتن سرکار بعد ادامه تحصیل میدادیم میخوام سال بعد ارشد بخونم حتی اگه هفته ای یه روزم کار کنم انقدر درآمد دارم که زندگیم بچرخه. بنظر من برو سرکار . . .

سلام، سه حالت داره: 1) شما کشور دیگه ای زندگی می فرمایید. 2) شما تخیل قوی دارید. 3) شما توقع اندکی دارید. (مثلاً 300 هزارتومن در ماه تازه اونم حداکثر)

pajouhesh

عضو جدید
منم سر همین دو راهی گیر کردم
متاسفانه انقدر مهندس زیاد شده ک ادم میترسه نکنه دیر بجنبه کر گیرش نیاد از اون طرف اگ ارشد بگیری حداقل میشه بگی ارشد داری از اونا جلو تری و مکانیک تجربه می خواد
ب این نتیجه رسیدم اول کار در کنارش ارشد

wyvern1992

عضو جدید
سلام

میخواستم نظر دوستان رو در مورد کار غیر مرتبط با رشته ی تحصیلی بدونم

الان که دنبال کار هستم و کار مناسب پیدا نکردم ، مجبورم که یه مهارت جدید یاد بگیرم ( از نجاری و ام دی اف و .... گرفته تا خیاطی)
تا بتونم در اینده شغل مورد نظر خودم رو در رشته ای که تحصیل کردم پیدا کنم
بنظر شما این کار درستی هستش ؟
ممنون

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

میخواستم نظر دوستان رو در مورد کار غیر مرتبط با رشته ی تحصیلی بدونم

الان که دنبال کار هستم و کار مناسب پیدا نکردم ، مجبورم که یه مهارت جدید یاد بگیرم ( از نجاری و ام دی اف و .... گرفته تا خیاطی)
تا بتونم در اینده شغل مورد نظر خودم رو در رشته ای که تحصیل کردم پیدا کنم
بنظر شما این کار درستی هستش ؟
ممنون
بشرط ادامه تحصیل در کنار کار غیر مرتبط درست هست.هر نوع کاری که شد انجام میدی و ادامه تحصیلات هم در کنار کار رو با قدرت تداوم ببخشی ، نور علی نور میشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نود در صد فراغ التحصیلان دانشگاهی در ایران فقط دانش آکادمیک محض دارند و هیچ تجربه کاربردی ندارند.بخاطر همینه که نمیتوانند کارآفرینی کنند و صاحب کار بشوند.حتی کتابهای درسی رو هم با دقت و تدبر نخوانده اند،یعنی سواد آکادمیکی شان هم سطحی است و چنگی به دل نمیزنه، ضعف دانشگاههای ایران همینه که امیدی هم به اصلاح نیست و تا وجود دارند همین آش و همین کاسه است.