آیا حجاب محدودیته؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه عمر فلسفه شنیدیم.
ما که خیری ندیدیم. خوش به سعادت همه ی اونایی که از وضع حاکم راضین و هیچ محدودیتی هم براشون به وجود نیاورده .
شاد و موفق باشید.
در پناه خدا.

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا؟ حس يه زن خيلي قوي تر از شماست...من الان برات ميگم با دختر دائيم رفته بوديم بيمارستان پرستار ازش خواست تا به كمك هم يه پيرمرد كه رو به موت بوده ببرند تو وقتي برگشت اينقدر عصباني بود كه نگو گفتم چي شده گفتم پيرمرده بهش چشمك زده..ببين كاري به اينكه حجاب داشته باشي و يا نداشته باشي ندارن

حالا من یه سوال دارم ازت :
یه مرد چشم ناپاک تو خیابونه و دو تا خانم یه با حجاب و یه بی حجاب از جلوش رد میشن.
به نظرت اون مرد چشم ناپاک توجهش به کدوم خانم بیشتر جلب میشه و به کدومش به قول شما یه چیزی میگه؟
به نظر من که به بی حجابه میگه.نظر شما چیه؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا من یه سوال دارم ازت :
یه مرد چشم ناپاک تو خیابونه و دو تا خانم یه با حجاب و یه بی حجاب از جلوش رد میشن.
به نظرت اون مرد چشم ناپاک توجهش به کدوم خانم بیشتر جلب میشه و به کدومش به قول شما یه چیزی میگه؟
به نظر من که به بی حجابه میگه.نظر شما چیه؟

با سلام...اگه اون مرد خوبی باشه به هیشکدومشون نیگا نمیکنه..با تشکر:D

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه بار گفتم بازم میگم نظر آقایون اصلا قابل استناد نیست چون تا زن نباشی و این همه محدودیت بهت تحمیل نشه نمیتونی عمق فاجعه رو درک کنی
من که به عنوان یه انسان هرگز از کسایی که مارو وادار کردن به میل و سلیقه اونا رفتار کنیم نمیگذرم
ایشالا تو آتیش جهنم کباب بشن!!!

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امان ازین حرف های صد من یک غاز راجع به حجاب که تمومی هم نداره !

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ناراحتی نیا تو!!
ایشالا اون دنیا چادر سرت کنن حس مارو بفهمی :)
...نه اخه این دلایلی که میارن که مردا زن های بی حجاب رو نگاه میکنن با حجاب ها رو نگاه نمیکنن خیلی با مزس ادم مونده که این عقایدو ونظرات رو از کجاشون در میارن:razz:

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سالهایه پیش
زمانی که بچه بودم
بچه منظورم راهنماییه
ما دختر عممون رو دیدیم
طبق یه سری حرفاشون
از روی جو
تصمیم گرفتیم چادر بپوشیم
اینو به خانواده گفتیم
بابام گفت مثه ادم لباس بپوش
نیاز نیست خودتو سیاه پوشه این چیزا بکنی
اینگونه شد
که جو پرید
ما چادری نشدیم
از چادر هم بدمون اومد
الان مشکلی نداریم
و در مجموع
آقا وله حجااااااااب کنید اقد با روانه مردم بازی نکنید :|

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از کسا میدونی ساید من از سمام بزرگتل باسم فقط دلم کویکه
مخلص کوسیکام هستم اونجام در خدمتتونم عمو کوسلو:D

واقعا دلم میخواد اینجور ادمارو بکشم ماامن اینا درک نمیکنن وقتی تو تاکسی میشینی باید خودت جمع کنی تا اون احمقی که کنارت نشسته اذیتت نکنه یعنی چی نمیتونن متوجه شن نمیتونن

بهتر نیست اقایون چشاشون حجاب داشته باشه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بهتر نیست سعی کنن یه چیزایرو درک کنند؟!!!!!!!!!!!!!!!!
بهتر نیست ادم باشند(البته منظورم به ادمای ناپاکه)؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
بهتر نیست بجای فرق گذاشتن بین زن ومرد این بازی مسخره این عقده ایجاد شده در مردم ازادی باشه البته با فرهنگ سازی

خیلی چیزای بهتر از این وجود داره که زنا خودشون بپوشونن اما هرکس نفع خودش میخواد دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!

بهتر نيست خانوما با هزار نوع آرايش بيرون نيان كه پسرا آتيش بگيرن و چشمشون منحرف نشه؟؟؟؟؟

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا؟ حس يه زن خيلي قوي تر از شماست...من الان برات ميگم با دختر دائيم رفته بوديم بيمارستان پرستار ازش خواست تا به كمك هم يه پيرمرد كه رو به موت بوده ببرند تو وقتي برگشت اينقدر عصباني بود كه نگو گفتم چي شده گفتم پيرمرده بهش چشمك زده..ببين كاري به اينكه حجاب داشته باشي و يا نداشته باشي ندارن

اصولا پيرمردها چشمشون دست خودشون نيست و هي بهم ميخوره اون اشتباهي برداشت كرده؟؟؟

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث حجاب و اجبار آن دو جنبه دارد
جنبه اول جنبه اجتماعی و قانونیه که بر اساس قانون حفظ حدود لازمه و قانون در مورد تخلف از این مورد صریح و شفافه
اما اشکال در برخوردهای سلیقه ایه ، کسی که مجری قانون می شود گاهی زیاده روی می کند و گاهی کم کاری
اما در اصل موضوع که وظیفه قانونیست ، اشکالی وارد نیست
جنبه دوم ، جنبه فردی و شخصی موضوعه
همانگونه که در اصل دینداری هم اجباری وجود ندارد ، در نوع و نحوه پوشش هم برای هیچ شخصی محدودیت وجود ندارد
نکته قضیه اینجاست که : احترام به قانون و رعایت حقوق دیگران یک امر شخصی است اما نتیجه آن در جامعه موثر است
بطور مثال نمی توان توقع داشت در رانندگی عده ای هر گونه تخلف از قانون را انجام دهند و کسی معترض آنها نشود
حتی اگر به خود آنها آسیبی هم نرسد ، در سطح های مختلف جامعه تاثیر گذار خواهد بود

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جنبه اول جنبه اجتماعی و قانونیه که بر اساس قانون حفظ حدود لازمه و قانون در مورد تخلف از این مورد صریح و شفافه
اما اشکال در برخوردهای سلیقه ایه ، کسی که مجری قانون می شود گاهی زیاده روی می کند و گاهی کم کاری
همانگونه که در اصل دینداری هم اجباری وجود ندارد ، در نوع و نحوه پوشش هم برای هیچ شخصی محدودیت وجود ندارد
نکته قضیه اینجاست که : احترام به قانون و رعایت حقوق دیگران یک امر شخصی است اما نتیجه آن در جامعه موثر است
بطور مثال نمی توان توقع داشت در رانندگی عده ای هر گونه تخلف از قانون را انجام دهند و کسی معترض آنها نشود

اوكي
همين درسته

شادیاخ

عضو جدید

پس زمانی که فرانسه یا ترکیه قانون منع حجاب میذاره ج ا به چه حقی در قانون کشورهای دیگه دخالت میکنه و اون رو برخلاف حقوق بشر میدونه؟ ، از قدیم گفتن یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به دیگران

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس زمانی که فرانسه یا ترکیه قانون منع حجاب میذاره ج ا به چه حقی در قانون کشورهای دیگه دخالت میکنه و اون رو برخلاف حقوق بشر میدونه؟ ، از قدیم گفتن یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به دیگران

منظور شما از ج ا همون جمهوری اسلامی خودمونه؟
هیچی بگذریم
ببنید بحث ما در مورد حجاب هست و اینکه آیا محدودیته یا نیست
اینکه بعضی از کشورها قوانین خودشون رو دارند و لزوما هم قانون آنها مطلوب نظر ما نیست ، بحثی خارج از این بحث است
البته من پاسخ شما را نمی خواهم ، صرفا نظر خودم رو اعلام می کنم
همانگونه که ما باید به قانون کشورمون احترام بگذاریم ، به قانون کشورهای دیگر هم باید احترام گذاشت
اینکه مثلا در برخی کشورها مثل فرانسه و ترکیه ، داشتن حجاب ممنوعه ، قابل احترامه زیرا مردمشون انتخاب کردند ( بطور مستقیم یا غیر مستقیم )
اما در کنار این قانون حق تحصیل و ... بخشی از مردم همین کشورها نادیده گرفته شده و اعتراض به این نحوه برخورد ، در حمایت از همین مردم آسیب دیده از این قبیل قوانین است
هر قانونی ، تبصره و متمم و ... داره ، می توانند استثنا قائل بشوند تا حقوق قشر کثیری از جامعه ایشان تضییع نشود

شادیاخ

عضو جدید
اینکه بعضی از کشورها قوانین خودشون رو دارند و لزوما هم قانون آنها مطلوب نظر ما نیست ، بحثی خارج از این بحث است

شما صحبت از قانون کردید ، پس خارج از بحث نیست و پاسخ شماست

البته من پاسخ شما را نمی خواهم ، صرفا نظر خودم رو اعلام می کنم
همانگونه که ما باید به قانون کشورمون احترام بگذاریم ، به قانون کشورهای دیگر هم باید احترام گذاشت
اینکه مثلا در برخی کشورها مثل فرانسه و ترکیه ، داشتن حجاب ممنوعه ، قابل احترامه زیرا مردمشون انتخاب کردند ( بطور مستقیم یا غیر مستقیم )

این خیلی خوبه که به قاون کشور ها احترام گذاشت و سلیقه ای عمل نکرد

اما در کنار این قانون حق تحصیل و ... بخشی از مردم همین کشورها نادیده گرفته شده و اعتراض به این نحوه برخورد ، در حمایت از همین مردم آسیب دیده از این قبیل قوانین است
هر قانونی ، تبصره و متمم و ... داره ، می توانند استثنا قائل بشوند تا حقوق قشر کثیری از جامعه ایشان تضییع نشود

حق تحصیل و... هم فککنم جزو قوانین محسوب میشه دوست عزیز ، گمان نکنم در حکومت ج ا هم دختری رو بدون روسری به دانشگاه یا مکان های دیگر راه بدن پس اگر از این لحاظ حساب کنیم در سایر کشور ها به حقوق شهروندی افراد بسیار بیشتر توجه میشه وهر دختری با حجاب یا بی حجاب در خیابان ها حداقل راحت رفت و امد می کنند در ج ا که این حق هم نادیده گرفته میشه ، بس بهتره به قانون همه جا احترام گذاشت نه با شانتاژ خبری و دروغ پراکنی قانون سایر کشور هارو محکوم کرد

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما صحبت از قانون کردید ، پس خارج از بحث نیست و پاسخ شماست

این خیلی خوبه که به قاون کشور ها احترام گذاشت و سلیقه ای عمل نکرد

حق تحصیل و... هم فککنم جزو قوانین محسوب میشه دوست عزیز ، گمان نکنم در حکومت ج ا هم دختری رو بدون روسری به دانشگاه یا مکان های دیگر راه بدن پس اگر از این لحاظ حساب کنیم در سایر کشور ها به حقوق شهروندی افراد بسیار بیشتر توجه میشه وهر دختری با حجاب یا بی حجاب در خیابان ها حداقل راحت رفت و امد می کنند در ج ا که این حق هم نادیده گرفته میشه ، بس بهتره به قانون همه جا احترام گذاشت نه با شانتاژ خبری و دروغ پراکنی قانون سایر کشور هارو محکوم کرد

نه اصلا
موافق نیستم
حق تحصیل جزء حقوق ابتدایی هر جامعه متمدن بشریه و در ضمن حق هست و نه قانون
بر اساس قانون حجاب لازم است و دختری که حجاب نداشته باشد را به دانشگاه راه نمی دهند ، کجاش غیر قانونیه؟
مثل عبور از چراغ قرمز که توی همه دنیا بده ، اجرای قانون هم وظیفه شخصیه و هم اجتماعیه
البته باز هم تاکید می کنم که قصد القای حرف یا عقیده ای اصلا وجود ندارد و صرفا اظهار نظر آنهم بطور کاملا آزادانه است

شادیاخ

عضو جدید
نه اصلا
موافق نیستم
حق تحصیل جزء حقوق ابتدایی هر جامعه متمدن بشریه و در ضمن حق هست و نه قانون
بر اساس قانون حجاب لازم است و دختری که حجاب نداشته باشد را به دانشگاه راه نمی دهند ، کجاش غیر قانونیه؟
مثل عبور از چراغ قرمز که توی همه دنیا بده ، اجرای قانون هم وظیفه شخصیه و هم اجتماعیه
البته باز هم تاکید می کنم که قصد القای حرف یا عقیده ای اصلا وجود ندارد و صرفا اظهار نظر آنهم بطور کاملا آزادانه است

بله اگر در ج ا قانونه و نباید بی حجاب به دانشگاه راه پیدا کنه پس در فرانسه و ترکیه هم طبق قانون اون کشور با حجاب حق ورود به دانشگاه نداره ، در هر صورت باید به قانون احنرام گذاشت ، و ج ا هم موظفه به این قانون احترام بذاره

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله اگر در ج ا قانونه و نباید بی حجاب به دانشگاه راه پیدا کنه پس در فرانسه و ترکیه هم طبق قانون اون کشور با حجاب حق ورود به دانشگاه نداره ، در هر صورت باید به قانون احنرام گذاشت ، و ج ا هم موظفه به این قانون احترام بذاره

بله حرف ما هم دقیقا همینه
عبور از قانون برای هیچ کس مجاز نیست
ما به قانون ایشان احترام میگذاریم و باحجاب به دانشگاه قدم نمی گذاریم
چون قانون ، قانونه و قانون حتی بد ، خیلی بهتر از بی قانونیه
اما اینجا بحث سر چیز دیگری است
بعضی ها می خواهند در اجرای قانون مورد استثنا باشند
قانونی که تصویب شده ، همش ، باز هم تاکید می کنم همه اش ، باید اجرا شود هیچ استثنائی هم وجود ندارد

شادیاخ

عضو جدید
بله حرف ما هم دقیقا همینه
عبور از قانون برای هیچ کس مجاز نیست
ما به قانون ایشان احترام میگذاریم و باحجاب به دانشگاه قدم نمی گذاریم
چون قانون ، قانونه و قانون حتی بد ، خیلی بهتر از بی قانونیه
اما اینجا بحث سر چیز دیگری است
بعضی ها می خواهند در اجرای قانون مورد استثنا باشند
قانونی که تصویب شده ، همش ، باز هم تاکید می کنم همه اش ، باید اجرا شود هیچ استثنائی هم وجود ندارد

بله صد در صد امیدوارم ج ا هم به این سطح از شعور بین اللملی برسه و احترام گذاشتن به قانون رو فرابگیره، و قانونی که شما میگی بد از دیدگاه شما بده و با دیدگاه های شخصی حکم صادر نمیشه

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوشحالم که به یک نقطه مشترک رسیدیم
من نگفتم فلان قانون بده یا خوبه
حرفم اینه که قانون ، مورد احترام همه هست و باید باشد و همه در برابر قانون مساوی هستند
این تایپک هم به نظر من برای رسیدن به این نقطه است که قانون باید اجرا شود
چون در قانون آمده که حجاب لازم است ، پس حجاب لازم می باشد اما اجرای هر قانونی ممکن است برای بعضی ها خوشایند نباشد
و یا مشکلاتی را برای عده ای ایجاد کند ، این لفظ محدودیت هم دقیقا به درستی به کار گرفته شده است
چه برای خانم ها و چه برای آقایان ، قانون حدودی را تعیین کرده که باید به آن عمل شود
عمل به این حدود هم کار ساده ای نیست ، واقعا در برخی موارد محدودیت ایجاد می شود برای بخشی از جامعه
اما طبیعتا منافع اجرای قانون بیش از مضراتش می باشد

Shadow o_0

عضو جدید
خیلی خوشحالم که به یک نقطه مشترک رسیدیم
من نگفتم فلان قانون بده یا خوبه
حرفم اینه که قانون ، مورد احترام همه هست و باید باشد و همه در برابر قانون مساوی هستند
این تایپک هم به نظر من برای رسیدن به این نقطه است که قانون باید اجرا شود
چون در قانون آمده که حجاب لازم است ، پس حجاب لازم می باشد اما اجرای هر قانونی ممکن است برای بعضی ها خوشایند نباشد
و یا مشکلاتی را برای عده ای ایجاد کند ، این لفظ محدودیت هم دقیقا به درستی به کار گرفته شده است
چه برای خانم ها و چه برای آقایان ، قانون حدودی را تعیین کرده که باید به آن عمل شود
عمل به این حدود هم کار ساده ای نیست ، واقعا در برخی موارد محدودیت ایجاد می شود برای بخشی از جامعه
اما طبیعتا منافع اجرای قانون بیش از مضراتش می باشد

فکر کنم منظور جناب شادیاخ اینه که وقتی یکی خودش به قانون دیگر کشورها احترام نمیذاره نیاید توقعی هم داشته باشه بقیه به قانون اون احترام بذارن
وقتی یکی خودش به قانون عمل نمیکنه وقتی عدالت رو تو کشورش رعایت نمیکنه وقتی دزدی و پارتی بازی و مال مردم خوری تو کشورش فراوونه و هیچ قانونی هم نیست جلوی اینارو بگیره و خودشون بیشتر دزدی می کنن و فقط بلدن قانون رو واسه مردم پیاده کنن و خودشون مستثنی هستن... پس نباید اصلن حرف از عمل به قانون بزنه.. اول خودشون قانون کشورشون رو رعایت کنن بعد میبینن مردم بصورت خودجوش همه ی قوانین ملت رو رعایت میکنن
-------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------

درثانی

من نمیدونم این قانون رو کی مشخص کرده
همون زمان هم بیشتر مردم حتی بدون روسری میومدن راهپیمایی میکردن و فقط می خواستن شاه برکنار بشه و دست استبداد از ایران برداشته بشه و هیچکی همچین روزی رو نمیدید که حجاب رو این مدلی تحمیل کنن

اگرم هم بر فرض محال بگیم همه ی مردم اونزمان خواستار حجاب اسلامی به صورت اجباری برای همه اونم این شکل هم بودن یه نگاه بنداز ببین الان مردم کشورت همشون همینو می خوان؟!

یه قانونی با توجه به فرهنگ و سلیقه و خواست یه کشوری تو مثلا 200 سال قبل گذاشته همیشه
قرار نیست که همه ی قانونها همیشه ثابت باشن
شاید مردم تو 200 سال آینده بافهم تر و بادرک تر پیشرفته تر بشن و ببینن لزومی نداره الان در این شرایت اون قانون اجرا بشه
یه نگاه به انتخوابات بندازی میبینی اینهمه دختر بد حجاب میان رای میدن
یه نگاه به راهپیمایی 22 بهمن بندازی میبینی اینهمه دختر بد حجاب و پسر فشن میان شرکت میکنن

این نشون میده مردم هنوز هم انقلاب رو دوست دارن و پایبند به دولت هستند و نشون میده اینجا یه قانون میلنگه... همون قانون اجباری بودن حجاب
الان مردم باز هم انقلاب رو دوست دارن ولی بعضی قاونو هارو دوست ندارن پس عقل میگه باید اون قاونو ها اصلاح بشه

البته چون هنوز پدرمادر های ما از نسل انقلاب هستن اجباری بودن حجاب باز طرفدارانی داره ولی نه به اندازه ی نسل جدید
ینی اگه مثلا 30 سال دیگه یه رای گیری بذارن فقط برای اندازه ی حجاب اونموقع میبینی 90 درصد رای به اختیاری بودن حجاب میدن

بهتره به نظرم به رای گیری هر 10 سال واسه این جور قانون ها بذارن تا مشخص بشه نظر اکثر مردم چیه
چون حرف مردم باید تو اولویت باشه
این کشور مال مردمه
البته نه اینکه تو رای گیری بیان یه طرف عکس دختر لخت آمریکایی رو بذارن و یه طرف دیگه عکس یه دختر مانتویی ایرونی (تازه برای گول زدن مردم چنتا از موهای دختره هم بیرون باشه):D

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا من فکر می کنم بذاریم جناب شادباخ خودشون بگن که منظورشون چی بوده تا احیانا حرفی به ایشان تحمیل نشود
ثانیا با عمل به این طرز تفکر شما ، گمان نمی کنید که برمیگردیم به هزاران سال قبل که قانونی وجود نداشت ، حقی مورد احترام قرار نمی گرفت و ...
برای اجرای قانون ، مجری وجود دارد و برای جلوگیری از تخلف ، قانون و هر بخشی باید وظیفه خودش رو بدرستی انجام دهد
حال اگر دزدی ، پارتی بازی و ... در جامعه وجود دارد ، اشکال از قانون نیست ، اشکال در نحوه برقراری قانون است
اشکال از امثال من و شماست ( البته اگر ناراحت نمیشوید ) که در جایگاهمان از حق و حقوق مردم و کشور - بصورت متقابل - به درستی دفاع نکردیم
هر قانونی هم روزی وضع می شود ، روزی تغییر می کند و روزی هم جای خود را به قانون بهتر می دهد ، این شیوه درست زندگی مردم متمدن است
اما تا زمانیکه قانون درست تر ، جایگزین قانون فعلی نشده ، باید به این قوانین بدون پیش شرط عمل کرد

وضعیت
موضوع بسته شده است.