سوال در مورد واسط های گرافیکی

ASILTASH

عضو جدید
سلام دوستان :من با گرافیک جاوا و با JFrame یه پنجره طراحی کردم که خودش دارای صفحه کلید اعداد هستش .ما با کلیک روی اعداد اونها تو یه TextField باید نشون داده بشن و بعد با زدن یه Button عملیات خواسته شده رو انجام بده و نتیجه رو تو یه TextField دیگه نشون بده. حالا من دستور گرفتن اعداد رو نوشتم ولی مثلا عدد1 رو میزنی نشون میده وبعد وقتی یه عدد دیگه مثلا 2 رو میزنی -1رو پاک میکنه و فقط 2 رو نشون میده . این یه سوال و سوال دیگه اینکه چه طوریاون ارقامی که تو TextField نشون میده رو بردارم واسه محاسبات ؟؟لطفا سریع جواب بدین عجله دارم :redface::redface::redface:یه چیزی شبیه صفحه کلید های مجازی که بانک ها می ذارن.با این تفاوت که این اینتوری اعدادرو میگیره و عملیات ریاضی روش انجام می ده.:confused:

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان :من با گرافیک جاوا و با JFrame یه پنجره طراحی کردم که خودش دارای صفحه کلید اعداد هستش .ما با کلیک روی اعداد اونها تو یه TextField باید نشون داده بشن و بعد با زدن یه Button عملیات خواسته شده رو انجام بده و نتیجه رو تو یه TextField دیگه نشون بده. حالا من دستور گرفتن اعداد رو نوشتم ولی مثلا عدد1 رو میزنی نشون میده وبعد وقتی یه عدد دیگه مثلا 2 رو میزنی -1رو پاک میکنه و فقط 2 رو نشون میده . این یه سوال و سوال دیگه اینکه چه طوریاون ارقامی که تو TextField نشون میده رو بردارم واسه محاسبات ؟؟لطفا سریع جواب بدین عجله دارم :redface::redface::redface:یه چیزی شبیه صفحه کلید های مجازی که بانک ها می ذارن.با این تفاوت که این اینتوری اعدادرو میگیره و عملیات ریاضی روش انجام می ده.:confused:

سلام....
برای سوال اول میتونی یه متغیر before ذخیره تعریف کنی که مقدار قبلی textfield روی توی اون ذخیره کنی و مقداربعدی به قبلی الحاق بشه...
بامتدnametextfield .gettext() میتونی مقادیر textfield را داشته باشی...
nametextfieldنامیه که موقع ساختن textfieldتویjframe بهش میدی....

ASILTASH

عضو جدید
سلام....
برای سوال اول میتونی یه متغیر before ذخیره تعریف کنی که مقدار قبلی textfield روی توی اون ذخیره کنی و مقداربعدی به قبلی الحاق بشه...
بامتدnametextfield .gettext() میتونی مقادیر textfield را داشته باشی...
nametextfieldنامیه که موقع ساختن textfieldتویjframe بهش میدی....

سلام مژده خانم :
اولی رو متوجه نشدم میشه یه کم بیشتر توضیح بدی ؟من تازه کار با جاوا را شروع کردم !
کل کلیدها تو یه Panel هست و یه دکمه convert هم داره .
حالا اون متغییری رو که گفتی کجا تعریفش کنم؟چه طوری بهش بگم که مقدار قبلی رو نگه دار و مقدار جدید رو هم بگیر ؟ آرایه است یا اینتیجر معمولی ؟ :redface::redface::redface:

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مژده خانم :
اولی رو متوجه نشدم میشه یه کم بیشتر توضیح بدی ؟من تازه کار با جاوا را شروع کردم !
کل کلیدها تو یه Panel هست و یه دکمه convert هم داره .
حالا اون متغییری رو که گفتی کجا تعریفش کنم؟چه طوری بهش بگم که مقدار قبلی رو نگه دار و مقدار جدید رو هم بگیر ؟ آرایه است یا اینتیجر معمولی ؟ :redface::redface::redface:
سلام....
منظورم یه متغیرstringبود...
وقتی عبارت رو ازیک textfield میگریم به صورت رشته است که اگر اون تو یه متغییر دیگه ذخیره کنی برای دفعه بعد هم میتونی الحاق دوتارا داشته باشی...
انشاا...تاپنجشنبه کدش رو برات میذارم...آخه تاآخرهفته امتحان دارم وقت کدنویسی ندارم....
اگه سوال دیگه داری بپرس تابرات کدش رو بذارم...

ASILTASH

عضو جدید
سلام....
منظورم یه متغیرstringبود...
وقتی عبارت رو ازیک textfield میگریم به صورت رشته است که اگر اون تو یه متغییر دیگه ذخیره کنی برای دفعه بعد هم میتونی الحاق دوتارا داشته باشی...
انشاا...تاپنجشنبه کدش رو برات میذارم...آخه تاآخرهفته امتحان دارم وقت کدنویسی ندارم....
اگه سوال دیگه داری بپرس تابرات کدش رو بذارم...

ممنون مژده خانم با لطف شما و یکی دیگه از دوستام بالاخره تونستم بنویسم.
انشالله تو امتحانتون هم موفق باشین. ;)

اینبار یه سوال دیگه!

چه طوری تو همین JFrame ها کرنومتر بذارم . میخوام یه برگه سوال درست کنم .که کاربر وقتی شروع به پاسخ دادن کرد براش زمان سنجیده بشه و بهش امتیاز داده بشه؟
( امیدوارم از سوالای مبتدیانه من خسته نشید ):redface::gol::gol:

آخرین ویرایش:

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون مژده خانم با لطف شما و یکی دیگه از دوستام بالاخره تونستم بنویسم.
انشالله تو امتحانتون هم موفق باشین. ;)

اینبار یه سوال دیگه!

چه طوری تو همین JFrame ها کرنومتر بذارم . میخوام یه برگه سوال درست کنم .که کاربر وقتی شروع به پاسخ دادن کرد براش زمان سنجیده بشه و بهش امتیاز داده بشه؟
( امیدوارم از سوالای مبتدیانه من خسته نشید ):redface::gol::gol:

سلام...
خواهش میکنم...گذاشتن کرنومتر توی برنامه مشکل خودمم بوده من یه برنامه با نخ کشی نوشتم اما زمان کرنومتر ازصفرشروع نمیشد توی همین تالار یه تاپیک زدم که لینکشو براتون میذارم....امیدوارم بتونید جواب سوالتون رو بگیری راستش من نتونستم پیاده سازیش کنم اگه برنامه اش رو نوشتید برامنم بفرستید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ه-برای-برنامه-بازی-کرنومتر-یا-زمان-سنج-گذاشت؟