نهضت جهانی اسلام

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهداي لبنان


برادر كوچك احمد قصير،شكارچي تانك ميركاوا در جنگ 33 روزه بود

يكى از شهداى نبرد كسى نيست جز "ربيع جعفر قصير"، كوچكترين برادر شهيد "احمد جعفر قصير" كه در سال 1362 شمسى اولين عمليات استشهادى را عليه اشغالگران صهيونيست در شهر "صور" انجام داد و با انفجار خودروى خود در "مقر سر فرماندارى نظامى اسرائيل" در لبنان، 141 نظامى اشغالگر را به درك واصل كرد.در تمام طول تاريخ رژيم صهيونيستي، اين بزرگترين عمليات ضد اسراييلي بود كه هنوز هم در ادبيات سياسي اشغالگران از آن با نام «فاجعه صور» [با تلفظ عبري «آسون صور»] ياد مي شود. با انجام اين عمليات كه از سوي مقاومت «خيبر» نام گرفت ،نام «احمد قصير» به عنوان بزرگترين «شكاچي صهيونيست» در تاريخ مقاومت اسلامي لبنان به ثبت رسيده است. در آن زمان "ربيع" هنوز به دنيا نيامده بود. 24 سال بعد، سومين شهيد خانواده "قصير" در جنگ 33 روزه، تبديل به يكى از متبحرترين شكارچيان تانك واحد ضد زرهى مقاومت اسلامى شد و تا پيش از شهادتش سيزده دستگاه تانك فوق مدرن "ميركاوا" را منهدم نمود و نام خود را به عنوان بزرگترين «شكاچي مركاوا» در تاريخ مبارزات ضد صهيونيستي به ثبت رساند.


*وصيت نامه شهيد «ربيع جعفر قصير»

مپنداريد كسانى كه در راه خدا كشته شده‏اند، مرده گانند، بلكه زنده‏اند و نزد پروردگار خود روزى مى‏خورند.
درود و سلام بر اشرف مخلوقات و عزيزترين فرستادگان [خداوند] آقا و پيامبرمان أبى القاسم محمد(ص) و بر خاندان پاك و طاهر او باد. و سلام بر ائمه هدايتگر و رهبران صاحب امر خدا بر خلق او كه نورهاى زمين هستند. ائمه معصومين عليهم السلام كسانى هستند كه اگر نبودند، ما همچون افرادى نابينا و سرگردان در دريايى از تاريكى‏هايى كه هيچ نورى در آن نيست، بوديم.
و سلام بر وارث طاهر پاكان، امام غائب حاضر أباصالح المهدى (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) كه خداوند ما را از ياران و حاضران زير لواى او قرار دهد.
و سلام بر آزادكننده انقلاب مستضعفان امام خمينى(طيب الله ثراه) و سلام بر طلايه‏دار حق و حقيقت در عصر ايستادگى و پايدارى و رستگارى، سيد خامنه‏اى خراسانى فداكار و نصرالله الامين.
و سلام بر تمامى شهدايى كه به وسيله خون پاك آنها، اين كشتى به سوى حق شناور شد و خورشيد آزادى، درخشيد و سلام بر مجروحان و اسراء و [در آخر] سلام و رحمت و بركات خداوند بر رزمندگان جانفشان.
از ابا عبدالله الحسين(ع) نقل است كه فرموده است: مرگ در نزد بنى‏آدم چنان باشد كه گردنبندى را بر گردن جوانان رعنا. هنوز در كربلا غريو آن امام طنين‏انداز است و هم‏اكنون نيز از و راى سال‏ها عبور كرده از گوش‏ها گذشته و گوش‏ها عبور كرده و سكوت را در مى‏شكند و به روزگار نو رسيده است و امام(ع) بار ديگر ندا در داده است كه كيست مرا يارى كند؟" و به اين ندا در ايران اسلامى و در جبل عامل استوار و مقاوم لبيك گفته شد: كه سرورم! ما همه با تو هستيم و زمان و دوران هيچ فرقى [با دوران امام حسين] نكرده است. هر عصرى يزيد دارد و يزيد اين عصر آمريكا و اسراييل هستند. پس يا اباعبدالله لبيك!! لبيك!! آقاى من خداوند ما را از نشستن و عدم احساس مسؤوليت در حالى كه دشمن ما را تهديد كرده و سرزمين مقدس‏مان را تصاحب مى‏كند و در تلاش است تا هر شعله نور و آزادى را خاموش كند، بر حذر داشته و منع مى‏كند.
برادرانم!! جنگ ما و در رودررويى با دشمنانمان همچون نبرد حسين در آن دوره براى احقاق حق و نابودى باطل، فوق‏العاده سخت و سهمناك است و مادامى كه اعتقاد داريم كه مرگ نهايت حيات‏ماست، پس آيا شرافتمندانه‏تر نهايتى براى حيات انسان، نيكوتر از كشته شدن در راه خدا وجود دارد؟! در حالى كه زندگى دنيايى، جز توقف در ايستگاهى كه ما را از عالم دنيايى به عالم اخروى مى‏برد، است؟!

سخنم با تمام كسانى كه در وراى دنيا و ذخاير و فتنه‏هاى آن غرق بوده و پنهان شده‏اند، اين است كه [از خواب عميق غفلت خودتان] بيدار شويد كه از ساعت مرگ كه وقتى به پايان مى‏رسد، و راه فرار از آن نبوده و در آن، انسان از حياتى به حيات ديگر نقل مكان مى‏كند، نبوده و دنيا جز توقفگاهى براى گذر به سوى آخرت نيست و آيا مى‏شود مسافر عاقلى كه در پى سفر است، ره توشه كافى برنگيرد. پس كسى كه از دنيا به آخرت نقل مكان مى‏كند، چه با خود بر مى‏دارد و به چه چيز محتاج است و به چه كسى نياز دارد كه بتواند در آن لحظات سهمگين به دادش برسد. پس چاره جز جمع‏آورى توشه [براى اين سفر] نيست و نيكوترين توشه تقوى است و برماست كه قدر فرصت‏هايمان را بدانيم چرا كه هيچ يك از ما نمى‏ماند چه زمانى ساعت مرگ است.
* برادران رزمنده‏ام!! طريق مقاومت و جهاد نعمتى است كه خداوند در رويارويى با صهيونيست‏ها، اين دشمنان دين و ديگران، به ما اعطا كرده و برماست كه بدان بصيرت داشته و از آن به شكلى صحيح استفاده كنيم به به گونه‏اى كه به اداء تكليف با خلوص تمام و يادآورى "حب الدنيا رأس كل خطيئة" متمايز شود.
[توصيه مى‏كنم] كه هرگاه احساس نزديكى به دنيا و دورى از آخرت كرديد، وصيت‏نامه شهداء را بخوانيد كه اين وصيت‏نامه‏ها هم‏چنان كه امام خمينى تعبير كرد، انسان را تكان داده و او را از خواب غفلت بيدار مى‏كنند.
و در راه محافظت از امانت شهيدان و راه حسين، به صورت جدى براى ايجاد فضايى اسلامى و پرورش نسلى درست كار كوشش كنيد و به رابطه سالم با مردم، اهتمام كرده و آنها را يارى كنيد و كار و كوشش را اقامه كرده و شعائر و سنت‏ها را زنده نگه داريد.
مادر مهربانم!! اى گواراترين كلمه‏اى كه بر لبانم جارى است و اى نسيم لطيفى كه بر صورتم مى‏وزد و اى زيباترين گلى كه در دلم عطر پاكى و مهربانى را پراكنده ساختى!! در صورت رفتم از پيشت غمگين مباش كه ديدارمان ان‏شاءالله در نزد خانم زهرا(س) نزديك است و در آن هنگام شما او را به سبب شهيد لب تشنه و عطشانش (عليهما السلام)، دلدارى داده و زينب(س) و كربلا را به ياد آورده و راه حزن اندوه را به قلب مهربانت خواهى بست.
پدرم!! و اى الگوى برترينم و اى رزمنده صبور كه در نزد خدا اجرت محفوظ است. تو بودى كه به ما آموختى چگونه مومنانى مجاهد باشيم و اگر شما نبوديد ما چيزى نبوديم. شما بايد افتخار كنيد كه پسران شهيدتان بر دروازه‏هاى بهشت منتظرتان هستند، تا شما در بهشت حضرت حق متنعم شويد. شما [نزد خداوند ]صاحب اجر و مزد بوده و از شما به خاطر تربيت نيكويان متشكر هستم و از شما مى‏خواهم كه مرا حلال كرده و برايم دعاى خير كنيد.
* و اى همه برادرانم! از شما طلب بخشش كرده و شما را به مواظبت از رفتار متين و عطوفت و توجه (به اوضاع و احوال يكديگر) وصيت مى‏كنم و مى‏خواهم كه به دين و فرزندانتان اهتمام كنيد تا اولاد شما. هم همچون خانواده‏هايشان صالح و درستكار باشند، و نيز مى‏خواهم كه مجالس عزا را باعشق به اهل بيت برپا سازيد تا روز قيامت به لطف و تكريم آنها نائل آييد.
* و همسر عزيزم! تو تجسم زنده يك بانوى صالحه و درستكار و هستى و همچون مرهمى بر زخم‏ها و سرچشمه خوشى و مهربانى بودى كه بسيار تحمل كردى و صبور بودى و بسيار مجاهدت كردى. از تو خواهش دارم كه مرا حلال كرده و ببخشى و همچنين از تو مى‏خواهم كه به روح خودت توجه داشته باشى و دينت را با برنامه‏هاى عبادى و نزديكى به خداوند و افعال ثواب، خيلى بيشتر محافظت كنى. ديدار ما در نزد ائمه و در بهشت جاويدان و در جايى كه هيچ چشمى نديده و هيچ گوشى آن را نشنيده به قلب هيچ انسانى خطور نكرده و اين همان عزاى فراق و جدايى است.
از هركس كه مرا مى‏شناسد مى‏خواهم كه مرا حلال كند، حلال كند و حلال كند.
به نام خداوند بخشنده مهربان هركس به اندازه ذره‏اى نيكى كرده باشد آن را خواهد ديد و هركس به اندازه ذره‏اى بدى كرده باشد آن را خواهد ديد.
راست گفت خداوند بزرگ و بلند مرتبه
بنده فقير و نيازمند به رحمت پروردگار
ربيع جعفرقيصر (على)
سلام و رحمت و بركات خداوند بر همگى شما باد.
سلامى كه سرشار از شوق و محبت است
و به اميد ديدار در بهشت ان‏شاءاللهاحمد قصير، اولين شهادت طلب حزب الله

 

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای حاج قاسم

برای حاج قاسم

از اون شیر مردهایی که تا قبل از شهادتش هیچ نام و نشونی ازشون نبود و حتی براش مهم هم نبود كه اسمي ازش بمونه. به همین خاطر اطلاعات زیادی ازش بدست نیامد فقط می دونیم که اهل بنت جبیل و متولد سال 1969(1348). اسمش خالد بزی و عنوان جهادیش هم (قاسم). گفتنی است طائفه بزی از طوائف سر شناس بنت جبیل است که شهد ای زیادی را تقدیم مقاومت اسلامی کرده و در مبارزه و مسیر جهادی حزب ا... در جنوب لبنان نقش برجسته ای داشته و دارد.
پدر قاسم می گوید که: او در 21 سالگی به صفوف مقاومت ملحق شد و در چند عملیات شاخص حزب ا... شامل "عملیات اول بر عشیت" در سال 1986،" حولا" و "مرکبا" و "العباد" در سالهای 92،94،96،97 و 98 شرکت داشت.
مهمتر از همه اینها در عملیاتهای اعدام" اسحاق مردخای" یکی از فرماندهان ارتش اسرائیل و "عقل هاشم" معاون مزدورنیروهای آنطوان لحد در جاده مرکبا- حولا هم نقش داشت. "ایلی عمیتای" هم یکی دیگر از فرماندهان ارتش اسرائیل بودکه قبل از تجاوز نیسان 1996 اردیبهشت 1375 (جنگ 16 روزه) در نزدیک پایگاه "العباد" به سزای اعمالش رسید. طوری که "آلون بن دیوید" تحلیلگر تلویزیون رژیم صهیونیستی مجبور شد اعتراف کند:" ما با دشمنی قفط شجاع طرف نیستیم بلکه با دشمنی مواجهیم که از سطح برنامه ریزی و طراحی فوق العاده ای برای انجام عملیات برخوردار است."
وقتی صلاح غندور(ملاک) شیر مرد استشهادی مقاومت اسلامی، راهی عملیات شهادت طلبانه بر ضد مقر 17 نیروهای لحدی و عناصر اطلاعاتی واحد 504 اسرائیل می شد، حاج قاسم فرمانده اتاق جنگ محور بنت جبیل و اطراف آن بود و تا شهادتش هم این مسئولیت را داشت.رفیق صمیمی صلاح بود .البته باید گفت که صلاح هم اون موقع مسئول اطلاعات و عملیات محور بود.
حاج خالد عملیاتهایی را برای به اسارت گرفتن افرادی از دشمن طراحی و فرماندهی کرده بود که به دلایل مختلف توفیقی در انها حاصل نشد. یکی از این عملیاتها هم عملیات "الغجر"است که به تاریخ 21/11/2005 انجام شد و تا چند ساعت بعد از عملیات، رفقای خالد فکر می کردند که او شهید شده است.
هشام بزی پدر او می گوید: روز عملیات به اسارت گرفتن دو سرباز ارتش اسرائیل، حاج قاسم و دو تن از رفقای فرمانده اش به نامهای ابو طعام و محمد قانصو(ساجد) هم توی این عملیات شرکت داشتند.
یکی از رفقای خالد در مقاومت می گوید: وقتی در جنگ سی و سه روزه نبرد در مربع مارون الرأس- بنت جبیل- عیترون- عبناتا شدت گرفت، قاسم فرمانده اتاق جنگ بود و به خاطر تأکید بسیارش در عدم استفاده از دستگاههی بیسیم، یافتنش سخت بود. روز شهادتش هم 29 جولای یعنی روز هفدهم جنگ (نهم مرداد) بود." سید ابو طعام" از دوستان فرمانده اش و "کفاح شراره" از رزمندگان مقاومت هم همراهش بودند که در یکی از منازل بنت جبیل مورد اصابت موشک هواپیما قرار گرفته و همگی به شهادت رسیدند و پیکرشان چهار روز پس از اتمام جنگ، از زیر آوار منازل بیرون کشیده و تشیع شد و آخر در کنار رفقای شهیدش سمیر مطوط، ابراهیم ملکی و محمد عطوی و بسام حمزه که دلش خیلی برای آنان تنگ شده بود، در گلزار شهدای بنت جبیل دفن شد.
به امید نصرت سپاه حق(یا علی)
در ضمن این دو سه تا عکس را هم پیدا کردیم که حیفه شما را از دیدن اون محروم کنیم.
شهید خالد بزی در کنار شهید استشهادی صلاح غندور (ملاک)وقتی داشتم عکسها رو نگاه میکردم این بیت به نظرم اومد
در دشت فنا هر که سفر داشته باشد
ره توشه همین بس که جگر داشته باشد
روبه صفتانند و گریزند رقیبان
خوشتر که ره عشق خطر داشته باشد
 

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهيد محمد علي‌ ياسين‌

شهيد محمد علي‌ ياسين‌

بسم‌الله الرحمن الرحيم‌
"از ميان‌ مؤمنان‌ مرداني‌ هستند كه‌ به‌ آنچه‌ با خدا عهد بستند، صادقانه‌ وفا كردند. برخي‌ از آنها به‌ شهادت‌ رسيدند و برخي‌ از آنها در (همين‌) انتظارند و(هرگز عقيده‌ خود را) تبديل‌ نكردند."
قرآن‌ كريم‌
اشهدان‌ لااله‌ الله‌، وحده‌ لا شريك‌ له‌، و اشهدان‌ محمداً عبده‌ و رسوله‌،ارسله‌ بالهدا و دين‌ الحق‌ ليظهره‌ علي‌ الدين‌ كله‌ و لو كره‌ المشركون‌.
شهادت‌ مي‌دهم‌ كه‌ ائمه‌ از فرزندانش‌ بندگان‌ پرهيزكار و نشانه‌هاي‌ هدايت‌ بر اهل‌ دنيا مي‌باشد. اولين‌ آنها مولاي‌ من‌ و مولاي‌ تمام‌ پرهيزگاران‌، علي‌ بن‌ ابيطالب‌ (ع‌)، و آخرين‌ آنها صاحب‌ العصر و الزمان‌ كه‌ جانم‌ فدايش‌ باد، مي‌باشد. شهادت‌ مي‌دهم‌ كه‌ مرگ‌ حق‌ است‌ و حساب‌رسي‌ حق‌ است‌ و نكير ومنكر حق‌ است‌ و اين‌ زمان‌ فرا خواهد رسيد و شكي‌ در آن‌ نيست‌ و خداوند كساني‌ را كه‌ در قبور هستند، زنده‌ خواهد كرد و به‌ سوي‌ او باز خواهند گشت‌.
از خداوند متعال‌ مي‌خواهم‌ كه‌ مرا با رحمت‌ واسعه‌اش‌ بپوشاند و لغزش‌ها و خطاهايم‌ را به‌ واسطه‌ نبي‌ (ص‌) و خاندانش‌ ببخشايد.
برادران‌ مؤمن‌ و مجاهدم‌!
خداوند شما را عزيز گرداند و به‌ پيروزي‌ از طرف‌ خودش‌ مؤيد گردانده‌ وبه‌ حفاظت‌ از سوي‌ خودش‌ محافظت‌ فرمايد.
خداوند سبحانه‌ و تعالي‌، ما را به‌ وصيت‌ قبل‌ از حلول‌ مرگ‌ امر كرده‌ است‌؛ لذا شما را به‌ تقوا الهي‌ عزوجل‌ و نظم‌ در كارها سفارش‌ مي‌كنم‌ و به‌ ملتزم ‌بودن‌ به‌ اوامر خدا و ترك‌ محرمات‌ آن‌ و به‌ سنت‌ پيامبرتان‌ نبي‌ رحمت‌ وهدايت‌ (ص‌) و التزام‌ به‌ اولياء امور و حجج‌ خدا بر بندگانش‌، كساني‌ كه‌ برگزيده ‌شده‌اند، وصيت‌ مي‌كنم‌.
"و هر كس‌ خدا و پيامبراو و كساني‌ را كه‌ ايمان‌ آورده‌اند ولي‌ خود بداند (پيروز است‌، چرا كه‌) حزب‌ خدا همانا پيروزمندانند."
سوره‌ مائده‌ ـ 56
برادران‌ عزيزم‌!
ولايت‌ فقيه‌ امتداد ولايت‌ اوصياء خدا و منتخبين‌ اوست‌ و من‌ حقيقت ‌ولايت‌ اميراالمؤمنين‌ (ع‌) و محبت‌ او را نيافتم‌ و نشناختم‌ مگر از خلال ‌شناختي‌ كه‌ به‌ ولايت‌ امام‌ مقدس‌، خميني‌ (قدس‌ سره‌) پيدا كردم‌ و محبتي ‌را كه‌ به‌ او پيدا كردم‌.
التزام‌ من‌ به‌ ولايت‌ ولي‌ امر مسلمين‌ سيدعلي‌ خامنه‌اي‌ و محبتم‌ نسبت‌ به‌ امام‌ و قبول‌ ولايت‌ او، باعث‌ شد تا پرده‌‌هايي‌ كه‌ بر قلبم‌ زده‌ شده‌ بود، و ولايت‌ اميرالمؤمنين‌ را پوشانده‌ بود، كنار زند.
برادرانم‌!
شما را به‌ حركت‌ در راه‌ و خط‌ جهاد كه‌ در واقع‌ راهنماي‌ اين‌ امت‌ بوده‌ و به‌ او عزت‌ بخشيده‌، سفارش‌ مي‌كنم‌. باشد تا خداوند به‌ واسطه‌ جهاد شماعليه‌ دشمنان‌تان‌، بر اين‌ ملت‌ رحم‌ آورد. باشد تا خداوند متعال‌ فرجي‌ بر ما بگشايد و رحمت‌ و بركات‌ ولي‌ معظم‌ او ـ كه‌ جانم‌ و جان‌ عالميان‌ فداي‌ او باد ـ به‌ واسطه‌ صداقت‌ شما در جهادتان‌ و التزام‌ شما به‌ حركت‌ در اين‌ راه‌ جهادي‌، به‌ مه‌ برسد. همچنين‌ شما را وصيت‌ مي‌كنم‌ به‌ مقاومت‌ اسلامي‌ و انتفاضه ‌اسلامي‌ و بيداري‌ اسلامي‌.
دين‌تان‌ را، و اسلامتان‌ را حفظ‌ كنيد. وحدتتان‌ را كه‌ برترين‌ نيروي‌ شماعليه‌ دشمنان‌تان‌ مي‌باشد، حفظ‌ كنيد. سعي‌ كنيد براي‌ اين‌ راه‌ جهادي‌ ـ كه‌همان‌ راه‌ حزب‌الله‌ و طريق‌ الهي‌ مقدس‌ مي‌باشد ـ زينتي‌ باشيد.
از خداوند متعال‌ مي‌خواهم‌ كه‌ مسلمانان‌ مجاهد در الجزاير، افغانستان‌، پاكستان‌ و فلسطين‌ را مؤيد گرداند و دولت‌ اسلامي‌ ايران‌ را محافظت‌ فرمايد، و خط‌ ولايت‌ فقيه‌ را در آن‌ تاييد و محافظت‌ نمايد؛ و همچنين‌ دبير كل‌ حزب‌الله‌ حجت‌ الاسلام‌ سيدحسن‌ نصرالله‌ را محافظت‌ و مؤيد گرداند.
خدا را سپاس‌ مي‌گويم‌ كه‌ از بندگان‌، عده‌اي‌ را به‌ عنوان‌ شهيد برگزيد وهمان‌ گونه‌ از مجاهدان‌ اين‌ راه‌ نيز عده‌اي‌ را به‌ عنوان‌ شهيد انتخاب‌ كرد.
از خداوند متعال‌ مي‌خواهم‌ كه‌ ما را در روز قيامت‌، با كساني‌ محشورگرداند كه‌ ولايت‌ نبي‌ اكرم‌ (ص‌) را گردان‌ نهاده‌اند.
برادرتان‌ محمد علي‌ ياسين‌
 

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهيد علي قاسم ياسين

شهيد علي قاسم ياسين

بسم‌الله الرحمن الرحيم‌
به‌ نام‌ كسي‌ كه‌ مالك‌ وجودم‌ مي‌باشد و هر كارم‌ را براي‌ او انجام‌ مي‌دهم‌.
همانا شهادت‌ مي‌دهم‌ خدايي‌ بجز خداوندگار يكتا و گرد آورنده‌ جميع‌ صفات‌ حقه‌، نمي‌باشد. شهادتي‌ حق‌ كه‌ بعد از پرسشي‌ طولاني‌ و عذاب‌ آور به‌آن‌ رسيدم‌ و بعد از اين‌ بود كه‌ در خانه‌ يقين‌ منزل‌ گرفتم‌ و براي‌ نفس‌ آمّاره‌ام ‌از روي‌ دليل‌ ثابت‌ كردم‌ كه‌ ائمه‌ معصومين‌ (ع‌) به‌ تنهايي‌ از ميان‌ انسان‌ها براي ‌هدايت‌ آنها بر گزيده‌ شده‌اند و همانا هستند كه‌ متوليان‌ رحمت‌ الهي‌ هستند وشاهدان‌ حق‌ مي‌باشند، و آنها هستند كه‌ موالي‌ من‌ بوده‌ و حقي‌ بر من‌ دارند كه‌ اداء نمي‌شود مگر به‌ ريخته‌ شدن‌ خون‌ پاكي‌ كه‌ در راه‌ خدا باشد. همان‌گونه‌ كه‌ خود آنها مظلومانه‌ و درحالي‌ كه‌ مردم‌ نسبت‌ به‌ حق‌ آنان‌ جاهل ‌بودند، اين‌ راه‌ را رفتند. البته‌ بجز عده‌ كمي‌ كه‌ خداوند رحمن‌ آنها را شرح‌ داد تا حق‌ را همان‌ گونه‌ كه‌ هست‌ ببينند و غبار كور كننده‌ جهالت‌ را از قلب‌هاي‌شان ‌زدود.
خداوند ما را از ياران‌ و پيروان‌ آنها قرار دهد.
از هر كسي‌ كه‌ اين‌ وصيت‌ كوتاه‌ را ـ كه‌ از كوچك‌ترين‌ افراد بشري‌ است‌ ـ مي‌خواند، مي‌خواهم‌ كه‌ وصيت‌ نبي‌ اكرم‌ (ص‌) و اميرالمؤمنين‌(ع‌) معصومين‌(ع‌) را بخواند.
برادران‌ بزرگوارم‌!
شما را به‌ نبرد و جهاد با يهود وصيت‌ مي‌كنم‌؛ چرا كه‌ آنها پشت‌ هرمصلحي‌ را در جامعه‌ شكسته‌اند و كار هر كسي‌ را كه‌ به‌ اسلام‌ دعوت‌ كرد، متوقف‌ كردند.
شما را توصيه‌ مي‌كنم‌ تا تمام‌ مصالح‌ شخصي‌ را در مقابل‌ مصالح‌ عالم ‌اسلام‌، قرباني‌ كنيد و الگويي‌ كه‌ در زندگي‌ داريد، بر اين‌ مبنا باشد كه‌ براي‌ائمه‌، زينب‌ باشيد نه‌ مايه‌ زشتي‌ و بدنامي‌ براي‌ آنها.
از شما مي‌خواهم‌ برايم‌ دعا كنيد تا خداوند مرا در صف‌ امام‌ مهدي‌ (عج‌)زنده‌ گرداند تا همراه‌ با او براي‌ بپا داشتن‌ عدل‌ بر روي‌ زمين‌ نبرد كنم‌.
برادرتان‌، علي‌
 

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
وصيت نامه شهيد علی رضا لقیس شهيدي از جنگ سي و سه روزه

وصيت نامه شهيد علی رضا لقیس شهيدي از جنگ سي و سه روزه

بسم الله الرحمن الرحیم
در حالی این وصیت نامه را می نویسم که تمام امید و آرزویم این است که خداوند مرا نیز در خیل شهداء قرار دهد و از او می خواهم که مرا در پیمودن این مسیر توفیق عنایت فرماید و قلبم را به عشق خودش و اهل بیت که جانشان را در راه برافراشته شدن بیرق حق گذاردند، منور سازد. ما باید معنا و مفهوم بذل جان برای دفاع از حق و اسلام را از سیره اهل بیت بیاموزیم و معنا و ارزش شهادت را نیز از سیره امام و آقایمان امام حسین آموخته و با آن زندگی کنیم.
وصیت اصلی ام خطاب است به خانواده و برادرانم:
به اهل بیت اقتدا کنید که آنان راه وصول به خشنودی و محبت خداوند هستند و هم آنانند طریق نجات از خشم خدا. شما را وصیت می کنم به پیروی از خط و راه امام خمینی (قدسره) که این خط اکنون در لبنان در حزب الله متجلی گشته است....

مادر عزیزم!!
ای گران ترین و گرانبها ترین و نیکوترین مخلوق خداوند در طول حیاتم! از تو می خواهم از من خشنود باشی و دعا کنی که خداوند مرا با اجدادت علیهم السلام محشور فرماید. هم چنین از تو می خواهم که در این مصیبت که مربوط به زندگی ماست، صبر پیشه کنی، چرا که این مصائب هدیه ای است الهی که خداوند آن را مختص به پیروان محمد و آل او (ع) گردانیده است.... و نیز از تو می خواهم که همچون عمه ات زینب (ع) باشی در حالی که برادر و پشتیبان و تمام عزیزان خود را از دست داد، پایدار و صبور ماند و ....
از تو به خاطر تربیت اسلامی واموختن طریق عشق به اهل بیت ا سپاسگذار و ممنوم، گرچه این تشکر، هرگز حق تو را ادا نخواهد کرد.


پدر عزیزم!!

برایت آرزوی شهادت دارم، چرا که می دانم شهادت از بالاترین درجات در نزد خداوند است و از شما می خواهم که مرا به سبب هر کوتاهی و تقصیری که از من به سبب فراموشی و یا هرگونه اهمالی سر زد، حلال کرده و ببخشید. از شما ممنونم که مرا به خط جهاد، راهنمایی کردید؛ چنانکه امام علی (ع) نیز فرموده است: " ان الجهاد باب من ابواب الجنه فتحه الله لخاصه اولیائه ..." شما را در مورد برادرم حسین وصیت می کنم که او را در پیموددن راه جهاد و راهنمایی همیشگی کمک کرده و او را نصیحت کنید و منتظر نباشید تا از شما بپرسد، چرا که او اکنون نیازمند پندها و راهنمایی های شماست.

خواهر عزیزم «نور»!

باید خانه و همسر و فرزندانت برای تو در این دنیا، مهم ترین چیز باشد و خوب به آنان رسیدگی کنی و در حقشان کوتاهی نکنی! خصوصاً آنکه علی رضا و بقیه فرزندانت را که خداوند انشاءالله رزقت خواهد گردانید با عشق به جهاد و شهادت تربیت کن و لحظه ای از تقدیم آنان به قربانگاه شهادت در راه دفاع از دین ناب محمدی و آزاد سازی قدس و دفاع از حکومت امام منتظر (عج) سستی به خود راه مده!!

برادر عزیزم!
عادات و اعمال نامفهوم و گسستگی که اصالتا با رسالت اسلامی ما در این روزها متناسب نیست، رو به افزایش است و به نحوی در عقل جوانان رسوخ کرده که دیگر مبدل به مسئله ای بدیهی و عادی شده است: همچون ارتباط با نامحرم، بلند کردن مو به صورتی گنگ و نامفهوم، پوشیدن لباس های مد روز... و جوانان در این خیالند که اینها که در واقع آغاز راه انحراف و وارد شدن در حرام است، هیچ حرمتی ندارند.
اما در واقع کوچک شمردن این کارهای به ظاهر عادی، سبب کوچک شمردن نماز اول وقت و سپس خود نماز در نزد ما می شود. معمولا در 90 درصد فیلم های غربی ً شراب خواری امری عادی است، غرب در تلاش است تا این گونه کار ها را از راه فیلم ها برای ما منتشر سازد. تو باید حواست جمع باشد، تو همیشه تا هنگام مرگ و نه فقط در این سن و سال، در معرض این گونه مسائل خواهی بود. باید با عقلاء و مؤمنین مصاحبت داشته باشی و از افراد منحرف و روشن فکران مدرن گرا و متحدان دروغین دوری گزینی...


به خواهران عزیزم آیه و فاطمه
شما را وصیت می کنم که از اختلاط با نامحرمان دوری گزینید اگرچه که این مساله امروزه در مدارس و دانشگاه ها امری عادی شده است. هم چنین لازم است تمام مشکلاتی را که چه بزرگ و کوچک با آن مواجه می شوید را با مادرمان در میان بگذارید و به توصیه هایش عمل کنید و همیشه در کنارش بوده و به او اهتمام داشته باشید.

به سید حسنی نصرالله حضرت دبیر کل حزب الله
دوست دارم که نام شما را در وصیت نامه ام ذکر کنم، نه برای آن که شما را توصیه ای کنم، بلکه به خاطر آن که فضل و محبت شما را بر خودمان و بر تمام ملل عرب و مسلمان در 25 می(4خرداد.سالروز ازادسازی جنوب لبنان) و در هر عملیات رزمندگان، باعث سربلندی آنان شدید را یادآور شوم...
از خدا می خواهم که شما را تا ظهور حضرت حجت (عج) محفوظ نگه دارد تا همگی از جمله فرماندهان ارتشی باشیم که در برابرش به شهادت می رسیم.

به برادران رزمنده ام در حزب الله
خداوند اشتباهات و خطاهای شما را پوشاند و شما را با مشیت خود پیروز گردانید. به اذن خداوندچیزی که اکنون به نام کشور اسرائیل موسوم است به دستان شما از بین خواهد رفت. شما را به انجام کامل وظیفه و عدم اجتهاد در برخی موارد و در نتیجه کوتاهی در انجام وظایف توصیه می کنم که رمز قدرت و پیروزی ما التزام به تکلیف و اصل ولایت فقیه است که همچنان دلیل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و قدرتش در این ایام است که سبب ترس تمام مستکبران و طواغیت جهان گردیده و باعث شده تا تمام تلاش و اهتمام خود را برای گرفتن سلاح ما و تضعیف مقاومتی که حاکمیت اسرائیل را با حضور خود تهدید کرده و حافظ کرامت ماست، مصروف ساخته و بخواهند که ما را ذلیل سازند و" یأبی الله و رسوله و المومونون... "


به برادرانم در دانشگاه عربی بیروت
شما را به کار فرهنگی در دانشگاه توصیه می کنم چرا که جهاد فقط در جبهه جنگ نیست، بلکه هرکاری را که در مدارس و دانشگاه ها تحت وظیفه بسیج فرهنگی انجام می دهیم، خود یک جهاد است و هر کوتاهی در این زمینه، کوتاهی و حضور در رساندن حقانیت پیامی است که حزب الله سعی در انتشار ان در تمام جهان است. از اینکه در دانشگاه ها حزب اللهی هستید شرم نکنید و آن را پنهان نسازید، بسیار شاهد این ماجرا بوده ام. بلکه لازم است با تعامل و برخورد با دیگران در برتری و تحقیقات پژوهشی تان، تصویر روشن و خوبی از رسالتمان به همه بدهید... همه باید بدانند که فرزندان حزب الله فقط مجموعه یا گروهی در مرزهای جنگی نیستند بلکه آنان در همه زمینه ها و مجالات علمی و کاری حاضرند... در آخر از همگی تان طلب عفو و بخشش می کنم.
والسلام علیکم و الرحمه الله و برکاته
برادرتان بنده کوچک خدا علی رضا لقیس
 
Similar threads

Similar threads

بالا