نسخه هندی برای دردهای شما

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نسخه هندی برای دردهای شما

آیورودا یکی از شیوه های طبیعی درمانی است که زیرمجموعه مکاتب درمانی طب مکمل در جهان قرار می گیرد. این مکتب که به عنوان مکتب طب سنتی هندوستان شناخته می شود در کنار طب سنتی چین و طب سنتی ایران یکی از قدیمی ترین شیوه های درمان طبیعی در جهان محسوب می شود.

● تسکین درد میگرن با ماساژ

در طب سنتی هند برای درمان سردردهای ناشی از میگرن یا سردردهای مزمن از ماساژ برای کاهش درد و تسکین آن استفاده می کنند. در این شیوه درمانگر، ماساژ پیشانی، شقیقه، گردن و عضلات شانه را به بیمار توصیه می کند و با کمک روغن که برای پیشگیری از سایش و سوزش پوست و عضلات تجویز می شود به ماساژ بخش های ذکر شده می پردازد تا به این ترتیب به تسکین دردهای ناشی از میگرن در بیماران کمک کند. اما متخصصان آیورودا معتقدند برای درمان سردردهای مزمن که هنوز به طور قطع دلیل آنها مشخص نشده بهتر است هرچه سریع تر نسبت به شناسایی کانون و مسبب درد اقدام کرد، زیرا بیماری ها و اختلالات زیادی مثل تنش و عفونت لثه و دندان، بیماری های چشم، اختلالات دستگاه ادراری، بیماری های مغزی و اعصاب نخاعی و اختلالات کلیوی همگی از جمله عواملی هستند که منجر به بروز سردرد در افراد می شوند.

● کاهش وزن با چای مخصوص

درمانگران طب آیورودا علاوه بر رعایت رژیم غذایی و پرداختن به ورزش برای تسریع روند کاهش وزن در بیماران شان نوشیدن چای زنجبیل را توصیه می کنند. این گروه از درمانگران معتقدند نوشیدن روزانه ۲ فنجان دمنوش چای زنجبیل تاثیر زیادی در تسریع روند کاهش وزن دارد. متخصصان این طب علاوه بر این مصرف مواد غذایی ای که حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین c هستند، را توصیه کرده و معتقدند گنجاندن مواد حاوی ویتامین c در وعده های غذایی برای لاغر شدن بسیار کارساز است.

● چرا باید کنجد بخورید

متخصصان و درمانگران طب آیورودا معتقدند یکی از دلایل عمده ریزش مو در افراد کمبود میزان کلسیم و منیزیم در مواد خوراکی رژیم روزانه آنهاست به همین دلیل درمانگران طب سنتی هند مصرف روزانه ۱۰دانه کنجد را برای دریافت میزان کافی از کلسیم و منیزیم و جبران کمبود آن در بدن تجویز می کنند. به اعتقاد این گروه این میزان کنجد ۱۲۰۰ میلی گرم کلسیم و منیزیم دارد. علاوه بر این درمانگران آیورودا به افرادی که به شیر حساسیت غذایی ندارند، مصرف ماست را به صورت روزانه پیشنهاد می کنند.

● معجون هندی برای شارژ انرژی

به توصیه درمانگران طب آیورودا نوشیدن روزانه یک فنجان از معجون خرما تاثیر زیادی در افزایش نیروی حیات و انرژی انسان دارد. برای تهیه این مخلوط کافی است ۵ خرمای تازه و بدون هسته را در یک لیوان آب به مدت یک شب خیس کنید سپس خرما ها را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک هشتم قاشق چای خوری جوز هندی درون مخلوط کن ریخته و پس از مخلوط کردن کامل این ۳ ماده آن را با یک لیوان آب ترکیب کرده و هر روز میل کنید.

● طب هندی می گوید چی را با چی نخورید

از دیدگاه مکتب آیورودا، مصرف برخی از موادغذایی در کنار هم ترکیبات نامناسب غذایی را به وجود می آورد که مصرف کردن آنها منجر به بروز اختلال در فرد مصرف کننده می شود.

متخصصان طب آیورودا ترکیب شیر با میوه هایی مثل موز، هندوانه، خیار، خربزه و میوه های ترش را جایز نمی دانند. این گروه همچنین توصیه می کنند از مصرف شیر همراه با ماهی، نمک، گوشت و ماست هم پرهیز کنید.

ترکیب عسل با نوشیدنی های داغ نیز از سوی درمانگران طب آیورودا توصیه نمی شود.

پرهیز از مصرف گوجه فرنگی در کنار لبنیات، خیار و هندوانه نیز از جمله مواردی است که در تدابیر غذایی مکتب آیورودا به آن اشاره شده است.

مصرف کردن لیموترش در ترکیب با شیر، ماست، گوجه فرنگی و خیار از جمله نکاتی است که متخصصان آیورودا درباره پرهیز از مصرف آن هشدار داده اند.

علاوه بر این مصرف نوشیدنی های داغ در کنار مواد غذایی مثل پنیر، عسل و انواع گوشت ها نیز به بروز اختلال در عملکرد بدن تاثیر می گذارد.

http://masiid.blogfa.com/
 

Similar threads

بالا