۴ تا از بهترین سایت‌های رایگان ذخیره سازی آنلاین و پشتیبان گیر به حجم ۱۰گیگا بایت و بیشتر

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
در دنیای دیجیتالی امروز ، تمام زندگی ما چه در محل کار و چه در منزل به کامپیوتر گره خورده است. دیسک های سخت غیر قابل پیش بینی هستند و مستعد به سوختن و از دست رفتن اطلاعات ارزشمند ما. تحقیقات نشان می دهد که هر سال ۴۳ درصد از کاربران کامپیوتر داده های با ارزش خود را از دست می دهند. بهترین راه برای کم کردن خطر از دست دادن داده های ذخیره شده ، ذخیره آنها روی حافظه های ابری و ذخیره های آنلاین است. حافظه های ابری (Cloud storage) برای ارائه خدمات ذخیره سازی از ما مبلغی به عنوان حق اشتراک ماهانه برای ذخیره سازی نامحدود یا چند صد گیگابایت فضا برای داده ها طلب می کنند. داده های اکثر ما آن قدر ها هم ارزشمند نیست که بخواهیم برای پشتیبان گیری از انها هر ماه کلی پول خرج کنیم و به همین دلیل به این امر می تواند در کل نوعی ریخت و پاش و ولخرجی تلقی شود. و برای آن دسته از کاربران که داده هایی داریم که فضای ۱ یا ۲ گیگابایت رایگان برای ذخیره داده های ما کافی نیست، در این نوشته لیستی از چهار مورد از بهترین خدمات ذخیره سازی آنلاین و رایگان آورده ایم که فضای ذخیره سازی بیش از ۱۰ گیگابایت ارائه می دهند.با ما همراه باشید!

ویندوز لایو SkyDrive


با وجود داشتن نامی دهان پرکن، ویندوز لایو Skydrive یکی از محبوب ترین و فوق العاده ترین خدمات مایکروسافت مبتنی بر حافظه های ابری می باشد. ویندوز لایو Skydrive فضایی به حجم عظیم ۲۵ گیگابایت را برای ذخیره سازی به صورت رایگان و برای تمام کاربران ارائه می کند.
البته هیچ نیازی به نصب و پیکربندی کلاینت رومیزی وجود ندارد. همه کاری که باید انجام دهید این است که به حساب ویندوز Skydrive توسط شناسه لایو خود وارد شده و آنگاه می توانید با کشیدن و رها کردن فایل های مورد نظر خود به پوشه های تعریف شده آنها را در حافظه ای آنلاین ذخیره کنید. علاوه بر امکان تعیین رمز به منظور از پوشه های خصوصی ، شما می توانید پوشه های جدیدی ایجاد کرده ، انها را به حالت عمومی در اورده و از آن برای اشتراک گذاری فایل ها با دوستان ، خانواده یا همکاران خود استفاده کنید.
هر پوشه دارای weblink منحصر به فردی است که شما می توانید به هر کسی که می خواهید آن را ایمیل کنید و به فایل های ذخیره سازی شده می توان از هر دستگاهی که امکان اتصال به وب را دارد مانند یک کامپیوتر یا گوشی های هوشمند دسترسی داشت. شما می توانید مقاله بررسی ما در مورد ویندوز لایو Skydrive را در اینجا بخوانید.

IDrive

IDriveراه حلی عالی برای تهیه نسخه پشتیبان از راه دور و به شکل آنلاین می باشد. مانند تمام رقبای خود ، IDrive نیز ۲گیاگابایت فضای ذخیره سازی رایگان به کاربران خود به منظور ارزیابی خدماتش توسط کاربران ارائه می دهد. با ارائه کلاینت دسکتاپی برای مک و کامپیوتر های شخصی ، آرشیو واقعی ، حفاظت مستمر از داده ها ، بازیابی بر حسب زمان، نسخه بندی ها و بسیاری از ویژگی های در کلاس جهانی، IDrive بیشتر به یک پلت فرم قابل اطمینان تهیه نسخه پشتیبان آنلاین می ماند. تعجب می کنید که چگونه IDrive را در این لیست که مربوط به خدمات رایگان است گنجانده ایم، نه؟ خوانندگان عزیز، صبر، یک فضیلت است! حال بلافاصله پس از ثبت نام در این سایت، ما به صفحه تایید و معرفی هدایت می شویم.


شما می توانید IDrive را به دوستان خود با ثبت آدرس ایمیل معتبری از انها در این صفحه(صفحه معرفی) مانند AOL, Gmail, MSN یا Yahoo معرفی کنید.. اگر بیش از ۵ آدرس ایمیل معتبر در دفترچه آدرس خود وارد کنید، IDrive فضای حساب شما را به فضای ذخیره سازی رایگان به حجم ۱۰ گیگابایت افزایش خواهد داد. این فضای رایگان به مرور زمان حذف نشده و بسیار بهتر از ۲ گیگا بایت فضای رایگان طرح اصلی سایت می باشد. آدرس هایی که شما برای معرفی به سایت داده اید ۲ ایمیل از سوی IDrive دریافت می کنند که در انها به معرفی IDrive و خدماتش پرداخته شده است و اگر می خواهید این کار را هم دور بزنید و برای دوستان و خانواده خود مزاحمتی ایجاد نشود، می توانید در هر کدام از سرویس دهندگان معتبری که دربالا بدان اشاره شد یک یا چند ادرس ایمیل ساخته و در IDrive در قسمت معرفی این ادرس ها را وارد کنید. از شما قبول می کند!

humyo

ا
ز طریق ایجاد حساب کاربری رایگان در این سایت ، humyo یکی از بهترین راه حل های ذخیره سازی آنلاین با ۱۰گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان فراهم نموده است ، این فضای مجانی به به دو قسمت – ۵ گیگاباتی: یکی برای فایل های چند رسانه ای (عکس ، فیلم ، موسیقی) و بقیه ۵ گیگابایت برای فایلهای غیر چند رسانه ای تقسیم شده است. از آنجایی که این حساب کاربری رایگان است، ما امکان دسترسی به کلاینت دسکتاپی را نخواهیم داشت. اما اخم نکنید! humyo دارای یک فایل اکسپلورر درخشان مبتنی بر وب است که به شما اجازه میدهد در یک چشم به هم زدن فایل مورد نظرتان را، آپلود کرده، به اشتراک بگذارید یا دانلود کنید.

Binfire


Binfire هم دیگر سرویسی است ک فضای رایگان ۱۰ گیگابایت برای ذخیره سازی آنلاین برای همه انواع فایل های شما ارائه میکند که می توان به ان ها از طریق یک رابط کاربری وب جذاب دسترسی داشت. درست مانند ویندوز لایو Skydrive ، Binfire هم به شما اجازه ایجاد و به اشتراک گذاری پوشه های متعدد را با دوستان و خانواده تان میدهد. شما همچنین می توانید از درون حساب Binfire ایمیل ارسال کنید.
هر یک از این خدمات ویژگی هایی قدرتمند دارند. خودم شخصا از IDrive برای پشتیبان گیری داده ها استفاده می کنم و آن را سرویس قابل اطمینان و بدون درز امنیتی و سریع یافتم. با راه اندازی آفیس وب در چند روز آتی ، ویندوز SkyDrive بلای جان گوگل داکز خواهد شد. و اگر شما مقادیر فراوانی فایل چند رسانه ای انبار کرده اید، humyo به حق مناسب شما است چرا که می توانید فایل های چند رسانه ای را به صورت انلاین وبه شکل استریم دیده و تصاویر را به طور مستقیم از حساب کاربری خود مشاهده نمایید.


منبع
 

taylor1989

عضو جدید
یا می توانید یک نرم افزار پشتیبان برای ساده سازی کارهای خود انتخاب کنید. دوستان من قبل از نیم سال وینچین را در اختیار من قرار می دهند ، وقتی از آن استفاده می کنم دوست دارم! نصب آن بدون نمایندگی آسان است و می توان آن را در داخل یک کنسول وب کنترل کرد. محیط من Vmware است ، و آنها بسیار سازگار هستند! بنابراین مجبور شدم Vinchin backup & Recovery را به اشتراک بگذارم. شاید بعد از استفاده مشکلات خود را از دست بدهید.
 

sara19990

عضو جدید
فکر می کنم کمی قدیمی باشه این تاپیک چون خیلی فضا های خفن تری هم الان هستند :
مثل :
https://mega.nz/
20 گیگ رایگان می ده
 
بالا