طرح 3 - تجاری

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرح 3 - مجنمع تجاری اداری

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=48140&d=1300381727

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=44890&d=1297495232

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=48139&d=1300381712

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=48145&d=1300382160

پیوست ها

• ssad.jpg
    ssad.jpg
    92 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • dasa.jpg
    dasa.jpg
    79.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • 2.jpg
    2.jpg
    39.3 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • 1.jpg
    1.jpg
    26.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 4.jpg
    4.jpg
    36 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 3.jpg
    3.jpg
    42.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
..........

پیوست ها

• interior.jpg
    interior.jpg
    38.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Top.jpg
    Top.jpg
    21.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • section.jpg
    section.jpg
    70.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • night.jpg
    night.jpg
    23 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز کاربری این طرح چیه؟
به نظر من خوب شده ولی یکم گوشه سازیهاش زیاد شده ما تو طرح 3 یاد گرفتیم کمتر گوشه سازی کنیم البته این نظر استاد ما بود یکم طرحتون شبیه اون خونه اییه که طبق مسیر و جهت باد ساخته شده بود یادم نیست اثر کی بود ولی طرح شما هم یه کم به طرح های بیونیک شبیه شده بهر حال موفق باشی:gol::gol:

والا اين كاربريش تجاري-اداريه. منظورتو از گوشه سازيم دقيق نفهميدم چي بود ولي درباره اين كار در سايت
www.etoood.com نوشتم.خوشحال ميشم يه سر بزني نظر بدي.بازم ممنون.:gol::gol:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب به هر حال هركسي سليقه اي داره .شما احتمالا كاراي فولدو بيشتر مي پسندين.
ممنون از نظرت.:gol::gol:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا درباره طرح 3،در دانشگاه ما معمولا مرکز تجاری میدن.طرح جذابیه چون تو هیچ طرحی اینقدر دستت واسه حجم باز نیس البت بستگی به استادتونم داره
اینم یه سری توضیحات واسه طرح 3 خودم:
مواردي كه طراحي بر اساس آنها شكل گرفته است:1- نماي چند وجهي به دليل محل قرار گيري سايت 2- متريال شيشه براي طبقه همكف بواسطه ايده طبقات معلق كه جذابيت بصري به طرح مي بخشد 3- استفاده از ايده چشم پروژه كه بازشو هاي شيشه اي گسترده در جهتهاي تاثيرگذار سايت را پديد آورده است 4- استفاده از ساختار يونيت به شكل پايه طرح يعني مربع كه در اختلاطهاي گوناگون نماي پروژه را بوجود آورده است.علت انتخاب اين ساختار براي نما، بازي نور بر روي اين سطوح در روز و ايجاد نمايي دلپذير و گذر نور داخلي از اين سطوح به بيرون در شب كه نمايي نوراني ايجاد مي كند كه بخاطر ذات جذاب نور در شب جذب عابران و شهروندان را به بهترين نحو ميسر ميسازد.
واسه طرح 4 هتلمم اگه توضیح خواستی بگو..

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شما لطف داری ،والا منم با کارای خاله زاها دیگه زیاد حال نمیکنم بیش از حد کاراش فرمال شده.منم این کارو بیشتر با نگاه بیونیک طراحی کردم تا حدیدی.
اونم چشم دستم رسید خدمتت تقدیم می کنم،ممنون از نظرت.
سلام خوبی مارتین جان به نظرم اگه تونسته باشی پلاناتو درست حل کرده باشی کارات خیلی خوبه ولی برای هتلت ترجیح میدادم فرمت ترکیب بیشتری داشت یعنی الانم قشنگه اما به نظرم شاید اگه او پوسته رو از روش ورداریم زیاد جالب نباشه به نظر من خوبه یه جوری طراحی کنیم که این چیزای جانبی مثل این پوسته ها(که به شخصه عاشقشونم و معمولا ازشون استفاده میکنم تکمیل کنندشون باشه و زیباترشون کنه نه این که اگه ورشون داریم فرم خالص زیاد جالب نباشه)
ازت یه سوالی داشتم من برای پایان نامم میخو.ام طبق بیونیک طراحی کنم اما خب اینجور که خوندم برای طراحی طبق بیونیک صرفا نباید شکل و فرممون شبیه اون موجود زنده ای که انتخاب کردیم باشه و باید یه جورایی از مکانیزم بدن اون موجود زنده تو ساختار و سازه بنامون استفاده کنیم میخوام بدونم تو چطوری این مساله رو حل کردی ؟

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبی مارتین جان به نظرم اگه تونسته باشی پلاناتو درست حل کرده باشی کارات خیلی خوبه ولی برای هتلت ترجیح میدادم فرمت ترکیب بیشتری داشت یعنی الانم قشنگه اما به نظرم شاید اگه او پوسته رو از روش ورداریم زیاد جالب نباشه به نظر من خوبه یه جوری طراحی کنیم که این چیزای جانبی مثل این پوسته ها(که به شخصه عاشقشونم و معمولا ازشون استفاده میکنم تکمیل کنندشون باشه و زیباترشون کنه نه این که اگه ورشون داریم فرم خالص زیاد جالب نباشه)
ازت یه سوالی داشتم من برای پایان نامم میخو.ام طبق بیونیک طراحی کنم اما خب اینجور که خوندم برای طراحی طبق بیونیک صرفا نباید شکل و فرممون شبیه اون موجود زنده ای که انتخاب کردیم باشه و باید یه جورایی از مکانیزم بدن اون موجود زنده تو ساختار و سازه بنامون استفاده کنیم میخوام بدونم تو چطوری این مساله رو حل کردی ؟
سلام هلن جان.والا من سعیمو کردم که تو پلانها هم اتفاق خوبی بیفته حالا اگه شد پلانارو هم میزارم که ببینین.
والا واسه هتل خودمم دوست داشتم حجمم جالب تر از این باشه و اگه یه نگاه به طرح 3 بندازی میبینی که من خودم رو حجم خیلی حساسم ولی استادمون هر چی حجم بردیم رد کرد که هتل باید کاربردی باشه این پوسته ای هم که میبینی اصلا باهاش کرکسیون نکردم گفتم یا میندازه یا قبولمون میکنه(شجاعتو حال میکنی)واسه همین به جای اینکه حجمو اصل قرار بدم این پوسته پیوسته رو کانسپت و اصل کار قرار دادم.
نه واسه طرح بیونیک بدترین کار اینکه شکل و فرم به اون صورت باشه،برای اینکار بهتر همونطور که گفتی یه مکانیزم از موجود زنده رو مد نظر قرار بدی.مکانیزم مورد نظر من تو اینکار شکار بوسیله نور بود که یک نو ماهی ساکن اعماق اقیانوس انجام میده...

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بیشتر توضیح بدی؟این موجود دقیقا چیه چی کار میکنه و تو دقیقا تو کدوم قسمتای سازه یا جای دیگه به کارش بردی؟مرسی
ببین این ماهی چون در عمقی زندگی میکنه که نور در اونجا کمه از یه زائده ای داره که نورانیه این زائده وقتی یه ماهی کنجکاو این نور رو در اون تاریکی میبینه جذبش میشه و اون ماهی هم شکارش میکنه.
من این مکانیزم رو در پوسته بیرونی طرح 3 اجرا کردم به این صورت که اون یونیت ها که در پوسته نما هستن پشتشون شیشه است که در روز نور مغازه ها رو بصورت نور نقطه ای تامین میکنن و در شب که نور داخل مغازه رو به بیرون بازتاب میدن حکم همون طعمه رو واسه عابر بیرونی ایفا میکنن و باعث جذب عابران به محیط تجاری میشن.یه رندر شب هم فک کنم دارم واسه این موضوع .همه موجودات چه انسان وچه حیوانات مجذوب بازی نور هستن.

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم کار قشنگی شده!!!بخصوص استفاده از محورت که فضای سبز گذاشتی!!! خیلی از کارت خوشم اومد فقط اگه اون پوسته نباشه یه مکعب مستطیل میمونه، و این به نظر من درست نیست!!اگه یه کوچولو روی نما تو رفتگی و در اومدگی داشتی،کارت عالی میشد!! و حجمت میشد طراحی شده!
مرسی لطف داری.والا من خودم خیلی دوست داشتم از این حالت یکنواخت بیرون بیاد ولی زور استاد از زور ما بیشتر بود حقیقت!!!:cry:
ممنونم از وقتی که گذاشتی

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب الان فک میکنم خیلی بهتر شد!ولی نمیتونستی پوسته هم قوس دارش کنی که از بیرون این فرورفتگی دیده بشه؟؟؟
چرا مطمئنا میشد ولی این اقا اینقدر مارو سر کرکسیون پلان نگه داشت(دقیقا 12 روز قبل از ژوژمان) که زمان هرگونه اصلاح رو ازمون گرفت.همینقدر بگم که بعضی از بازدیدکنندگان اصلا باورشون نمیشد که کارها کارهای طرح 4هست بقدری که حجم ها ضعیف و شبیه به هم بود...

rostami.ram78

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=92740&d=1333944987

اين نمونه پوستر پايان نامه ام است.

پیوست ها

• mojtamae tejari tafrihi.jpg
    mojtamae tejari tafrihi.jpg
    55.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش توسط مدیر:

*fatemeh67*

عضو جدید
سلام دوستان طرح 3 من (موزه سینما )دوست دارم در مورد موزه نظر بدید.

2.jpg1.jpg

elmira 66

عضو جدید
سلام خسته نباشید میشه پلانهاشو واسم بزارید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

elmira 66

عضو جدید
سلام دوست عزیز میشه پلانهای این مجموعه رو بزارید من واس طرحم میخوام ایده بگیرم