منطق فازی

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نام کتاب : منطق فازی
نویسنده : نامشخص
منطق فازی معتقد است که ابهام در ماهیت علم است. بر خلاف دیگران که معتقدند که باید تقریب‌ها را دقیق‌تر کرد تا بهره‌وری افزایش یابد، لطفی‌زاده معتقد است که باید به دنبال ساختن مدل‌هایی بود که ابهام را به عنوان بخشی از سیستم مدل کند. در منطق ارسطویی، یک دسته‌بندی درست و نادرست وجود دارد. تمام گزاره‌ها درست یا نادرست هستند. بنابراین جمله «هوا سرد است»، در مدل ارسطویی اساساً یک گزاره نمی‌باشد، چرا که مقدار سرد بودن برای افراد مختلف متفاوت است و این جمله اساساً همیشه درست یا همیشه نادرست نیست. در منطق فازی، جملاتی هستند که مقداری درست و مقداری نادرست هستند. برای مثال، جمله "هوا سرد است" یک گزاره منطقی فازی می‌باشد که درستی آن گاهی کم و گاهی زیاد است. گاهی همیشه درست و گاهی همیشه نادرست و گاهی تا حدودی درست است. منطق فازی می‌تواند پایه‌ریز بنیانی برای فن‌آوری جدیدی باشد که تا کنون هم دست‌آورد‌های فراوانی داشته است.
 

iamabird

عضو جدید
سلام
سلام
سلام
سلام
تشکر تشکر تشکر از تو recardo که دانشجویی و سخاوتمندی:D
دوست عزیز ظاهرا سایتهایی که به ارایه فایلهای اشراک گذاری شده می پردازند با نژاد آریایی ما:king:
سر یاری ندارند وفقط از دلسوزی برای ما دم میزنند ودر عمل میبینیم که
جوابشان برای ما معمولا چنیین است:thumbsdown:

Invalid or Deleted File.

The key you provided for file download was invalid. This is usually caused because the file is no longer stored on MediaFire. This occurs when the file is removed by the originating user or MediaFire.
Still have questions, or think we've made a mistake? Please contact support for further assistance.


:neutral:
می گه:
تو که با مو سر یاری نداری
چرا هر نیمه شو آیی به خوابم
نمی دونم با این حال چرا ارایه دهندگان مطالب علمی در اینترنت
به جای اینکه از روشهای مطمئن تر استفاده کنن
باز فایلهای pdf را به سایتهای اشتراکی خارجی میسپارن

:w28:
به هر حال مطلب جالبتونو می خوام خیلی خوشحالم میکنید اگه لطف کنید یه جوری فایل را ارایه کنید که
برای ما شاگرد تنبل های تحریم شده هم قابل استفاده باشه :rambo:
 
آخرین ویرایش:

jamnaj

عضو
منطق بودنش مال خودش ؛اما اگه یه فازش بپره چی میشه یه فاز دو فاز میکنه ؟!!
شاعر بزرگواری خطاب به اهل شعر نو گفته بود ... فقط اسمشو شعر نذارین!
اشکال از نامگذاریش است چرا که نام منطق هم رسای منظور نیست منطق به نطق و گفتن برمیگردد اما مقصود از منطق صحت وراستی تفکر((تفکر منطقی )) است وحقیقت است وحق ؛ قراردادی نیست که مال فلانی یا بهمانی باشد ویا مدل دیگری برای آن ساخت ویا اختراع کرد!!!!منتها چون ارسطو برای خود وشاگردان مکتب درسی اش تدوین و مکتوب کرده به اسم او تبلیغش کرده اند ،وگرنه هر آدمی از کوچک وبزرگ باسواد وبی-سواد این اصول را به کار میبندد چرا که اساس تفکر است البته نطق و گفتار درست!!
و خداوند: خلق الانسان و علمه البیان !
منطق به اصطلاح فازی یا سه تایی یا چند حالته فن کار آمدی شاید باشد اما منطق نیست وشاید این اشتباه از فورمولی کردن گزاره های منطقی در ریاضیات باشد ودوتایی بودن منطق به اساس بودن و یا نبودن وحق ونا-حق و راست ونا راست بر میگردد اما آنچه در مدارهای منطقی مطرح شده فقط استفاده از بودن یا نبودن جریان ویا فشار و ولتا ژ و هر چیز مانند آن در مدار وقطعه و یا پایه ای وساخت وسیله ای برای حالت شبه منطقی ویا خلاف آن است وصرفا یک مشابه سازی ویا مطابق سازی است و ربطی به منطق از نظر ذاتی ندارد
پس میتوان حالت هست ونیست را در نظر نگرفت و از جهت کمیت یا کیفیت به موضوع موجود نیزرداخت وسه حالتی ،چند حالتی و یا بیشمار حالتی را داشت فکر کنم ای اساس منطق فازی مصطلح باشد ومابقییچیده سازی فورمولی است مانند نظریه از اساس متناقض بسبیت انشتینی+فورمولهاییچیده دهن پر کن ومخ تهی کن!
پیشپیش پاسخ کسانی را بدهم که تکنئلوژی اتمی را پیش خواهند کشید همینقدر اشاره کنم که چند هزار سال نظریه بطلمیوسی در نجوم یکه تازی می کرد همان نظریه ای که -اگر چه مانند نظریه نسبیت ضد عقل و در اصولش استوار بر باطل ومحال ومتناقض نبود وفقط در واقع خلاف حقیقت موجود بود-مورد تمسخر همین دانشوران وفیزیک-خوانان مدرن بوده ومیباشد!!
اشاره کنم که آنچه به عنوان نسبیت در آموزش عمومی به محصلین فیزیک عمومی آموزانده اند ومورد قبول عموم است
واینکه سرعت نور ثابت است c=....
هیچ ربطی به نسبیت انشتینی و سرعت نور ثابت او ندارد ودقیقا ضد این فرضیه خیالبافانه باطل- ومورد رد تحقیقات جدید<<آری رد نه تایید!!!>>- است!!! میداننید سه اصل موضوع پایه ای این فرضیه چیست ؟ مطالعه فرمایید:w10:
حال هر که هر چه میگوید بگوید نثار خودش!
 
آخرین ویرایش:
بالا