ترکیه

needstars

عضو جدید
معرفی بهترین ایرلاین های ترکیه

معرفی بهترین ایرلاین های ترکیه

ترکیش ایرلاینز چهارمین شبکه پروازی بزرگ دنیا را در اختیار دارد که با جابجایی مسافر بین ۱۰۸ کشور و ۲۱۹ نقطه بین المللی توانسته کل قاره اروپا را تحت پوشش شبکه پروازی خود قرار دهد همچنین ترکیش ایرلاینز تنها شرکت هواپیمایی است که به سرتاسر دنیا خط پروازی برقرار کرده است.


شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) به عنوان هواپیمایی حامل پرچم ترکیه شناخته می شود که با بکارگیری هواپیماهای جدید و نیروهای متخصص توانسته در زمره شرکت های هواپیمایی موفق دنیا قرار گیرد.
شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در بیستم ماه می سال ۱۹۳۳ تاسیس شد مقر اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه استانبول بوده و اولین خط هوایی آن بین آنکارا ، استانبول ، آتن با هواپیمای داگلاس دی سی ۳ برقرار شد.
این شرکت به سرعت مسیر پیشرفت را طی کرد و خطوط پروازی خود را بیش از پیش افزایش داد ، در حال حاضر این شرکت به ۲۷۰ مقصد بین المللی و داخلی پرواز داشته و طبق آخرین آمارها ۲۶۱ فروند هواپیما با میانگین سنی شش و نیم سال در آن مشغول خدمت هستند ، همچنین هواپیماهای باربری این شرکت به ۴۷ فرودگاه در سرتاسر جهان پرواز دارند.
افزایش درخواست ها برای مسافرت با هواپیما در سال های اخیر
ضیا تاشکنت قائم مقام بازرگانی هواپیمایی ترکیش ایرلاینز طی نشست خبری به خبرنگاران گفت : طبق آخرین آمارهای منتشر شده از سوی یاتا میزان مسافرت با هواپیما از سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۴ شش برابر شده و پیش بینی می شود این آمار نیز تا دو دهه آینده سه برابر شود.
قائم مقام بازرگانی هواپیمایی ترکیه با اشاره به اینکه بیشترین رشد آمار مسافرت با هواپیما در قاره آسیا است ، افزود : درآمد شرکت ترکیش ایرلاینز در سال گذشته میلادی حدود ۶۰۰ میلیون دلار بود و انتظار می رود که در سال جاری میلادی شرکت های هواپیمایی دنیا مجموعا ۷۸۳ میلیارد دلار درآمد داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد : اروپا کمترین مسافت پروازی را داشته اما بیشتر حجم مسافر را دارد.
تاشکنت گفت : هم اکنون ۵۸ میلیون فرصت شغلی در صنعت حمل و نقل هوایی جهان ایجاد شده که این میزان در بیست سال آینده به عدد ۱۰۵ میلیون می رسد و نقاط پروازی از ۸۰۰ مبداء و مقصد در سال ۱۹۹۴ به ۱۶٫۱۶ میلیون مبدا و مقصد در سال ۲۰۱۴ رسیده است.
جابجایی ۵۵٫۶ میلیون مسافر توسط شرکت هواپیمایی ترکیه
قائم مقام بازرگانی هواپیمایی ترکیش ایرلاینز ، در ادامه به دستاوردهای هواپیمایی ترکیه پرداخت و گفت : طبق آمارهای سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه در سال ۲۰۱۳ بیست و نه میلیون مسافر توسط هواپیمایی ترکیه جابجا شدند که این عدد در سال ۲۰۱۴ به ۵۵٫۶ میلیون مسافر رسیده است و نکته قابل تامل اینجاست که ۳۲ میلیون نفر از این مسافران از کشورهای خارجی بوده اند.
وی افزود : طی ده سال شبکه پروازی خود را گسترش دادیم و توانستیم تعداد پروازهای خود را تا ۸۰ درصد افزایش دهیم و این کار باعث شد تا رشد مسافر در شرکتمان به عدد ۳۶۷ درصد برسد و در حالی که اغلب شرکت های هواپیمایی در دنیا در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۴ با کاهش تعداد مسافران رو یه رو بودند ترکیش ایرلاینز با سیاست های دقیق توانست رشد چشمگیر مسافران را تجربه کند و همچنین در سال ۲۰۱۴ با رشد ۱۴ درصدی مسافران داخلی و رشد ۱۲ درصدی مسافران خارجی رو به رو بودیم.
وی ادامه داد : با برنامه ریزی های انجام شده ، تعداد مسافران هواپیمایی ترکیش ایرلاینز در سال ۲۰۲۳ به عدد ۱۲۰ میلیون نفر خواهد رسید. تاشکنت در ادامه گفت : ترکیش ایرلاینز چهارمین شبکه پروازی بزرگ دنیا را در اختیار دارد و به اکثر نقاط دنیا پروازهای مرتب برقرار کرده و کل قاره اروپا را تحت پوشش شبکه پروازی خود قرار داده است و به ۱۰۸ کشور و ۲۱۹ نقطه بین المللی پرواز داریم و اولین ایرلاین دنیا هستیم که به سرتاسر دنیا خط پروازی برقرار کرده است.
شما با شناخت بهترین ایرلاین ترکیه سفر مطمئن تری را به کشور خواهید کرد. پیش از سفر به ترکیه بهتر است با هر یک از ایرلاین های ترکیه آشنا شوید و نوع هواپیمای خودتان را با دقت انتخاب کنید. با بهترین ایرلاین ترکیه به این کشور سفر کنید.


ایرلاین ترکیش
اولین بهترین ایرلاین ترکیه، هواپیمایی ترکیش ایر است و هواپیمایی ملی ترکیه و دولتی می باشد. بهتر بدانید که هواپیمایی ترکیش بعد از لوفت هانزا و ایرفرانس سومین ایرلاین بزرگ اروپا از نظر جابجایی مسافر است. ترکیش ایرلاینز در سال ۲۰۱۱ جایزه بهترین هواپیمایی جنوب اروپا را کسب کرد. هواپیمایی ترکیش ایرلاین را میتوان هم قدیمی ترین و هم به نوعی جدیدترین شرکت هواپیمایی ترکیه است که در سال ۱۹۳۳ میلادی به دستور کمال مصطفی آتاتورک تاسیس شده و دائما در حال بروز رسانی است.


مقر اصلی فعالیت ایرلاین ترکیش در استانبول تر کیه است که ۱۸۶ فروند هواپیما را برای پرواز به ۲۴۶ مقصد داخلی و بین المللی هدایت می کند تا بتواند با ۱۵۷۳۷ نفر نیروی کاری که در اختیار دارد برنامه های پروازهای ترکیش ایر برای رضایت خاطر مشتریان بسیار منظم میباشد. هر سال خیلی از مسافران برای خرید بلیط هواپیما استانبول سراغ ایرلاین ترکیش می روند.


خدمات ارائه شده در کابین فرست کلاس شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین
ارائه سرویس حوله گرم/سرد بعد از استقرار مسافر در کابین خود
سرویس ویژه خوش آمدگویی (انواع نوشیدنیهای لوکس)
ارائه منوی مخصوص غذا و نوشیدنی
سرویس غذای گرم
در سفر های بین قاره ای در کنار غذا های خاویار نیز موجود می باشد.
منوی غذای اصلی از ۴ نوع (گوشت، ماهی، غذای شرق آسیا و غذای گیاهی) و نیزسوپهای مخصوص ترکیه تشکیل می شود.
انواع شیرینیهای ترکیه و سایر کشورها و نیز انواع میوه ها در طول سفر سرو می گردد.
چای همراه لیمو، قهوه ترک به همراه شیرینی ،کاپوچینو و انواع چایهای گیاهی در طول سفر سرویس داده می شود.
انواع نوشیدنیهای داخلی و خارجی لوکس سرو می گردد.
دادن پیژامه و دمپایی مخصوص
برای مسافران مرد، وسایل کامل اصلاح در دستشوئی موجود می باشد.
مونیتور ۲۳ اینچ جهت تماشای ۲۰۰ ساعت انواع فیلم، مستند، اخبار و انواع بازیهای کامپیوتری در کابین موجود می باشد.
امکان استفاده از لب تاب و نیز امکان ارسال اس.ام.اس و ایمیل از هواپیما.
ترکیش ایر لاین در مسیر داخلی ترکیه تقریباٌ به تمام شهرها پرواز دارد در ایران برای تور استانبول از این ایرلاین هم استفاده می کنند. و حتی در بعضی از مسیر ها روزانه چندین بار پرواز انجام می دهد. مثلا اگر تور اصلی شما تور استانبول و یا تور آنتالیا است، میتوانید برای سفر به شهرهای دیگر این کشور از پروازهای داخلی ترکیه استفاده کنید. این شرکت پروازهای منظم بین‌المللی مختلفی را از فرودگاه بین‌المللی آتاتورک به مقاصدی در اروپا، آسیا و آفریقا انجام می‌دهد. اگر زودتر از تاریخ مسافرت اقدام به خرید بلیط ترکیش ایر نمایید می توانیم با نرخ های بسیار مناسب بلیط خارجی ترکیش رزرو کنید .
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

mosafer2

عضو جدید
کدام ساحل آنتالیا بهتر است؟

کدام ساحل آنتالیا بهتر است؟

ساحل کنی التی آنتالیا

خیلی از گردشگران منتظرند تابستان از راه برسد تا به شوق دیدن سواحل تمیز آفتابی و تفریحات آنتالیا خودشان را به این شهر برسانند. آنتالیا، پایتخت گردشگری ترکیه سواحل زیادی در کنار آب های گرم مدیترانه دارد، از هر ساحل بیشتر خوشتان می آید می توانید هتلی لوکس را در همان ساحل رزرو کنید و چند روزی از تابستان خود را در آنجا سر کنید. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که از بین همه سواحل آنتالیا کدام یک بهتر است؟ یکی از بهترین سواحل آنتالیا بدون شک ساحل کنیالتی است، با سان سیر همراه باشید می خواهیم درباره ساحل کنیالتی آنتالیا حرف بزنیم.
ساحل کنیالتی یکی از دو ساحل اصلی آنتالیا است که برای رفتن به آنجا باید به غرب شهر آنتالیا بروید. این ساحل ۷ کیلومتر طول دارد و از صخره ها تا کوه های بیداقلاری کشیده شده است. این ساحل شلوغ که از تفریحگاه های توریستی معروف آنتالیاست پر از کافه، رستوران و هتل است و پارک آبی آکالند که از جاذبه ها و پارک های آبی شهر آنتالیاست در همین ساحل قرار دارد. این ساحل با اینکه به خصوص در آخر هفته ها پر از گردشگر می شود اما آنقدر بزرگ است که به راحتی می توانید در کنار دریا جایی دنج برای خودتان پیدا کنید.

کوههای سیاه و قهوهای بی (Bey) که در سمت غرب این ساحل هستند آنقدر نزدیک به نظر می آیند که احساس می کنید می توانید به آن ها دست بزنید. معمولا در این ساحل خبری از توریست های روسی و آلمانی نیست و بیشتر مردم خود ترکیه در این ساحل و کافه و رستوران های اطراف آن هستند. در این ساحل می توانید سوار بر قایق هایی با شکل و شمایل متفاوت شوید: قایق های موزی! شاید وقتی سوار بر این قایق ها هستید حس کنید که به سواحل تایلند رفته اید! در قسمت انتهای غربی ساحل پارک حیوانات آبی و پارک سرسره آبی در کنار همدیگر قرار دارند، اگر می خواهید موجودات دریایی را از نزدیک ببینید به سرزمین دلفین ها و نهنگ های سفید بروید و دلفین های دوست داشتنی را لمس کنید. در این ساحل آنقدر کافه و رستوران هست که نمی دانید کدام را برای استراحت انتخاب کنید.

آب گرم و تمیز این ساحل محل مناسبی برای شنا و تفریحات آبی است. در پارک ساحلی می توانید اسب سوار شوید و مدتی را در کنار دریا اسب سواری کنید، یا می توانید بازی گلف را امتحان کنید و روی دیگری از تفریحات آنتالیا را هم ببینید. در این ساحل از صبح تا شب موزیک های زنده و کنسرت اجرا می شود که محیطی شاد و فرحبخش را به وجود می آورد. فرودگاه آنتالیا تا مرکز شهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد، برای رفتن به ساحل کنیالتی سوار تراموای مرکز شوید و به سمت غرب بروید.منابع:خرید بلیط هواپیما - بلیط هواپیما - رزرو بلیط هواپیما - خرید بلیط هواپیما خارجی - خرید اینترنتی بلیط هواپیما

 

behsafar

عضو جدید
ترکیه

امروز قصد داریم در خصوص تور ترکیه یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان صحبت کنیم. کشور ترکیه یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری است که در سال میلیون ها مسافر را به سمت خود می کشاند. موقعیت جغرافیای ویژه ترکیه سبب شد است که محبوبت آن بیشتر شود. می خواهید چندین تجربه بسیار هیجان انگیز در کشور ترکیه را بررسی کنیم.
[h=2]معرفی کشور ترکیه[/h]کشور ترکیه در بین دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و این ویژگی سبب ارزش بسیار بالای این کشور زیبا شده است. در کشور ترکیه معماری های بسیار چشم نوازی دیده می شود. آب و هوای عالی ترکیه سبب می شود که ایرانیان علاقمند به شرکت در تور ترکیه باشند. به طور کلی افرادی که به ترکیه سفر می کنند قصد بازدید از دو شهر زیبا آنتالیا و استانبول را دارند، البته سایر شهرهای ترکیه هم از ارزش خاصی برخوردار است. سواحل بسیار زیبای آنتالیا، فضای جالبی که در استانبول برقرار است بر ارزش این کشور می افزاید.
به طور کلی کشور ترکیه حدود یک ساعت و 30 دقیقه از ایران عقب تر است. کوچه پس کوچه های کشور ترکیه یادآور خاطرات بسیار جالبی است که قدم زدن در آن خالی از لطف نیست.

[h=2]زبان و فرهنگ مردم ترکیه[/h]زبان رسمی مردم در کشور ترکیه “ترکی” است. البته این زبان با زبان ترکی که در ایران استفاده می شود تفاوت واضحی دارد و از یک سری اصول و قواعد خاص زبان استفاده می شود. واحد پول در ترکیه لیر است، هزینه زندگی به طور کلی در ترکیه مناسب است و نمی تواند گفت که بازدید از هر منطقه ای نیاز به پرداخت هزینه بالایی دارد. مردمان ترکیه آنقدر مهربان هستند که قدم زدن در این شکور هرگز حس غربت را در افراد زنده نخواهد کرد. در جای جای این کشور جشن های سنتی برگزار می شود و بهترین غذاهای محلی عرضه می شود به این ترتیب خو گرفتن به فرهنگ مردمان ترکیه کار دشواری نیست.
سرویس حمل و نقل عمومی در کشور ترکیه بسیار مناسب است و شما می توانید به سادگی از انها استفاده کنید. اغلب مردمان ترکیه می توانند زبان فارسی را متوجه شوند به این ترتیب به سادگی می توان با گروه های مختف در کشور ترکیه ارتباط گرفت.در رسم و رسومات کشور ترکیه مهمان نوازی نقش بسیار مهمی دارد و هرگز با رفتار نامناسب روبرو نمی شوید. عموما مردمان استانبول به مهربان ترین مشهور هستند البته سایر شهرهای ترکیه نیز لطف خاص خودش را دارد. با تهیه بلیط استانبول می توانید از جاذبه های این شهر بهره مند شوید.
[h=2]آب و هوای کشور ترکیه[/h]آب و هوای ترکیه با توجه به عرض جغرافیایی که دارد یکنواخت نیست و عموما می توان 4 فصل را در این کشور مشاهده کرد. آب و هوای مدیترانه ای و همینطور فضای مرطوب و ساحلی از شرایط جوی همیشگی در ترکیه محسوب می شود.
[h=3]آب و هوای ترکیه در تابستان[/h]موضوع جالبی که در خصوص آب و هوای کشور ترکیه وجود دارد این است که در هوای داغ تابستان شاهد باران های سیل آسا هستیم! عموما ترکیه کشور باران خیزی است و زمستان آن نیز به نوعی بارانی و معتدل است. افرادی که علاقمند به شنا هستند می توانند فصل تابستان را برای تور چارتر ترکیه خود انتخاب کنند زیرا دمای آب دریا بسیار مناسب است.
[h=3]آب و هوای ترکیه در زمستان[/h]در ترکیه برف زیاد می بارد. یعنی زمستان هایی سرد و برفی در انتظار اهالی کشور ترکیه است. آب و هوای نیمه مدیترانه ای در اطراف دریای مرمره استانبول دیده می شود. بنابراین بارش برف در کشور ترکیه امر طبیعی است. البته بارش برف نیز به صورتی است که برف بر روی زمین نمی ماند و بسیار زود آب می شود. بیشترین میزان باران در ناحیه دریای سیاه رخ می دهد دور تا دور این دریا از کوه های قفقاز پوشیده شده است.
[h=2]بهترین زمان سفر به کشور ترکیه[/h]تا به اینجای کار متوجه شدیم که تابستان های ترکیه گرم و شرجی است و زمستان های آن سرد و خشک! از طرفی امکان بارش باران در روزهای گرم تابستان نیز وجود دارد بنابراین برای سفر به این کشور باید در ابتدا به سلیقه خود رجوع کنید. در واقع افرادی که علاقمند به برف هستند و از آب و هوای بارانی لذت می برند می توانند فصول سرد سال را برای تور ترکیه انتخاب کنند. افرادی که علاقمند به روزهای گرم تابستان هستند و علاقه ای به بارش برف و یا پوشیدن لباس های زمستانی ندارند می توانند ژوئن و یا آگوست را برای سفر خود انتخاب کنند. دمای هوا در ایام گرم تابستان بین 20 تا 24 درجه است.
اگر می خواهید به منطقه ای سفر کنید که هوای خنک دارد بهترین گزینه برای شما دریای سیاه است، دمای هوا اغلب در این منطقه بین 10 تا 20 درجه است، قطعا چنین هوایی سبب می شود که شنا در دریا مناسب نباشد. ترکیه اغلب شب های سرد و خنکی دارد و بهترین گزینه برای افرادی است که علاقه ای به فضای گرم و مرطوب ندارند. کشور ترکیه کشوری چهار فصل و همه پسند است و مناسب برای مهاجرت به ترکیهاست.
[h=2]در سفر با تور ترکیه چی بپوشیم[/h]انتخاب لباس برای سفر یکی از بزرگترین دغدغه های هر گردشگر به خصوص خانوم ها است. ما در این بخش به شما کمک میکنیم تا یک چمدانی سبک با لباس هایی مناسب همراه خود به ترکیه ببرید. نحوه پوشش در سفر با تور ترکیه به زمان سفر و نوع سفر شما بستگی دارد که برای تفریح به ترکیه سفر میکنید یا یک سفر کاری در پیش دارید. به جرات می توان گفت که ترکیه یکی از کشورهایی است که از لحاظ پوشش و حجاب هیچ محدودیتی وجود ندارد بنابراین در ترکیه شما افراد را با پوشش های متفاوتی خواهید دید که برخی کاملا با حجاب و پوشیده و برخی کاملا آزاد هستند. ما به شما پیشنهاد می کنیم لباس هایی که برای سفرتان برمیدارید بدون هیچ حساسیتی انتخاب کنید اما حتما یک دست لباس رسمی و پوشیده هم همراه داشته باشید تا به هنگام بازدید از مساجد و اماکن مذهبی بتوانید از آنها استفاده کنید.
تیشرت و شلوارک یکی از لباس های مرسوم بین گردشگران در تور ترکیه محسوب می شود، پس شما هم میتوانید برای راحتی در سواحل و سطح شهر از این مدل لباس های راحت استفاده کنید. مردم خود ترکیه پوششی شبیه به لباس های خود ما ایرانیان را دارند، معمولا مردان از پیراهن و زنان از لباس ها بلند و آستین دار استفاده می کنند. برای رفتن به رستوران نیازی نیست لباس های رسمی بپوشید اما در رستوران های لوکس و مدرن شهر لباس هایی زیبا با ترکیب رنگی مناسب بپوشید.
در سفر به ترکیه اگر قصد بازدید از اماکن مذهبی مانند مسجد دارید باید لباسی نسبتا با حجاب به تن کنید و از پوشیدن تیشرت، شلوارک و یا دامن کوتاه پرهیز کنید و از یک شال یا روسری برای حجاب سر و شانه هایتان استفاده کنید. البته در ابتدای ورودی برخی از مساجد به خانم هایی که شال و یا روسری همراه خود ندارند، عرضه میکنند. اما در سواحل ترکیه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و در آنجا گردشگران خانم و آقا می توانند هر لباسی که با آن راحت هستند استفاده کنند و بدون هیچ مشکلی به تفریح بپردازند.
[h=2]پرواز و فرودگاه های کشور ترکیه[/h]شرکت هوایی معراج یکی از لاین های هوایی سفر به ترکیه است که به صورت چارتری نیز فعالیت می کند. فرودگاه استانبول دارای خطوط هوایی مختلفی از اقصی نقاط جهان است و به صورت روزانه به ایران پروازهای مختلفی شکل گرفته است.

[h=2]بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی تور ترکیه[/h][h=3]ایاصوفیه[/h]یکی از مناطق دیدنی بی نظیر در کشور ترکیه ایاصوفیه نام دارد، این مسجد بی نظیر در ابتدا کلیسای مسیحیت بوده است و معماری بی نظیر این مسجد سبب شده تا افراد مختلفی از سراسر جهان در تور ترکیه از آن بازدید کنند. شکوه و شهرت این مسجد خارق العاده است. نام دیگر این مسجد “هاگیا صوفیه” است. در ابتدا این مسجد توسط سلیمان اول ساخته شده است. اگر به بخش داخلی مسجد و دیوارها و سقف آن دقت کنید نقاشی ها و نگارگری هایی می بینید که معرف دین مسیحیت است. البته بخش های زیادی از مسجد مرمت و بازسازی شده است . امروزه این بنا به موزه ای بسیار زیبا و تاریخی تبدیل شده است و از جمله مهم ترین مناطق دیدنی کشور ترکیه محسوب می شود.
[h=3]شهر تاریخی افسوس[/h]از دیگر مناطق اعجاب انگیز در کشور ترکیه شهر تاریخی افسوس است که در آناتولی ترکیه قرار دارد. این شهر در استان ازمیر واقع شده است و در کتاب های مختلفی تاکید شده است که هفت خفتگان افسوس در این شهر زندگی می کردند. به هیچ عنوان نباید فرصت بازدید از این منطقه شگفت انگیز را از دست بدهید.
[h=3]کاپادوکیه[/h]تاریخ بخش بزرگی از زندگی را به خود اختصاص داده است بنابراین بازدید از مناطق تاریخی کشور ترکیه از ضروریات محسوب می شود. کاپادوکیه یکی از مکان های تاریخی و بسیار زیبا در ترکیه است که ساخت ان به شش قرن قبل از میلاد باز می گردد. این مکان دارای دودکش های افسانه ای و چشم اندازه های بی نظیری است. هر ساله یک سری فستیوال های بسیار جالب در این منطقه برگزار می شد به عنوان مثال تورهای بالون هوای داغ از بهترین جشن هایی است که در سفر به ترکیه باید تجربه شود.
[h=3]کاخ توپ قاپی[/h]کاخ توپ قاپی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری تور ترکیه محسوب می شود و ارزش تاریخی بسیار زیادی دارد. به فیلم های ترکیه ای توجه کنید ، قطعا نام و نشان این مقصد باشکوه به گوشتان خورده است. این قصر در دوران عثمانی ها ساخته شده و در ابتدا محل سلطنت و حکومت عثمانی ها بود. این قصر زیبا امروزه تبدیل به موزه ای با آثار بسیار ارزشمند و گرانقدر شده است که بسیاری از گردشگران را به سمت خود می کشاند. قطعا بازدید از بخش های مختلف موزه برای ایرانیان بسیار لذت بخش است بنابراین بهتر است در سفر خود سری به این بنای تاریخی زیبا بزنید.

[h=3]پاموک کاله[/h]در کشور ترکیه یک سری مناطق دیدنی وجود دارد که دارای فلسفه خلقت عجیبی است. پاموک کاله که نام دیگر آن قلعه پنبه ای است از چشمه های بسیار مشهور در کشور ترکیه محسوب می شود. این قلعه انقدر شگفت انگیز است که هر ساله میلیون ها گردشگر را به سمت خود می کشاند. در این منطقه چشمه های تراسی شکل وجود دارد که با آب داغ طبیعی پر شده اند، این آب سرشار از موادهای معدنی و بسیار مفید هستند. چشم انداز این ناحیه آنقدر زیباست که هر سلیقه ای را به خود جذب می کند.
[h=3]صومعه سوملا[/h]صومعه سوملا از دیگر مناطق شگفت انگیز در ترکیه محسوب می شود که حدود 1600 سال قدمت دارد و در کوه ملا قرار گرفته است. این مکان دست ساز است به همین دلیل ارزش باستانی آن زیاد است. صومعه سوملا دارای یک کلیسا و تعدادی اتاق خواب کوچک و زیبا است. عموما بازدید از این منطقه در فصل بهار شگفت انگیز تر است. البته موقعیت جغرافیایی این بنا کمی خطرناک است و بهتر است فردی به عنوان راهنما همراه شما باشد. این مکان اغلب یکی از مکان های مورد علاقه برای عکاسان به شمار می رود.
[h=3]کوه نمرود[/h]یکی از جادویی ترین مناطقی که در بلیط ترکیه وجود دارد کوه نمرود است! این کوه بسیار بلند است و بر قله آن یک مجسمه های باستانی ساخته شده است. این مجسمه های توسط شاه مشهور و بزرگ به نام آنتیوخوش بنا شد و امروزه تبدیل به یک منطقه دیدنی بسیار عالی شده است. کوه نمرود در فهرست میراث یونسکو قرار دارد. بازدید از این مکان زیبا را در برنامه تور ترکیه خود قرار دهید.
[h=3]شهر آنی[/h]شهر باستانی آنی که محل حکومت پادشاه ارمنستان بود یکی از مشهورترین مناطق دیدنی ترکیه محسوب می شود. این شهر در سال 2016 تبدیل به یک مکان دیدنی بسیار مشهور شد و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. این شهر مهم ترین جاذبه دیدنی در تور ترکیه محسوب می شود و بسیار از تاریخ نویسان از این منطقه دیدن کرده اند. این شهر در طول سال تحت حکومت سلجوقیان بود و بارها توسط گروه های مغول مورد چپاول قرار گرفت. کلیسای آنی یکی از بناهای بسیار مهم و با ارزش است که از دوران قبل به جا مانده است. توجه کنید که شهر باستانی آنی در دوره خاصی از سال بازدید فعالیت می کند.
[h=3]اولودنیز[/h]اگر فصل تعطیلات را برای سفر به ترکیه انتخاب کرده اید اولودنیز یکی از محبوب ترین مناطق تفریحی در تور ترکیه محسوب می شود. این مکان می توانید حمام آفتاب بگیرید و یا به شنا کردن مشغول شوید. تالاب های زیبایی که در این مکان دیده می شود بسیار زیبا و چشم نواز هستند. آب و هوای این منطقه بسیار شگفت انگیز است و جو آرامی در آن دیده می شود.
[h=3]آب انبار باسیلیکا[/h]یکی دیگر از مکان های دیدنی در تریکه آب انبار باسیلیکا است که در تور استانبول قرار دارد. این مکان منبع آب شیرین برای شهر محسوب می شود. در روز چندین بار مخزن ها پر و خالی می شوند. در این مکان یک سری ستون های ردیف قرار دارد که معماری بسیار شگفت انگیزی را به خود اختصاص داده است. سقفه های طاقی شکل و اجرای موسیقی و مراسم های هنری از ویژگی های خاص این مکان دیدنی هستند.
[h=3]پارک ملی ساکلینت[/h]پارک ملی ساکلینت یکی از مناطق بسیار زیبا در کشور ترکیه محسوب می شود که دارای دره ای به عمق 300 متر است. بازدید از این منطقه قطعا باید به دقت ویژه ای صورت بگیرد. پیاده روی در کف این دره بسیار لذت بخش است.

[h=3]اسپندوس[/h]اسپندوس یکی از مجموعه های 2000 نفری بسیار مشهور در ترکیه است که هر ساله تئاترهای مختلفی در آن برگزار می شود. این مجموعه تا به امروز دست نخورده باقی مانده و محل برگزاری جشن های مختلفی است. دستور ساخت این مجموعه از سمت پادشاهان امپراتوری رومی داده شد.
[h=3]شهر پرگامون[/h]شهر باستانی پرگامون یکی دیگر از خرابه های کشور ترکیه است که بسیار جذاب و دیدنی است. این شهر دارای دومین کتابخانه بزرگ جهان است و فضای عجیبی در این شهر حاکم است. بازدید از این منطقه سبب می شود تا حال و هوای رومی ها را درک کنید.
[h=2]هتل های کشور ترکیه در تور ترکیه[/h]
  • هتل کاراکوی یک هتل 5 ستاره بسیار لوکس در ترکیه است که شعبه های زیادی در شهرهای مختلف و همینطور کشورهای دیگر نیز دارد.
  • هتل 1207 یک هتل میان رده با قیمت مناسب محسوب می شود که در تور آنتالیا قرار دارد و دارای 15 اتاق است که تمامی امکانات لازم را شامل می شود.
  • آسینا یک هتل آپارتمان بسیار شیک و لوکس است که از نظر اقتصادی گزینه ای مناسب تر از هتل های 4 ستاره در تور ترکیه به شمار می رود.
[h=2]بهترین مراکز خرید کشور ترکیه[/h][h=3]مرکز خرید آنکامال[/h]یکی از مشهورترین مراکز خرید در ترکیه آنکامال نام دارد. این مجموعه دارای مساحت 176 هزار مترمربع است. در این مرکز خرید بهترین فروشگاه ها قرار دارد که برندهای معروف دنیا را می توانید با قیمتی مناسب در این مکان پیدا کنید.
این مرکز خرید دارای پارکینگ رایگان و رستوران و سالن سینما و همینطور بخش مخصوص کودکان است.
[h=3]مرکز خرید آرکادیوم[/h]آرکادیوم یکی از مراکز خرید بسیار بزرگ در ترکیه است بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی را گردهم آورده است. در این مرکز خرید می توانید در بهترین رستوران غذا بخورید و در سینمایی بزرگ چند ساعتی به تماشای فیلم بنشینید.
[h=3]مرکز خرید آرمادا[/h]مرکز خرید آرمادا دارای رستوران های روباز بسیار پیشرفته است که می توانید از بهترین غذاهای سنتی و فرنگی آن لذت ببرید. در این مرکز خرید لوازم منزل و صنایع دستی بسیار مرسوم است.
[h=3]مرکز خرید گالریا[/h]این مرکز خرید در شهر آنکارا به تازگی بازسازی شده است. بازسازی این مرکز خرید سبب شد تا فضایی بسیار شیک و مدرن فراهم شود. در این مجموعه چندین کافه و رستوران زیبا برای مسافران تور ترکیه قرار دارد.
منبع : https://safaryar.net/tours/turkey/
 

sima000

عضو جدید


ترکیه تنها کشوری است که پل رابط بین تمدن آسیا و اروپاست. تاریخ و قدمت این کشور به سالهای بسیار دور برمیگردد . این تاریخ نگاشته شده در طول زمان با مناظر چشمگیر گره خورده است ، به طوری که به هر نقطه ای از ترکیه مینگریم میتوانیم تلفیق عمیق مدرنیته و سنت را ببینیم. یکی دیگر از جذابیت های ترکیه، میکس جالب از فرهنگ غرب و شرق است که سالانه گردشگران زیادی را با تور لحظه آخری ترکیه به این کشور راهی میکند. از سواحل زیبای مدیترانه، تا سازه های مذهبی و فرهنگ کهن ترکیه و هزاران نقاط گردشگری دیگر، ترکیه را به منزلگاه همیشگی توریستان تبدیل کرده است. در این مقاله همراه ما باشید تا با مکان های گردشگری ترکیه آشنا شویم.

آشنایی عمومی با ترکیه


ترکیه نقطه تلاقی قاره آسیا و اروپا است؛ که شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی با آن همسایه هستند. یکی دیگر از دلایلی که سالانه گردشگران زیادی را به ترکیه می کشاند، این است که ترکیه از سه جهت به دریا می رسد. ترکیه با دریای مدیترانه درجنوب، دریای سیاه در شمال، دریای اژه در غرب احاطه شده است. در شمال غربی دریای مهمی بنام دریای مرمره وجود دارد که این دریا از سمت شمال توسط تنگه داردانل به دریای اژهو با تنگه بسفر به دریای سیاه وصل شده است. هدف این دو تنگه اتصال دریای سیاه به دریای آزاد است. در دریاهای مرمره و اژه جزایر بسیار جذابی وجود دارند که متعلق به ترکیه اند .از این جزایر ها میتوان به جزایر مرمره در دریای مرمره و جزیره ایمیرس در در دریای اژه نام برد که سالانه توریستان زیادی با اطلاع از قیمت تور ترکیه حظه آخری آن به این جزایر سفر میکنند.

مردم و زبان


اکثر مردمان این کشور به زبان شیرین ترکی استانبولی صحبت میکنند. زبان رسمی کشور ترکیه یکی از قدیمی ترین زبانهای دنیا محسوب میشود. زبان ترکی امروزی تحت عنوان ترکی استانبولی شناخته می شود . جالب است بدانید این زبان به وسیله سلجوقیان در اواخر قرن یازده به آناتولی وارد شده است. پس از جمهوری ترکیه در سال ۱۹۲۳ الفبای لاتین جایگزین الفبای عربی شد. زبان های یونانی، ارمنی، کردی و عربی نیز در این کشور متکلم دارد. کرد نشینان در نواحی جنوب شرقی زندگی می‌کنند .گروه‌های قومی کوچکی نیز در ترکیه زندگی می کنند؛ نظیر لازها در شمال، عرب ها در جنوب، آذربایجانی ها در شمال و ارامنه که در استانبول هستند.

ترکیه ۸۱ استان زیبا دارد. پایتخت ترکیه شهر آنکارا است، شهرهای مهم ترکیه استانبول ، آدانا ، بورسا، ارزروم، آنتالیا ، اورفا ، وان هستند. حال وقت آن است که شما رابا مناطق جذاب و دیدنی این شهر مثال زدنی آشنا کنیم. سری به قلعه ی پنبه ای خواهیم زد بعد از آن به کاپادوکیا منطقه‌ای تاریخی آناتولی به گذشته های دور سفر خواهیم کرد. با تور بالن گردی بر فراز مناطق شگرف این منطقه سفر خواهیم کرد و از مناطق قدیمی تا سازه های جدید را دنبال خواهیم کرد و برای طرفدارانی که بخاطر لذت چشیدن طعم های گوناگون با تور ترکیه لحظه آخری به این کشور سفر میکنند؛ تور شکم گردی خواهیم داشت و برای خریدن سوغاتی برای عزیزانتان مراکز خرید را معرفی میکنیم. شما نیز با اطلاع از قیمت تور ارزان ترکیه و یا ارزانترین قیمت تور ترکیه به این کشور سفر کنید.

دیدنی ترین مناطق ترکیه

لذت دیدن پاموک ‌کاله یا پاموق قلعه را با تور ترکیه تجربه کنید.

پاموق قلعه در زبان ترکی به معنای قلعهٔ پنبه‌ای است. سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا با تور ارزان ترکیه به دیدن این منطقه می آیند. قلعهٔ پنبه‌ای دارای آبگیرهای آب گرم طبیعی است که در شهر دنیزلی در جنوب غربی ترکیه واقع شده است. با سفر به این منطقه بعد از تپه نوردی که روح نواز جسم و روح است میتوانید سفری به گذشته نیز داشته باشید، زیرا که در قسمت بالایی این منطقه معبد آنتیک (هیروپولیس) که متعلق به بقایای امپراتوری روم است، قرار دارد. بهتر است مطلب با سفر به پاتایا بهترین لحظات عمر خود را تجربه کنید را نیز بخوانید.

میتوانید در میان سازه های با شکوه رومی قدم زده و بعد از آن در چشمه بزرگ که جریا آبی زلال دارد تنی به آب بزنید. پس بهتر است با ارزانترین تور ترکیه در فصل تابستان برای سفر به این منطقه باستانی اقدام کنید. عظمت این منطقه به قدری با شکوه است که با دیدن هر نقطه از آن به وجد خواهید آمد. ایوان های مطبق نیز در این منطقه وجود دارد. شما در فصل سال میتوانید از این قلعه پنبه ای به یاد ماندنی دیدن نمایید؛ زیرا که پاموک کاله در رودخانه مندرس در دریای اژه قرار دارد؛ که در هر فصل سال آب و هوایی معتدل دارد. شما میتوانید در فصل زمستان به تهیه ارزانترین تور ترکیه نیز به این قسمت تاریخی به جا مانده از دوران روم سفر کنید.
 

omidd99

عضو جدید

مسجد کبود​


مسجد آبی که به نام مسجد سلطان احمد نیز شناخته می شود، در منطقه سلطان احمد استانبول واقع شده است. مسجد قرن هفدهمی یکی از مشهورترین مکان های دیدنی استانبول است.
مسجد آبی وقتی از بیرون به آن نگاه می کند، هیچ اشاره ای به نام خود نمی دهد. با این حال، وقتی وارد می شوید، متوجه کاشی های آبی ایزنیک روی دیوارها می شوید. کاشی‌های ایزنیک نشان‌دهنده اوج سرامیک عثمانی هستند و نام مسجد را به خود اختصاص داده‌اند.
احمد اول پس از شکست در نبرد با ایرانیان، این مسجد زیبا را در کنار ایاصوفیه ساخت تا دوباره قدرت خود را حفظ کند. این مسجد حاصل دو قرن معماری عثمانی است و فضای داخلی آن با 20000 کاشی ایزنیک سفید، سبز و آبی تزئین شده است.
جالب اینجاست که این مسجد و محله آن جزء میراث جهانی یونسکو است. همچنین این مسجد عظیم توسط شاگرد معمار برجسته دوره عثمانی مصطفی آقا ساخته شده است.

مسجد سلیمانیه​


مسجد سلیمانیه بر روی تپه ای در مرکز شبه جزیره تاریخی قرار دارد و منظره بسیار زیبایی از تنگه بسفر و شاخ طلایی را به نمایش می گذارد. این مسجد یکی از بزرگترین مسجدهای استانبول است.
یکی از مواردی که مسجد سلیمانیه را مهم می کند این است که برای مشهورترین حاکم امپراتوری عثمانی، سلیمانیه سلیمانیه ساخته شده است. شخصی که این مسجد را ساخت معمار سنان، معمار چیره دست امپراتوری عثمانی بود.
شاید بزرگترین مسجد استانبول نباشد، اما مطمئنا یکی از زیباترین مساجد است. این نمونه عالی از معماری قرن شانزدهمی، تنها 10 دقیقه پیاده از بازار بزرگ فاصله دارد و بر فراز گلدن هورن قرار دارد. خاتم کاری های عاجی مقبره سلیمان و کاشی کاری های استادانه ای که دور تا دور ورودی را احاطه کرده اند را از دست ندهید.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا