بررسی الیاف کمربندی در نخهای تولیدی توسط سیستم اپن اند

hamid_mehr

عضو جدید
دوستان اگر مقاله یا اطلاعاتی دارند می تونند مطرح کنند این موضوع پایان ناممه. من خودم یک مقاله به عنوان نمونه گذاشتم موفق باشید :gol:

پیوست ها

• Wrapper Fibres in Open-End Rotor-Spun Yarns.rar
    797.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4

hamid_mehr

عضو جدید
توی این طرح ما می خواهیم الیاف کمربندی تو دستگاه چرخانه رو بعد از خروج از چرخانه تحریک کنیم که این عمل رو از طریق ایجاد لرزش بصورت منظم و پشت سر هم انجام بدیم که نیازمند به یک فرایند ویبراتور با نوسانی در حدود 5 میلیمتر می باشد و نتایج پس از تولید نخ مربوطه با نخ معمولی مطالع شده و تصاویر از ساختار الیاف در دو حالت به همراه آزمایشات فیزیکی انجام خواهد شد دوستان اگر نظری دارند من در خدمت هستم.

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
سلام دوست عزیز.الیاف کمربندی به قطر روتور-دور روتور و زاویه شیار و رابطه طول الیاف استفاده شده با قطر روتور بستگی داره و بعد از تشکیل در صورت لرزش الیاف کمربندی حالت خود رو از دست داده و بصورت پرز در میاد که عیبیه که در پروسه های بعدی هم ایجاد اشکال میکنه.(برای ایجاد پرز میتونی از نازل سرامیکی 8 پر و یا حلزونی و از لوله نازل soft tube استفاده کنی که این لوله تاب مجازی هم ایجاد میکنه).این مقاله هم برای انتخاب دور روتور مناسب بر اساس قطر روتور و جنس مواد راهنماییت میکنه(نمودارها) و برای الیاف 100 درصد پلی استره.و نخ بعد از تشکیل در شیار چرخانه در صورت نوسان 5mm حتماً پاره خواهد شد چون بیشترین تنش و کشش وارده به نخ در فاصله شیار چرخانه تا غلتک تولیده.
در ضمن برای کم و زیاد کردن الیاف کمربندی بعد از خروج از چرخانه هیچ کاری نمیشه کرد(نخ تشکیل شده و تمام) هر کاری که میخای بکنی قبل از خروج از روتور است.مرسی

آخرین ویرایش: