برترین نعمت خدا رو بشناسید

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر فعال
سلام
نعمتهای خدا خیلی زیاده
اما یکیش هست که از همه بهتر و برتر و ارزشمندتره
هدایت
اگر نعمتی از این ارزشمندتر پیدا کردین خبر بدین
 

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر فعال
سلام

◼️ حدود ۶ سال از درج این تاپیک گذشته . آیا نعمتی ارزشمندتر از هدایت الهی (هُدیٰ الله ) پیدا کردین ؟

◼️آیا ترجیح میدین فرزند شما یا همسر شما یک فردِ بسیار زیبا و خوش اندام و قوی و سلامت و ثروتمند و مشهور و باهوش باشه با چند مدرک دکترا ولی کافر و فاسد و مفسد و منحرف و فاسق و ظالم باشه ؟

یا یک فردِ ضعیف و فلج و نابینا و گمنام و بیسواد و فقیرِ مادّی باشه ولی از هدایت شده ها باشه ؟ یعنی از کسانی باشه که در امتحانِ دنیا برنده و قبول میشند و ویزای بهشت رو میگیرند ؟

هیچ آدمِ عاقلی اولی رو انتخاب نمیکنه
 

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر فعال
میگن بهشت و جهنم همین دنیاست
نظرت؟
سلام
مقدمه :
◼️ این دنیا دنیایی نیست که اگر وجودِ چیزی رو با حواس چندگانه‌مون درک کردیم بگیم ‌پس حتماً وجود داره .

◼️ این دنیا دنیایی نیست که اگر وجودِ چیزی رو با حواس چندگانه‌مون درک نکردیم بگیم ‌پس حتماً وجود نداره .

چند
مثال :
◼️ما در بیابانِ خشک با چشمان خودمون از دور آب می‌بینیم ولی فردِ دانا یقین داره که وجود نداره و سراب هست .

◼️با چشمان خودمون داریم آسمون آبی رو می‌بینیم ولی فردِ دانا یقین داره که وجود نداره چون آسمون اصلاً رنگ نداره و اون رنگ آبی فقط یکی از نورهای خورشید هست و در هنگام طلوع و غروب خورشید ، اون رنگ آبی میشه زرد و نارنجی و قرمز و بنفش .

◼️ اما چیزهایی هم هست که به هیچ‌وجه قابل درک با حواس چندگانه‌مون نیست اما علم و دانشمون به درجه‌ای رسیده که یقین داریم وجود داره مثل امواج رادیویی ، نیروی جاذبه ، نیروی مغناطیسی ، تشعشعات رادیواکتیو و اشعه های آلفا و بتا و گاما و غیره . در سالهای اخیر ، ظاهراً ضدماده هم به این جور چیزها اضافه شده .

چطوری به وجودشان پی بردیم ؟
از روی علامتها و نشانه‌ها و آثارِ وجودشون
.

◼️ نه تنها به وجودشون پی ببریم بلکه علم و دانشمون به حدی رسید که اونها رو به تسخیر درآوردیمشون و دارند برای ما کار انجام می‌دند . کارهای خیر و کارهای شر .

◼️ خالقِ جهان هستی و قیامت هم اگر وجود داشته باشند پس باید علامتها و نشانه‌هایی داشته باشه وگرنه مردم چطوری به وجودشون ایمان بیارند ؟!

چند تا از مهمترین علامتهای علمی و غیر قابل انکارِ قیامت :

ادامه دارد ...
 

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر فعال
سلام

◼️این دلیلها و مدرکها و نشانه ها و علامتها رو مثل قطعات یک پازل کنارهم قرار بدین .
خواهید دید که کم‌کم تصویرِ حقیقتِ دنیا در ذهن انسان نمایان و آشکار میشه یعنی از مرحله ی انکارِ قیامت ، آرام آرام می‌ره به سمتِی که یک شَک به امکانِ وقوعِ قیامت در افکارش شکل میگیره .

◼️هر چه این دلیلها و مدرکها و نشانه های بیشتری پیدا کنیم و کنار همدیگه قرار بدیم ، شک داشتنمون به قیامت می‌ره به سمت یقین .

تعدادی از دلیلها و نشانه ها و علامت‌های غیر قابل انکارِ وجود قیامت :

۱- وجود چیزی به نام مرگ که می‌تونه یک وسیله ی نقلیه باشه برای انتقال از دنیا .

۲- نبودن راه فرار از مرگ

۳- نبودنِ راهِ بازگشت از مرگ

۴- زندگی روزمره ی انسانها چیزی نیست جز فرصتهای مختلف برای انجام کارهای خیر یا شر ، ظلم یا عدل ، حلال یا حرام و حق یا باطل.

۵ - دنیا طوری طراحی و ساخته شده که در تاریخ بشریت و در همه ی دورانها و زمانها هیچ چیزی در این دنیا مجانی نبوده و نیست و انسانها برای به دست آوردنِ هر چیزی از این دنیا باید هزینه اش و یا هزینه‌هاش رو به دنیا پرداخت کنند .

۶- همه‌ی انسانها بدون استثناء هزینه ی چیزهایی که میخوان از دنیا بگیرند رو یا از راه حلال و خداپسندانه تامین میکنند (از روزیِ حلال ) و یا از راه حرام و شیطان پسندانه (از روزیِ حرام) که خودش یک امتحان هست برای محک زدن فرمانبرداری و اطاعت از خدا و یا فرمانبرداری و اطاعت از ابلیس

✓ انسانهایی که ادعا دارند به خدای یکتا و قیامت ایمان دارند و فرمانبردار و مطیعِ خدای متعال هستند پس باید برای اثباتِ این ادعا تلاش کنند با تمام قدرت و توان از راه و روشهای حرام و شیطان پسندانه دوری و فرار ‌کنند .

ادامه دارد ...
 

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر فعال
با سلام

۷- با یک بررسی علمی مشخص میشه که بازگرداندنِ مردگان به زندگی کاریست شدنی و مُیسّر .

◼️ الان ما انسانها با وجودی که هنوز عاجزیم از جلوگیری از سفید شدن مو و جلوگیری از چروک و پیر شدن پوست ، ولی با اذن و اجازه ی خدای متعال قادر شده‌ایم که شبیه سازی کنیم یعنی میتونیم بر فرض مثال ، انشتاین و فرعون و ادیسون و دیگران رو که از دنیا رفته‌اند دوباره بسازیم . (با داشتنِ اطلاعات ژنتیکیِ ذخیره شده در یک سلولِ بدنِ اون افراد یعنی کدهای ژنتیکیش )

دقیقاً خودِ خودشون رو دوباره می‌سازیم . حتی سرهای انگشتانشون رو . تمام ‌ژنهاشون دقیقاً یکی هست . با تمام خصوصیات چهره و قد و قامت و استعدادها غیره .

◼️اما فقط بدنهاشون رو میتونیم دوباره بسازیم ولی نمی‌تونیم اطلاعات اکتسابیِ اون افرادِ مرده رو به مغزهای این افرادِی که دوباره ساخته شده‌اند برگردونیم .

◼️ یعنی انشتاین ساختِ ما دقیقاً شبیه همون انشتاین هست ولی هیچ اطلاعی از اطلاعاتی که در مغز انشتاین اولی بوده رو نداره .
چون اون اطلاعات در روح ذخیره شده و ما به روح انشتاین دسترسی نداریم .

◼️خدای متعال در قیامت ، نه تنها بدنِ مردگان رو دوباره میسازه ، بلکه ارواحشون رو هم به بدنهاشون برمیگردونه و میشه همونی که در دنیا زندگی کرده . یعنی روح مثل یک کارت حافظه هست .
اونوقت آماده میشه برای حسابرسی به اعمالش

◼️ اگه بخوایم با موبایل مثال بزنیم :

انگار که ما بتونیم خودِ یک موبایل نابود شده ( سخت افزارهاش )رو دوباره بسازیم ولی نتونیم برنامه‌ها و اطلاعات ذخیره شده در اون رو بهش برگردونیم
ولی خدای متعال از تمام اون اطلاعات و برنامه‌ها و تنظیمات هم بک آپ گرفته و ذخیره کرده و بعد از ساخت موبایل ، تمام نرم‌افزارها و اطلاعات دیگه مثل پیامک‌ها و دفترچه تلفن و لیست مکالمات صادره و وارده و تنظیمات و عکسها و فیلمها و غیره رو هم بهش برمیگردونه و میشه دقیقاً همون موبایل .

◼️ انسان اجازه ی دسترسی به روح رو نداره (قرآن کریم ) . به همین دلیل ، زنده کردنِ مردگان فقط از خدای متعال برمیاد .

حتی عیسیٰ بن مریم ع که مردگانی رو زنده کرد ، این کار رو با اذن و اجازه ی خدای متعال انجام داد که از معجزات بود . ( قرآن کریم) . یعنی در حقیقت خدای متعال انجامش می‌داد ، نه حضرت عیسی ع
 

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برترین نعمت ها
سلامتی و تندرستی، نعمت زندگی و... امثال این هاست.
 

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر فعال
برترین نعمت ها
سلامتی و تندرستی، نعمت زندگی و... امثال این هاست.
سلام علیکم

بله . حرف شما صحیح هست .

اینها که ذکر کردین ، همگی جزء برترین نعمتها هستند .

ولی برترین نعمت همان هدایت إلهي هست .

علتش هم در مطلب دوم نوشته شده .
==================================

◼️ حقایق تلخ‌تر از زهر مار (قسمت اول )


◼️ حقایق تلخ‌تر از زهر مار (قسمت دوم )
 

Similar threads

بالا