بااین افراد ازدواج نکنید

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
ba morede 4 mokhalefam. chon 1 khosh akhlagh mitune 1 bad akhlagho tahamol kone dar gheyre in surat bad akhlagha mahkuman be mojarad mundan v motmaen bashin k ghadr midunan man khodam 1 salo 4 mahe k ba yeki az hamin bad akhlaghayi k pedaro madareshunam nemitune tahamoleshun kone dustam klolase in k ghelegh daran

دوستی با زندگی فرق میکنه.

در دوستی آدما بیشتر ظاهر خودشونو حفظ میکنن.خیلی دوز کمتر از ویژگی های منفیشونو نشون میدن.
در دوستی آدم 24 ساعت با طرف مقابلش زیر یه سقف نیست که بخواد کاملا با واقعیت های طرف مقابلش رو به رو بشه.
واسه همینه میبینیم افرادی که سال ها با هم دوستی کردن و ادعای عشق هم دارن،یک سال نمیتونن زیر یه سقف حتی همدیگرو تحمل کننن!چه برسه به زندگی.

kayvan90

عضو جدید
الان یعنی ما نمیدونستیم اطلاعات دادی>؟؟
خب اینارو همه میدونیم

من بداخلاقم کسی سمت من نیاد :D

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
همسر مناسب

همسر مناسب

همه میگن دنبالِ یک همسر مناسب میگردند
اما کسی از خودش نمیپرسه آیا خودِ من همسری مناسب هستم

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
قبل از ازدواج از "خانواده دوست" بودنِ خودتون و همسر آیندتون مطمئن بشید

قبل از ازدواج از "خانواده دوست" بودنِ خودتون و همسر آیندتون مطمئن بشید

سلام
برای موفقیت در ازدواج خیلی مهم هست که طرفینخانواده دوست باشند
یعنی لذت ببرند از گفتن من متاهلم
لذت ببرند از گفتن باید برم , همسرم منتظره
همسرم اجازه نمیده
باید با همسرم مشورت کنم
باید برم . پسرم چند روز دیگه امتحان داره . میخوام باهاش کار کنم
دیشب کوچولو بدخواب شده بود تا صبح نذاشت بخوابیم
لذت ببرند که همسرشون بگه فلان چیز خراب شده . نگاش کن ببین چشه , تعمیرش کن .
خلاصه در همه حال لذت ببرند که متاهل هستین و بچه دارند
اگر این حس در وجودشون نباشه خیلی اذیت میشند و چه بسا کار به جدائی بکشه
یعنی همون حرفی که عوام میگن تو مالِ ازدواج نیستی
برای خانواده دوست بودن باید باوجدان باشید , مهربان و دل رحم باشید , دلسوز باشید , مسئولیت پذیر باشید , سر به راه باشید
تفریح و سرگرمیتون نباید رفیق بازی و عیاشی و الواتی و مشروب و مواد مخدر و قرص روان گردان و گشتن با آدمهای فاسد یا مُفسِد باشه . اگر سیگار و قلیون و پیپ هم نباشه دیگه نورِ علی نوره .

*فاسد فقط خودش اهلِ فساده . اما مفسِد خودش خرابه و دیگران رو هم به فساد میکشه .
یعنی اگر خودش اهل مشروب خوری یا مواد مخدر هست , دیگران رو هم آلوده میکنه به مواد و مشروب .

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب اینها که بارها و بارها گفته شده
با توجه مسائلی که امروزه مردم به تازگی باهاش در گیر هستن باید مطلب گذاشته شود
مثلاافرادی وات ساپ ...... دارند :smile:نباید باهاشون ازدواج کرد...

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام
اگر با ازدواج اینترنتی مخالفید این مطلب رو با دقت بخونید

اگر بریم دادگاه خانواده و همه ی پرونده های طلاق رو بررسی کنیم میبینیم شروع آشنائیشون همه جور بوده
قوم و خویشِ نزدیک , قوم و خویش دور , هم دانشگاهی , همکلاسی , همکار , همسایه , همسفر , آشنائی در پارک یا سینما یا رستوران یا خیابون و بازار , تصادف , جنگ , حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله , دوستی پدران یا مادرانشون با هم , اینترنت (سایت ازدواج , شبکه های اجتماعی , فروم ها و ...) و غیره
اگر بریم از اونهائی هم که طلاق نگرفتند اما زندگی جهنمی دارند بپرسیم شروع آشنائیشون چطوری بوده , باز هم مثل طلاق گرفته ها هستند
اگر هم از زوجهای موفق و خوشبخت همون سوال رو بپرسیم باز هم شروع آشنائیشون مثل دسته ی اول و دوم هست
ننیجه ی مهم:
نحوه ی آشنائیِ اولیه هییییییچ تاثیری در موفقیت یا ناکامی در ازدواج نداره
به عبارت دیگه :
عواملِ تاثیر گذار در موفقیتِ ازدواج , هر چیزی ممکنه باشه جز نحوه ی آشنائیِ اولیه
هزاران هزار زوج موفق در ایران و منطقه و جهان هستند که آشنائیشون با هم از طریق اینترنت بوده
خیلیها هم پسر عمو دختر عمو بودند اما یک ماه هم نتونستند با هم زندگی کنند
=========================================
ما در فامیلامون جوونی بود که توی خیابون افتاد دنبال یه دختر دبیرستانی و باهاش دوست شد
خلاصه , عاشق هم شدند و پسره به باباش گفت میخوام بگیرمش , دوستش دارم
چنان قشقرقی به پا شد که بیا و ببین .هیچ کسی از خانوادش با این ازدواج موافق نبود . خانواده ی دختره نذاشتند بره مدرسه چون چشم دیدن پسره رو نداشتند .
پسره هنوز دیپلم هم نگرفته بود , سربازی نرفته بود , شغلی هم نداشت
این ماجرا مربوط به حدود 30 سال پیش هست
حالا دختر همون پسر و دختر ازدواج کرده و بچه 4 ساله داره
یک پسر دانشگاهی هم دارند .
وقتی میخواستند ازدواج کنند باید پدر دختر رضایت میداد . با اصرار عمویِ دختره به دخترش وکالت داد برای ازدواج اما همه جز عموی دختره و خواهر دختره با این دختر و پسر قطع رابطه کردند
عموی دختره دستشون رو گرفت . بهشون طبقه ی بالای خونه ی خودش رو داد و به پسره کار داد و وقتی رفت سربازی , زنش با عموش و زن عموش زندگی میکرد
حالا توی فامیل ضرب المثل شده اند در عشق و عاشقی
==============================
مهم نیست که شروع آشنائی چطور باشه
مهم اینه که روندِ صحیح طی بشه
ابتدای این روندِ صحیح این هست که بعد از اینکه چند بار همدیگر رو در اماکن عمومی دیدند و همدیگر رو پسندیدند باید فوراً به پدر و مادرهاشون و یا هر کسی که بزرگترشون هست خبر بدند که با هم آشنا شده اند و قصد ازدواج دارند
هر کدومشون که نخواد مرحله ی خبر دادن به والدینشون انجام بشه پس یک ریگی به کفشش هست و قصد تفریح و سرگرمی و لذت و سوء استفاده و یا کلاهبرداری داره و یا حتی ممکنه با باندهای فساد و فحشا کار میکنه و با فریب دختران کم سن و سال و خام و خوش باور و کم شرم و حیا و استفاده از حرفهای قشنگ و وعده های سرخرمن به ازدواج و اینها قصد شکار این دخترانِ خام و کشیدنشون به منجلاب فساد و فحشا و خودفروشی رو داره
دختر و حتی پسر اگر میخواد در امان باشه و عزت و احترام و شرفش حفظ بشه تا قباله ی ازدواجش نوشته نشده نباید با کسی که فقط ادعا میکنه دوستش داره به جای خصوصی بره وگرنه دیگه معلوم نیست پایانِ کارش به کجا کشیده بشه
وظیفه ی پدر و مادر هست که دخترشون و پسرشون رو از بچگی آگاه کنند در مورد خطراتی که در کمینش هست در خارج از خونه و حتی داخل خونه ی خودشون

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام
چه مجرد باشید چه متاهل این برنامه رو سعی کنین ببینین و دنبال کنین . میتونین ضبطش کنین و بعدا سر فرصت ببینین چون ساعت 12 شب از کانال AMOOZESH پخش میشه
حریم مهرورزی برای بررسی مشکلات جنسی پس از ازدواج (علت 95% از طلاقها عدم تفاهم جنسی بین زن و شوهر هست )

زمان پخش برنامه ی حریم مهرورزی: سه شنبه ها و پنجشنبه ها ساعت 24:00 (12 شب)
تکرارش چهارشنبه ها و جمعه ها ساعت 24:00
سامانه ی پبامکیِ برنامه برای سوال پرسیدن یا نظر و انتقاد و پیشنهاد
3000078
مشکل این برنامه تا حالا اینه:
به دلیل قید بندهای دینی ومذهبی و قانونی و ادبی نمیتونند مسائل رو بی پرده و رُک و به زبان عامیانه و ساده مطرح کنند که باعث میشه خیلی از مردم که ضعفِ لغت و کلمه دارند درست متوجه نشند چی میگه و یا اصلاً متوجه نشند
اما سوالات مردم خوب مطرح میشه
مثال:
شوهرم فقط به خودش توجه داره . تا ارضاء میشه دیگه ولم میکنه و میخوابه درصورتی که من هنوز ارضاء نشدم
شوهرم مبتلا به انزال سریع هست و حاضر هم نیست بره دکتر
ما با هم جور نیستیم . وقتی اون میخواد من نمیخوام .وقتی من میخوام اون نمیخواد

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام
قبل از ازدواج حتماً یک لیست تهیه کنین از "خطِ قرمزهاتون" و اون رو به اطلاع طرف مقابل برسونید تا بدونه چه چیزهائی باعث کم شدنِ عشقِ شما به او و باعث برانگیخته شدنِ خشم و غضبِ شما میشه و باعث میشه عشقتون از بین بره و ازش متنفر بشید
حتی اگر دوست دارین وقتی خوابید اصلاً کسی سر و صدا نکنه وگرنه عصبانی میشید , این رو در لیستِ خطِ قرمزهاتون درج کنین و یا اگر از بو یا طعم یک خوراکی متنفرید اگر طرف مقابل دید لیست خط قرمزهای شما براش خوشایند نیست معنیش اینه که به درد همدیگه نمىخورید و بعد از ازدواج با کلی اختلافات و جر و دعوا و کینه و نفرت روبرو خواهید شد
چند مثال از خط قرمزها:
انکار وجودِ خدا , انکار یگانگی خدا (شِرک ) , بی دینی , اهمیت ندادن به حلال و حرام , انواع دخانیات , مشروب , مواد مخدر ,داروهای روان گردان , جنبیدنِ سر و گوش !!! , چشم ناپاک, خوش و بش با جنس مخالف به قصد لذت , علاقمندی به شهوت حرام , انحراف جنسی , رفیق بازی , قمار , پرخاشگری و دستِ بزن , زبان کثیف و بد دهنی , درآمد حرام یا غیرقانونی , اهمیت ندادن به بهداشت و سلامتی و نظافت و ظاهر , آینده نگر نبودن , خودخواهی و رعایت نکردن حق دیگران , دعا و جادو جمبل , تنبلی و بخور و بخواب , دروغگوئی , چاقی بیش از حد معین , لاغری بیش از حد معین , داشتن صدایی که براتون جذاب نیست (یک عمر باید این صدا رو بشنوید و تحمل کنید ) , حداقل دارائی , پنهان کردن عیوب خطرناک قبل از ازدواج , بیماریهایی که براتون قابل قبول نیست و غیره
ممکنه چیزی برای شما خط قرمز باشه و طرف مقابل بگه این اصلاً خط قرمز نیست برای من .
این یعنی تفاهم نداشتن . یعنی با هم جور نبودن . یعنی ازدواج به احتمال زیاد محکوم به شکست هست و یا یک زندگی جهنمی

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
چرا این روزا همه میگن ازدواج نکنید !!
فکر نمیکنید یک نقشه صهیونیستی و مخالفین نظام هست !
چرا به جاش نمیگید با این افراد ازدواج کنید !!

سلام
ممنون از درج نظرتون
ظاهراً سوء تفاهم شده برای شما
اسم تاپیک اینه:
با این افراد ازدواج نکنید
ننوشته اصلاً ازدواج نکنین
معنیش اینه که:
ازدواج کنید , با همه زدواج کنید جز این افراد چون عده ای به دلائل مختلف صلاحیت ندارند همسر خوبی باشند
================-==-===========
درضمن , همه چیز رو نمیشه انداخت گردن امریکا و صهیونیستها
در پلید و خبیث بودنشون شکی نیست
اما حتی خودِ ابلیس هم که دشمنِ قسم خورده ی بشر هست اگر "فرصت" پیدا نکنه هیچ غلطی نمیتونه بکنه و این فرصت رو خودِ انسان براش فراهم میکنه
به یاد بیارین اولین نافرمانی تاریخ بشریت رو
آدم و همسرش فریبِ شیطان رو خوردند و از دستور خدا سرپیچی کردند و از درختِ ممنوعه که فقط برای امتحانِ اطاعت و فرمانبرداری انسان ممنوع شده بود خوردند و آن شد که شد
اگر طمع و زیاده طلبی آدم ع و همسرش نبود - فریب نمیخوردند و شیطان هیچ غلطی نمیتونست بکنه
گناهِ دوم تاریخ بشریت هم به خاطر حسادت و کینه بود و در قرآن کریم ذکر نشده که ابلیس هم در اون گناه نقش داشته . یعنی شاید داشته شاید هم قابیل دیگه نیاز به وسوسه ی ابلیس نداشته برای قتل هابیل
منشأ همه ی گناهان و جُرم و جنایتها فقط این 6 تاست:
حسادت
بخل و خساست
حرص و طمع و زیاده طلبی
شهوت حرام
غرور و تکبر بی جا
کینه و خشم نابجا
این شش بیماری به جان هر که افتاد ور افتاد
====================================
صهیونیستها و امریکا و سایر دشمنان هم اگر فرصــــت پیدا نکنند هییییچ غلطی از دستشون بر نمیاد
این فرصت رو خود ما براشون فراهم میکنیم با اختلافات و دو دستگی و چند دستگی
از ماست که بر ماست
ایالات متحده اولش ایالات مختلفه بودند !!!! یعنی با هم اختلاف داشتند
شب و روز با هم جنگ داشتند بر سر همه چیز (چراگاه , آب , زمین , غذا , کشاورزی , بندر , راه , معادن , جنگل , سلطه و غیره و غیره )همدیگر رو درب و داغون کردن .
اما بعدش سر عقل اومدند , دیدند اختلافهاشون داره نابودشون میکنه .
با هم صلح کردند و شدند ایالات متحده
در منطقه ی ما کار برعکسه
روز به روز عقلها و بصیرتها کمتر میشه و اختلافات بیشتر میشه و ندای میخوایم جدا بشیم ییشتر و بلندتر میشه
دیگه موضوع رو بیشتر از این باز نمیکنم اینجا چون روشنگری و گفتگوی دینی و سیاسی و مذهبی در اینجا ممنوعه

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
چند نکته ی مهم در مورد لیست خط قرمزها
این لیست رو به طرف مقابل نشون ندین بلکه بهش یک یا دو هفته فرصت بدین تا بره فکر کنه و همه ی خط قرمزهاش رو در یک لیست بنویسه وگرنه ممکنه یک لیست شبیه لیست شما درست کنه تا شما رو فریب بده و نظرتون رو جلب کنه

بعدش در یک روز معین لیستها رو رد و بدل کنین
حالا هر دو طرف میتونند برند با خیال راحت خط قرمزهای همدیگه رو بررسی کنند و با خط قرمزهای خودشون مقایسه کنند
هر چه اختلاف بیشتر باشه یعنی تفاهم کمتر میشه در زندگی مشترک و برعکس
اما یادتون باشه بعضی از اختلافها قبل از ازدواج قابل مذاکره و به توافق رسیدن هست اما دل به وعده ها خوش نکنین
مثلا اگر از دخانیات متنفرید و طرف مقابل هم اهل دخانیات و معتاد به دخانیات هست ،بیخود دل خوش نکنین به وعده ی ترک دخانیات بعد از ازدواج . احتمالش یک در ملیون هم کمتره که بتونه ترک کنه برای همیشه
نکته ی مهم دیگه:
آدمها در طول زندگیشون تغییر میکنند و خط قرمزهاشون هم دچار تغییر میشه اما کسی که بر فرض مثال به همسر آینده اش قول داده که هرگز سیگاری نشه ، دیگه حق نداره در زندگی مشترک بره سیگاری بشه وگرنه همسرش حق اعتراض داره و صد درصد کلی هم مشکلات پیش میاد
پس یادتون باشه کسی که وارد زندگی مشترک میشه دیگه قبل از تغییر یک عادت یا طرز فکر باید اول ببینه آیا همسرش راضی و موافق هست یا نه ؟
البته اگر تغییرش به سمت بهتر شدن باشه گاهی مجبوره علی رغم مخالفت همسرش تغییر کنه
مثلا یک غیر مسلمان که مدتی بعد از ازدواج تصمیم میگیره مسلمان بشه اما همسرش نمیخواد همسرش مسلمان باشه و این براش یک خط قرمز هست

اینجا دیگه ممکنه به همسرش بگه یا موافقت کن با مسلمان شدن من یا باید جدا بشیم
گاهی تغییر یک عقیده یا رفتار بعد از ازدواج باعث عشق و علاقه ی بیشتر بین زوجین میشه مثل کسی که از سیگاری بودن همسرش زیاد راضی نبوده و وقتی بعد از ازدواج سیگار رو داوطلبانه ترک میکنه ، همسرش بیشتر بهش علاقمند میشه

به هر حال از خط قرمزهای همدیگه رو قبل از ازدواج مطلع بشید و اگر اختلاقات عمیق هست بهتره از ازدواج صرف نظر کنین

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
اگر دوست ندارید با کسی که معشوقه ی دیگری یا دیگران بوده ازدواج کنید , اگر دوست ندارید با کسی که قبل از ازدواج یک یا چند معشوقه داشته ازدواج کنید , دست از معشوقه شدن و معشوقه گرفتن بردارید وگرنه وضع بدتر از این میشه که بهتر نمیشه

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
مبادا در گفتنِ "دوستت دارم" عجله کنی.
بعضی از کسانی که با دیدنشون یک دل نه صد دل عاشقشون میشی و دلت میخواد با فریاد بهشون بگی دوستت دارم , اگر پی ببری که در سرشون چی میگذره 2 تا پا داری 4 تا دیگه هم قرض میکنی و الفرااااااااار
پس عاقلانه بگو دوستت دارم نه عاشقانه وگرنه احتمال پشیمان شدنت زیاده