کنگره گیاهپزشکی - شیراز

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام عرض شد :)
حتما همتون میدونید که کنگره گیاهپزشکی هر دو سال یه بار تو شهرهای مختلف برگزار میشه.
امسال قرعه به نام دانشگاه شیراز افتاده:
http://www.20thippc.ir

از تاريخ چهارم تا هفتم شهريور سال 1391 بيستمين كنگره گياهپزشكي ايران توسط انجمن هاي علمي بيماري شناسي گياهي ايران، حشره شناسي ايران، علوم علفهاي هرز ايران، انجمن قارچ شناسي ايران، انجمن كنه‌شناسي ايران و با همكاري دانشگاه شيراز در شهر شيراز بر گزار خواهد شد.

حالا بگید ببینم کی میاد، کی نمیاد؟

البته اونایی که از قبل ثبت نام کردن و پول دادن احتمالا جای خواب و غذا هم دارن، ولی بقیه باید از بیرون ساندویچ بخرن و شبا تو پارک بخوابن!

یادش بخیر من همدان که رفته بودم، با رخش صحراگرد، شبا تو همون رخش میخوابیدم!

Phyto

مدیر تالار
دانلود کتاب های بیستمین کنگره گیاهپزشکی (حشره شناسی و بیماری شناسی گیاهی)

بیستمین کنگره گیاهپزشکی کشور در تاریخ 4 تا 7 شهریور ماه در دانشگاه شیراز به گونه ای برگزار شد که بیش از 1500 نفر از محققین، استادان و دانشجویان در این کنگره شرکت کردند. کتاب های بیستمین کنگره گیاهپزشکی شامل دو جلد کتاب که جلد اول شامل مباحث حشره شناسی، کنه شناسی و جانورشناسی و جلد دوم شامل مباحث بیماری شناسی گیاهی و علف های هرز می باشد.

هم اکنون فایل PDF این کتاب ها در اختیار شما دوستان قرار می گیرد.
این مطلب توسط وب سایت حشرات از منظر گیاهپزشکی به صورت رایگان در دسترس عموم قرار می گیرد و کپي برداري بدون ذکر منبع مجاز نمي باشد.

آخرین ویرایش:

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
من که نمیرم :cool: هرکی میره خوش بگذره ...................

چرا ؟!؟؟! چرا اینقدر عصبی ؟!!؟

من میااااااام :w21: و زندگی خوابگاهی به مدت 4 روز برای اولیین بار تجربه خواهم کرد !!!! یهووووووووووو

eliot -esf

کاربر ممتاز
را
ثبت نامش تموم شده، اونایی که الان بخوان شرکت کنن باید آزاد برن

نه تموم نشده !!!! فک کنم تا 10 مرداد وقت هست !!! فقط ارسال مقاله وقتش تموم شد !!! مقاله ها داوری شد !!!

برین تو سایتش قسمت ثبت نام بزنین !!! بعد اگه دانشجویین 30 تومن - درر غیر این صورت باید 60 تومن برای ثبت نامش بدین !!!

eliot -esf

کاربر ممتاز
چرا ؟!؟؟! چرا اینقدر عصبی ؟!!؟

من میااااااام :w21: و زندگی خوابگاهی به مدت 4 روز برای اولیین بار تجربه خواهم کرد !!!! یهووووووووووو[

اونجارو دوست ندارم .

چرا دوس نداری خو ؟!؟!؟!

بعد دقیق چیو دوس نداری !!! شیراز ؟؟ دانشگاهو ؟؟؟ خوابگاه ؟؟!!؟! کنگره ؟!؟!؟

بیا خوش میگذره !!! البته من تجربه ندارم !! تو تجربه داری؟؟؟؟

اگه بده بگو ما هم نریم حالمون گرفته بشه !!! هه

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام، من هم توی این کنگره ثبت نام کردم و 3 تا مقاله پذیرفته شده در پنل علفهای هرز دارم. خوشحال میشم شما را هم اونجا ببینم.

آخرین ویرایش:

20112

عضو جدید
چرا دوس نداری خو ؟!؟!؟!

بعد دقیق چیو دوس نداری !!! شیراز ؟؟ دانشگاهو ؟؟؟ خوابگاه ؟؟!!؟! کنگره ؟!؟!؟

بیا خوش میگذره !!! البته من تجربه ندارم !! تو تجربه داری؟؟؟؟

اگه بده بگو ما هم نریم حالمون گرفته بشه !!! هه

همشو دوست ندارم آخه شیرازم شد شهر!!!!!!!!!!!!قابل توجه رضا!
نه عزیز تو برو منم باید برم ولی بعد از کنگره چون صدتا نه هزارتا کار دارم اگه بگم میشینین برام گریه میکنین............:cry: ................مامان ..............:cry:............. یکی بیا این رضارو بزنه یکم دلم خنک شه...........

20112

عضو جدید
دوستان سلام، من هم توی این کنگره ثبت نام کردم و 3 تا مقاله پذیرفته شده در علفهای هرز دارم. خوشحال میشم شما را هم اونجا ببینم.

سلام ابوذرخان .............خوبی؟..............عالیه ............مقاله هاتو تبریک میگم ...............دعاکن دوره بعد منم بیام با مقاله هام..............پژمانم میاد............... میبینمتون اوکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

eliot -esf

کاربر ممتاز
دوستان سلام، من هم توی این کنگره ثبت نام کردم و 3 تا مقاله پذیرفته شده در پنل علفهای هرز دارم. خوشحال میشم شما را هم اونجا ببینم.

ما نیز همچنین :D فقط تازگی ها خبیس شدین !!! من قهرم مثلا هنوز !!
همشو دوست ندارم آخه شیرازم شد شهر!!!!!!!!!!!!قابل توجه رضا!
نه عزیز تو برو منم باید برم ولی بعد از کنگره چون صدتا نه هزارتا کار دارم اگه بگم میشینین برام گریه میکنین............:cry: ................مامان ..............:cry:............. یکی بیا این رضارو بزنه یکم دلم خنک شه...........

من میزنمش گریه نکن دوووسم !!!

خوب میخوای به خاطر تو بگم کنگره از شیراز به اصفهان انتقال بدن ؟!؟! برا منم راحتتر میشه !! :D

20112

عضو جدید
ما نیز همچنین :D فقط تازگی ها خبیس شدین !!! من قهرم مثلا هنوز !!

من میزنمش گریه نکن دوووسم !!!

خوب میخوای به خاطر تو بگم کنگره از شیراز به اصفهان انتقال بدن ؟!؟! برا منم راحتتر میشه !! :D

جدا رفتی شیراز 2انگشت از صورت رضا رو دیدی بزنیش حتما فقط مواظب ایل و طوارش باش نریزن سرت..........
نه عزیز بذار همون جا باشه دانشگاه درگیر کنگره باشه ما دیرتر بریم .

Phyto

مدیر تالار
اطلاعیه مهم بیستمین کنگره گیاهپزشکی ایران

به اطلاع می­رساند افرادی که خواهان حضور در کنگره هستند (با مقاله یا بدون مقاله) بایستی هزینه ثبت نام خود را (سیصد هزار ریال، ششصد هزار ریال یا هفتصد هزار ریال) بپردازند. امکان پرداخت این هزینه در زمان برگزاری کنگره نیز وجود دارد.
متاسفانه امکان شرکت کسانی که هزینه ثبت نام را نپرداخته ­اند در کنگره وجود ندارد!

eliot -esf

کاربر ممتاز
اطلاعیه مهم بیستمین کنگره گیاهپزشکی ایران

به اطلاع می­رساند افرادی که خواهان حضور در کنگره هستند (با مقاله یا بدون مقاله) بایستی هزینه ثبت نام خود را (سیصد هزار ریال، ششصد هزار ریال یا هفتصد هزار ریال) بپردازند. امکان پرداخت این هزینه در زمان برگزاری کنگره نیز وجود دارد.
متاسفانه امکان شرکت کسانی که هزینه ثبت نام را نپرداخته ­اند در کنگره وجود ندارد!

اخه :crying2:

eliot -esf

کاربر ممتاز
یک اطلاعیه با حال از کنگره !!!
:Dاطلاعیه کمیته گردشگری بیستمین کنگره گیاهپزشکی کمیته گردشگری بیستمین کنگره گیاهپزشکی ایران در نظر دارد برای رفاه حال مراجعه کنندگان عزیز در زمان حضور در شهر زیبای مذهبی، فرهنگی شیراز اقدام به برگزاری تورهایی نماید. ثبت نام حضوری از روز جمعه 3/6/91 در محل باشگاه دانشگاه شیراز آغاز خواهد شد. اما از هم اکنون افراد می­توانند ثبت نام اولیه خود را (بدون پرداخت هزینه) انجام دهند. در هر صورت اولویت با افرادی خواهد بود که حضوری اقدام فرمایند.برنامه شیرازگردی شامل بازدید از مکان­های دیدنی شهر شیراز نظیر حافظیه، سعدیه و باغ زیبای جهان‏نما می‏باشد. به دلیل ترافیک زیاد و عدم وجود پارکینگ مناسب در اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) توصیه می­شود عزیزان شرکت کننده برای رفتن به حرم مطهر، شخصاً اقدام کنند.
زمان
ساعت
عنوان تور
ظرفیت
مبلغ
صبح یکشنبه
30/9-30/12
شیرازگردی
120 نفر
5000 تومان
عصر یکشنبه
18-20
باغ ارم
نا محدود
رایگان
صبح دوشنبه
30/9-30/12
شیرازگردی
120 نفر
5000 تومان
عصر دوشنبه
16-19
تخت جمشید
نامحدود
5000 تومان
عصر دوشنبه
16-22
تخت جمشید + برنامه دیدنی نور و صدا
400 نفر
7000 تومان
صبح سه شنبه
30/9-30/12
شیرازگردی
120 نفر
5000 تومان

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام
منم میام

هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
بالاخره یک دختر هم پیدا شد بخواد بیاد !!!

تو بچه کجایی ؟
خوابگاه گرفتی ؟
ترم چندی ؟
با من دوست میشی ؟

من الهامم - ترم 4 گیاه پزشکی - خوابگاه گرفتم اما تنهام !! میای با هم باشیم ؟

Phyto

مدیر تالار
شرکت کنندگان محترم بیستمین کنگره گیاهپزشکی ایران
ضمن آرزوی سفری ایمن به شهر شیراز، کمیته­های مختلف اجرایی کنگره طبق برنامه زیر آماده ثبت نام، هدایت به محل اسکان و خدمت رسانی به شما خواهند بود.
روز (تاریخ)
ساعت
مکان
جمعه (3/6/1391)​
8 تا 18​
باشگاه دانشگاه شیراز (جهاد دانشگاهی)​
شنبه (4/6/1391)​
8 تا 13​
باشگاه دانشگاه شیراز (جهاد دانشگاهی)​
شنبه (4/6/1391)​
14 تا 19​
پردیس علوم​
یکشنبه (5/6/1391)​
8 تا 18​
پردیس علوم​
دوشنبه (6/6/1391)​
8 تا 13​
پردیس علوم​
توجه به نکات زیر سودمند خواهد بود:
یک- باشگاه دانشگاه شیراز در خیابان ساحلی غربی قرار دارد و فاصله آن تا مرکز شهر حدود 500 متر است. راه­های دسترسی از پایانه­های اتوبوسرانی و فرودگاه به این مکان بسیار ساده می­باشد.
دو- پردیس علوم در میدان ارم، پردیس ارم قرار دارد. برای رسیدن به این مکان کافی است به راننده تاکسی بفرمایید "خوابگاه" که همان میدان ارم خواهد بود. از آنجا تا پردیس علوم 1000 متر راه سربالایی است بنابراین توصیه می­شود تا پردیس علوم را نیز با همان تاکسی تشریف بیاورید.
سه- در غیر از روزها و ساعات جدول بالا، لطفاً با شماره تلفن­های همراه یکی از همکاران ما که در ذیل ای میل شما درج شده است تماس بگیرید.
چهار- همکاران ما (خانم مهندس نعمتی، خانم مهندس سعیدی، آقای مهندس میربابایی) در بیست و چهار ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به شما خواهند بود. آقای مهندس میربابایی همچنین راهنمای شما در زمینه گردشگری خواهد بود.
پنج- منتظر دیگر پیام­های ما و جزئیات بیشتر باشید.
-- رواق منظر چشم من، آشیانه توست کرم نما و فرودآ، که خانه، خانه توست
آقای مهندس میربابایی 09336795861
خانم مهندس سعیدی 09336795862
خانم مهندس نعمتی 09336795863

دبیر خانه بیستمین کنگره گیاهپزشکی در شیراز
فاکس 07112286087
تلفن 07116138468
[FONT=arial narrow,sans-serif]سایت کنگره[/FONT]

eliot -esf

کاربر ممتاز
1​
برنامه سخنراني ها و پوسترها حشره شناسي​
23​
به نام پروردگار مهربان​
با سلام ، درود و خير مقدم به تمامي اساتيد، محققان، دانشجويان، مديران و همكاران محترم واحد هاي اجراييكميته ي برگزاري بيستمين كنگره گياهپزشكي كشور مقدم شما عزيزان را به شهر شيراز گرامي ميدارد​
.
آنچه در پيش رو داريد برنامه كامل زمان بندي سخنراني ها و پوسترهاي كنگره​
(مجموعا 1850 مقاله) مي باشد كه به ترتيب روزهايبرگزاري خدمتتان تقديم مي شود.
برتامه صبح روز شنبه شامل افتتاحيه و سخنراني كليدي خواهد بود و برنامه سخنراني ها و ارائه پوسترها از بعد از ظهر روز شنبه آغازمي شود و تا ظهر روز سه شنبه ادامه خواهد داشت​
.
روز شنبه بعد از ظهر بعد از اتمام سخنراني ها مجمع عمومي جمعيت بيماري شناسي گياهي و انجمن حشره شناسي برگزار خوهد شدروز يكشنبه بعد از ظهر مجمع عمومي انجمن قارچ شناسي در ساعت​
6:30 برگزار مي شوددر طول برگزاري برنامه هاي كنگره سمپوزيوم هاي قارچ شناسي، بيماري هاي قارچي، جاروك، كرم گلوگاه انار و مبارزه بيولوژيك برگزارخواهد شدروز دوشنبه عصر برنامه بازديد از تخت جمشيد تدارك ديده شده استدر بخش نخست برنامه كامل سخنراني ها شامل شماره ي سالن، زمان برگزاري و مدت زمان ارائه براي هر سخنراني ( 10 دقيقه سخنراني
25
دقيقه درنظر گرفته شده است. - و 5 دقيقه پرسش و پاسخ) ارائه مي گردد. مدت زمان سخنراني در سمپوزيوم ها حدود 20
از اعضاي محترم پانل استدعا دارد​
5 دقيقه قبل از سخنرانان در سالن مربوطه حضور به هم رسانند.
از سخنرانان عزيز استدعا دارد ضمن حضور به موقع در سالن ها براي جلوگيري از ضايع شدن وقت ساير عزيزان سخنراني خود را درمدت زمان تعيين شده ارائه دهند​
.
بخش دوم مربوط به پوستر هاست كه براي هر پوستر شماره اي در نظر گرفته شده است كه در سمت راست عنوان ارائه شده است​
. درهر روزامكان نصب 144 پوستر بر دو طرف 72 استند وجود دارد. شماره ي استند در نظر گرفته شده از 501 مي باشد. لذا پوستر شمارهي 501 بايد روي اولين استند درنظر گرفته شده نصب شود.
مدت زمان در نظرگرفته شده براي هر پوستر​
2:30 مي باشد.
نويسندگان پوستر ها موظف به حضور در كنار پوستر نصب شده هستند​
. خواهشمند است با مسئول نصب پوستر ها همكاري لازم راداشته باشيد و صرفا در محل درج شده در اين برنامه پوستر خود را نصب نماييد. بديهي است صدور گواهي حضور در كنگره منوط بهحضور نويسنده محترم در كنار پوستر ها خواهد بود.
در صورت بروز هر گونه مشكل لطفا مراتب را با مسئول قسمت پوستر ها در ميان بگذاريد​
.
در پايان براي همه شما عزيزان آرزوي اقامتي خوش در شيراز داريمشاد و پيروز باشيد​
4​
تشكر و قدردانيبرگزاري موفق اين كنگره بدون حمايت ارگانهاي دولتي و سازمان ها و شركت هاي خصوصيامكانپذير نبود​
.اسامي حاميان مالي كنگره به شرح ذيل مي باشد:
حمايت كنندگان​
دانشگاه شيرازانجمن بيماري شناسي گياهي ايرانانجمن حشره شناسي ايرانانجمن قارچ شناسي ايرانانجمن علوم علف هاي هرز ايرانانجمن كنه شناسي ايرانمركز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوريبانك كشاورزيسازمان جهاد كشاورزي استان فارسمديريت حفظ نباتات استان فارسشركت كاونديش شيمي كرمانسازمان بسيج اساتيد​
5​
بنياد نخبگان ايرانسازمان ميادين ميوه و فرآوردههاي كشاورزيموسسه تحقيقات گياهپزشكي كشورانجمن صنايع توليدكنندگان سمومشركت دلتا پارس نهادهبازرگان كالاشركت باير كراپ ساينسشركت كيميا سبزآورشركت شيميايي گل سم گرگانشركت ب آ اس اف ايرانآريستا لايف ساينس​
6​
بسمه تعاليبرنامه افتتاحيه بيستمين كنگره ي گياهپزشكي ايران​
1391
ساعت 8:30 الي 12:00 /6/ شنبه 4
سرود جمهوري اسلامي ايرانتلاوت آياتي از كلام الله مجيدپخش كليپ بزرگداشت پيشكسوتان گياهپزشكي ايرانخير مقدم توسط دكتر ضياءالدين بني هاشمي​
(رئيس كنگره)
سخنراني دكتر محمد مؤذني​
(رئيس دانشگاه شيراز)
سخنراني دكتر علي سرافرازي​
(دبير علمي كنگره)
سخنراني دكتر رسول زارع​
(رئيس موسسه تحقيقات گياهپزشكي كشور)
سخنراني مهندس مهرزاد خرد​
(رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان فارس)
سخنراني دكترجعفر مهراد​
( رئيس مركز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري )
پذيرايي​
11-12
: سخنراني كليدي: دكتر لارنس موند، دانش تاكسونومي
هدف و كاربرد.
Dr. Laurence Mound (CSRIO, Australia): The Science of taxonomy –purpose and practice.
7​
برنامه سخنراني ها و پوسترهايحشره شناسيرده بندي حشراتسم شناسيكشاورزي عموميكنترل بيولوژيك​
8​
برنامه سخنراني هاي حشره شناسي​
17:00
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 15:00 /6/ كلاس شماره سه - شنبه 4
اعضاء پانل​
: دكتر مصدق- مهندس مقدم- مهندس ملك زادهساعت عنوان نويسندگان
Hemiptera:​
) 15:00 الي 15:15 شناسايي مولكولي سه گونه از شپشكهاي سپردارمركبات در استان گيلان (Diaspididae
محبوبه عبداللهي بروجني​
Dialeurodes citri 15:15​
الي 15:30 بررسي زيست شناسي سفيد بالك مركباتدر شرايط آزمايشگاه Ashmead
محمد فاضل حلاجي ثاني​
Hym.:​
) 15:30 الي 15:45 شناسايي مولكولي زنبورهاي پارازيتوئيد سپردار مركباتبا استفاده از روش باركدينگ (Aphelinidea
آمنه جمالاميدي، رضا حسيني، احد صحراگرد،جليل حاجيزاده​
Nipaecoccus 15:46​
الي 16:00 همزيستي مورچههاي همزيست با شپشك آردآلود جنوبدر باغهاي مركبات خوزستان (.viridis (New
محمد سعيد مصدق​
16:00​
الي 16:15 ميزان تغذيه لارو مينوز برگ مركبات در تراكمهاي مختلف لاروي طي 7 روز محمدرضا ملك زاده و اسماعيل غلاميان
Papilio 16:15​
الي 16:30 مطالعه شاخص هاي تغذيه لارو پروانه برگخوار مركباتروي ارقام تجاري مركبات در (Lepidoptera:papilionidae) demoleus
استان مازندرانشعبانعلي مافي پاشاكلائي​
1، غزال عادلاني 1 و حسنبراري 1Diaphorina citri 16:30 الي 16:45 مطالعه تغييرات جمعيت پسيل آسيايي مركباتدر منطقه بلوچستان (Psyllidae :Kuwayama (Hemiptera
بهنام معتمدي نيا​
1 و قدرت اله صباحي 216:45 الي 17:00 بررسي كارايي روش اخلال در جفت گيري براي كنترل خسارت كرم خراط،به وسيله دو محصول تجاري در ،(Zeuzera pyrina L. (Lep.: Cossidae
باغ هاي گردوي كشورآرمان آوندفقيه​
1، هادي زهدي 2، محمد مشهديجعفرلو 3، رئوف كليايي 1، علي محمدي پور 1
17:00
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 15:00 /6/ كلاس شماره شش - شنبه 4
اعضاء پانل​
: دكتر محرمي پور- دكتر آوند فقيه- دكتر صحراگردساعت عنوان نويسندگانبا استفاده (.
Zeuzera pyrina L) 15:00 الي 15:15 بررسي تغييرات جمعيت پروانه كرم خراطاز تله هاي فرموني در باغهاي گردوي خراسان جنوبي، غلامرضا توكلي كرقند 1، عزيز شيخي گرجان 2
هادي محمودي​
1 و محمد كريمي سه قلعه 315:15 الي 15:30 هيدرولازهاي هضم كربوهيدراتهاي گياهي در لارو ليسه درختان ميوه (
Hyponomeutidae​
.Hyponomeuta padellus Lep
مهناز خادميبراي كنترل كرم سيب،​
Kill &Attract 15:30 الي 15:45 بررسي كارائي روش جلب و شكاردر باغ هاي سيب منطقه طالقان ،.L Cydia pomonella
رئوف كليائي​
15:46​
الي 16:00 تعيين بهترين زمان انجام هرس سبز انگور جهت كنترل زنجره مورضا شهسواري (Hem.,Cicadidae) Psalmocarias alhageos Kol 1، دينا رضايي 2Lobesia 16:00 الي 16:15 كاربرد درجه روز در مديريت تلفيقي كرم خوشه خوار انگوررقيه اميري Schiff & .botrana DenPolyphylla adspersa (Col., 16:15 الي 16:30 سلول شناسي لارو كرم سفيد ريشهو برهم كنش سلولهاي خوني آن با دو گونه نماتود (Melolonthidae
بيمارگر حشراتجميله الوندي​
16:30​
الي 16:45 شناسايي و بررسي خصوصيات آلفا-آميلاز گوارشي در لوله گوارش
Olivier, 1790) Rhynchophorus​
) ) ، سرخرطومي حنايي خرما
Coleoptera; Curculionidae ferrugineus​
علي درويش زادهبراي​
(
Color pan traps) 16:45 الي 17:00 بررسي ميزان جلب كنندگي تله هاي رنگي
Epicometis​
و Oxythyrea cinctella : سوسك هاي گل خوار
(​
hirta (Col.: Cetoniidae ((Tropinota
حسن بريماني ورندي​
1، حسن براري 1 و محمد رضابا بايي 1
9​
19:30
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 17:30 /6/ كلاس شماره دو - شنبه 4
اعضاء پانل​
: دكتر فرازمند- دكتر گلدانساز- دكتر حسين نوريساعت عنوان نويسندگان
17:30​
الي 17:45 بررسي اثر تلفيق دو روش كائولين پاشي و حذف پرچم ميوه انار در كاهش
Ectomyelois ceratoniae Zeller (Lep.:​
، خسارت كرم گلوگاه اناردر منطقه كاشان ،(Pyralidae
ساره مذهب​
1، حسين فرازمند 2، رضا وفاييشوشتري 3، محمدسعيد امامي 4
بررسي برخي رفتار هاي جستجو گري در جمعيت هاي مختلف زنبورروي لارو كرم گلوگاه انار​
Habrobracon hebetor
درنا سعادت،علي اصغرسراج و سيدحسينگلدانساز​
Zeller (Lepidoptera: 18:00​
الي 18:15 مقايسه شاخصهاي تغذيهاي كرم گلوگاه انارروي ميوه سه رقم انار Ectomyelois ceratoniae (Pyralidae
داود زارع​
18:15​
الي 18:30 مهار آنزيم هاي آلفا-آميلاز و پروتئار گوارشي كرم گلوگاه انار به وسيلهعصاره پروتييني دانه تريتيكاله احسان برزوئيدر تهيه نقشه پراكنش و (GIS) 18:30 الي 18:45 استفاده از سيستم اطلاعات جغرافياييتوزيع فضايي مگ سهاي ميوه در منطقه ي سيستان عليرضا ارجمندي نژاد
18:45​
الي 19:00 بررسي و مقايسه كارايي تله هاي مختلف و تعيين اثر تلفيقي آنها در جلب وسعيد قنادآموز .Dip: Tephritidae))Bactrocera oleae Gmelin شكار مگس ميوه زيتون
19:00​
الي 19:15 تعيين بهترين تركيب تله و ماده جلب كننده جهت شكار انبوه مگس ميوهدر يك باغ انار (Ceratitis capitata (Diptera:Tephritidae مديترانه ايدر شيرازحسين پژمان
Ceratitis 19:15​
تا 19:30 كاربرد روش نابارورسازي جهت كنترل مگس ميوه مديترانهحميد رضا ذوالفقاريه (Diptera: Tephritidae) capitata
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 17:30 /6/ كلاس شماره چهار - شنبه 4
اعضاء پانل​
: مهندس فريور مهين- دكتر فريور مهين- مهندس يزدانيساعت عنوان نويسندگان
Bactrocera oleae 17:30​
الي 17:45 كارايي تله هاي مختلف در رديابي مگس ميوه زيتونمحمد رضا عباسي مژدهي (Diptera:Tephritidae) GmelinBactrocera oleae Gmelin (Diptera: 17:45 الي 18:00 مقايسه پاسخ بوياييبه برخي از ارقام ميوه زيتون (Tephritidae
ميترا معزي پور​
1، جاماسب نوذري 1 ، مهرداداحمدي 2، مرجان سيدي 3Bactrocera oleae Rossi( 18:00 الي 18:15 مقايسه ميزان آلودگي به مگس ميو هي زيتوندر 20 رقم كلكسيون ارقام ايستگاه تحقيقاتي ((Tephritidae :Diptera
زيتون طارم زنجانمحمد ولي تقّدسي​
1، كريم مصطفوي
Arimania​
) 18:15 الي 18:30 بررسي بيولوژي و نحوه خسارت شب پره پوستخوار پستهدر استان كرمان. (.komaroffi Rag
حميد هاشمي راد​
1، سيد حسن علوي 1 و مهديبصيرت 118:30 الي 18:45 بررسي رابطه بين سرما سختي و قندها در پروانه پوستخوار ميوه پستهدر رفسنجان مرجان بماني Arimania comaroffi18:45 الي 19:00 تاثير نوع تلهدر ميزان شكار پروانه فرمون جنسي سينتتيك چوبخوار پستهعلي جعفري ندوشن pistaciella Amsl Kermania19:00 الي 19:15 تعيين زمان مبارزه شيميايي عليه پروانه چوبخوار پسته عباس يزداني، هادي زهدي
Coccinula 19:15​
تا 19:30 آستانه حداقل حرارتي و مجموع نياز حرارتي كفشدوزكبا تغذيه از پسيل معمولي پسته elegantula
حسن پريش، محمد رضا مهرنژاد، مهدي بصيرت،مجيد فلاح زاده​
10​
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 17:30 /6/ كلاس شماره شش - شنبه 4
اعضاء پانل​
: دكتر طالبي جهرمي- دكتر سليمان نژاديان- دكتر فتحي پورساعت عنوان نويسندگان
17:30​
الي 17:45 تهيه و ارزيابي اثر حشره كشي نانو كپسولفلونيكاميد با رهايش تاخيري
Agonoscena pistaciae Burkhardt and​
روي پسيل معمولي پسته
lauterer​
محمد روحاني​
Oenopia conglobata 17:45​
الي 18:00 جدول زندگي دو جنسيتي كفشدوزك
pistaciae Agonoscena​
, با تغذيه از پسيل معمولي پسته contaminata
در شرايط آزمايشگاهي​
(
(Hem.: Aphalaridae
بتول مختاري​
18:00​
الي 18:15 اثرات زيركشندهي برخي سموم نئونيكوتينوئيد روي شاخصهاي زيستيدر شرايط آزمايشگاهي Agonoscena pistachio پسيل معمولي پستهنجمه اميرزاده
18:15​
الي 18:30 مقايسه سطوح مقاومت ارقام بومي پسته ايران به پسيل معمولي پسته فاطمه شجاعي
18:30​
الي 18:45 مقايسهي ميزان آلودگي ارقام تجاري پسته به آفتهاي زنبور مغزخوار
Megastigmus​
، وطلايي Eurytoma plotnikov Nikolskaya، سياهدر بيرجند (pistacia Walker(Hym.:Torymidae
مهدي طاهري سرحوضكي​
Ocneria 18:45​
الي 19:00 نقش تلههاي مقوايي در كنترل پروانه برگخوار سفيد پستهاحسان بهروزي مقدم .Stgr terebinthina
بر فراواني​
(
Cotesia vestalis (Haliday 19:00 الي 19:15 اثر گياه ميزبان و تراكم اوليهجمعيت بيد كلم در شرايط مزرعهسلطان رونبه صورت دز .xylostella (L Plutella 19:15 تا 19:30 آيا توصيه حشره كش عليه بيد كلم
(​
گرم يا ميلي ليتر در هكتار) صحيح است؟ عزيز شيخي گرجان
10:30
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 8:30 /6/ كلاس شماره سه - يكشنبه 5
اعضاء پانل​
: دكتر طالبي كهدويي- دكتر فتحي پور- دكتر شاهرخيساعت عنوان نويسندگان
Bacillus 8​
:30 الي 8:45 بررسي اثر تشديدكنندگي پودر حنا در اختلاط با باكتري
Pieris​
) روي لاروهاي سفيده ي بزرگ كلم Kurstaki .thuringiensis var
.(.​
brassica L
فريبا صلاحيفاطمه سعيدي​
(.
Brvicoryne brassicae (L 8:45 الي 9:00 بررسي سرماسختي شته مومي كلم
9:00​
الي 9:15 بررسي اثرات زيركشندگي عصاره گياهان روناس و كلپوره روي پارامترهايپارازيتوئيد شته مومي ،(Diaeretiella rapae (McIntosh بيولوژيك زنبور
(.​
L) Brevicoryne brassicae كلمافشين پارسامقدم
9:15​
الي 9:30 تاثير ارقام مختلف كلم گل روي آماره هاي جدول باروري شته مومي
(​
brassicae (L.) (Hem.: Aphididae Brevicoryne، كلمفاطمه جهان
9:30​
الي 9:45
مقايسه ميزان تاثير اسانس گياهان دارويي رزماري و اسطوخودوس روي شته​
Hemiptera: Aphididae) Brevicoryne brassicae​
) .L مومي كلمسيده بنت الهدي حسيني امين 1، شهرامشاهرخي 2، فرامرز علي نيا 2، محمودخسروشاهلي 1Brevicorynae Linnaeus 9:45 الي 10:00 ترجيح مراحل مختلف رشدي شته مومي كلم
Diaeretiella McIntosch​
توسط پارازيتوئيد brassicae
سميه صنعتي​
1، حاجي محمد تكلوزاده 2، كمالاحمدي 210:00 الي 10:15 ارائه يك برنامه نمونهبرداري براي تخمين تراكم جمعيت شته مومي كلم رويكلزا در استان اصفهان، محمدرضا نعمت اللهي 1و 2، يعقوب فتحيپور 1
علياصغر طالبي​
1 و جواد كريمزاده اصفهاني 2Plutella xylostella (L.) ، 10:15 تا 10:30 مطالعه ترجيح تخمريزي شب پره پشت الماسيروي ارقام مختلف كلم گل ((Lep.: plutellidae
امين دهقان​
11​
10:30
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 8:30 /6/ كلاس شماره شش - يكشنبه 5
اعضاء پانل​
: دكتر منظري- دكتر فرخي- دكتر صابرساعت عنوان نويسندگان
8:30​
الي 8:45 اثر چند آفتكش و عصاره استبرق بر باروري تخم هاي در معرض گياه آلودهدر شرايط كنترل شده Bemisia tabaci Genn) سفيدبالك پنبهمحمدامين سميعپارازيتوئيد عسلك Encarsia formosa روي زنبور Bt 8:45 الي 9:00 گياه تراريخته پنبه
tabaci Bemisia​
پنبه سولماز عظيمي
9:00​
الي 9:15 تاثير مقاومت گياه ميزبان روي كارآيي سم ايميداكلوپرايد عليه مراحل
Bemisia tabaci Gennadius​
رشدي سفيدبالكپنبه
(​
(Hemiptera:Aleyrodidae
سعيده سرباز​
Hem: Aleyrodidae)​
) 9:15 الي 9:30 تعيين ميزان پراكندگي سفيد بالك ياسدر باغات مركبات و تهيه نقشه هاي (Takahashi) Aleuroclava jasmini
در استان خوزستان​
GIS پراكنش آن با استفاده از سامانهسعيد باقري
9:30​
الي 9:45 مطالعه حساسيت ماده ها و تخم سفيد بالك گلخانه نسبت به ايميداكلوپرايدو ابامكتين بر روي ميزبانهاي مختلف بهاره صالحي، مهدي ضرابي، موسي صابر
.​
Thrips tabaci Lind 9:45 الي 10:00 ارزيابي حساسيت 6 رقم پياز نسبت به تريپس پيازدر استان هرمزگان (Thysanoptera:Thripidae)
جاويد عباسي​
1، مجيد فلاح زاده 2و سعيد باقري 3
روي​
.
Thrips tabaci Lind 10:00 الي 10:15 شاخصهاي شباهت بين كمپلكس شكارگرهايچهار رقم تجاري سيبزميني در منطقه اردبيل سيد علي اصغر فتحي
10:15​
تا 10:30 ارزيابي سميت حشرهكشهاي استاميپريد و فيپرونيل روي لاروهاي مگس
Burgess)​
) Liriomyza trifolii مينوز مارپيچي جاليز و سبزيبا استفاده از دو روش مختلف تيمار ((Dip.:Agromyzidae
قاسم عسكري سريزدي، ميرجليل حجازي ومرضيه عليزاده​
13:00
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 11:00 /6/ كلاس شماره يك - يكشنبه 5
اعضاء پانل​
: دكتر نوري قتبلاني - دكتر محرمي پور- دكتر لطفعلي زادهساعت عنوان نويسندگاندر كنترل (
Diglyphus isaea (Hymenoptera: Eulophidae 11:00 الي 11:15 ارزيابي كارايي سوش خارجي زنبورروي خيار (sativae (Diptera: Agromyzidae Liriomyza بيولوژيك مگس مينوز برگ سبزيگلخانهاي در شهرستان ورامينخديجه دشتباني
Liriomyza trifolii Diptera​
) 11:15 الي 11:30 امكان كنترل زيستي مگس مينوز مارپيچي جاليز و سبزيلاله ابراهيمي Steinernema feltiae ، با نماتد بيمارگر حشرات Agromyzidae11:30 الي 11:45 بررسي اثر كيفيت ميزبان و رژيمهاي غذايي متفاوت بر طول عمر جمعيت مادهزاي زنبورمحمد عامري Scopoli Aphis fabae ، پارازيتوييد شته سياه باقلا ،(Lysiphlebus fabarum (Marshall11:45 الي 12:00 مطالعه سينتيك آنزيمي و بررسي اثر يون ها بر فعاليت آلفا-آميلاز گوارشي در دو گونه شته: شته
Aphis gossypii​
و شته جاليز Aphis fabae Scopoli (Hemiptera: Aphididae) باقلا
(​
Hemiptera: Aphididae) Glover
سهراب صباحي​
:.​
Hippodamia variegata Goeze. (Col 12:00 الي 12:15 ميزان حساسيت حشرات كامل كفشدوزك شكارگرعلي الماسي Aphis fabae به چند حشرهكش مورد استفاده عليه شته سياه باقلا (Coccinellidae
:​
Lysiphlebus fabarum Marshall (Hymenoptera 12:15 الي 12:30 رفتار تجمعي زنبور پارازيتوئيد
Aphis fabae Scopoli​
، نسبت به الگوي توزيع فضايي شته سياه باقلا (Aphidiidae
در شرايط آزمايشگاهي​
(
Hemiptera: Aphididae)
مجيد محمودي​
12:30​
الي 12:45 تاثير غلظت زيركشنده شبه هورمون جواني پايريپروكسي فن بر پارامترهاي مهم زندگي شته سبز
.​
Aphis gossypii Glov جاليز مريم ستار
Coboldia 12:45​
الي 13:00 تاثير سويههاي مختلف قارچ خوراكي دكمهاي روي برخي از آمارههاي رشد جمعيتسميه برزگر PDA روي محيط (fuscipes (Diptera: Scatopsidae
12​
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 11:00 /6/ كلاس شماره سه - يكشنبه 5
اعضاء پانل​
: دكتر آوند فقيه - دكتر رضاپناه- دكتر وفايي شوشتريساعت عنوان نويسندگانروي قارچ
- ، (Lycoriella auripila (Dip., Sciaridae، 11:00 الي 11:15 آمارههاي رشد جمعيت پشهي قارچخوارهاي خوراكي دكمهاي و صدفي در شرايط آزمايشگاهي نجمه شيرواني فارساني
Tuta absoluta (Meyrick) (Lep: 11:15​
الي 11:30 بررسي زيست شناسي پروانه مينوز گوجه فرنگيدر شرايط آزمايشگاهي حميده سالك ابراهيمي (Gelechiidae11:30 الي 11:45 فعال (Helicoverpa armigera (Hübner يت پروتئوليتيك گوارشي كرم ميوه خوارگوجه فرنگيدر واكنش به تغذيه از ارقام مختلف گوجه فرنگي (Lep.: Noctuidae)
مريم نعمتي كلخوران، بهرامناصري، فروغ رحيمي نمينو داود كوهي​
11:45​
الي 12:00 فعاليت آنزيم گوارشي آلفا در (Helicoverpa armigera (Hübner (Lep.: Noctuidae) - آميلازواكنش به تغذيه از ميوه ي ارقام مختلف گوجه فرنگيداود كوهي، بهرام ناصري،
علي گلي زاده و مهديحسن پوربه​
Huebner (Lep. Noctuidae) Helicoverpa armigera 12:00 الي 12:15 كاربرد فرمون كرم ميوه گوجه فرنگيروش شكار انبوه جهت كنترل آن در مزارع گوجه فرنگي استان فارسسيد جواد طباطبائي فرد 1 ومحمد كاظم مصلايي 1
:​
Helicoverpa armigera (Hübner) (Lepidoptera 12:15 الي 12:30 شاخصهاي تغذيهاي كرم غوزهي پنبهروي ارقام مختلف لوبيا فروغ رحيمي نمين (Noctuidae12:30 الي 12:45
ويژگي هاي بيوشيميايي آنزيمهاي آلفا و بتا گلوكوزيداز در لوله گوارش كفشدوزك خربزه​
(​
Epilachna chrysomelina Foure (Col: Coccinellidae
روح انگيز قنبرينژادنوبيجاري​
1، محمدقدمياري 1، رضا حسنساجدي 212:45 الي 13:00Helicoverpa بررسي مقايسه اي غذاي مصنوعي و طبيعي براي پرورش انبوه كرم غنچه توتوندر شرايط آزمايشگاهي (Noctuidae :.armigera Hubner (Lep
هدي عاصمي​
1، محمدرضارضاپناه 2، رضا وفاييشوشتري 3، علي مهرور 4 وسيد افشين سجادي 1
- حشره شناسي - 1391 - ساعت 11:00 /6/ كلاس شماره پنج - يكشنبه 5
اعضاء پانل​
: دكتر عالي پناه - دكتر صفرعليزاده- دكتر گل محمديساعت عنوان نويسندگان
11:00​
الي 11:15
روي​
(
Helicoverpa armigera (Hübner) (Lepidoptera: Noctuidae شاخصهاي تغذيهايميزبانهاي مختلف گياهي برحسب وزن ترسيد علي همتي، بهرامناصري، قدير نوري قنبلاني،هوشنگ رفيعي دستجرديو علي گليزاده
در پنج (Helicoverpa armigera (Lep.: Noctuidae 11:15 الي 11:30 مقايسه

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نیاین انجا قر بزنین.... احتمال همه چیز را بدین و بدترین شرایط را
البته بچه های گیاهپزشکی شیراز خوب بودن ولی همایششون نمیدونم چطوریه
امیدوارم ابرو برامون بذارن!!!!!!!!!!!!!!!
خوش بگذره بهتون... سفر خوبی داشته باشید و همه چیز عالی پیش بره

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام نیاین انجا قر بزنین.... احتمال همه چیز را بدین و بدترین شرایط را
البته بچه های گیاهپزشکی شیراز خوب بودن ولی همایششون نمیدونم چطوریه
امیدوارم ابرو برامون بذارن!!!!!!!!!!!!!!!
خوش بگذره بهتون... سفر خوبی داشته باشید و همه چیز عالی پیش بره

من که اهل قِر و قُر نیستم :D اما اگه من تهنا نگذارین ها ا ا ا!!!

نه تا حالا خوب بودن !! یعنی اطلاع رسانیشون از طریق ایمیل عالی بود !!!
منم هر بار زنگ زدم تو هر ساعتی از شبانه روز خوب جوابم دادن !!!
تا حالا مشکلی نیس ;)

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که اهل قِر و قُر نیستم :D اما اگه من تهنا نگذارین ها ا ا ا!!!

نه تا حالا خوب بودن !! یعنی اطلاع رسانیشون از طریق ایمیل عالی بود !!!
منم هر بار زنگ زدم تو هر ساعتی از شبانه روز خوب جوابم دادن !!!
تا حالا مشکلی نیس ;)

الهیییییییی شکر.... خوشحالمون کردی
امیدوارم همه چیز به خوبی پیش بره.... من که از خدامه خیلی خوب باشه همایششون....
دانشکده کشاورزی برگزار میشه؟
الهام چندم هست این همایش؟؟ من تهنات نمیذارم ولی همایش گیاهپزشکی هست من شرکت نمیکنم ولی اگر کاری مشکلی خدای نکرده پیش امده.... خریدی!!!! در خدمتم

eliot -esf

کاربر ممتاز
الهیییییییی شکر.... خوشحالمون کردی
امیدوارم همه چیز به خوبی پیش بره.... من که از خدامه خیلی خوب باشه همایششون....
دانشکده کشاورزی برگزار میشه؟
الهام چندم هست این همایش؟؟ من تهنات نمیذارم ولی همایش گیاهپزشکی هست من شرکت نمیکنم ولی اگر کاری مشکلی خدای نکرده پیش امده.... خریدی!!!! در خدمتم

نه !!! دانشکده کشاورزی نیس !!! اولش باشگاه جهاد کشاورزی تا ظهر روز یکشنبه بعدش میره پردیس علوم !!!
4شهریور
خوب بیا شرکت کن اشکال نداره که همه گرایش های کشاورزی به هم ربط دارن یکطور هایی
من خرید میگذارم وقتی مامانم اینا روز اخر امدن که از جیب خودم ندم :D

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس ارم هستید نزدیکه به باغ ارم پردیس علوم منظورم هست
اره خوب بهم ربط دارند
دانشکده کشاورزی را هم یه سری بزنی بد نیست من انجا را خیلی دوست دارم
ایول باریکلا مثل خودمی در مورد خرید میگم....
ایشالله که خودتون و خانوادتون سفر خیلی خوبی داشته باشید

sakineh

عضو جدید
هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
بالاخره یک دختر هم پیدا شد بخواد بیاد !!!

تو بچه کجایی ؟
خوابگاه گرفتی ؟
ترم چندی ؟
با من دوست میشی ؟

من الهامم - ترم 4 گیاه پزشکی - خوابگاه گرفتم اما تنهام !! میای با هم باشیم ؟
سلام عزیزم
از دانشگاه کرمانشاهم
با دونفر از دوستام خوابگاه گرفتم
راستی منم صدیقه ام