مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

الميرا

عضو جدید
<br><br>

سلام . حرف شما کاملا درسته اما اصل حرف من چیزه دیگه است . من میگم همیشه اینجوری بوده . این که فقط

مختص بچه های امسال نبوده . مثلا کنکور 89 ( دو سال پیش ) درس ماشین 5 غلط 100% داشت و حذف هم شد

قبل از اعلام نتایج . یعنی تستی 10 درصد شد که وحشتناکه . همون سال دوست من واسه رتبه زیر 20 میخوند به

قیافه اش هم میخورد حرف گنده تر از دهنش نمیزد اما به خاطر گند زدن طراح سوال ماشین فقط 20 درصد این

درس رو زد و روزانه علم و صنعت با 240 قبول شد . من از اوضاع سیگنال و الکترونیک بی اطلاع ام. من فقط درباره

مدار ریاضی ماشین کنترل بررسی نظر دادم . من میگم یک مرحله کردن آزمون و کم کردن سوالات کار غلطی بوده .

من که خیلی استرس نداشتم دیگه اخرای امتحان نمی کشیدم .اینکه عصر برگزار کردن هم کار مسخره ای بوده .

خیلی از انرژی ادم تا ساعت 2 رفته و دیگه طرف نمی کشه ساعت 5 تست بزنه- یا اینکه کیفیت سوالات مدار واقعا

فتضاح بود و متاسفانه هر سال اینجوره ادم سر جلسه کور میشه تا منظور طراح سوال رو بفهمه

معادلات پارسال وحشتناک بود و معادلات امسال اسون . اما همیشه اینجور بوده و واسه همه اینجوره

بررسی پارسال اینقدر آبکی سوال داده بودن که همه بالای 70 80 میزدن . اما امسال بررسی فضایی بود .

کلا امسال به نظر من مدار و ریاضیات نسبتا راحت طرح شده بود . ماشین هم سخت نبود خیلی . این سه درس

خوب بود . بررسی هم خودم احتمالش رو میدادم که اینجوری بشه . و فقط کنترل میمونه که نسبت به سال های

پیش خداییش سخت تر بود

من اگه بخوام به چند تا چیز معترض باشم این هاست = یک مرحله شدن + عصر برگزار کردن + کیفیت افتضاح

سوالات مدار که هر ساله شده + و سوالای مسخره زبان که برقی ها رو با دیکشنری اشتباه گرفتن

حالا خدا میدونه اینهمه اما و اگرای شما چه رتبه ای برای من به بار بیاره:cry:آمار احتمال رو ندیدین چجوری بود!؟:eek:سیگنال رو بررسی کنید تا بفهمین من چی میگم!!!کلا این کنکور در 10 سال اخیر بی سابقه بود!!!ماشین امسال هم چندان بی غلط نبوده،مدار و ریاضی پارسال هم واقعا ساده تر بود مخصوصا ریاضی!
به هرحال یک عده که خیلی مباحثو نخوندن این وسط خیلی خوشبحالشونه!!!!سال دیگه شیر یا خط بندازین حذف مبحث کنید بچه ها!!
بهر حال موفق باشید!!!

chichilaas

عضو جدید
دوستان اگه کسی کتاب اوگاتا واسه کنترل رو مطالعه کرده یه آمار میده که چطوریاست ؟ در کنار کتابهای آریاز و مدرسان (سجادیان) ترکیب خوبی میشه؟
ممنون..

EECi

مدیر بازنشسته
ممنون از پاسخ گوییتون مهندس.من کلاس دکتر عبدالعالی رو میرفتم اما ایشون یک آدم بینهایت از زیر کار در رو و تنبل هستن.اما میگن کتابشون خوب هستش.من این درس و 25 هم بزنم از همین الان میگم که راضیم! چون به شدت تو این درس ضعیفم بر عکس سایر دروس و البته به گرایش میدان و موج علاقه ای ندارم و علاقم سیستمه.امیدوارم این کتاب جواب بده
کتاب پارسه کتاب خوبیه در بخش انتهایی از سوالات رشته فیزیک هم اورده شده که برای تمرین خوب هستن
اما بعضی مطالب که در کنکور های اخیر مورد توجه هست زیاد بحث نشده
شما سعی بکن درس مغناطیسم خوب بخونی چون یک مهندس مخابرات باید حداقل در پایه از نظر رشته مخابرات قوی باشه
تنها به کتاب پارسه هم اکتفا نکن مهندس. دیدی سال دیگه اومد 10 تا سوالو از مباحثی داد که در این کتاب کمتر توجه شده بود بهش!( دقیقا مثل سیگنال امثال!)
الان که وقت هست میتونی براحتی مسلط بشی به تمام منابعی که گفتم

موفق باشی

• Like
واکنش ها: Ehi

EECi

مدیر بازنشسته
دوستان اگه کسی کتاب اوگاتا واسه کنترل رو مطالعه کرده یه آمار میده که چطوریاست ؟ در کنار کتابهای آریاز و مدرسان (سجادیان) ترکیب خوبی میشه؟
ممنون..
منابع معرفی شده از زبان مهندس باقری( در تاریخ تیر 89):

از کتابها میتوان به موارد زیر را بیان کرد
1-اوگاتا( امسال 2 سوال از متن این کتاب امد)
2-دورف
3-بنجامین کو و گلنراقی(جدید ترین ویرایش را بگیرید دکتر جبه دار برای طراحی این کتاب را معرفی میکند )
4-نایس(در متن کتاب نکات خوبی گفته شده است دکتر جبه دار علاقه خاصی به این کتاب دارند)
5-خاک صدیق
6-کتاب کنترل دکتر جبه دار شاید امسال در بیاید(من خبر دارم که دکتر جبه دار در حال نوشتن یک کتاب کنترل می باشند)
7- کتاب franklin (بعضی از دانشگاههای امریکا از این کتاب به عنوان مرجع استفاده میکنند)
8-سری شومز کنترل(یک کتاب بسار عالی با سوالات فراوان وحل انها به نظر من برای کسی که خود را برای کارشناسی ارشد برق اماده میکند واجب است این کتاب را بخواند)
به عنوان جزوه می توان به موارد زیر را بیان کرد
1- جزوه درسی دکتر جبه دار
2- جزوه درسی دکتر طالبی
3- جزوه درسی دکتر سجادیان(ایشان در کلاس کنکور درس میدهند ویک جزوه بسیار عالی دارند تقریبا تمامی دانشجویان راضی هستند)
به عنوان نکته اخر میتوانم بگویم شما عزیزان باید دنبال منابعی باشید که کمتر در ایران معروف هستند چون طراحان همگی سوالات را از کتابهای که در ایران کمتر معروف هستند طرح میکنند

-------------
نظر من:
یک کتاب خوب مرجع+رهیافت+راهیان ارشد

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز، من انگیزه خیلی از بچه هارو دیدم که بعد مثلا 6، 9، 12 ماه درس خوندن، واسه موفقیت در کنکور ارشد یک ساله دیگه قصد دارن وقت بگذارن. سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینه که:

یا دوستان درس میخونن که یک دانشگاه تراز اول دولتی قبول شن و کارشناسی ارشد رو اونجا بخونن و واسه دکترا به خارج برن >>> که از نظر من این موضوع منطقی به نظر میرسه.

یا واسه بازار کار - که در شرایط فعلی من خیلی جاها دیدم که اختلاف بین لیسانس و فوق لیسانس در میزان حقوق، بین 50 تا 100 هزار تومان هست.

یا اینکه استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی بشن.

شاید اگه بچه ها نظرات شون رو اینجا بگن، خیلی از بچه های دیگه انگیزه لازم واسه درس خوندن رو بدست بیارن و از دوگانگی بین کار و تحصیل خلاص بشن.

بعد از اتمام کارشناسی من، بچه ها سه دسته شدن:
اونایی که رفتن سرکار
اونایی که واسه کنکور ارشد خوندن
اونایی که رفتن سربازی.

مورد اول

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا خدا میدونه اینهمه اما و اگرای شما چه رتبه ای برای من به بار بیاره:cry:آمار احتمال رو ندیدین چجوری بود!؟:eek:سیگنال رو بررسی کنید تا بفهمین من چی میگم!!!کلا این کنکور در 10 سال اخیر بی سابقه بود!!!ماشین امسال هم چندان بی غلط نبوده،مدار و ریاضی پارسال هم واقعا ساده تر بود مخصوصا ریاضی!
به هرحال یک عده که خیلی مباحثو نخوندن این وسط خیلی خوشبحالشونه!!!!سال دیگه شیر یا خط بندازین حذف مبحث کنید بچه ها!!
بهر حال موفق باشید!!!

ریاضی پارسال که خیلی راحت تر از امسال بودش.نمیگم امسال سخت بود اما پارسال آسون تر بود.سوال موج امسال من رو یاد فیزیک مکانیک انداخت!
اون سوال تبدیل لاپلاس انتگرال در کتاب دکتر کرایه چیان قرار داره و استادمون این رو واسه ما تو کلاس حل کرده بودش!
سوال اول معادلات هم فوق العاده مسخره بودش.در کل سوالات پارسال خیلی بهتر بود و میشد زیر 45 دقیقه به راحتی به درصد خیلی بالایی رسید.اما امسال اصلا جالب نبود واسه من
سیگنال هم امسال سخت نبود بلکه فوق العاده غیر استاندارد بود. 2 تا توان! 3تا سری فوریه!معمولا یا سری فوریه نمیدادن یا اگر هم میدادن نهایتش یکی نه سه تا اونم از 12 سوال!!!!! بهتر بود ما فقط میرفتیم پیوسته میخوندیم چون اگر فقط رو پیوسته ها کار میکردیم شاید درصدمون عالی میشد

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب پارسه کتاب خوبیه در بخش انتهایی از سوالات رشته فیزیک هم اورده شده که برای تمرین خوب هستن
اما بعضی مطالب که در کنکور های اخیر مورد توجه هست زیاد بحث نشده
شما سعی بکن درس مغناطیسم خوب بخونی چون یک مهندس مخابرات باید حداقل در پایه از نظر رشته مخابرات قوی باشه
تنها به کتاب پارسه هم اکتفا نکن مهندس. دیدی سال دیگه اومد 10 تا سوالو از مباحثی داد که در این کتاب کمتر توجه شده بود بهش!( دقیقا مثل سیگنال امثال!)
الان که وقت هست میتونی براحتی مسلط بشی به تمام منابعی که گفتم

موفق باشی

مرسی مهندس;)

• Like
واکنش ها: EECi

ENGBARGH

عضو جدید
بهر حال موفق باشید!!!

سیگنال رو سر جلسه ندیدم از اینترنت هم نگرفتم که ببینم

کنترل امسال خدا وکیلی سخت بود من که از راهیان ارشد خوب خونده بودم دو تا زدم . من واسه امسال خیلی خوب شروع کردم اما اخرش بد تمام شد

وگرنه امسال کنکور اصلی من بود واسه همه چیز برنامه ریزی کردم چند ماه هم خوندم اما بعد مشکلی پیش اومد و رفتیم توی فضای دیگه .

چیزی که همیشه واسه من عجیب بوده اختلاف سطح سوالات کنکور هست توی یک سری سال ها .

مثلا معادلات پارسال با امسال زمین تا اسمون فرق داره . یا بررسی قدرت پارسال با امسال یا غلط های زیاد توی یک درس .

این چیز ها خیلی عذاب اوره . مثلا می شینی چند ماه شب و روز به کوب میخونی بعد میری سر جلسه می بینی چند سوال از یک درس غلطه

ای کاش سازمان سنجش یه فکری به حال این چیز ها میکرد . این کمترین کاری هست که میشه واسه داوطلب کرد

الان با 12 سوال خیلی مسخره شده . از کل امار 2 سوال میاد . یا از فصل مدار مغناطیسی ماشین فقط 1 سوال میاد که اون هم ایراد داشت

ان شاالله هم شما هم بقیه به حقشون برسن . بقیه اش دیگه توکل به خدا

SHR776

عضو جدید
ببین دوست من اگه وقتشو داری از الان شروع کن به ماشین خوندن چوون واقعاً بعد عید دیگه دیر میشه. از الان اگه توانشو داری بشین ماشین مفهومی یاد بگیر. 6،5 ماه کتابایی مثل بیم بهارا کامل بخون یاد بگیر. البته سلمون هم فصل های اول دوم ( هسته و کو انرژی ) رو خوب گفته، میتونی استفاده کنی ازش. ماشین درسی نیست که 4 ماه مونده به کنکور بخوایی با کتاب مدرسان مثلاً درصد معمولیه 40،30 % بگیری ازش! ماشین باید مفهومی خونده بشه. کسی که مفهومی نخونه جدن به مشکل میخوره. درسته، منم کتاب مدرسان خوندم. گاج رو هم دیدم. فقط گاج یه تعداد سوال های قبل سال 70 رو داره که طراح اون سوال ها هم دکتر لسانی بوده ( مولف ماشین گاج هم دکتر لسانی ) و تو هیچ کتاب دیگه پیدا نمیشه. حالا اون سوال ها زیاد مهم نیستن برای اینکه مدرسان هم از سال 75 اکثرا سوال ها رو گذاشته. در ضمن گاج متن درسیش مثل مدرسان نیست که به درد کنکور بخوره. مدرسان که خالی از اشکال نیست. بین بد و بدتر به نظر من مدرسان خوبه. فرمول هاش به درد میخوره ولی به شرطی که تا مرداد شهریور ماشین رو تشریحی کامل از بیم بهارا بخونی بعد از مهر بری سراغ تست ها و نکته کنکوری که مدرسان گفته. اونوخ میتونی یه نیتجه خوب از ماشین بگیری.از الان شروع کن به خوندن درس هایی مثل ماشین مغناطیس و مدار. ولی کنترل بررسی و ریاضی رو میتونی سه ماه تابستون کامل بخونی. از مهر هم میتونی اشکالات جرئی رفع کنی. از آخر آذر ماه هم باید دیگه جمع بندی کنی. موفق باشی.
سلام دوست عزیز.این کتاب بیم بهارا منظورتون تمریناشه که بخونیم.یه خورده در مورد درس ماشین توضیح میدی که مفهومی بخونیم یعنی چی؟مگه توی کنکور مسئله نمیدن که حل کنی؟این کتاب پی سی سن چطوریاست؟برسی چی خوبه بخونیم؟ممنون

ENGBARGH

عضو جدید
بچه های گل . من با اینکه امسال به اون صورت موفق نشدم ( حتی میخواستم سر جلسه نرم ) ولی اگه خدا بخواد به زودی واسه سال دیگه شروع میکنم
اما در مورد منابع قدرت اطلاعات خوبی دارم اگه سوالی چیزی داشتین درخدمتم

appelton

عضو جدید
سلام دوست عزیز.این کتاب بیم بهارا منظورتون تمریناشه که بخونیم.یه خورده در مورد درس ماشین توضیح میدی که مفهومی بخونیم یعنی چی؟مگه توی کنکور مسئله نمیدن که حل کنی؟این کتاب پی سی سن چطوریاست؟برسی چی خوبه بخونیم؟ممنون

شما هرچقدرم بخوایی فرمول حفظ کنی چون تو این چند سال اخیر سوالات ماشین مفهومی شده نمیتونی به نتیجه مطلوب برسی! یه سوال دو سوال سر سوال سوم مطمئن باش گیر میکنی! مفهومی یعنی اینکه اگه بتونی تو سوالات تشریحی تمرین و تمرکز بیشتری داشته باشی مطمئن باش 90% سوالات میتونی واسه خودت تحلیل کنی. مخصوصاً سوالات تشریحی بیم بهارا که فوق العاده مناسب برای کسایی که میخوان اول مفهومی و تشریحی یاد بگیرن.
کتاب پی سی سن هم خوبه ولی سطحش یه پله پائین تر از بیم بهاراس.
بررسی پردازش و پوران از همه شون بهتره. مدرسان که سرتاپا غلط داره اصلاً نخونش! یه کتابم اومده برای نشر آهنگ که هنوز من ندیدم و نظری ندارم. اگه میتونی بررسی اول از هادی سعادت بخون بعد برو سراغ تست. چون بررسی امسال برخلاف پارسال و سال های قبل مفهومی تر شده و پیش بینی میشه که سال بعد هم همینطور باشه. موفق باشی.

nevada traveler

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز

دوستی هست که در موسسات آموزشی آمادگی کنکور کارشناسی ارشد کلاس امیر علی مومن زاده(نویسنده کتاب راهیان ارشد) برای درس سیگنالها وسیستم ها شرکت کرده باشه؟؟

با تشکر

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز

دوستی هست که در موسسات آموزشی آمادگی کنکور کارشناسی ارشد کلاس امیر علی مومن زاده(نویسنده کتاب راهیان ارشد) برای درس سیگنالها وسیستم ها شرکت کرده باشه؟؟

با تشکر
سلام من دوستام شرکت کردن.خودمم ی جلسه ریاضی مهندسی و ی جلسه کنترلشو به اصرار دوستام رفتم.

SHR776

عضو جدید
شما هرچقدرم بخوایی فرمول حفظ کنی چون تو این چند سال اخیر سوالات ماشین مفهومی شده نمیتونی به نتیجه مطلوب برسی! یه سوال دو سوال سر سوال سوم مطمئن باش گیر میکنی! مفهومی یعنی اینکه اگه بتونی تو سوالات تشریحی تمرین و تمرکز بیشتری داشته باشی مطمئن باش 90% سوالات میتونی واسه خودت تحلیل کنی. مخصوصاً سوالات تشریحی بیم بهارا که فوق العاده مناسب برای کسایی که میخوان اول مفهومی و تشریحی یاد بگیرن.کتاب پی سی سن هم خوبه ولی سطحش یه پله پائین تر از بیم بهاراس. بررسی پردازش و پوران از همه شون بهتره. مدرسان که سرتاپا غلط داره اصلاً نخونش! یه کتابم اومده برای نشر آهنگ که هنوز من ندیدم و نظری ندارم. اگه میتونی بررسی اول از هادی سعادت بخون بعد برو سراغ تست. چون بررسی امسال برخلاف پارسال و سال های قبل مفهومی تر شده و پیش بینی میشه که سال بعد هم همینطور باشه. موفق باشی.
ممنون.کتابش. من ندارم.حل تمرینش کافی بگیرم

ehsaning

عضو جدید
این کتاب بیم بهارا واسه کسی که میخواد گرایش کنترل بره بدرد میخوره؟ (درس ماشین ضریب داره)
یا اینکه کتاب های کنکوری موجود در بازار جوابگو هستند؟ از بین این ها مدرسان رو توصیه می کنید، پوران یا پردازش؟ گاج؟

ehsaning

عضو جدید
الکترونیک 2 انتشارات نصیر - مهندس اشرفیان رو کسی استفاده کرده؟
مدارهای الکتریکی انتشارات نصیر - دکتر جبه دار رو چطور؟

B.R.Z

عضو جدید
یه سوال...
یه تستو اشتب بزنیم چند تا درستو از بین می بره؟

ehsaning

عضو جدید
مهندس ehi
ممنون میشم در موردشون توضیح بدید. آیا ارزش گرفتن دارن؟ نسبت به کتاب های دیگه چطورن؟
کتاب جبه دار تست تالیفی داره؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان عزیز به نظر من بحث درمورد اینکه کدوم کتابو بخونیم کدوم خوبه اینا چه فرقی میکنه آخه! کسی که خوب مطلبو فهمیده باشه هرچی سوال بدن حل میکنه. حالا چه فرقی میکنه از کدوم کتاب باشه.به جای اینکه وقتتونو واسه جمع آوری کتب مختلف کنید بهتره روی درس خوندنتون متمرکز بشید.این نظره منه شایدم غلط باشه

• Like
واکنش ها: EECi
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا