قدم به قدم تا کنکور ارشد طراحی شهری سال 95

**يوتاب**

عضو جدید
با اجازه اساتید محترم ازاده خانم عزیز من این پست رو زدم تا دوستان کنار هم و با کمک اساتید برای ارشد طراحی شهری شروع کنیم .
نوشته های زیر هم کپی از نوشته های ازاده عزیز هست

نکته 1: اراده کنید

اراده کنید و تصمیم جدی بگیرید که واقعا برای کنکور درس بخونید.

نکته 2: برنامه ریزی کنید

تعداد ساعت مشخصی از روز را مشخص کنید و به درس خوندن اختصاص بدید.
مباحث کنکور را بنویسید، کتابها و منابع هر مبحث را مشخص کنید.
و برای هر درس میزان مشخصی از روز درس بخونید
نکته 3: به برنامه خود عمل کنید

برنامه را عقب نندازید. اگر یک روز از برنامه جا موندید نا امید نشید و روزهای بعد به برنامتون عمل کنید. هر هفته ای که تا 80 درصد به برنامه عمل کردید به خودتون جایزه بدین

نکته 4: هر چیزی که میتونه حواستون را پرت کنه از اطرافتون دور کنید

به نظرم این از همه نکات مهم تره. تلفن، موبایل، کامپیوتر و اینترنت، تلویزیون و .... وسایلی که هست که بلای جونه .. وقتی دارید درس میخونید حتما حتما موبایلتون را خاموش کنید، تلفن را از پریز بکشید، کامپیوتر و لپ تاپتون را هم حتما از دسترس خارج کنید (میدونم سخته، ولی واقعا باید این کار انجام بشه!!! )

نکته 5: غیر ممکن فکر نکنید

برنامه ریزی و زمان درس خوندن را غیر واقعی تنظیم نکنید..مثلا برای هر روز 12 ساعت وقت درس خوندن نگذارید..چون بعد از مدتی خسته میشید.
برای الان، روزی حدود 5-6 ساعت کافی هست. حتی اگه سرکار میرید.. میتونید بعد از کار هرروز 4 ساعت برای درس زمان بگذارید. به شرطی که اون 4 ساعت مفید باشه.
به تدریح و با نزدیک شدن به زمان کنکور، زمان مطالعه را در روز را بالا ببرید. و 1 ماه آخر به حدود 12-13 ساعت در روز برسونید.

نکته 6: سوالات سالهای گذشته
نمونه سوالات سالهای گذشته را حتما حتما حتما بخونید و یاد بگیرید. هیچ وقت خوندن نمونه سوالات را برای روزهای آخر نگذارید. حتی شده قبل از اینکه به درس خوندن شروع کنید نمونه سوالات سالهای قبل را یه دور روخوانی کنید و جوابهاش را ببینید

a.rahmani?

عضو جدید
سلام دوست عزیز امیدوارم موفق و پیروز باشین سعی کنین رفقای کنکوریتم دعوت کنی و باهم پیش ببرید خیلی موثره دوستای منم از همین تاپیک یکیش شادی خانوم 20 شد و مهدیه خانومم 107 شد بهرحال جمعی خیلی بهتره

AinOs

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اگر که نمونه سوالات سال های گذشته رو با جوابشون دارید لطفا آرشیوش رو همینجا یا تو یه تاپیک مجزا بذارید!
ممنون:)

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر تو دوست عزیز...
چقدر اینجا خلوته؟؟؟!!

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منابع امسال چیه بچه ها؟ از کجا ببینم؟

• Like
واکنش ها: draz

draz

عضو جدید
سلام به همه دوستان
مطلبی که می خوام براتون بگم تعریف از خودم نیست بلکه تجربه برا دوستانه
بعد از کنکور اولیه طراحی شهری شخصی به ایمیلم میلی داد که کمکش کنم برا اسکیس طراحی شهری اخه من سوالات اسکیسهای سالهای قبلو جمع کردم تو چند سایت گذاشته بودم بماند منم بهش کمک کردم اردیبهشت که جوابا اومد رتبش شده بود600خیلی نا امید بود به هر حال بهش دل داری دام وبه ادامه اموزشم بهش ادامه دادم اونمواقعا به جدیت ادامه داد تا اینکه گذشت تا امروز به ایمیلم که سر زدم پیام داده بود که علم وصنعت قبول شده خیلی خوشحال شدم از این خبر اینو گفتم تا بدونید هیچ وقت نا امید نشید وادامه بدید به خدا که سد کنکور می شکنید اگه بخواید

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه..
من 2 ترم ارشد طراحی شهری دانشگاه شهید بهشتی خوندم ولی انصراف دادم...(به دلایل شخصی)خب قطعا تجربه بدی بود چون تقریبا 2 سالم تلف شد یه سال واسه کنکور یه سالم دانشگاه البته استفاده از محضر اساتیدی مثل دکتر پاکزاد و دکتر گلکار فوق العاده بود ولی قصدم این بود که به بچه هایی که تصمیم دارن واسه طراحی شهری بخونن یه آلارم کوچیک بدم و اون اینکه وقتی وارد دانشگاه میشین طراحی شهری با چیزی که قبلا در موردش فکر میکردین کاملا متفاوته (البته اینو برای بچه هایی که کارشناسیشون معماری بوده میگم چون دوستان شهرسازی با حال و هوای رشته کاملا آشنا هستند)
در کل فضای این رشته با فضای معماری کاملا متفاوته خیلی خبری از طراحی نیست بیشتر به مسائل تئوری و مطالعاتی و برنامه ریزی می پردازه تا طراحی
باز بهشتی بهتره اما دانشگاه تهران طراحیش بیشتر شبیه به برنامه ریزیه تا طراحی
در کل دوستانی که عاشق طراحی هستند مثل من این اشتباه رو نکنند که طراحی شهری همون معماریه در مقیاس بزرگ.حواستون باشه که طراحی شهری خیلی متفاوته و اگه واقعا علاقمند به طراحی هستین بچسبین به همون معماری ;)

DDDIQ

مدیر ارشد
گروه باشگاه مهندسان ایران در سایت ممرایز

به مرور کورس های مفید دیگری نیز به گروه اضافه خواهد شد

* از کورس ها میتونین با عضویت در گروه یا به صورت جدا استفاده کنید
504 Absolutely Essential Words
+ 125 more difficult but essential words
+ hidden words of 504 book​

450 Essential Words For the TOEFL
1100 Words You Need to Know
مجموعه لغات آزمون های کارشناسی ارشد

گروه باشگاه مهندسان ایران در سایت ممرایز
http://www.memrise.com/group/4625779

O . P . O . S

عضو جدید
سلام
کسی میدونه برای خلاصه ی سیر1و2و3 از کتاب کدوم انتشارات استفاده کنیم بهتره؟

• Like
واکنش ها: draz

a.rahmani?

عضو جدید
سلام
کسی میدونه برای خلاصه ی سیر1و2و3 از کتاب کدوم انتشارات استفاده کنیم بهتره؟
سلام دوست عزیز میتونید از کیمیا فکر استفاده کنید متاسفانه الان به دلیل راحت در دسرس بودن تلگرام کسی از این تاپیکا استفتاده نمیکنه

a.rahmani?

عضو جدید
یادمه ما سال قبل اینموقع میخوندیم خیلی جوش خوب و بازم شور و نشاط بود حداقل 8، 9 تا لایک میخورد پستت ولی صد افسوس داوطلبا جذب گروه های تلگرام اینا شدن حتی فرضت درس خوندنم ندارن

a.rahmani?

عضو جدید
من خلاصه هارو تو تلگرام به بچه ها فرستادم و اونجا آپلود شدش هست ولی چون حجم ندارم نمیتونم اینجا بذارم

O . P . O . S

عضو جدید
یادمه ما سال قبل اینموقع میخوندیم خیلی جوش خوب و بازم شور و نشاط بود حداقل 8، 9 تا لایک میخورد پستت ولی صد افسوس داوطلبا جذب گروه های تلگرام اینا شدن حتی فرضت درس خوندنم ندارن

این خیلی باحال باحال بود
واقعا گاهی افراد اینقدر جذب تبلیغات میشن که تمام فرصت هارو از دست میدن

میشه خلاصه ی سیر کیمیافکر رو اینجاهم بذارید؟
اگر اینجا نمیتونید لینکشو تو تلگرام بذارید؟

a.rahmani?

عضو جدید
سلام به همه کسانی که یروز اینجا بودند و حالا به دلیل مشغله و کار و کم رونقی این انجمن ها به دلیل ت ل گ ر ا م و اینا نیستند
..............................................
سلام ویژه محضر آزاده خانوم که نمیدونم الان کجاست و چیکار میکنه ولی هر جا هست انشا... گره ای در کارش نباشه موفق و پسروز و سربلند باشه. اینجاها زحمت ما رو خیلی کشید بدون چشم داشتی تمرین میگفت و مام حل میکردیم میفرستادیم رفع اشکال میشد ..........................................
یادش واقعا بخیر چند نفری بودیم اینجا اسکیس تمرین میکردیم خیلی فعال بود ولی خپ به دلیل وجود گروه ها و کانال و فلان دیگه از رونق افتاد..............

یادی بکنیم از تمام بچه هایی که اینجا بودند و براشون آرزوی پیشرفت روز افزون بکنیم................................
نمیدونم این سال که رو به پایانه چقدر غصه خوردید استرس داشتید چقدر حرص خوردید ولی در این واپسین لحظات سال که مصادف با ایام فاطمیه است خدارو قسم میدم به لحظات دفن شبانه بی بی دو عالم که سال 95 انشا.... غم نبینین به خواسته های دلتون نزدیک تر شین و خدارو پیشتون احساس کنین. یاعلی

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
قدم به قدم تا کنکور ارشد طراحی شهری سال 95

چرا اینجا انقدر سوت و کوره؟!!
پارسال یادش بخیر کلی فعالیت میکردیم اینجا‌.‌‌‌...

a.rahmani?

عضو جدید
عجب خداروشکر کسی اومد اینجا:eek:..........پارسال و پیارسال چون تل و اینا نبود خیلی جو خوب و همکاری خوبی داشتیم آدم انگیزه زیادی داشت دیگه از امسال ................ ایشا... موفق باشید

ترنج

عضو جدید
سلام دوستان
خدا قوت.خسته درسا نباشید.
دوستان من رشتم معماریه و واسه یکی از گرایش ها باید به درس تاریخ شهر ایران هم جواب بدم.ظاهرا کتاب حبیبی و پاکزاد جزو منابعه.خواستم ببینم بین منابع اشتراک گذاشتتون مجموعه تست برای تاریخ شهر ایران هست؟ممنون میشم کمکم کنید:smile:
چون به شدت نیازمند نمونه سوالم جوری که منابع دیگرم پوشش بده

mahla.ab

عضو جدید
سلام خسته نباشید من رشتم معماریه می خام برای طراحی شهری آماده بشم
اطلاعی از این رشته ندارم اگه کسی نمونه کار قدم ب قدمشو بزاره و شروع کنه ممنون میشم
سپاس

AzZin

عضو
سَر اَنجام !

سَر اَنجام !

خُب ! نتایج هم که اومد ! چیکار کردین بچه ها ؟

بالا