سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستگی به سیستمتون داره
اول اون روشو که گفتم تست کنین بعد،ببینیم اصلامشکل نرم افزاری بود یا سخت افزار؟
اگه سخت افزاری باشه که ویندوز عوض کردن بیشتر خرابکاری میکنه تاحل کردن مشکل
امااگه نه دیدیم باانتی تروجان یه بخشی ازمشکل حل شده اونوقت اگه خواستین عوض کنین
ویندوز عوض کردنو همیشه به عنوان آخرین گزینه امتحان کنید

اول از همه سطل زباله ویندوزتون رو خالی کنین
بعدش روی درایو c کیلیک راست کنین و به Properties برین و Disk CleanUp رو انتخواب کنین
صبر کنین تا اسکنش تموم بشه و تیک تموم گزینه ها رو بزنین و ok کنین تا فایل های اضافی رو از روی سیستمتون حذف کنه

در ضمن بعضی از نرم افزار ها هستن که وقتی نصبشون میکنی اول از روی دیسک اکسترکت میشن روی هارد و سپس میرن برای نصب که با این نرم افزار هایی که جگفتین حجم زیادی اشغال میکنه. معمونلا روی دسکتاپ و یا توی درایو c یه پوشه ای میسازن

ویندوز 10 رو من نصب کنردم زیاد جالب نبود خوشم نیومد برگشتم به همین ویندوز 7
حافظم به قدری پر شده بود که حتی آنتی تروجان 20 مگابایتی دانلود نمیشد!!!با این حدود 6 گیگ از حافظم رو خالی کردم....ممنون واقعا
ابتدا وارد درایو ویندوز شده و با زدن همزمان دکمه‌های Ctrl+A، حجم مجموع فایل‌های سیستم خود را مشاهده کنید. با توجه به اینکه گفتید 58 گیگ فضا دارید اصولا باید حدود 58 گیگ فضا اشغال شده باشد، اما اگر احیانا دیدید که کمتر از 58 گیگ فضا اشغال شده است شما باید با مفهومی به نام “Shadow Storage” یا “فضای سایه” آشنا شوید. این فضا که توسط فایل‌های ویندوز اشغال می‌شوند، در قسمت “Computer” و زیر هر درایو نشان داده می‌شوند اما وقتی خودتان به سراغ برنامه‌های نصب‌ شده می‌روید، نمی‌توانید با چنین حجمی از اطلاعات روبه‌رو باشید. دلیل این موضوع، وجود تعداد بسیار زیادی فایل‌های بکآپ و پیشتیبان ویندوز می‌باشد که در غالب نقاط Restore Points یا نقاط بازیابی ذخیره می‌شوند.

رای تنظیم میزان فضایی که در آن فایل‌های Restore Points ذخیره می‌شوند، مسیر زیر را در ویندوز 7 طی کنید:

راست کلیک روی Computer و انتخاب گزینه system protection
در دیالوگ system protection وارد بخش تنظیمات یعنی Configure شوید و میزان فضایی که فایل‌های بکآپ به خود اختصاص می‌دهند را کاهش دهید.
نیازی به استفاده از گزینه‌ی Delete نیست چرا که با کم کردن میزان استفاده‌ی فایل‌های پشتیبان و تعیین فضای آنها، قدیمی‌ترین نسخه‌های پشتیبان به صورت خودکار پاک می‌شوند اما استفاده از Delete، تمامی آنها را از سیستم شما حذف خواهد کرد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
بهتر است بار دیگر فضای خالی درایو ویندوز را چک کنید…!
فراموش نکنید که وجود Restore Point ها برای هر سیستمی، بسیار ضروری هستند و اگر از درست شدن آنها در سیستم جلوگیری کنید، شاید اگر به مشکلی برخورد کنید، نتوانید ویندوز خود را بدون مشکل درست کرده و مجبور به تعویض آن باشید.

اگر مشکلتون با روش فوق حل نشد، بگید تا روش های دیگری امتحان کنیم.

ضمنا فراموش نکنید از مسیر زیر C:\Windows\SoftwareDistribution\Download فایل های آپدیدت قدیمی کامپیوتر خودتون رو هم حذف کنید تا فضای بیشتری در دسترس قرار بگیره.

خیلی جالب بود من ظرفیت درایو سیم 58 گیگ بود 59 گیگ پر نشون میداد...:eek:
ولی الان که 6 گیگ خالی شده مطمینم هر بار که لپ تاپ رو باز میکنم یه حجم زیادی باز پر میشه و مشکل همیشگی پیش میاد...روشی که آرزو جان گفتن هم امتحان میکنم

دوستان خوبم از همگی ممنونم...:)

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. وقت بخیر
کسی هست بتونه ی مدت کارای فتوشاپ انجام بده؟
لطفا اگر کسی آمادگیشو داره پی وی پیام بدید. ممنونم

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان.....

چرا جای محور ها جابه جا شده در اکسل؟؟؟ چطور میتونم درستش کنم؟

باتشکر

leynaz

عضو جدید
دوستان سلام
من یه موس پن 5*4 دارم که روی ویندوز ,p باهاش کار میکردم و سی دی نصب رو هم دارم.الان میخوام روی 7 نصب کنم ولی برای نصب ازروی سی دی همش ارور میده. میشه راهنماییم کنین؟ با استفاده از xps view هم وقتی سی دی رو باز میکنم، تمام وشه ها رو خالی نشون میده...
ممنون میشم

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من اسم 5 تا از معتبرترین کنفرانس هایی که هر ساله در زمینه مهندسی نرم افزار به خصوص در مورد Data Mining، Web Mining و موتورهای جستجو برگزار می شه رو می خواستم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه.

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من به اینترنت وصل میشم لپ تاپم هنگ میکنه
چرا؟
اخیرا اینجوری شده قبلا مشکلی نداشت از ویندوز یا نرم افزار خاصی هم نیست بنظرم...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا؟

منم گاهی که به نت وصل میشم لپتاپم صدا میده همش!. قطع که میشم صداش میخوابه.

آرزوخانوم

عضو جدید
چرا؟
نمیشه بااین اطلاعات جواب قطعی داد به سوالتون..
امااحتمالش هست باوصل شدن به نت مصرف سی پی یوتون به 100میرسه برای همین هنگ میکنه
توی تسک منیجرتون مصرفشو نگاه کنین اگه همین حالت بودکه گفتم اطلاع بدین تاراه حلشو بگم

ali-gold

کاربر فعال
سلام...

میخوام بدونم علامت نقاط روی نمودار رو میشه داخل اکسل مثل شکل زیر تغییر داد؟

نمودار زیر رو میشه از اکسل ایجاد کرد؟

باتشکر

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام
من اسم 5 تا از معتبرترین کنفرانس هایی که هر ساله در زمینه مهندسی نرم افزار به خصوص در مورد Data Mining، Web Mining و موتورهای جستجو برگزار می شه رو می خواستم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه.
توی این سایتها برید و براحتی همه چیزهایی رو که دوست دارید جستجو کنید
www.ieee.org

sciencedirect.com

SHRP

کاربر ممتاز
چرا؟
شاید درایور کارت شبکه مشکل ساز شدهژ
بد نیست آپدیت اونو بگیرید و دوباره نصب کنید

maryam.raz

عضو جدید
سلام دوستان. لپ تاپ من به اینترنت وصل نمیشه. باید از طریق وی پی ان وصل بشیم به اینترنت دانشگاه اما وی پی ان ارور میده میگه پورت بازه. قبلش هم فیلتر شکن نصب کرده بودم حذفش کردم باز درست نشد. راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

مولتی متر

عضو جدید
سلام دوستان. لپ تاپ من به اینترنت وصل نمیشه. باید از طریق وی پی ان وصل بشیم به انیترنت دانشگاه اما وی پی ان ارور میده میگه پورت بازه. قبلش هم فیلتر شکن نصب کرده بودم حذفش کردم باز درست نشد. راهنمایی کنید
سلام
کنترل پنل -- قسمت تنظیمات اینترنت -- internet optin سربرگ کانکشن پایین صفحه lan setting رو کلیک کن هیچکدوم نباید تیک داشته باشه

• Like
واکنش ها: SHRP

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. موقع تایپ کردن تو فایرفاکس (قسمت بالا سمت راست)، تا شروع می کنم به تایپ یک یا دو تا حرف، بلافاصله یه لیست از نتایج جستجوی قبلی میاد و کنارشونم یه علامت کوچولوی ساعت میاد. میشه لطفا بگین راهی هست که اون لیست حذف بشه یا از نمایش مجددش جلوگیری بشه؟......ممنونم ازتون:gol:
ssa.jpg

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام دوستان. موقع تایپ کردن تو فایرفاکس (قسمت بالا سمت راست)، تا شروع می کنم به تایپ یک یا دو تا حرف، بلافاصله یه لیست از نتایج جستجوی قبلی میاد و کنارشونم یه علامت کوچولوی ساعت میاد. میشه لطفا بگین راهی هست که اون لیست حذف بشه یا از نمایش مجددش جلوگیری بشه؟......ممنونم ازتون:gol:
مشاهده پیوست 256734

سلام در منو تنظیمات فایرفاکس(بالا سمت راست زیر دکمه بستن، سه خط کوچک) برو به بخش History و گزنه Clear recent history رو انتخاب کن. (میتونی از کلید ترکیبی کنترل شیفت دیلت هم استفاده کنی)
در کادر محاوره ای باز شده بخش Detiles همه ی تیک ها رو بردار بجز تیک Form & Search history
بر روی دکمه Clear now کلیک کن.

sare_r

عضو جدید
سلام دوستان

راستش من هارد اکسترنالمو وصل کردم به تلویزیون و ر..سیور. از بعد از اون دیگه open نمیشه و میگه باید فرمت بشه.
اینم میگه:
The file or directory is corrupted and unreadable

آیا امیدی هست که فایل هام رو دوباره داشته باشم؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان

راستش من هارد اکسترنالمو وصل کردم به تلویزیون و ر..سیور. از بعد از اون دیگه open نمیشه و میگه باید فرمت بشه.
اینم میگه:
The file or directory is corrupted and unreadable

آیا امیدی هست که فایل هام رو دوباره داشته باشم؟
به هیچ عنوان اکسن یا چک دیسک و یا برنامه های مشابه رو روی اون اجرا نکنید
با استفاده از یک برنامه بازیابی سعی کنید فایل هاتون رو بازیابی کنید.

sara202

عضو جدید
سلام،فلشم که به تی وی وصله،با اینکه فرمتش میکنم ولی بازم پیغام فرمت میده!!!چی کار کنم؟؟؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام،فلشم که به تی وی وصله،با اینکه فرمتش میکنم ولی بازم پیغام فرمت میده!!!چی کار کنم؟؟؟
سعی کنی با کامپیوتر اونو فرمت کنید. ممکنه فلش خراب شده باشه...

SHRP

کاربر ممتاز
ای بابا یعنی به همین راحتی خراب شده ؟؟؟!!!!:(با کامپیوتر فرمت کردم،ولی بازم این پیغامو میده!!!
بسته به نوع و کیفیت فلش می تونه عمر کوتاهی داشه باشه
شاید هم یه پورت مشکل برقی داشته و اونو خراب کرده

masoodxl

عضو جدید
سلام
گوشی سونی اریکسون اکسپریا ری دارم
میخوام فایل منیجر رو دانلود کنم.دانلود نمیشه!
اینترنتم مشکلی نداره!!!
فایل منیحر رو از طریق لپ تاپ هم که میخوام کپی کنم بازم کپی نمیشه!
لطفا کمکم کنید.با تشکر

masoodxl

عضو جدید
سلام
اینترنتم مشکلی نداره!!!
فایل منیجر رو از طریق لپ تاپ هم که میخوام کپی کنم بازم کپی نمیشه!
لطفا کمکم کنید.با تشکر

آرزوخانوم

عضو جدید
سلام
اینترنتم مشکلی نداره!!!
فایل منیجر رو از طریق لپ تاپ هم که میخوام کپی کنم بازم کپی نمیشه!
لطفا کمکم کنید.با تشکر

سلام
موقع کپی کردن چه اروری میده؟
از یه فایل منیجر دیگه هم عمل کنید ممکنه فایل نصبی خودش مشکل داره

ssordi

عضو جدید
سلام من می خواهم در ورد آدرس مقالات را به نام آن هایپرلینک کنم روال این کار را بلد هستم. اما خود بخود باز نمیشه یعنی باید اول راست کلیک کنم بعد اپن هایپرلینک میشه بگین چیکار کنم که با کلیک بر اون آدرس اینترنتی اش باز بشه

یونس3608

عضو جدید
با سلام خدمت شما همكاران گرامی.طراحي سايت با html
از بنده سایتی طراحی شده با HTML در مورد جاذبه هاي گردشگری ارومیه درخواست کرده اند و متاسفانه بنده هیچ اطلاعی درباره این موضوع ندارم خواهشا اگر امکانش هست یک نمونه پروژه یا قالب سایتی در این مورد که طراحی شده توسط HTML باشد به من تحويل دهيد ممنون ميشم....

بالا