رشته ی مهندسی هسته ای

mrakbari2012

عضو جدید
ما به هر کس میگیم یا این رشته رو نمیشناسن یا نمیدونن چنین رشته ای در ایران داریم
من فارغ التحصیل مهندسی هسته ای از دانشگاه شیراز هستم:)

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2] سويای پربار با استفاده از انرژی هسته‌ای در گلستان تولید شد[/h]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از واحد مرکزی خبر / اقتصادی: در استان گلستان ارقام مختلف سویا با نامهای گرگان 3، جی کی، سحر، ویلیامز و دی پی اکس در 2 مرحله پس از برداشت محصولات صیفی و گندم و جو و کلزا، به صورت بهاره و تابستانه کاشته می شد که معایبی دارد.

یکی از این معایب زمان برداشت آن است که اواخر برداشت سویا درگلستان با کشت گندم از محصولات مهم استان همزمان می شود با این مشکل کشاورزان گلستانی فرصت چندانی برای آماده سازی زمین برای کاشت گندم ندارند.
پایین بودن مقدار برداشت سویا هم دیگر مشکل کنونی کشاورزان گلستانی است . آبان ماه هر سال زمان برداشت سویا در استان است، در آبانماه گلستان پر باران و تولید سویای خیس از دیگر مشکلات کشاورزان است و البته بهانه ای برای کارخانه داران که محصول را با قیمت پایین تر بخرند .
سرانجام محققان گلستانی توانستند با استقاده از انرژی هسته ای بذر جدیدی تولیدکنند که همه این مشکلات را رفع کند. هرچند رقم جدید به طور محدود در گلستان کاشته شد اما رئیس ایستگاه تحقیقات کشاورزی استان می گوید: رقم جدید نتیجه داده و قرار است به استانهای دیگر هم ارسال شود .
آقای صابری افزود : این رقم جدید علاوه بر آنکه دغدغه های سویارکاران گلستانی را برطرف می کند 20 درصد هم میزان برداشت این محصول را افزایش می دهد .
آقای پیرولی مدیرگروه کشاورزی هسته ای مرکزتحقیقات کشاورزی کشور هم گفت : براساس برنامه رقم جدید در استانهای مازندران ، اردبیل و لرستان کاشته می شود .
مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی گلستان هم گفت: برای تولید این بذر جدید با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی هسته ای ایران بذرهایی از سویا را تحت تاثیر اشعه ای از گاز گاما قرار دادیم و توانستیم بذرهای جدیدی تولید کنیم که علاوه برپر محصولی ، زودرس هم باشد.
آقای هزارجریبی افزود : این رقم جدید یک ماه زودتربرداشت می شود و به بارندگیها برخورد نمی کند .
او گفت: برداشت بذر سالم و خشک دیگر مزیت این رقم جدید است که مورد رضایت کارخانه داران هم هست.
مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی گلستان افزود : با استفاده از این رقم جدید فرصت کافی برای کشت بعدی هم که معمولا گندم است فراهم می شود .
در گلستان سالانه 375 هزار هکتار گندم کشت و یک میلیون تن محصول برداشت می شود .
کشاورزان گلستانی امسال در55 هزار هکتار دانه های روغنی سویا کاشتند و پیش بینی می شود 120 هزار تن محصول برداشت کنند .
60 درصد دانه های روغنی کشور در گلستان تولید می شود .
با استفاده از بذر جدید میزان تولید سویا در کشور از210 هزار تن فعلی به252 هزارتن و در گلستان به 144 هزار تن خواهد رسید .
در کشور سالانه 86 هزار هکتار سویا کشت می شود .

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما به هر کس میگیم یا این رشته رو نمیشناسن یا نمیدونن چنین رشته ای در ایران داریم
من فارغ التحصیل مهندسی هسته ای از دانشگاه شیراز هستم:)

با این رشته خیلی کارا میشه کرد... خودتون بهتر میدونین...

ghazaleomid

عضو جدید
سلام
خوش به حاله هر کس که فارغ التحصیل شده:((((
من که تزم یه چن سالی طول می کشه:(((
هیچ کدوم از قطعاتی که می خوام باهاشون دستگامو بسازم تو ایران نیست/یا من پیداشون نکردم /
خدا کنه یه فرجی بشه این همه تحریم از ایران عزیزمون بر داشته بشه...

himahdiyou

عضو جدید
نوع کار برای این رشته و منابع و نویسنده گان

نوع کار برای این رشته و منابع و نویسنده گان

با سلام خواستم ببینم که دانشجوی لیسانس فیزیک در این رشته قبول میشه؟
چه رتبه ای میخواد؟
چه درس هایی باید بخونم؟
با نام نویسنده اش

از لحاظ شغل چطوره؟

ممنونم از لطفتان.

morteza_93

عضو جدید
؟؟

؟؟

دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی هستم
برا ارشد میخوام مهندسی هسته ای رو انتخاب کنم
میشه یه توضیح کلی برا این رشته بهم بدین؟؟؟/:que::que: