تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

fayyazjahani

عضو جدید
داداش داری؟من میخواماگه نتونم بگیرم،لینک دانلودشو بده دلن کنم خیلی لازم دارم طراحی ماشینالبته کامل باشههاممنوناقا من لینک دانلود طراحی ماشین تو کتیا رو دارم،میخوای بدم دان کنی یااگه نزدیک اراکی بیارم واست 1.3 گیگاگه تهرانیهم واست بیارم پول خرج نکن3.4 ساعتهخواستی پیام خصوصی بدهبچهها من نمیتونم سقف خودرومو طراحی کنم،گاید کروهارو میکشم ولی توی سقفش به مشکل میخورم،نمیتونم بکشم، باید چیکارکنم؟
ممنون امكان دانلود ندارم سرعت دانلود 6 كيليوبايت در ثانيه

بابک1668

عضو جدید
www.youtube.com/watch?v=yAqg865D4ao این یکی از بهترین فیلم هاست که من دانلود کردم فقط نتونستم بلوپرینتشو گیر بیارم به سایتی که yones66 فرمودند هم رفتم اما اسم خودرو رو نمیدونم که بلو پرینتشو گیر بیارم راستی یه سوال میشه جی کد های کتیا رو به شبیه ساز SSCNC انتقال داد یا بین این دو تا رابطه برقرار کرد؟

yones66

عضو جدید
www.youtube.com/watch?v=yAqg865D4ao این یکی از بهترین فیلم هاست که من دانلود کردم فقط نتونستم بلوپرینتشو گیر بیارم به سایتی که yones66 فرمودند هم رفتم اما اسم خودرو رو نمیدونم که بلو پرینتشو گیر بیارم راستی یه سوال میشه جی کد های کتیا رو به شبیه ساز SSCNC انتقال داد یا بین این دو تا رابطه برقرار کرد؟

سلام مهندس. مهندس شما یه نگاه به این خودرو بنداز ببین اصلا مهندسیه طراحیش؟؟؟؟ من این رو دانلود کردم واقعا چرته مدلسازیش معذرت میخواما. این همه ماشین با طراحی مهندسی ریخته و بلوپرینتهاش توی اون سایت هست برید یه ماشین درست و حسابی طراحی کنید. اینه که میگم با اون سی دی ها به جایی نمی رسید.

بعید میدونم نشه. من این برنامه رو کار نمیکنم ولی معمولا کتیا فرمت هاش فرمت های استانداردی هستن و گیر و گوری نداره واسه معرفی به سایر برنامه ها حتی پاور میل

آخرین ویرایش:

بابک1668

عضو جدید
قبول دارم هم سی دی ها چرته هم کلاس ها شما اگه دید مهندسی داشته باشی با اتو کد هم میتونی طراحی کنی من تو طراحی بدنه هیچ اطلاعاتی ندارم این طرح مگه چه مشکلی داره ؟ضمنا من علی الحساب میخوام با این طرح کار کنم تا طراحی بدنه قلقش دستم بیاد

yones66

عضو جدید
قبول دارم هم سی دی ها چرته هم کلاس ها شما اگه دید مهندسی داشته باشی با اتو کد هم میتونی طراحی کنی من تو طراحی بدنه هیچ اطلاعاتی ندارم این طرح مگه چه مشکلی داره ؟ضمنا من علی الحساب میخوام با این طرح کار کنم تا طراحی بدنه قلقش دستم بیاد

شما خودت میگی حتی اسم این خودرو رو هم نمیدونی و اصلا نمیدونی این خودرو مال کدوم شرکته. شما اگه تو طراحی بدنه و استایل و ورق کاری و دستگاه های پرس ورقکاری سررشته داشتی میفهمی که این خودرو اصلا آیرو ددینامیک نیست و از لحاظ ساخت مشکلات زیادی داره. حالا خب برا دست گرمی خوبه ولی کمکی باز بهت نمیکنه. شما اگه میخوای پیشرفت کنی باید ماشین رو انتخاب کنی که دارای سطوح پیچیده تری باشه مث آئودی یا لامبورگینی گالاردو یا کامارو یا هر چی دیگه.....

در ضمن مهندس جان هر برنامه ای بهر کاری ساخته شده. اشتباهه بگی دید مهندسی باهش با توکد هم میشه طراحی کرد.. البته شدنش که میشه وقت گیره مثلا شما با اتوکد بخوای ائودی طراحی کنی به فرض محال البته اگه یک روز طول بکشه با کتیا و امثالهم دو ساعت.

بابک1668

عضو جدید
حرف شما صحیحه بدنه خودرو هایی که طراحی میشه اکثرا قابل ساخت نیست و در حد نقاشیه که حتی با 3dmax هم میشه کشید سوال دیگه ام در مورد ماشین کاریه من تو یه جا دیدم که بعد از استخراج جی کد ها و تعریف ابزار یک دستگاه سی ان سی رو وارد محیط میکنند ایا این دستگاه ها بصورت پیش فرض تو محیط کتیا هست یا باید خودمون طراحی کنیم؟مثل عکس پیوست؟hqdefault.jpg سوال آخر هم که بدجور منو از ساخت و تولید و ماشین افزار نا امید کرده چاپگر 3 بعدیه به نظرتون با اومدن این چاپگر ها فاتحه ماشین کاری و قالبسازی خونده است؟

آخرین ویرایش:

yones66

عضو جدید
حرف شما صحیحه بدنه خودرو هایی که طراحی میشه اکثرا قابل ساخت نیست و در حد نقاشیه که حتی با 3dmax هم میشه کشید سوال دیگه ام در مورد ماشین کاریه من تو یه جا دیدم که بعد از استخراج جی کد ها و تعریف ابزار یک دستگاه سی ان سی رو وارد محیط میکنند ایا این دستگاه ها بصورت پیش فرض تو محیط کتیا هست یا باید خودمون طراحی کنیم؟مثل عکس پیوست؟مشاهده پیوست 236323 سوال آخر هم که بدجور منو از ساخت و تولید و ماشین افزار نا امید کرده چاپگر 3 بعدیه به نظرتون با اومدن این چاپگر ها فاتحه ماشین کاری و قالبسازی خونده است؟

تا جایی که من کار کردم نه چنین دستگاهی نداره و در صورت نیاز بای دطراحی بشه. حالا این دستگاه سی ان سی چه کمکی میکنه؟؟؟ بنظرم یه چیز سمبله؟؟؟ شما جی کد رو در بیار و خروجیشو بگیر بده به دستگاه و قطعه رو بساز حالا مثلا بنظر خودت این دستگاه رو وارد کنی که چی بشه؟؟؟بنظرم اصلا نیزای به این کار نیست

بله چاپگرهای سه بعدی انقلاب عظیمی تو ماشین کاری و قالبسازی ایجاد کردن ولی طرز کار با دستگاه سی ان سی فرق داره. پرینتر سه بعدی با استفاده از مواد مذاب یک قطعه رو میسازه ولی دستگاه سی ان سی با استفاده از برش و تراش یک قطعه رو میسازه. با این حال بعید نیست با پیشرفت علم دیگه این فرایند تراش حذف بشه و کلا پرینترها جای این وسایل رو بگیرند چون از لحاظ اقتصادی هم به صرفه تر هستش ولی بای دبگم کار با این دستگاهها هم سختی خودشو داره. ولی یک عیب دارن این پرینترها و اونم اینه شما وقتی از روی یک طرح اصلی کپی میکنی و میسازی دیگه تشخیص اصل از تقلب برایتو نسخت میشه و همین امر خودش باعث میشه زیاد از این دستگاهها ت وصنعت استفاده نشه. البته تو ایارن شاید این حرف من اشتباه در آب بیاد چون ایرانی ها هکر و کپی پیست خوب بلدن اگه امکاناتش باشه. نگرانیتون بجاست.

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تا جایی که من کار کردم نه چنین دستگاهی نداره و در صورت نیاز بای دطراحی بشه. حالا این دستگاه سی ان سی چه کمکی میکنه؟؟؟ بنظرم یه چیز سمبله؟؟؟ شما جی کد رو در بیار و خروجیشو بگیر بده به دستگاه و قطعه رو بساز حالا مثلا بنظر خودت این دستگاه رو وارد کنی که چی بشه؟؟؟بنظرم اصلا نیزای به این کار نیست

بله چاپگرهای سه بعدی انقلاب عظیمی تو ماشین کاری و قالبسازی ایجاد کردن ولی طرز کار با دستگاه سی ان سی فرق داره. پرینتر سه بعدی با استفاده از مواد مذاب یک قطعه رو میسازه ولی دستگاه سی ان سی با استفاده از برش و تراش یک قطعه رو میسازه. با این حال بعید نیست با پیشرفت علم دیگه این فرایند تراش حذف بشه و کلا پرینترها جای این وسایل رو بگیرند چون از لحاظ اقتصادی هم به صرفه تر هستش ولی بای دبگم کار با این دستگاهها هم سختی خودشو داره. ولی یک عیب دارن این پرینترها و اونم اینه شما وقتی از روی یک طرح اصلی کپی میکنی و میسازی دیگه تشخیص اصل از تقلب برایتو نسخت میشه و همین امر خودش باعث میشه زیاد از این دستگاهها ت وصنعت استفاده نشه. البته تو ایارن شاید این حرف من اشتباه در آب بیاد چون ایرانی ها هکر و کپی پیست خوب بلدن اگه امکاناتش باشه. نگرانیتون بجاست.

پرینتر سه بعدی انواع مختلفی داره و بعضیاشون از روش سفت کردن ماده مایع استفاده میکنند مثل FDM ولی بعضیاشون توسط پودر جامد انجام میشه مثل دستگاههای Z-Corp . حالا حالا ها مونده که این روش بخواد جای ماشینکاری رو بگیره جون هنوز نه از لحاظ دقت به پای ماشینکاری میرسه و نه اینکه برای تولید مقرون به صرفه هست. این روش برای تولید تکی کاربرد داره.

smmoosavian

عضو جدید
زنگ تفریح
یادش به خیر با یه لپ تاپ نفتی مدلسازیش کردم. تا می خواستم rotate کنم فقط یه روز طول می کشید :biggrin:
حالا نمونه سازی 50 عدد بالابر 16 متری با مقیاس 1:1 در محیط اسمبلی رو ببینید. این سیستم 8 هسته ای خم به ابرو نمیاره. من که روم کم شد!!

هر مجموعه شامل 252 قطعه هست. برای 50 تا میشه 12600 قطعه !!! :eek:

پیوست ها

• lifter.jpg
    lifter.jpg
    19 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yones66

عضو جدید
زنگ تفریح
یادش به خیر با یه لپ تاپ نفتی مدلسازیش کردم. تا می خواستم rotate کنم فقط یه روز طول می کشید :biggrin:
حالا نمونه سازی 50 عدد بالابر 16 متری با مقیاس 1:1 در محیط اسمبلی رو ببینید. این سیستم 8 هسته ای خم به ابرو نمیاره. من که روم کم شد!!

هر مجموعه شامل 252 قطعه هست. برای 50 تا میشه 12600 قطعه !!! :eek:

مهندس میشه فایلشو بذارید؟؟؟؟؟؟

یا نقشه هاشو؟؟؟؟؟

smmoosavian

عضو جدید
سر کلاس استادمون در عرض چند ثانیه با اینونتور یک چرخدنده و شفت آورد تو صفحه من زبونم بند اومد اما خودش گفت همین یه مزیت دلیل نمیشه کتیا بخاطر مچ بودن محیط هاش با هم خیلی کار باهاش راحت تره راستی کتیا 6 با 5 فرقی دارن؟

هرچقدر بیشتر از توانایی های یک نرم افزار خبر داشته باشید کمتر تعجب می کنید و زبونتون هم دیگه بند نمیاد.

فایل ضمیمه رو ببینید.

پیوست ها

• parametric gear.zip
    2.4 مگایابت · بازدیدها: 0

بابک1668

عضو جدید
این فایل آسیب دیده است مهندس تو وبلاگتون فیلم ماشین کاری ندارید برای فروش؟یک سوال از رو کنجکاوی پهپاد آمریکایی Rq170 رو با چه نرم افزاری مهندسی معکوس کردن؟

آخرین ویرایش:

smmoosavian

عضو جدید

ممنونم از زکات علمتون!!!!!!!!!

دوست عزیز این فایل ها مربوط به پروژه ای میشه که 4 ماه روش زحمت کشیده شده و ارزش تجاری داره.
حالا شما می گید خیلی راحت بذارمش روی اینترنت؟؟ :smile: شما بودی همچین کاری می کردی؟
توی این تاپیک پستای منو جستجو کنید زکات زیاد هست ;)

smmoosavian

عضو جدید
این فایل آسیب دیده است مهندس تو وبلاگتون فیلم ماشین کاری ندارید برای فروش؟یک سوال از رو کنجکاوی پهپاد آمریکایی Rq170 رو با چه نرم افزاری مهندسی معکوس کردن؟

داخل فایل زیپ یک فایل exe هست که فیلم گرفتم از چرخدنده در کتیا.
فرمودید RQ170، بنده اصلا فکر نمی کنم مهندسی معکوس کرده باشن. فیلمی که از پرواز RQ170 ایرانی نشون دادن یه مدل خیلی ابتدایی و مقیاس شده رادیو کنترل بود که خیلی کار بچه گانه ای بود. فیلمی رو که نشون دادن با فیلم های پرواز هواپیماهای مدل مقایسه کنید. به دلیل برد پروازی کم پایلوت مجبوره مدل رو مدام ببره تا یه سمت و بعد به سمت دیگه برگرده. یعنی هواپیمای رادیو کنترل مدام باید در سمت چپ و راست خلبان در حال پرواز باشه. این چیزیه که دقیقا توی اون فیلم می تونید ببینید. پهپادهای نظامی معمولا در ارتفاع بالا پرواز می کنن نه نزدیک سطح زمین. اگه راست می گن تو ارتفاع بالا ازش فیلم بگیرن نشون مردم بدن. این فیلم منو یاد عکس قاهر 313 میندازه که به لطف فوتوشاپ برفراز دماوند پرواز می کنه !!!!

yones66

عضو جدید
دوست عزیز این فایل ها مربوط به پروژه ای میشه که 4 ماه روش زحمت کشیده شده و ارزش تجاری داره.
حالا شما می گید خیلی راحت بذارمش روی اینترنت؟؟ :smile: شما بودی همچین کاری می کردی؟
توی این تاپیک پستای منو جستجو کنید زکات زیاد هست ;)

کی گفت مجانی؟؟؟؟؟؟؟

شما بگید چقد ما هزینه زحماتتون رو می دیم و ممنون میشیم ازتون. بله از توانایی شما و سوادتون من خودم بهرمند شدم و ازتون ممنونم.

من واقعا دلم لک زده واسه طرحی مثلا یک شاسی خودرو و نمیدونم یه پیستون با اندازه واقعی و سیلندر و نمیدونم قظعاتی با اندازه صنعتی و واقعی.....

آقا گشتم تو اینترنت نیست خب ما چطور گیر بیاریم. شما خودت چطور گیر میاری و میکشی حداقل اینا رو تو این باشگاه مطرح کنید تا به پیشرفت ما حرفه ای ها هم کمک بشه.

مثلا شما ت ووبلاگتون رفتید یه چرخ حلزون رو کشیدید و قیمت گذاشتید روش خب خداوکیلی این کار اشتباهیه. من نگاه کردم دیدم اصلا این ارزش 1000 تومنم نداره چون خیلی راحت بود. آدم فکر کنه یه چیزایی رو میتونه مدل کنه.

ما ایرانیها هنوز یاد نگرفتیم چطور و چقد رو چی قیمت بذاریم. رفتم سایت engpedia معلوم نیست اون بابا خودش چقد رو نرم افزارها پول داده و یا اصلا داده زده 100 تومن 50 تومن و ....... این ارقام چین تو ایران قفل شکسته.

ملاک تعیین ارقام چی هستن؟؟؟؟

خود شما وبلاگتون چقد کاربردی هست اینقد تبلیغشون میکنید؟؟؟؟؟؟

چرا ماها آموزش نمیذاریم وقتیم میذاریم یه چیز بی اهمیت و دست گرم کنی میذاریم..

جناب مهندس واقعیت اینه اینا زکات علم نمیشن. شما وقتی تونستی به پیشرفت کسی کمک کنی زکات دادی.

آخرین ویرایش:

davood1343

عضو جدید
سلام ممنون از زحماتی که میکشین من دنبال مطلبی در باره quick surface reconstruction هستم اگر راهنمای داشته باشین ممنون میشوم

smmoosavian

عضو جدید
کی گفت مجانی؟؟؟؟؟؟؟

شما بگید چقد ما هزینه زحماتتون رو می دیم و ممنون میشیم ازتون. بله از توانایی شما و سوادتون من خودم بهرمند شدم و ازتون ممنونم.

من واقعا دلم لک زده واسه طرحی مثلا یک شاسی خودرو و نمیدونم یه پیستون با اندازه واقعی و سیلندر و نمیدونم قظعاتی با اندازه صنعتی و واقعی.....

آقا گشتم تو اینترنت نیست خب ما چطور گیر بیاریم. شما خودت چطور گیر میاری و میکشی حداقل اینا رو تو این باشگاه مطرح کنید تا به پیشرفت ما حرفه ای ها هم کمک بشه.

مثلا شما تو وبلاگتون رفتید یه چرخ حلزون رو کشیدید و قیمت گذاشتید روش خب خداوکیلی این کار اشتباهیه. من نگاه کردم دیدم اصلا این ارزش 1000 تومنم نداره چون خیلی راحت بود. آدم فکر کنه یه چیزایی رو میتونه مدل کنه.

ما ایرانیها هنوز یاد نگرفتیم چطور و چقد رو چی قیمت بذاریم. رفتم سایت engpedia معلوم نیست اون بابا خودش چقد رو نرم افزارها پول داده و یا اصلا داده زده 100 تومن 50 تومن و ....... این ارقام چین تو ایران قفل شکسته.

ملاک تعیین ارقام چی هستن؟؟؟؟

خود شما وبلاگتون چقد کاربردی هست اینقد تبلیغشون میکنید؟؟؟؟؟؟

چرا ماها آموزش نمیذاریم وقتیم میذاریم یه چیز بی اهمیت و دست گرم کنی میذاریم..

جناب مهندس واقعیت اینه اینا زکات علم نمیشن. شما وقتی تونستی به پیشرفت کسی کمک کنی زکات دادی.

بنده اصلاً‌مجبور نيستم به شما جواب پس بدم. خود شما داريد مي گيد كار من ارزش 1000 تومنم نداره. پس داريد قيمت مي ذاريد.
بنده روي همون حلزون ساده كه مي گيد 3 ساعت وقت گذاشتم. تعداد خريدهاش هم از همه پروژه هاي ديگه بيشتره.
محض رضاي خدا شما كه مي گيد حرفه اي هستيد يك بار فقط تلاش كنيد تا يه فيلم آموزشي درست كنيد!!! من منتظرم بسم الله
بعد از اينكه سعي كرديد دوباره برگرديد و درباره حرفايي كه زديد فكر كنيد.
ملاك تعيين قيمت زحمتيه كه روي يك كار مي كشي. من اون پروژه بالابر 16 متري رو 12 ميليون تومن قيمت گذاشتم به اضافه نقشه هاش. مي خريد؟؟؟ نه ، چون مي خوايد همه چيزو
بدون زحمت و مفت به دست بياريد. وقتي براي زحمت ديگران ارزش قائل نباشيد انتظار داريد همه چيز مفت به دست بياد.
مي گيد چرا ماها آموزش نمیذاريم: از سوالتون پيداس كه حتي يك بار هم در زمينه آموزش كار نكرديد. كسي كه مي خواد آموزش خوب بذاره بايد ساعت ها وقت بگذاره و يك قطعه رو خوب بررسي كنه و بدون اشكال به امر آموزش بپردازه. اين يعني صرف ساعت ها وقت با ارزش. همون وقت و زماني كه شما براش 1000 تومن هم ارزش قائل نيستيد.
هر كسي در حد وسعش بايد زكات بده. منم تو اين تاپيك زكات دادم. نمي تونم بشينم ساعت ها وقت بذارم و يه آموزش بذارم اونوقت يكي مثل شما بياد بگه اين كه چيزي نبود ارزش نداشت.
در ضمن هركسي مختاره محصول خودش رو به هر قيمتي كه دلش خواست بفروشه.
شما مي گيد دلم لك زده براي يه طرح شاسي يا پيستون يا ... آموزش چنين چيزهايي بسيار زمان بر و سخت و غير منطقيه.
بنده مطمئنم اگه حتي يك مجموعه آموزشي تجاري هم درست كنم شما حاضر نيستيد براش پول بديد و ميريد دنبال كپي غير قانونيش.

آخرین ویرایش:

yasser2222

عضو جدید
سلام عید همگی مبارک!
وقتی تو اسکچ از دستور rotate استفاده می کنیم و مثلا 6 المان بوجود میاریم . ایا باید یکی یکی اونها رو مقید کنیم؟ مثلا یه هزار خاری فرض کنید وقتی یه خار رو میکشیم و rotate میزینیم کلی خط و کمان تکه تکه وجو داره که باید مقید بشه ایا باید تک تک مقید بشن یا راه دیگری هس برا این موارد و یا اینکه ولش کنیم همینطور سفید بمونن و سبز نشن ینی مقید نشن. ممنون

ma5967

عضو جدید
سلام عید همگی مبارک!
وقتی تو اسکچ از دستور rotate استفاده می کنیم و مثلا 6 المان بوجود میاریم . ایا باید یکی یکی اونها رو مقید کنیم؟ مثلا یه هزار خاری فرض کنید وقتی یه خار رو میکشیم و rotate میزینیم کلی خط و کمان تکه تکه وجو داره که باید مقید بشه ایا باید تک تک مقید بشن یا راه دیگری هس برا این موارد و یا اینکه ولش کنیم همینطور سفید بمونن و سبز نشن ینی مقید نشن. ممنون

می تونی بعد این که rotate رو انجام دادی همه رو با هم انتخاب کنی و از دستور auto constraint استفاده کنی. همه مقید میشن و وقت زیادیم نمیگیره ازت

smmoosavian

عضو جدید
سلام عید همگی مبارک!

براي هزارخار نيازي به كشيدن تو اسكچ نيست. يكيش رو بكشيد بعد با pattern بقيه رو دربياريد. البته روش هايي براي مقيد كردن وجود داره ولي امكان خطا خيلي زياده.

yones66

عضو جدید
بنده اصلاً‌مجبور نيستم به شما جواب پس بدم. خود شما داريد مي گيد كار من ارزش 1000 تومنم نداره. پس داريد قيمت مي ذاريد.
بنده روي همون حلزون ساده كه مي گيد 3 ساعت وقت گذاشتم. تعداد خريدهاش هم از همه پروژه هاي ديگه بيشتره.
محض رضاي خدا شما كه مي گيد حرفه اي هستيد يك بار فقط تلاش كنيد تا يه فيلم آموزشي درست كنيد!!! من منتظرم بسم الله
بعد از اينكه سعي كرديد دوباره برگرديد و درباره حرفايي كه زديد فكر كنيد.
ملاك تعيين قيمت زحمتيه كه روي يك كار مي كشي. من اون پروژه بالابر 16 متري رو 12 ميليون تومن قيمت گذاشتم به اضافه نقشه هاش. مي خريد؟؟؟ نه ، چون مي خوايد همه چيزو
بدون زحمت و مفت به دست بياريد. وقتي براي زحمت ديگران ارزش قائل نباشيد انتظار داريد همه چيز مفت به دست بياد.
مي گيد چرا ماها آموزش نمیذاريم: از سوالتون پيداس كه حتي يك بار هم در زمينه آموزش كار نكرديد. كسي كه مي خواد آموزش خوب بذاره بايد ساعت ها وقت بگذاره و يك قطعه رو خوب بررسي كنه و بدون اشكال به امر آموزش بپردازه. اين يعني صرف ساعت ها وقت با ارزش. همون وقت و زماني كه شما براش 1000 تومن هم ارزش قائل نيستيد.
هر كسي در حد وسعش بايد زكات بده. منم تو اين تاپيك زكات دادم. نمي تونم بشينم ساعت ها وقت بذارم و يه آموزش بذارم اونوقت يكي مثل شما بياد بگه اين كه چيزي نبود ارزش نداشت.
شما مي گيد دلم لك زده براي يه طرح شاسي يا پيستون يا ... آموزش چنين چيزهايي بسيار زمان بر و سخت و غير منطقيه.
بنده مطمئنم اگه حتي يك مجموعه آموزشي تجاري هم درست كنم شما حاضر نيستيد براش پول بديد و ميريد دنبال كپي غير قانونيش.

بله
سوال اول چرا من حرفه ای هستم چرا آموزش نمیذارم : خب جوابش رو خودتون دادید چون یکی مثل شما بله شما منتظر مفت هستید.

اینکه چقد پای پروژه ها زحمت کشیدید و فکر کردید بله فکر؟؟؟ بستگی به مغز شما داره. چیزی که من در عرض 15 دقیقه مدل کردم.

قابل توجه شما اینکه من از 14 سالگی شروع به طراحی کردم نه اینکه تخصصی از paint شروع کردم خواستید تا لیست کنم. من هم زحمت کشیدم و عرق ریختم. من و رفیقم یه سایت درست کردیم که آموزش های خوبی توش گذاشتیم و خیلی استفاده کردند دوستان با قیمت های بسیار کم تا بتونن رو اون چیز حساب کنن و بخرن و چیزی که بیشتر از اون ارزش داشت. ولی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ناجوانمرادانه سایتمون رو هک کردن کی نمیدونم واگذارش بخدا

الانم محض اطلاع شما و دوستان در حال ساخت مجموعه آموزشی هستم که نیاز ر وبرطرف کنه نه اینکه سمبل باشه و کپی.

این جمله تون مشخص میکنه دیگه طرز تفکر و نحوه دادن زکاتتون رو همین جمله :

بله بفروشید. حق دارید. چون نه به ارزش کارتون واقفید و نه ارزش پول مردمتون که از خودمون هستن. خوبه اینجا یه کمی از خارجی ها یاد بگیریم.

آموزش یک قطعه صنعتی کجاش بی منطقه؟؟؟؟؟ اینگه یک نفر که قراره بشه طراح تو یک شرکت بفرمایید چه اشکال داره قبلش این تجربه رو کرده باشه اونم تو آموزش .تا مجبور نباشه هزینه کنه برا یه مشت آموزشی دری وری و بعد مطمئن بشه که بلده و بره و سرخورده بشه چرا؟؟؟؟ چون صنعت و طراحی واقعی رو درک نکرده.

من شاگردام رو همین طور اموزش دادم و یکسال تو هنرستان درس مکانیکال رو طوری حلاجی کردم با این مثال ها که همین بچه ها تو استان اول و دوم و سوم شدن با اینکه بچه شهرستان بودن و این همیشه واسه من افتخاره. دیگه توفیق نشد ادامه بدم درس رو بخاطر پارتی بازی.

اطمینان شما از خرید یک مجموعه درست و حسابی که بندگان خدا نخرند اشتباس. شما بساز با یه قیمت معقول تاکید میکنم معقول!!!! تا بخریم و از شما ممنون میشیم. هرچند مطمئنم شما این کار رو نمیکنید.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام و وقت بخیر
از دوستان میوخام که بحث رو ادامه ندن. چون مجبور میشم پستهایی که بحث هایی غیر از آموزش و پاسخ هستش رو پاک کنم.
هردوی شما عزیزان از کاربران خوب بخش نرم افزار کتیا هستید و من امیدوارم بتونیم از دانش و تخصص شما عزیزان بهره بیشتری رو هم ببریم.
مطمئنا" قرار دادن یک سری آموزش های پایه و حتی پیشرفته که در اغلب سایت ها وجود داره میتونه چاره گشای خیلی از دوستان باشه و اگه این کمک ها به صورت رایگان و در راه رضای خدا باشه مطمئنا" ارج و زحمت کارتون در نزد باریتعالی گم نخواهد شد.
در مورد پروژه هایی که دوستان کار کردن و وقت زیادی رو برای تکمیلش متحمل شدن مطمئنا" انصااف نیست به صورت رایگان در اختیار دوستان قرار داده بشه
اما میشه برای پیشرفت سایر دوستان اونهارو راهنمایی کنیم و الفبای کار رو بهشون یاد بدیم ;)
موفق باشید

smmoosavian

عضو جدید
سلام و وقت بخیر
از دوستان میوخام که بحث رو ادامه ندن. چون مجبور میشم پستهایی که بحث هایی غیر از آموزش و پاسخ هستش رو پاک کنم.
هردوی شما عزیزان از کاربران خوب بخش نرم افزار کتیا هستید و من امیدوارم بتونیم از دانش و تخصص شما عزیزان بهره بیشتری رو هم ببریم.
مطمئنا" قرار دادن یک سری آموزش های پایه و حتی پیشرفته که در اغلب سایت ها وجود داره میتونه چاره گشای خیلی از دوستان باشه و اگه این کمک ها به صورت رایگان و در راه رضای خدا باشه مطمئنا" ارج و زحمت کارتون در نزد باریتعالی گم نخواهد شد.
در مورد پروژه هایی که دوستان کار کردن و وقت زیادی رو برای تکمیلش متحمل شدن مطمئنا" انصااف نیست به صورت رایگان در اختیار دوستان قرار داده بشه
اما میشه برای پیشرفت سایر دوستان اونهارو راهنمایی کنیم و الفبای کار رو بهشون یاد بدیم ;)
موفق باشید

با عرض پوزش از دوستان تاپیک
بحث از اونجایی شروع شد که بنده با اینکه فایل ها رو در اینترنت قرار بدم مخالفت کردم و بعد به من حمله شد!!! درست نیست که ایشون توقع داشته باشه من هرچی فایل دارم بذارم رو اینترنت و از این که من مخالفت می کنم تازه عصبانی هم میشه !!! از یه طرف میگه شما هزینه شو بگو از یه طرف میگه فایل هات مفت نمی ارزن. من یه چیزی هم بدهکار شدم. طوری نیست ایشون هرچی خواست توهین کنه. من دیگه جواب نمیدم.

yones66

عضو جدید
با عرض پوزش از دوستان تاپیک
بحث از اونجایی شروع شد که بنده با اینکه فایل ها رو در اینترنت قرار بدم مخالفت کردم و بعد به من حمله شد!!! درست نیست که ایشون توقع داشته باشه من هرچی فایل دارم بذارم رو اینترنت و از این که من مخالفت می کنم تازه عصبانی هم میشه !!! از یه طرف میگه شما هزینه شو بگو از یه طرف میگه فایل هات مفت نمی ارزن. من یه چیزی هم بدهکار شدم. طوری نیست ایشون هرچی خواست توهین کنه. من دیگه جواب نمیدم.

پیشنهاد رو به حمله و تذکرات رو به توهین تشبیه میکنن. عصبانی هم نشدم اصلا.خدا میدونه.

به هر حال از همه عذر میخوام و از جناب مهندس هم معذرت خواهی میکنم.

امیدوارم در ادامه از تجربه شون استفاده کنیم. همه.......

آخرین ویرایش:

بابک1668

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان عزیز بنده نیز به عنوان عضو کوچک این مجموعه میخوام فقط یک راهنمایی کوچیک کنم از نظر من آموزش کتیا مثل مقاومت مصالح و استاتیک نیست که با یست سی تومن سر و تهش هم بیاد و آموزششو به عنوان زکات به حساب بیاریم اما سایت و وبلاگ هایی هستن که واقعا تو راهنمایی و همچنین ارائه فیلم ها خوبن بعنوان مثال سایت آقای علیپور حقیقی (www.mrah.blogfa) یا تالار گفتگوی انجمن کتیا www.catia.ir تا حالا نشده سوالی پرسیده شه و جواب کاملی نده نمونه اش پست 4627 اگر اشتباه نکنم شاید چیز خاصی نباشه اما همین هم خیلی ها نمیونند که تو مسیر نصب نرما فزار
Start up\manufacturing\samples\Nc machine Tool Lib\Devices میشه ماشین ها از قبل طراحی شده خود نرم افزار رو وارد کرد و عملیات ماشین کاری رو با دستگاه دید و فکر کنم بشه از تصادف دستگاه مطلع شد

آخرین ویرایش:

hamid0101

عضو جدید
با سلام
دوستان می شه یه توضیحی راجع به دستور power copy بدید و بگید چیکار می کنه و کاربردش و استفاده اش تو چیه ؟ ممنون می شم