ازدواج با دختر بزرگتر از خودت درسته یا نه؟؟؟لطفا راهنماییم کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

چاو شین

اخراجی موقت
فقط ازدواج نیست ولی جز از زندگی هست کسی که ازدواج نکنه خوشبخت نمیشه راهش کج میشه
الان مگه کسی ازدواج کنه بدبخت میشه؟
از حرفای شما اینجوری برداشت میشه که انگار ازدواج لازمه خوشبختیه و هر کس ازدواج نکنه، بدبخته. بد نیست یه سرچ تو اینترنت بکنید و ببینید خیلی آدما بودن و هستن و خواهند بود که ازدواج نکردن ولی به جاهای خیلی خوبی رسیدن. پس لزوماً جزیی از زندگی نیست. کج هم نمیشه، بستگی به فرد و محیط زندگیش داره. من هم مخالف ازدواج صحیح و اصولی نیستم. فقط مخالف اینم که انسان چشمشو به روی حقایق اطرافش ببنده و تن به یه ازدواج نافرجام بده...

secret11

عضو جدید
از حرفای شما اینجوری برداشت میشه که انگار ازدواج لازمه خوشبختیه و هر کس ازدواج نکنه، بدبخته. بد نیست یه سرچ تو اینترنت بکنید و ببینید خیلی آدما بودن و هستن و خواهند بود که ازدواج نکردن ولی به جاهای خیلی خوبی رسیدن. پس لزوماً جزیی از زندگی نیست. کج هم نمیشه، بستگی به فرد و محیط زندگیش داره. من هم مخالف ازدواج صحیح و اصولی نیستم. فقط مخالف اینم که انسان چشمشو به روی حقایق اطرافش ببنده و تن به یه ازدواج نافرجام بده...

خب نظر ها مختلف هست شما اومدید گفتید اصلا ازدواج نکن من اینطور برداشت کردم که می گید کلا اصلا تو زندگی ازدواج نکنید منم نمیگه تن به ازدواج نافرجام بدیم این رو هم نمیگم هرکسی رو دیدیم زود درخواست ازدواج بدیم . در کلا ازدواج لازمه زندگی هست ! هرکسی ازدواج نکنه بدبخت نمیشه بنظرم هم خوشبخت نمیشه انسان همیشه به یه همدم نیاز داره که با ازدواج حاصل میشه.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز

من عقدیم اینه ازدواج جز اهداف فرعی بحساب میاد و باید اهداف اصلی درنظر گرفته بشه!

چاو شین

اخراجی موقت
خب نظر ها مختلف هست شما اومدید گفتید اصلا ازدواج نکن من اینطور برداشت کردم که می گید کلا اصلا تو زندگی ازدواج نکنید منم نمیگه تن به ازدواج نافرجام بدیم این رو هم نمیگم هرکسی رو دیدیم زود درخواست ازدواج بدیم . در کلا ازدواج لازمه زندگی هست ! هرکسی ازدواج نکنه بدبخت نمیشه بنظرم هم خوشبخت نمیشه انسان همیشه به یه همدم نیاز داره که با ازدواج حاصل میشه.
آها... الان درست شد ;)
اونو که به شوخی گفتم. :) ولی در کل، و با توجه به تجربیات خودم و اطرافیانم، به نظر من این دوستمون باید بذاره یه کم زمان بگذره و به خودش اجازه بده بیشتر روی جوانب قضیه فکر کنه. خیلی وقتا ما چیزی، کاری و یا کسی رو دوست داریم و به طرز دیوانه واری، فقط خواسته خودمونو میبینیم و به حرف هیچ احد الناسی گوش نمیدیم. چاره حل این مشکل فقط زمان و فکر و تحقیق بیشتره. چه بسا حتی توی این زمان برامون ثابت شد که کارمون نه تنها اشتباه نبوده، بلکه بهترین کار ممکن هم هست. توی این زمان ایشون اگه به این باور برسه، مطمئناً خودش راه راضی کردن خونواده اش رو هم پیدا میکنه ;)
یا حق!

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفتنیهارو بقیه گفتن فقط من یه دوست دارم که اونم دقیقا مثل شما اختلافش با شوهرش 4 ساله و خداروشکرخیلی هم خوشبخت هستند.اونا هم خانواده شوهرش مخصوصا مادرش مخالف ازدواجشون بود ومیگفت باید عروسمون کوچیکتر باشه ولی پسره خیلی اصرار بیجا نکرده بود فقط نشسته بود قشنگ بامامانش حرف زده بود و گفته بود ببین مامان من این دخترو بخاطر این ویژگیهاش میخام و نظر شما هم برام مهمه شما یبار بیاین بریم خونشون ببینیدش اگه پسندتون نشد باشه حرف شما رو قبول میکنم ولی همینطوری فقط بخاطر اختلاف سن دلیل منطقی ای واس من نیست!!که اینم خداروشکر وقتی میرن خاستگاری حسابی دختره مورد پسند میشه وبعدش خانواده بیشتر از پسرشون عجله داشتن واس عقد کردن

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال

من عقدیم اینه ازدواج جز اهداف فرعی بحساب میاد و باید اهداف اصلی درنظر گرفته بشه!

ازدواج مهمترین و تاثیرگذارترین تصمیم زندگیه آدمه.
چه زن و چه مرد،با انتخاب درست،زندگی مستقلی رو تشکیل میدن که هر آنچه که در دوران مجردیشون اعم از تحصیلو کار و فعالیت اجتماعی و غیره برای رشدشون انجام دادن،مقدمه ای بشه برای شروع اصل استقلال،برنامه ریزی و تاثیرگذاری پایدارخودشون.

اینکه هر آدمی بسته به طرز فکرش،بخاطر چی ازدواج میکنه،دلایل مختلفی میتونه داشته باشه.پیش پا افتاده ترینش که البته بی اهمیت هم نیست،ارضای نیاز جنس مخالفه.چه زن و چه مرد اگر انتخاب درست داشته باشن،قطعا فوایدی که از این برآورده شدن نیاز عایدشون میشه،کم نیست.نیاز به یه همراه مکمل.نه فقط در بعد جنسی.همراه،شریک،دوست،مشاور و همدمی که وجودش در همه ابعاد زندگیه آدم تاثیرگذاره.اگر انتخاب درست باشه،مولد انرژی چندین برابر میشه برای پیشرفت،و اگر خدای نکرده درست نباشه،مانعی برای رسیدن به اهداف و تکامل.

حالا این دو تا آدم،وقتی خودشون این شراکت دو طرفه رو شروع کردن،میتونن خودشون سازنده شن برای یه انسان دیگه.همه ما انسان ها به دنبال جاودانه شدنیم.ابقا و تاثیرگذاری ابدی.فرصت ساختن یک انسان بر طبق هر آنچه که خودمون به علمش رسیدیم....این چرخه حیات جاودانه ست که به انسان ها امید میده برای بودن و زندگی کردن.فقط کافیه یکم به خودمون فکر کنیم و ببینیم الان در کجای این چرخه واقع شدیم.نهایت نقش و تاثیرگذاری جوهره وجودمون،چی میتونه باشه.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان دقت نکردینا
ایشون نپرسیدن که آیا ازدواج با دختر بزرگتر اشتباهه یا درسته
ایشون انتخابشون رو انجام دادن از شما خواستن راهنمایی کنید چطور میتونن مادرشون رو راضی کنن

به نظر من بهترین کار آشنا کردن مادرتون و اون دخترخانمه
شما سنتون از تصمیم غیر عقلانی گذشته و انتخابتون حتما درست بوده
ببینید ایشون چه مشخصات تاپی داره و اونا رو به مادرتون گوشزد کنید
ببینید مادرتون چه مدل عروسی میپسندن به خانم بفرمایید چند روزی اونطوری باشن که مادرتون میخوان تا دلشون راضی بشه
و در کل میتونید از یه مشاوره کمک بگیرید تا راه های بهتری برای راضی کردن مادرتون پیش پاتون بذارن

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
دوستان دقت نکردینا
ایشون انتخابشون رو انجام دادن از شما خواستن راهنمایی کنید چطور میتونن مادرشون رو راضی کنن

ببینید مادرتون چه مدل عروسی میپسندن به خانم بفرمایید چند روزی اونطوری باشن که مادرتون میخوان تا دلشون راضی بشه
و در کل میتونید از یه مشاوره کمک بگیرید تا راه های بهتری برای راضی کردن مادرتون پیش پاتون بذارن

شرمنده جسارت نباشه ولی این میشه کلاه گذاشتن سر مادر
حرف یه عمر زندگیه نمیشه که نقش بازی کرد

afsoon6282

مدیر تالار
به نظر من مادرتون و اون دختر خانم باید با هم آشنا بشن تا خودشون ایشون رو بشناسن.
شناخت مادر با شناختی که شما ازشون پیدا کردین خیلی فرق میکنه ایشون باید از دید خودشون بشناسن تا بتونن قبول کنن.(این رو به این دلیل میگم که کلا شناخت مرد و زن نسبت به همه موضوعات از جمله جنس مخالف خیلی فرق میکنه هر کسی هم جنس خودشو بهتر و دقیقتر میتونه بشناسه)
از خود دختر خانم هم کمک بگیرین ببینین اصلا نظرشون در این مورد چیه و چه جوابی میدن به شما هم نظر خودشون و هم نظر خانوادشون این دو مورد خیلی خیلی مهمه (خیلی مواقع برخورد و عکس العمل طرف خیلی چیز هارو برامون روشن میکنه)

و مرحله بعد هم حتما حتما برین پیش مشاور هم خودتون هم اون دختر خانم و هم خانوادتون

اگر الان تو این مرحله یکم حساسیت و دقتتون رو بالا ببرین حتی اگر هم این ماجرا کمی طول بکشه بهتره تا خدای نکرده بعدش پشیمونی پیش بیاد

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شرمنده جسارت نباشه ولی این میشه کلاه گذاشتن سر مادر
حرف یه عمر زندگیه نمیشه که نقش بازی کرد

آخه انتخابش رو کرده و الان فقط میخواد مادرش رو راضی کنه تا باهاش بره خواستگاری

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جدیدا فکر میکنم خ راحت این ازدواجا سر نمیگیره بیشتر به خاطر اینکه اقایون یه مقدار دیر به سن بلوغ میرسن و من جدیدا خ کم میبینم این اتفاق بیوفته.
اما تو فامیلمون داریم که در گذشته ازدواج کردن و مشکلی هم نداشتن. و سالهای سال زندگی کردند.
اینکه مرد با وجود کم سن تر بودنش اون خاصیت جبرت میگیم واژشو نمیدونم اون تسلط خلاصه مردونه ای که باید داشته باشه خ مهمه. اینکه خانوم حرفشو به عنوان مرد قبول داشته باشه و مرد درایت ویژه ی خودشو داشته باشه. یه جورایی اینطوری نباشه که تو اکثر موارد خانوم هی بخواد گوش زد کنه دیگه. راحت تر بگم که خانوم خدایی نکرده نقش مادر اون اقا رو پیدا نکنه.
بعدم چهار سال اختلاف زیادی نیست. من شش سالم دیدم. که بازم تاکید میکنم بستگی داره.
به نظرم اگه موارد دیگه مثه خانواده. ویژگی های اخلاقی خودِ خانوم و کلا معیارهای دیگه اوکی هستش این مسئله نمیتونه خ تاثیر گذار باشه. با توجه به اینکه شما 20 ساله نیستین و خانوم24 ساله. و تو این سن که فرمودین خ از مواردی که ادم به ذهنش میرسه هم حذف میشه و کلا من خودم نگاهم با توجه به سنتون خ جدی شد و با خودم نگفتم که احساسی رفتار دارین میکنین.

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان مادرت اینا فقط با سنش مشکل دارن؟
یعنی بقیه چیزا از نظرشون خوبه؟
بپرس ببین دیگه چه مشکلی نظرشون داره
من نمیدونم چرا همش یه چی بهم میگه خوب نیست دلیلی براش ندارم ولی یه حسه برام
آره.
بقیه چیزهای من و با این خانم تقریبا یکیه و مشکلی نداریم هم از نظر فرهنگ و خانواده و هم از نظر تفاهم و سلیقه.
واقعا؟چرا؟؟؟:(

afsoon6282

مدیر تالار
آخه انتخابش رو کرده و الان فقط میخواد مادرش رو راضی کنه تا باهاش بره خواستگاری

آخه راضی کردن مادر به چه قیمتی؟
اینکه بدتر میشه که بهتر نمیشه

من خودم دخترم ولی به نظرم اگر دختر راضی بشه چنین کاری بکنه کلا باید تو انتخابش یک تجدیدنظری بشه

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته که همه ما میگیم مهم اینه که دو طرف هم رو دوست داشته باشند اما خانواده هم مهمه -اگه این ازدواج به اصرار شما صورت بگیره و مادرت ی جورایی رضایت بده اما ته دلش راضی نباشه هر مشکلی که تو زندگیتون پیش بیاد همین رو وسط میکشه که من از اول راضی نبودم و ....
تو غار هم زندگی نمیکنیم که بگیم رفت و آمد نمیکنیم و فلان
شما یه کاری بکن: ی قراری بزار مادرت دختره رو ببینه -شاید ازش خوشش اومد هوم؟
در مورد اختلاف سن : اگه شما سنت بین 20 تا 25 بود و طرف هم 4 سال ازت بزرگتر بود شاید من میگفتم یکم بیشتر فکر کن
اما با این سنی که شما داری من مشکلی نمیبینم -چند سال مگه زنده ای که بخوای فکر این باشی که مثلا 20 سال دیگه خانومم چه شکلی میشه و
....

خانوما اگه از یه نفر از همون اول بدشون بیاد تا آخر همین حس رو بهشون دارند
متاسفانه مادرم حتی راضی نمیشسه دختر و ببینه.
نمی دونم چرا؟؟من حتی بهشون گفتم انتخاب من اینه به ان دلیل و به اون دلیل...
دلایل رو تقریبا قانع شدن اما میگن نه.
بیام جلو بعد بگیم دخترتون از پسر ما بزرگتره به خانواده ش بر میخوره .ناراحت میشن.
اون وقت بیا درستش کن.
میگه وقتی ما بیایم خونه ی اونا یعنی انگار که موافقیم.:(

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بیام جلو بعد بگیم دخترتون از پسر ما بزرگتره به خانواده ش بر میخوره .ناراحت میشن.
اون وقت بیا درستش کن.
اگه برید خونه ی اونا یعنی که سنشو که از قبل میدونستید پس با این زمینه مشکل ندارید قطعا
ولی ممکنه تو زمینه های دیگه مشکل داشته باشید خوب
دیگه هرکی میره خونه کسی که همون فرداش عقد نمیکنن ک
بحث زندگی و تعهد هستش و ساده نیست

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون وقت بیا درستش کن.

مادرت هیچ موقع نمیاد راستشو بهت بگه که.... شاید خودش یکی دیگه رو برات لحاظ کرده -اگه بیاد راستشو بگه تو عمرا بری اون طرف رو بگیری یا درصدش پایینه چون به خاطرش این ازدواج سر نگرفته و ....

اره اینم هست-کلی سفارش میکنی که مادر من رفتیم اونجا چیزی نگی در مورد سنش و ... اولش میگن باشه بعد کار خودشون رو میکنند :confused:

قبل از این مورد با کسی رابطه داشتی؟ اگه اره تا چه حد؟

قبلا خواستگاری کسی رفتی؟ مادرت تو حرفاش غیر مستقیم قبلا کسی رو بهت معرفی نکرده که مثلا بیا برو دختر خالت رو بگیر؟

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آخه راضی کردن مادر به چه قیمتی؟
اینکه بدتر میشه که بهتر نمیشه

من خودم دخترم ولی به نظرم اگر دختر راضی بشه چنین کاری بکنه کلا باید تو انتخابش یک تجدیدنظری بشه

نمیدونم
خب تنها راه حلی بود که به ذهنم رسید

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دخترخانم در جریان این علاقه شما هستن؟
معمولا در این موارد میگن به این سوال برای خودتون جواب بدین که :
چند سال اینده میتونید در محیطهای مختلف این خانوم رو با افتخار به عنوان همسرتون معرفی کنید؟

توی نزدیکان من 2 مورد اینجوری بودن یکی پسر 20 ساله و یکی 27 ساله هردو الان خیلی راضی و خوشبختن بچه هم دارند. مورد اول خانواده ش تا 5 سال طردش کرد اما اخرش چاره ای نداشت و پذیرفت مورد دوم هم تونستن خانواده رو با حرف زدن و ملاقات راضی کنند.

به نظرم با یه تراپیست مطرح کنید و نظر متخصص امر رو هم داشته باشید.

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
دوستان دقت نکردینا

عزیزم این عنوان تاپیکه : ازدواج-با-دختر-بزرگتر-از-خودت-درسته-یا-نه؟؟؟
:D

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون وقت بیا درستش کن.

به نظر من به خاطر ترس از اینکه ممکنه تو خواستگاری، پدرو مادرتون یه حرفی بزنن که این خانوم یا خانوادشون ناراحت بشه خواستگاری رو عقب نندازید
کسی چه میدونه، شاید تو همون خواستگاری والدینتون اینقدر از خونواده و این خانوم خوششون بیاد که دیگه نتونن حرفی بزنن

آخرش باید این مراسم صورت بگیره، پس چه بهتر که زودتر باشه (با توجه به شرایط سنی خانوم نباید خیلی تاخیر رو جایز بدونید)
شما هم با این خانوم صحبت کنید که اگه یه وقت تو خواستگاری در مورد سنشون حرفی زده شد صبور باشند و چیزی نگن و خونوادشون رو هم آماده کنند
حتی ممکنه که خونواده ی شما با دیدن رفتار خوب و منطقی این خانوم در برابر حرفاشون شرمنده بشن و دیگه چیزی نگن
به هر حال ایشون هم برای دوست داشتن شما باید یه چیزایی رو تحمل کنند دیگه

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من اینجا سرعتم خیلی پایینه.
میام شب همه رو جواب میدم.
مرسی از راهنمایی هاتون.
:(:gol::gol::gol::gol:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
دوست عزیز فکر نمیکنم بزرگ بودن خانوم از شما زیاد مشکل ساز باشه... مشکل شما جای دیگری است!!
به نظر شخص بنده ازدواج و زندگی با یه خانوم 35 ساله همچین هم آسون نیست!! نمیدونم متوجه منظورم هستید یا نه...
خانومی که تا این سن ازدواج نکرده ممکنه تو زندگی مشکلاتی رو براتون به وجود بیاره...
در هر حال امیدوارم به این جنبه ماجرا هم فکر کنید
موفق باشید

به نظرم من شما باید دقت کنین
چون بلوغ فکری خانوم ها زودتر از آقایونه واسه همین ممکنه شما نتونین زیاد اون خانوم رو درک کنین،البته هستن آقایونی که درکشون بالاست(ببینین صطح فکرتون به هم میخوره یا نه؟)
اگه سن هر دوتو بالا تر بود مثلا مثلا شما 40 سالت بود و ایشونم 44 سال این احتمال کمتر بود،چون احتمال این که هر دو به بلوغ فکری رسیده باشین بیشتر بود...
(به این هم توجه کنید که چون سن هردوتون یه مقدار بالاست ، انعطاف پذیری کمتری برای تغییر خودتون و کنار اومدن با خلقیات و اختلافات هم دارین،چون هر دو زمان زیادی رو مستقل بودین)
از یه طرف هم دلایلی که مادرتون گفتن ،دست و منطقیه...
ولی خب مطلق نمیشه گفت به خاطر بیشتر بودن سنشون مناسب شما نیستن،شاید انقدر محاسنشون زیاد باشه که این عیب اصلا به چشم نیاد....
الیته به خود شمام بستگی داره...این که ایشون زودتر از شما شکسته شن ممکنه و شما باید انقدر به این خانوم علاقه داشته باشی که دیگه ضاهرش و حرف دیگران روی شما تاثثیر نذاره و از علاقتون کم نشه و احساس پشیمونی نکنین
خواهر من چه ربطی به بلوغ فکری داره... این آقا 31 سالشه!! اون بلوغ فکری که شما به گوشتون خورده زیر 25 ساله که آدم گوشاش درازه!! (شرمنده واقعیته)
جالبه که شما درباره به بلوغ رسیدن 40 ساله ها هم شک دارید!!:surprised:
جدیدا فکر میکنم خ راحت این ازدواجا سر نمیگیره بیشتر به خاطر اینکه اقایون یه مقدار دیر به سن بلوغ میرسن و من جدیدا خ کم میبینم این اتفاق بیوفته.
دیر نمیرسن!! امکان ازدواج کم شده!!
من تعجب میکنم واقعا!! دنیا داره از گرونی و وضع جوان های مملکت حرف میزنه ولی باز بعضی ها اصلا تو یه باغ دیگه ای هستن!!

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من نه! چون زندگی فراز و نشیب داره،شما تو فراز زن می بری،تو فرود می بینی که نه اینی که می خواستی این،اون نیست!چی گفتم!

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من این موضوعی نیست که شما از دوستان نظر بخواین
چون نظرها متفاوته و با توجه به سنشون تحربه کمی هم دارن
بهتره برای گرفتن بهترین تصمیم با چند مشاور مشورت کنین اونا هم بهتر راهنماییتون میکنن هم احتمالا مثل مورد شما بهشون زیاد مراحعه کردن....
موفق و پایدار باشین
ان شاءالله که بهترین تصمیمو میگیرین توکل به خدا

I.R.IRAN

عضو جدید
سلام
يه نكته اين كه بقيه ي بچه ها هم پرسيدن ، اما شما جواب ندادين : چند وقته كه با ايشون آشنا شديد و آشنايي تون در چه حده ؟!
منظور اينكه بنظرتون تا چه حدي ايشون رو ميشناسيد؟ - رو راست و واقع بين باشيد ، نه از روي احساسات
ميدونيد ، يه راه حل اينه كه اصلا به اين موضوع فكر نكنيد
يعني خوب يا بد ، درست يا غلط ، شما يه نفر رو براي ادامه ي عمر به عنوان شريك زندگي انتخاب كردي كه دست بر قضا ، 4 سال از شما بزرگتره
ولي خب همين سن و سال كه معيار انتخاب نميشه

حالا يا از اول ميدونستي سن و سالش رو ، يا بعدا فهميدي ، فرقي نداره
اما خود اين احساس و علاقه مهمه
ميدونيد ، شخصيت خود اون طرف مهمه كه اگه شما عاشقش باشي ، يعني برات اوكيه
عشق و دوست داشتن واقعي هيچ وقت مربوط به صورت و هيكل و شناسنامه و چه و چه نخواهد بود ، اين علاقه - در صورت واقعي و عميق بودنش - بر ميگرده به يه چيزي وراي همه ي اين صحبت ها ، به وجود اون طرف ، به روح اون شخص كه قد و وزن و سن و سال تو ابعادش نميگنجه

شما يه مرحله داري كه به خودت مربوط ميشه . كه بشيني با خودت روراست باشي و انتخاب نهايي ات رو بكني
10 سال بعد ، 20 سال بعد ، 30 سال بعد رو ببين ، تصور كن
زندگيت رو تو شرايط مختلف با ايشون ببر جلو و تصورش كن
همه چيز رو خوب مطلق نبين كه اين مطلق انگاري ، اونم از نوع خوبش ، از خصوصيات آدم عاشق پيشه ست .

بعد برو سراغ پدر و مادر
آيا هر دوشون مخالفن؟ اگه مادر مخالفه ، با پدر صحبت كن ، مثل دو تا مرد ، بلاخره حرفاي همو بهتر ميفهميد
چون شايد مامانتون فكر كنه بخاطر ايشونم كه شده و يه سري حرمت ها ، بلاخره منصرف ميشيد ، چون اين رو به صلاحتون ميدونه ؛ شايد بخاطر همون تا حد مرگ ! مقاومت كنه

اما اين باز به شما و روحيه ي جنگندگي تون برميگرده كه چقدر پاي عشقتون بمونيد

يه راه حل بنظر من خوب:
تا ميتونيد نيرو جمع كنيد ، نيروي انساني ! باور كنيد
خاله ها مخصوصا ، افراد فاميل ، خواهر ، دايي ، بزرگ تراي فاميل و آشناها ، دوستاي خودتون
كه اين آدما به تناوب با حرفاشون ، بلكه بتونن تأثير بذارن و مادرتون رو نرم كنن

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
من یکم سرعتم پایینه فرصت نشد بیام همه ی نظرها رو جواب بدم.
فقط خواستم بگم که من این خانم رو با در نظر گرفتن همه ی شرایط انتخاب و قبول کردم.
و تمام این مواردی که شماها عرض کردید. خود ایشون هم به من گفتن.
میگه بعد پشیمون میشی.
اما من اتتخابمم و کردم.
و خیلی از ملاک های همسر آینده من رو ایشون دارن.
شاید عنوان تاپیک رو بد نوشتم بیشتر نظرم در مورد راضی کردن مادرم بود.
می دونم مادرم خوشبختی منو میخواد اما کمی سخت گیر هستن.
وقت کنم میام و جواب تک تک راهنمایی هاتون رو میدم:gol::smile:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من مدتی هست با دختری آشنا شدم که از من 4 سال بزرگتره.
من خودم 31 سالمه و قصد ازدواج کردن با دختری رو پیدا کردم و حس میکنم که میتونه شریک خوبی برای زندگیم میشه انتخاب کردم.
فقط تنها مشکلی که دارم اینه خانواده م مخالف هستن.
من تک پسر هستم و مادرم همیشه نگران از این جهت که تنها یه پسر دارم و دلم میخواد خودم عروسم رو انتخاب کنم.
از طرفی از وقتی به خانواده م شرایط سنی و مابقی رو بهشون اطلاع دادم.
میگن از تو بزرگتره و به دردت نمی خوره.
چند صبا که بچه دار بشین شکسته میشه و از تو
پیرتر نشون داده میشه.
من خودم فردی مستقل هستم و خدا رو شکر مشکلی هم ندارم.
فقط به خاطره حرمت نگه داشتن به پدر و مادرم ازشون خواستم که با من به خواستگاری بیان اما قبول نمی کنن.
به نظرتون چکار کنم؟ و چطوری قانعشون کنم؟
خواهش میکنم جواب های منطقی و کاملی بدید.:(
مرسی:gol:

به نظر من سن اصلا مهم نیست درسته خانومه خیلی زود شکسته میشن و در عوض مردا اصلا پیر نمیشن...ولی حالا کی گفته زن باید جوونتر باشه حتما.....
ولی در کل وقتی میتونی با یه دختری ازدواج کنی که خانوادتم راضی باشن چرا اول زندگیتو با ناراحتی اونا شروع کنی!!!!!!
من اگه یه روز پسرم بخاد اینجوری ازدواج کنه عاقش میکنم :Ph34r:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان دقت نکردینا

ایشون یه پسر هست نیازی به اجازه پدر و مادرش نداره

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا