فایده مسجد جمکران

kendab

عضو جدید
سلام
بعد 25 سال سن مشرف به مسجد جمکران شدم یه نامه به اقا نوشتم یک هفته نشد عکس ان رخ داد چرا

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
تا حالا شده فکر کنیم که چرا ما آدمها اینقدر از خدا و پیامبر و ائمه طلبکاریم؟همیشه فکر میکنیم وقتی که یه چیزی ازشون می خوایم باید فلفور اجابت کنن و اگه غیر اون انجام بدن محکوم به بی فایده بود و نا مهربون بودن میشن! اما هیچ وقت به خودمون رجوع نمی کنیم.شاید ما اونقدر گناهکاریم که صدای ما تا آسمون دوم هم نمی ره چه برسه به آسمون هفتم!
فایده مسجد جمکران این نیست که بریم یه نامه بنویسیم بندازیم توی چاه عریضه و بریم خونه بشینیم به انتظار اینکه به اون خواسته ما جواب مثبت بدن.اگه قرار بود هر چی ما می خوایم اجابت بشه که دنیا، دنیا نمی شد.اون وقت،من میرفتم رو یه تکه کاغذ مینوشتم " آقا من حال ندارم کار کنم،میشینم تو خونه شما رزق من رو برسون"!
همیشه یادمون باشه، استجابت دعا رحمته و عدم استجابتش حکمت!

یا علی

phalagh

مدیر بازنشسته
عزیزم...
نامه نوشتی؟ یعنی چی؟ یعنی همون که مینویسن رو یه تیکه کاغذ میندازن تو اون چاه آب؟ البته نمیخوام اعتقاد کسی رو زیر سوال ببرم. اما به شخصه اعتقادی بهش ندارم. منظورم به اون چاه و نامه انداختن توشه ها.
ادم اگه بخواد با امام زمان حرف بزنه کافیه بهش فکر کنه لزومی نداره حتی به زبون بیاره چه برسه که بخواد بنویسه رو کاغذ. خوب این از این.
بعد هم فکر میکنی همیشه اون چیزی که از خدا میخوایم به صلاحمونه؟ شاید الان همینی که برات اتفاق افتاده برات بهتر باشه تا اون چیزی که خودت خواستی. تجربه شخصیم رومیگم. حدود 3 سال پیش از خدا چیزی خواستم. و با مسئله ای درگیر بودم. مرتب دعا میکردم. و از خدا چیزی رو میخواستم. اما قضیه نه تنها بهتر نمیشد که روز به روز هم حادتر میشد. و این مسئله تا 2 سال ادامه داشت. 2سالی که میتونم بگم لحظاتش مثل سوهان افتاده بود به جونم. اون موقع من چیزی رو از خدا میخواستم که خوب به دستش نیوردم. و همین هم مزید بر علت میشد که بیشتر عذاب بکشم.
الان بعد از سه سال وقتی به اون روزا فکر میکنم فقط خدا رو شکر میکنم که خواسته‌ام برآورده نشد.
حتما اینو شنیدی که میگن:
خدایا به داده هایت شکر
به نداده هایت شکر
به گرفته هایت شکر.
چون داده هایت نعمت، نداده هایت حکمت و گرفته هایت امتحان است.

phalagh

مدیر بازنشسته
شاید مدتی طول بکشه تا واقعا به حکمت اتفاقی که الان برات افتاده پی ببری

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من
کسی برای دعا کردن نامه نمینویسه
دعا میکنه
حتمآ لازم نیست اینقدر هزینه کنین و وقت بزارین برین جمکران که به آقا نامه رو بدین که نامه به دستش برسه یا نه؟
نامه رو بخونه یا نه؟

پیش خدا دعا کنین
چون همه جا هست و همه نامه یا دعاها رو هم میخونه و هم میشنوه

شاید ما اونقدر گناهکاریم که صدای ما تا آسمون دوم هم نمی ره چه برسه به آسمون هفتم!
خدا در کدامین آسمان ساکن است دوست من؟
خدا چقدر از ما دور شده که گناه ما ارتباط با او را محال می کند؟
آسمان عایق است یا ما باید تفکر خود را اصلاح کنیم؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
خدا در کدامین آسمان ساکن است دوست من؟
خدا چقدر از ما دور شده که گناه ما ارتباط با او را محال می کند؟
آسمان عایق است یا ما باید تفکر خود را اصلاح کنیم؟

سلام دوست عزیز،
جالبه که شما میتونید هر جمله ای رو به یک بحث طولانی تبدیل کنید. :smile:
میگن آسمون هفت طبقه است و بهشت و جهنم آسمون هفتم قرار داده شدن.حالا این یک مطلب با سند هست یا یکی از قصه های مامان بزرگا نمی دونم،فرصت کافی هم ندارم که دنبالش بگردم.
اما دوری از خدا،چرا فکر می کنید تمام افعال رو خدا انجام میده؟یعنی ما نیستیم که از خدا دور میشیم و فقط خداست که از ما دوری میکنه؟این یک بحث منطقیه که اگر من به حرف شما گوش نکنم،طبعاً شما هم خواسته من رو برآورده نمی کنید.خوب میگید خدا که انسان نیست.بله خدا انسان نیست اما عادل که هست.اگر استجابت دعای من گناهکار با زاهد پرهیزکار در یک اندازه باشه دیگه چه حاجتی به زهد و تقوا.بریم کیف دنیا رو ببریم و هر کاری دلمون می خواد انجام بدیم.
آسمان عایق هست رو هم نفهمیدم!این که ما دستمون رو به سمت آسمون میگیریم دلیل این نیست که داریم به سمت آسمون اشاره می کنیم و گرنه به قول آقای قرائتی چه حاجتی به دو کف دست؟انگشت اشاره رو بگیر سمت آسمون.وقتی دو تا کف دست رو بهم می چسبونیم یعنی می خوایم یک چیزی رو جمع کنیم.باران رحمت خدا رو!

یا علی

سلام دوست عزیز،
میگن آسمون هفت طبقه است و بهشت و جهنم آسمون هفتم قرار داده شدن.حالا این یک مطلب با سند هست یا یکی از قصه های مامان بزرگا نمی دونم،فرصت کافی هم ندارم که دنبالش بگردم.
اما دوری از خدا،چرا فکر می کنید تمام افعال رو خدا انجام میده؟یعنی ما نیستیم که از خدا دور میشیم و فقط خداست که از ما دوری میکنه؟این یک بحث منطقیه که اگر من به حرف شما گوش نکنم،طبعاً شما هم خواسته من رو برآورده نمی کنید.خوب میگید خدا که انسان نیست.بله خدا انسان نیست اما عادل که هست.اگر استجابت دعای من گناهکار با زاهد پرهیزکار در یک اندازه باشه دیگه چه حاجتی به زهد و تقوا.بریم کیف دنیا رو ببریم و هر کاری دلمون می خواد انجام بدیم.
آسمان عایق هست رو هم نفهمیدم!این که ما دستمون رو به سمت آسمون میگیریم دلیل این نیست که داریم به سمت آسمون اشاره می کنیم و گرنه به قول آقای قرائتی چه حاجتی به دو کف دست؟انگشت اشاره رو بگیر سمت آسمون.وقتی دو تا کف دست رو بهم می چسبونیم یعنی می خوایم یک چیزی رو جمع کنیم.باران رحمت خدا رو!

یا علی
دوست من تفاسیرتون فوق العاده جالبه
شما گفته بودین انقدر گناه کاریم که صدامون به آسمان هفتم نمی رسه
حالا من ایراد گرفتم
ببخشید من اشتباه کردم
ولی خب شما حالا با این ایراد به ظاهر مامان بزرگی من اومدین و حرفتون رو اصلاح کردین
به هر حال مهم اینه که شما کمی با حرف من یا هر کس دیگه به فکر بیفتین
برای من اهمیتی نداره این بحث اسمش باشه یا هر چیزه دیگه
من اگه میخواستم بحث بشه میومدم و مثل شما از انواع و اقسام سلاح(!!!) برای پیروزی در اون استفاده میکردم(نحوه ی سخن گفتنتون در پست آخر)
من به هیچ وجه چیزی رو زیر سؤال نبردم
برداشتی از جمله ی آسمون هفتم شما کردم که شما از اون ایراد گرفتین و بسیار جالب خودتون اومدین و از اصطلاح من در مورد عایق بودن آسمان همان گونه برداشت کردین و از شخص بسیار جالب تری هم مصداق اوردین
ممنون

بله خدا انسان نیست اما عادل که هست
دوست من خدا برای من مظهر عشق است که عادل هم هست
برای شما مظهر عدل که عاشق هم هست
قصد بحث در مورد صفات خدا و خداشناسی نیست
فقط خواستم همین کوتاه بگم
ما تو مدرسمون یکی میومد حرف میزد
ادم خوب یا بد
من حرف خوبی رو که ازش یاد گرفتم اهمیت میدم
میگفت شما اگه در خونه ی یه ادم با مرام برین
در خونش رو بزنین محاله دست خالی برتون گردونه
حالا یه سر برین در خونه ی خدا
یه در کوچولو بزنین
بابا اون با مرام ترینه
مهربون ترینه

دوست من، پروردگار من
به من گذشت رو اموخت
به من اموخت برای عشق بخشش کنم
به من اموخت عدل این نیست که من بیام خطاکار رو بزنم
اینه که بیام درست کار رو تکریم کنم
هر چند من نه شاگرد خوبی بودم نه شایسته ی شاگردی

دوست من
پروردگار ما
به ما اموخت که وقتی دوستی از نگرفتن پاسخ از خدا رنجیده
ما حق زیر سؤال بردن دین و ایمان او را نداریم
حق نداریم او را دور از خدا بدانیم
حق نداریم قضاوت کنیم
دوستی گلایه کرد که از خدا پاسخ نگرفته
خدا وکالتی به شما نداده بود که بیاین و بنده ی او رو محکوم کنید تا توجیهی کنید
شاید صلاحی را خدا میدانسته
ولی ما حق نداریم جور دیگری قضاوت کنیم

دوست من شما در صحبت هاتون بحث رو غیر مستقیم مذمت کردید
حتی در تاپیکی دیگر در پایان شعری که خود من اورده بودم تکرار کردید و من رو به چوپانی که خدا را انسان می انگارد تشبیه کردید
فدای سرتون
اگر مخالف بحثید بگذارید من یکی در جهل بمانم

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
دوست من تفاسیرتون فوق العاده جالبه
شما گفته بودین انقدر گناه کاریم که صدامون به آسمان هفتم نمی رسه
حالا من ایراد گرفتم
ببخشید من اشتباه کردم
ولی خب شما حالا با این ایراد به ظاهر مامان بزرگی من اومدین و حرفتون رو اصلاح کردین
به هر حال مهم اینه که شما کمی با حرف من یا هر کس دیگه به فکر بیفتین
برای من اهمیتی نداره این بحث اسمش باشه یا هر چیزه دیگه
من اگه میخواستم بحث بشه میومدم و مثل شما از انواع و اقسام سلاح(؟؟؟) برای پیروزی در اون استفاده میکردم(نحوه ی سخن گفتنتون در پست آخر)
من به هیچ وجه چیزی رو زیر سؤال نبردم
برداشتی از جمله ی آسمون هفتم شما کردم که شما از اون ایراد گرفتین و بسیار جالب خودتون اومدین و از اصطلاح من در مورد عایق بودن آسمان همان گونه برداشت کردین و از شخص بسیار جالب تری هم مصداق اوردین
ممنون
سلام،

اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَمِنَ الْأَرْضِ مِثْلَهُنَّ یَتَنَزَّلُ الْأَمْرُ بَیْنَهُنَّ ... [طلاق : 12]

گویا هفت آسمان قصه مامان بزرگا نیست!بسیار جالبه که شما از یک ترکیب فصلی فقط به یک وجهش نگاه میکنید.گفتم یا با سنده یا قصه مامان بزرگاست! من نگفتم که ایراد شما مامان بزرگیه!:eek:
اینکه هم که گفتم صدامون به آسمون هفتم نمی رسه،فکر می کنم یه عبارت رایج باشه.تعبیر من نوعی نیست.
متشکر برای نقدتون

یا علی

کربلایی

مدیر بازنشسته
...میگفت شما اگه در خونه ی یه ادم با مرام برین
در خونش رو بزنین محاله دست خالی برتون گردونه
حالا یه سر برین در خونه ی خدا
یه در کوچولو بزنین
بابا اون با مرام ترینه
مهربون ترینه

سلام
قبل از هر چیز بگم منظور من شخص خاصی نیست، منظورم کلا هممونه.
این جمله بالایی هم بدون شک درسته، و در مورد خدا بیش از بامرام دیگه ای صدق میکنه(از نظر من)، ولی در کنارش یه توصیه از برادر کوچیکتون قبول کنید:«سعی کنیم این جمله باعث نشه که دست از تلاش برداریم و فقط به فکر گدایی محض باشیم. درسته که خدا بامرامه و کسی رو که دست خالی روفته در خونش دست خالی برنمی گردونه! اما مرام ما کجا رفته!!! بهتر نیست ما هم سعی کنیم دست خالی نریم و یه چیزی هم با خودمون ببریم، مطمئنا خدا هم اونقدر بامرامه که ناچیز بودن تحفه ما رو به رومون نیاره»(بازم میگم منظورم شخص خاصی نیست)

دوست من
پروردگار ما
به ما اموخت که وقتی دوستی از نگرفتن پاسخ از خدا رنجیده
ما حق زیر سؤال بردن دین و ایمان او را نداریم
حق نداریم او را دور از خدا بدانیم
حق نداریم قضاوت کنیم
دوستی گلایه کرد که از خدا پاسخ نگرفته
خدا وکالتی به شما نداده بود که بیاین و بنده ی او رو محکوم کنید تا توجیهی کنید
شاید صلاحی را خدا میدانسته
ولی ما حق نداریم جور دیگری قضاوت کنیم

یه نکته اشتراک دیگه بین من و شما پیدا شد، منم کاملا با نظر شما در این مورد موافقم!
ما نباید بیخودی قضاوت کنیم، خدا صلاح و مصلحت کاراش رو بهتر از هر کس دیگه میدونه. به نظر من هم برخوردمون با دوستی که گلایه از عدم قبولی حاجت کرده بود بد بود، بهتره یه کم نرم تر و مهربون تر باشیم.
موفق باشید

kendab

عضو جدید
سلام،
تا حالا شده فکر کنیم که چرا ما آدمها اینقدر از خدا و پیامبر و ائمه طلبکاریم؟همیشه فکر میکنیم وقتی که یه چیزی ازشون می خوایم باید فلفور اجابت کنن و اگه غیر اون انجام بدن محکوم به بی فایده بود و نا مهربون بودن میشن! اما هیچ وقت به خودمون رجوع نمی کنیم.شاید ما اونقدر گناهکاریم که صدای ما تا آسمون دوم هم نمی ره چه برسه به آسمون هفتم!
فایده مسجد جمکران این نیست که بریم یه نامه بنویسیم بندازیم توی چاه عریضه و بریم خونه بشینیم به انتظار اینکه به اون خواسته ما جواب مثبت بدن.اگه قرار بود هر چی ما می خوایم اجابت بشه که دنیا، دنیا نمی شد.اون وقت،من میرفتم رو یه تکه کاغذ مینوشتم " آقا من حال ندارم کار کنم،میشینم تو خونه شما رزق من رو برسون"!
همیشه یادمون باشه، استجابت دعا رحمته و عدم استجابتش حکمت!

یا علی
سلام
ممنون
اقا امروز کارم درست کرد نشون داد خودش صلاح ما را میدونه

kendab

عضو جدید
عزیزم...
نامه نوشتی؟ یعنی چی؟ یعنی همون که مینویسن رو یه تیکه کاغذ میندازن تو اون چاه آب؟ البته نمیخوام اعتقاد کسی رو زیر سوال ببرم. اما به شخصه اعتقادی بهش ندارم. منظورم به اون چاه و نامه انداختن توشه ها.
ادم اگه بخواد با امام زمان حرف بزنه کافیه بهش فکر کنه لزومی نداره حتی به زبون بیاره چه برسه که بخواد بنویسه رو کاغذ. خوب این از این.
بعد هم فکر میکنی همیشه اون چیزی که از خدا میخوایم به صلاحمونه؟ شاید الان همینی که برات اتفاق افتاده برات بهتر باشه تا اون چیزی که خودت خواستی. تجربه شخصیم رومیگم. حدود 3 سال پیش از خدا چیزی خواستم. و با مسئله ای درگیر بودم. مرتب دعا میکردم. و از خدا چیزی رو میخواستم. اما قضیه نه تنها بهتر نمیشد که روز به روز هم حادتر میشد. و این مسئله تا 2 سال ادامه داشت. 2سالی که میتونم بگم لحظاتش مثل سوهان افتاده بود به جونم. اون موقع من چیزی رو از خدا میخواستم که خوب به دستش نیوردم. و همین هم مزید بر علت میشد که بیشتر عذاب بکشم.
الان بعد از سه سال وقتی به اون روزا فکر میکنم فقط خدا رو شکر میکنم که خواسته‌ام برآورده نشد.
حتما اینو شنیدی که میگن:
خدایا به داده هایت شکر
به نداده هایت شکر
به گرفته هایت شکر.
شما که اعتقاد ندارید چرا مدیر تالا اسلام و قران شدید

kendab

عضو جدید
عزیزم...
حتما اینو شنیدی که میگن:
خدایا به داده هایت شکر
به نداده هایت شکر
به گرفته هایت شکر.

دوست من
کسی برای دعا کردن نامه نمینویسه
دعا میکنه
حتمآ لازم نیست اینقدر هزینه کنین و وقت بزارین برین جمکران که به آقا نامه رو بدین که نامه به دستش برسه یا نه؟
نامه رو بخونه یا نه؟

پیش خدا دعا کنین
چون همه جا هست و همه نامه یا دعاها رو هم میخونه و هم میشنوه
گفتم شاید صدایم را بهتر بشنود که شنید فقط من کم صبر کردم

kendab

عضو جدید
سلام دوست عزیز،

یا علی
گوش کن من تا به چیزی مطمئن نشم عتقادنمی اورم

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
گفتم شاید صدایم را بهتر بشنود که شنید فقط من کم صبر کردم

سلام،
حالا به نظر شما مسجد جمکران فایده داشت؟به نظر شما اگر یک نفر با خوندن پست شما،اون هم به این فکر می افتاد که مسجد جمکران یک جای بی فایده است و همه چی یه جور عوام فریبیه،تکلیف شما چی بود؟
گوش کن من تا به چیزی مطمئن نشم عتقادنمی اورم

نمی دونم منظور شما از چیز اینجا چیه؟اگه منظورتون هفت طبقه بودن آسمونه که من چند تا پست بعدترش برای این مطلب ایه آوردم.حالا اگه شما با آیات قرآن اطمینان پیدا نمی کنید دیگه نمیشه کاری کرد.چون من به اون دنیا وصل نیستم تا براتون شاهد بیارم.

خوشحالم که کارتون حل شد و توفیق پیدا کردید.
یا علی

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
با ادب و احترام
نخست: مسجد جمکران، صرفا يک مسجد است مثل بقيه‌ي مسجدها... براي آن‌چه هم معروف شده است و جا افتاده است، سند معتبري جز يک خواب ندارد... مجتهدان و بزرگان زيادي را مي‌شناسم به مسائلي که اشاره کرديد و يا متوسل شديد، اعتقاد ندارند... در صورت نياز به منبع معتبري از اين ادعا ارجاعتان مي‌دهم.
دوم: عدم اعتقاد به آن‌‌چه فلق ابراز کرد، نفي توحيد يا نفي يکي از ضروريات دين نيست. از اين گذشته، ابراز نظر مديران در تاپيک‌ها از جايگاه يک کاربري مثل شما و بقيه‌ است نه در مقام يک مدير. هر کسي در حوزه‌ي شخصي و انساني خود اعتقادي دارد، اختلاف آرا و سليقه‌ها نبايد به نفي جايگاه اجرايي و حقوق شهروندي منتهي شود... مگر آن‌که پاي بي‌احترامي و اهانتي در کار باشد...
سوم: در شيوه‌ي توسل و نيل به خواسته‌ها و آرزوهامان، مطالبي را از سيره‌ي بزرگان در اين تاپيک تقديم داشته‌ام... حضور شما باعث افتخار خواهد بود: روايت و درايت

«مسجد جمکران، صرفا يک مسجد است مثل بقيه‌ي مسجدها... براي آن‌چه هم معروف شده است و جا افتاده است، سند معتبري جز يک خواب ندارد»
با توجه به منابع و تحقیقاتی که شده نظر بنده هم دقیقا همینه.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
اشکالی که در ترتیب پست ها ایجاد شده به خاطر تصحیح زمان سرور بوده!

phalagh

مدیر بازنشسته
عزیزم اولا که مدیر تالار اسلام و قرآن فقط یه جاروکشه که سعی میکنه تالار رو مرتب نگه داره نه چیز دیگه.
اما برمیگردم به خودم نه به عنوان مدیر تالار اسلام و قرآن بلکه به عنوان کسی که به این دین معتقده و سعی میکنه تاکید میکنم سعی میکنه یه مسلمان خوب باشه.(البته تا چه حد موفق بوده!!!!!)
اما من از شما میپرسم این که من اعتقاد ندارم که دعام و خواسته ام رو روی یه کاغذ بنویسم و بندازم تو چاه عریضه یعنی اینکه کلا از این دین تعطیلم؟ اصلا برو ببین چند نفر از علمای ما به این کار اعتقاد دارن که حالا من نوعی به عنوان یه پیرو اعتقاد داشته باشم. متاسفانه یه بار بیشتر قسمتم نشده برم مسجد جمکران.اما دوست دارم وقتی میرم اونجا به جای نوشتن خواسته هام و دعاهام رو کاغذ بشینم یه گوشه دنج با خدای خودم و و با خود حضرت از تو قلبم حرف بزنم. لزومی نداره که همه نوع ارتباطشون با خدا یه جور باشه. همونطوری که گفتم حتی وقتی به امامت و یا به خدات فکر میکنی یعنی داری باهاش حرف میزنی. حتی وقتی دلت میشکنه و سرتو بالا میکنی و یه قطره اشک آروم رو گونت سرازیر میشه یعنی داری با خدات حرف میزنی و اون صدات رو میشنوه.

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
سلام
بعد 25 سال سن مشرف به مسجد جمکران شدم یه نامه به اقا نوشتم یک هفته نشد عکس ان رخ داد چرا

با ادب و احترام
نخست: مسجد جمکران، صرفا يک مسجد است مثل بقيه‌ي مسجدها... براي آن‌چه هم معروف شده است و جا افتاده است، سند معتبري جز يک خواب ندارد... مجتهدان و بزرگان زيادي را مي‌شناسم به مسائلي که اشاره کرديد و يا متوسل شديد، اعتقاد ندارند... در صورت نياز به منبع معتبري از اين ادعا ارجاعتان مي‌دهم.
دوم: عدم اعتقاد به آن‌‌چه فلق ابراز کرد، نفي توحيد يا نفي يکي از ضروريات دين نيست. از اين گذشته، ابراز نظر مديران در تاپيک‌ها از جايگاه يک کاربري مثل شما و بقيه‌ است نه در مقام يک مدير. هر کسي در حوزه‌ي شخصي و انساني خود اعتقادي دارد، اختلاف آرا و سليقه‌ها نبايد به نفي جايگاه اجرايي و حقوق شهروندي منتهي شود... مگر آن‌که پاي بي‌احترامي و اهانتي در کار باشد...
سوم: در شيوه‌ي توسل و نيل به خواسته‌ها و آرزوهامان، مطالبي را از سيره‌ي بزرگان در اين تاپيک تقديم داشته‌ام... حضور شما باعث افتخار خواهد بود: روايت و درايت

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
براي نوشتن نامه به امام زمان(عج) شرايط خاصي لازم است؟

براي نوشتن نامه به امام زمان(عج) شرايط خاصي لازم است؟

درخواست حاجت از اولياي الهي، وقتي با نيت خالصانه و صادقانه صورت بگيرد، قطعا سبب بذل توجه و عنايات خاص حضرات معصومين(ع) قرار خواهد گرفت چون هيچ ارتباطي با منابع رحمت و فيض بدون پاسخ و اثر نمي ماند. لکن اين به معناي اجابت خواسته مطرح شده و برآمدن حاجت نيست. زيرا برآمدن يک خواسته گاهي به جهات مختلف مصلحت نيست. به عنوان مثال توسل به اولياي الهي براي شفاي بيماري لاعلاجي که پزشکان آن را جواب کرده اند، عملي پسنديده و نيکوست و اثرات مطلوب و توجه و عنايات خاص آنان را در پي دارد اما به معناي برآمدن حتمي اين خواسته نيست چرا که اولياء الهي براساس حکمت عمل مي کنند به هر حال يا دعاي شخص اجابت مي شود يا برکات و نعمت هاي ديگري در دنيا و آخرت براي او مقرر مي شود. نفس ارتباط با امام زمان(عج) آثار سازنده روحي نيز دارد.
اين درخواست به صورت سخن قلبي يا لفظي و حتي کتبي مي تواند باشد نوشتن نامه کتبي براي حضرت راهي براي ايجاد ارتباط با آن عزيز دلها مي باشد و شرايط خاصي ندارد و در وقت گرفتاري و حاجت مي توان اين كار را انجام داد.
مرحوم شيخ عباس قمي از كتاب هاي برخي بزرگان مثل تحفه الزائر مرحوم مجلسي نقل مي كند كه هر كه حاجتي داشته باشد، آن را در رقعه و نامه اي بنويسد و در قبور يكي از امامان(ع) بياندازد و يا آن را ببندد و مهر كند و از خاك پاك گل بسازد و نامه را در ميان آن بگذارد و در نهري يا چاهي عميق يا گودال آبي بياندازد و آن نامه به حضرت صاحب الزمان(عج) مي رسد و آن حضرت عهده دار برآوردن حاجت او مي گردد.
نامه اي كه نوشته مي شود با اين عبارت است: «بسم الله الرحمن الرحيم، كتبت يا مولاي صلوات الله عليك مستغيثا و شكوت ما نزل بي مستجيرا بالله عزوجل ثم بك من امر قد دهمني و اشغل قلبي و اطال فكري و سلبني بعض لبي و غير خطير نعمه الله عندي اسلمني عند تخيل وروده الخليل و تبرء مني عند توائي اقباله الي الحميم و عجزت عن دفاعه حيلتي و خانني في تحمله صبري و قوتي فلجأت فيه اليك و توكلت في المسأله لله جل ثناءه عليه و عليك في دفاعه عني علما بمكانك من الله رب العالمين ولي التدبير و مالك الامور واقفا بك في المسارعه في الشفاعه اليه جل ثناؤه في امري متيقنا لاجابته تبارك و تعالي اياك باعطائي سؤلي و أنت يا مولاي جدير تبحقيق ظني و تصديق أملي فيك في امر كذا و كذا (و به جاي كلمه كذا و كذا، حاجت خود را نام مي بري) فيما لا طاقه لي بحمله و لا صبرلي عليه و ان كنت مستحقا له ولاضعافه بقبيح افعالي و تفريطي في الواجبات التي لله عز وجل فاغثني يا مولاي صلوات الله عليك عند اللهف و قدم المسأله لله عزوجل في امري قبل حلول التلف و شماته الاعداء فبك بسطت النعمه علي و اسأل الله جل جلاله لي نصرا عزيزا و فتحا قريبا فيه بلوغ الامال و خير المبادي و خواتيم الاعمال و الأمن من المخاوف كلها في كل حال انه جل ثناؤه لما يشاء فعال و هو حسبي و نعم الوكيل في المبدأ والمال».
آن گاه بالاي آن نهر جاري يا گودال آب مي آيد و بر يكي از وكلاي حضرت اعتماد و توجه نمايد (يعني به عثمان بن سعيد عمروي يا فرزندش محمد بن عثمان يا حسين بن روح و يا علي بن محمد سمري كه از وكلاي خاص حضرت حجت(عج) بوده اند) و سپس نامه خود را در آن نهر و يا چاه و يا گودال آب بياندازد كه انشاءالله حاجت او برآورده مي گردد (منتهي الامال، ج 2، ص 869، انتشارات هجرت، چاپ چهاردهم، تابستان 1380).
(منبع)

- دوستان عزیز،نوشتن نامه به امام زمان عملیست که شیخ عباس از علامه مجلسی نقل کرده است.پس اگر کسی به این کار عقیده نداشته باشه دلیلی بر بی اعتقادی او به امام زمان نمی شود.

- در خصوص مسجد جمکران نیز درست است که این مسجد نیز مسجدی است مانند سایر مساجد اما اصل ساخت این مسجد مهم است.ممکن است من مسجدی بسازم برای اینکه نام خودم را مشهور کنم اما ممکن است مسجدی ساخته شود که،طبق گفته سازنده،دستور آن از سوی امام زمان صادر شده باشد.بالطبع توجه امام به مسجدی که برای ریا ساخته شده باشد کمتر از مسجدی است که به دستور خودشان ساخته شده باشد.به خاطر این توجه است که مردم به سمت این مسجد می روند.
(تاریخچه مسجد جمکران)
اما این مطلب دلیل بر اینکه از مسجد جمکران حتما باید برای ما کراماتی سربزند نیست.طبیعتاً توجه و نظر امام به هر که لایق باشد می افتد.(کرامات مسجد جمکران)

گفتن یک مطلب هم شاید خالی از لطف نباشد.مسجد حکم خانه خدا را دارد و اگر کسی دل خود را متوجه خداوند بسازد می تواند از هر مسجدی به مقصود خود برسد.همانطور که برای نوشتن نامه به امام زمان حتما لازم نیست بر سر چاه عریضه حاضر شوید.

یا علی

ساجده یس

عضو جدید
خدا میگه من از رگ گردن بهتون نزدیکترم پس کافیه وجودشه همیشه و همه جا حس کنی و باهاش دوست باشی درد دل کنی و وقتی گناه میکنی ازش معذرت بخواهی خدا از گناه و توبه تو خسته نمیشه از اینکه خدا رو فراموش کنی ناراحت میشه پس باز هم دعاکن و خسته نشو

karo7

اخراجی موقت

دوست عزیز
ابتدا بگم که بنده با آقای phalagh کاملا نظراتم مخالفه.
ولی بهشون تبریک می گم که به خرافات اعتقادی ندارند و به آن چیزی که باور دارند فکر می کنند. و در ضمن شایسته است همچین آدمی مدیر تالار اسلام وقران بشند. نه کسانی که به ترویج خرافه پرستی اعتقاد دارند.
من باز هم می گم به عنوان یک مخالف ایشان رو تایید می کنم.
در ضمن جای تاسف است وقتی در خبرها می شنویم یک نفر خواب دیده امام زمان مهمان داره و غذا برای مهماناش نداره بعد می ره 150 دست چلو برگ سفارش می ده و اون رو توی چاه می ندازه!!!! من موندم روی این مردم چه اسمی می توان گذاشت!!!!!!!

آخرین ویرایش:

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسجد جمکران جای بزرگیه..نمی دونم کی اعتقاد داره کی نداره...کاری هم به اعتقاد کسی ندارم....
چیزی که خودم بهش رسیدم رو می گم...یه آرامشی داره...میری خالی میشی..البته اگر بخوای بشی...
کلا آدم با رفتن به مکانهای زیارتی ضرر نمی کنه...به شرطی که بدونه واسه چی میره و اعتقاد به خواست خدا داشته باشه...کسی که پاشو تو مکانهای متبرک و زیارتی به نیت استجابت خواسته هاش میزاره دیگه حق گله نداره...باید بدونه حتما این چیزی که پیش اومده خواست اون بالایی بوده...

بگذریم..........مسجد خونست...صاحب خونرو دریاب.......

kendab

عضو جدید
دوست عزیز
ابتدا بگم که بنده با آقای phalagh کاملا نظراتم مخالفه.
ولی بهشون تبریک می گم که به خرافات اعتقادی ندارند و به آن چیزی که باور دارند فکر می کنند. و در ضمن شایسته است همچین آدمی مدیر تالار اسلام وقران بشند. نه کسانی که به ترویج خرافه پرستی اعتقاد دارند.
من باز هم می گم به عنوان یک مخالف ایشان رو تایید می کنم.
در ضمن جای تاسف است وقتی در خبرها می شنویم یک نفر خواب دیده امام زمان مهمان داره و غذا برای مهماناش نداره بعد می ره 150 دست چلو برگ سفارش می ده و اون رو توی چاه می ندازه!!!! من موندم روی این مردم چه اسمی می توان گذاشت!!!!!!!
خرافات نیست من گناه کار بهترین راه را برای برقراری ارتباط نامه میدانم چون شاید فرجی شود
فکر کنم تو سایت مثل اداره های دولتی تو شهر ما هر که به هر که هست میشه مدیر مثلا معلم دینی ریس اموزش پرورش و دکترای مدیریت باید از ریسی کنار گذاشته بشود

phalagh

مدیر بازنشسته
عزیز من...
وقتی کسی میاد اینجا یه پست میزنه فقط یه کاربره همین...
لزومی نداره اصلا به عنوان زیر نام کاربریش توجه کنی.. چون اون عنوان صرفا یه سری مسئولیتها و وظایف رو به عهدش گذاشته...
وقتی کسی میاد اینجا پستی میزنه... به عنوان یه کاربر حق داره اعتقادش رو عنوان کنه... هر کس اعتقادی داره...

یکی برای ارتباط با امام زمان یا خدا نامه رو برمیگزینه... و یکی خلوت رو و گفتگوی تنهایی رو و البته گاهی وقتا هم مثل شما نوشتن رو کاغذ رو انتخاب میکنه.. اما اون کاغذ رو تو آب نمیندازه بلکه توی یه دفتر نگهش میداره تا وقتی بعد مدتی میره سراغش بفهمه که کجا بوده و الان کجاست...
یکی میره دعا میکنه و بعد از یک هفته که جواب برعکس میگیره و یا اصلا جوابی نمیگیره میاد میگه پس چه فایده؟.. و یکی بعد از سالها و سالها دعا کردن و جواب نگرفتن و یا حتی جواب رد گرفتن ... بازم حتی جزات نمیکنه بگه خدایا چرا؟..
یا اگه جسارت کنه به جای اینکه بره به بقیه بگه پس چه فایده ... سرش رو بلند میکنه با خودش روبرو میشه.... با خود خدا... با خودش دعوا میکنه یه کم هم داد میزنه... و وقتی که خالی شده باز دوباره سرش رو میزاره تو آغوشش.. یعنی تنها مامنی که داره.... درست مثل معشوقی که با عاشق حسابی دعوا میکنه ولی اخرش سرش رو میزاره رو سینشو یه دل سیر گریه میکنه.
عزیزم
هرکس اعتقادی داره و روش و مسلکی... برخی از این اعتقادات و روشها و مسلکها مستندند و برخی نه...
برخی شخصیند و برخی عمومی...
من اگه گفتم در این زمینه اعتقاد ندارم قبل از اینکه بگم اعتقاد ندارم گفتم نمیخوام اعتقاد شما رو زیر سوال ببرم. من صرفا به عنوان یه کاربر نظرم رو گفتم.اما امیدوارم منو به عنوان یه مسئول نظم و ترتیب تالار و با اعتقادات خاص خودم قبول داشته باشید. که بتونیم در کنار هم به عنوان کسانی که شاید در برخی مسائل جزئی اختلافاتی داشته باشن اما در اصل و ریشه یکیند از این تالار یه تالار خوب بسازیم.
همین...

آخرین ویرایش:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز من
من يه بار رفتم مسجد جمکران و ان هم زماني بود که کلاس چهارم ابتدايي بودم!
اما کارهايي که کردم رو يادم هست!
يادمه رفتم توي مسجد برداشتم نمازي رو که خيلي طولاني هست رو خوندم! وبعد سري به کتابخونه اش زدم و چند تا کتاب خوندم و اونوقت براساس اينکه خيلي ميگفتند که يه چاهي هست که ....
سري به چاه زدم يه چاه بود فقط يه چاه که ميله هايي روي اون رو گرفته بود!(الان عوض شده نميدونم!)ميديدم که همراهام و کساني ديگه چطور نامه نوشتند و ريختند توي اون چاه!و ...
وقتي کسي اين چنين از مخلوقات خدا طلب يه چيز کنه واقعا به فکر ميافتم که واقعا چرا اينها رو انجام ميده.
شما دوست عزيزي که فيلم محمد(ص) رسول الله رو ديدي اما تا به حال فکر کردي که چرا اعراب رو مشرک مي گفتند.خطابم تنها شما نيست همه است!
تا به حال فکر کردي چرا محمد(ص) اونا رو مشرک خطاب ميکرد نه کافر!
آره دوست عزيز اونا هم وقتي مشتي چند تا تيکه چوب و سنگ رو پرستش ميکردند ميگفتند که ما مي دانيم اين چند تکه چوب و سنگ کاري برا ما انجام نميده ولي روحي که اون سنگ از خدا داره و نمادي از خدا بروي زمين هست توانايي و قدرت انجام همه کاري رو داره!(bigmasoud تو تايپيک هاي ديگه اشاره کردند)
دوست عزيز من آن زمان يه مسلمان پايبند بودم ولي:
من خونده بودم که محمد(ص) وقتي ميخواست به صحرا بره دايه اش حليمه يه گردنبند گردنش انداخت! دليلش رو جويا شد.حلميه گفت که اين تو را از بديها و حوادث ناگوار دور ميکنه!
محمد(ص) زود اون رو پاره کرد و دور انداخت!
و فرمود:همان خدايي که من رو آفريده خودش من رو محافظت ميکنه!
محمد در اين زمان کودکي بيش نبود که اين حرف زد.
شما که اعتقاد نداريد چرا مدير تالا اسلام و قران شديد.
من با اينکه با اعتقادات فلق عزيز همسو نيستم و به چيزهايي که او اعتقاد دارد من اعتقاد ندارم باز هم، او را قبول دارم.چون ميدانم که از مسلماني سر پيچي ننموده و حرفي خلاف مسلمان شيعه نزده!
آري دوست من يه مسلمان موظف شده به اعتقادِ
اصول دين و فروع دين، ولي در هيچ کدام نگفته که
نظر خود رو نگو!
من قبلا اين متن زير رو تو يه تايپيک ديگه گفتم و يه بار ديگه ميگم:
اين بحث ها هر چند به يه نتيجه واحد نخواهد رسيد ولي باعث مي شود که انسان بسط اطلاعاتي خود افزايش دهد و با نظرات جديد روبرو گردد و بفهمد که هر چند ما مي گوييم مسلمانيم ولي تفاوت زيادي بين عقيده هاي "دو شيعه" يا "دو سني" يا دو .... با هم است است (البته در موارد روزمره را مي گوييم نه مسايل تاريخي) است.
در ضمن هيچ وقت يادتان نرود مسائل انساني مانند مسائل فيزيک، شيمي،رياضي نيست و مسائل انساني با دو تا دو تا چهار تا حل نميشود! اگر ميشد باز ما انسان نبوديم چون انديشدن،آگاهي،پرسيدن و.... از بين مي رفت!
دو جمله ي زير را در نظر بگيرد:
1-در رياضي 1 با 1 برابر است.
2- در علوم انساني 1 با 1 برابر نيست!(رجوع شود به شعر گلسرخي)
جالب تر است که بدانيد که شما در جهان نمي توانيد دو آدم پيدا کنيد که تمام عقايدشان و رفتارشان واعمالشان يکي باشد و هر کس کاراکتر مخصوص به خود را دارد.
برای فهم بیشتر این رو میگم:
درجهان تقریبا 6 میلیارد نفر زندگی میکند.
تمام آنها به خدا اعتقاد ندارند!
تمام انهایی که به خدا اعتقاد دارند ادیان رو قبول ندارند!
تمام آنهایی که به اسلام اعتقاد دارند ادیان دیگر رو قبول ندارند!(ادیان دیگر رو انحرافی میبیند!)
تمام مسلمانان مسئله امامت رو قبول ندارند!فقط شیعیان قبول دارند!
تمام شیعیان به روحانیت حاکم (اخوندها) اعتقادی ندارند!
تمامی آخوندها حکومت را رو قبول ندارند!
تمامی حکومت مردم رو رو مرجعی برای تصمیم گیری نمیدانند!
تمامی مردم ............

موفق و سربلند باشيد.
يا حق