اگه بتونم کمک کنم (حتماً بیا چون میتونی!)

samane joon

عضو جدید
سلام بچه ها...
راستش اون رو كه من اين چيز ها رو نوشتم بعدش زود ار تايپيك رفتم نتونستم جواب هاي پر ار فيض تون رو بخونم ...
اولا اينكه بهتره بريد پروفيالم رو ببينيد بعد بگيد كه من چي ميدونم يا نميدونم ؟
ثانيا ...
چرا از اين كه گفتم فني نيستيد ناراحت شديد
همانظور كه يكي از دوستاتون گفته بود شما در واقع رشته مديريت صنايع هستيد اين مديريت منحصر به رشته هاي فني نميشه ...
من حداقل چند تا ارشد صنايع رو ميشناسم كه در تجارت بسيار موفق هستند و اين كه همه صنايع بزرگ كشور و همه سيستم هاي توليدي نياز به سامان دهي دارند كه اين كار منحصر به رشته شماست ...
پس ناراحت نشو ...
فني بودن يا نبودن مهم نيست مثل اين كه بگيد فارسي مهمتره يا رياضي ...
در ثاني در خصوص رشته كشاورزي ...
رشته كشاورزي شاخه آبياري تنها رشته اي هست كه مي تواند در ارشد با رشته عمران ازمون بدهد چون حدود 70% واحد هاي اون مثل عمراني هاست كه تازه باز هم اين مسئله اي نيست چون رشته ليسانس فيزيك هسته اي هم تو ارشد با برق هم گروهه ...
دوستم به جاي خصومت
بهتره نسبت به رشته ات شناخت داشته باشي
اينم براي كسايي كه پرسيدن كه تو از رشته صنايع چي ميدوني ...
من تمام نرم افزار هاي مديريت برنامه ريزي تو رشته شما رو كاملا بلدم ... و خودم در همه پروژه هام اين كار رو انجام ميدم البته وضيفه من نيست ولي چون دوست داشتم ياد گرفتم و براي ايزو گرفتن هم لازم بود كه همه پروژه هاي بزرگ كشور علاوه بر ملاحظات فني در مديريت ارزش و مديريت برنامه ريزي بررسي شوند.
موفق باشيد

Pro

عضو جدید
سلام؛ چه عنوان بامزه ای برای تاپیکتون انتخاب کردید! من هم خوشحال می‏شم بتونم به شما و سایر دوستان کمک کنم.

tigerman_h

عضو جدید

shapari

عضو جدید
خواهش می‏کنم :gol:
امیدوارم این خبر پایینیه به کارت بیاد:thumbsdown:
منبع: http://www.100salegi.ir
رشته انرژی در مراکز آموزش عالی کشور تدریس می شودچهار شنبه, 25 دي 1387 18:02 مدیرساختمان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از تأسیس رشته انرژی در مراکز آموزش عالی کشور خبر داد و گفت: برای نخستین بار در عرصه صنعت کشور، صنعت نفت با یکصد سال سابقه رشته تحصیلی تعریف و ایجاد کرد.
مهندس ابوالقاسم لطفی در گفت و گو با خبرنگار یکصدسالگی نفت افزود: رشته مکانیک گرایش انرژی در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران و رشته بهینه سازی مصرف انرژی در گرایش های ساختمان و صنعت در مقطع كاردانی، دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی راه اندازی شده است.
لطفی بهینه سازی انرژی و مبحث 19 ، گرمایش از كف، نرم افزارهای انرژی، كارگاه عایق كاری، كارگاه پنجره و شیشه های دوجداره، سیستم های تولید و تبدیل انرژی، كارگاه تخصصی ممیزی انرژی واحدهای صنعتی، را برخی از دروس تخصصی رشته بهینه سازی مصرف انرژی خواند.
وی همچنین برنامه ریزی استراتژیك انرژی، مدیریت انرژی، آزمایشگاه شبیه سازی و برچسب انرژی را از دروس تخصصی رشته مکانیک با گرایش انرژی خواند.
مدیرساختمان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت یادآور شد: فارغ التحصیلان رشته بهینه سازی مصرف انرژی گرایش ساختمان می توانند به عنوان تكنسین ممیزی انرژی در بخش ساختمان، تكنسین در نصب پنجره های U.P.V.C و شیشه های دوجداره و تكنسین عایق كاری بخش ساختمان مشغول به کار شوند.
وی همچنین تصریح کرد: فارغ التحصیلان رشته بهینه سازی مصرف انرژی گرایش صنعت نیز می توانند به عنوان تكنسین ممیزی انرژی در صنایع انرژی بر و تكنسین چك لیست انرژی در صنایع به فعالیت ادامه دهند، همچنین فارغ التحصیلان مهندسی مكانیك گرایش انرژی می توانند به عنوان مدیر انرژی واحد صنعتی و كارشناس ناظر انرژی در ساختمان مشغول به کار شوند.
لطفی یادآور شد: پیش از این در حوزه انرژی در ایران رشته مهندسی سیستم های انرژی در مقطع کارشناسی ارشد به ترتیب در دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی خواجه نصیر و در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات چند سالی است که جزو رشته های شناور دانشگاه های کشور است و در واقع از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد رشته های مهندسی مکانیک، شیمی، فیزیک و برق دانشجو می پذیرد.
وی ادامه داد: رشته مهندسی سیستم های انرژی از ابتدای ورود به دانشگاه ها حمایت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت را در تدوین و تهیه پروژه ها به همراه داشته است، این رشته دو سال است که دانشگاه آزاد به صورت شناور در مقطع دکترا پذیرش دارد.
مدیرساختمان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت بر لزوم ایجاد دپارتمان های انرژی در دانشگاه ها تأکید کرد و گفت: تعامل حرفه ای بین صنعت و دانشگاه در کشور ایجاد نشده است؛ جای خالی مطالعات انرژی در رشته های مهندسی در دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی مشاهده می شود که باید در این زمینه فعالیت های جدی تر انجام گیرد.

مهندسی انرژی داریم! چرا نداریم! من ترم 4 ارشد همین رشته ام....
این رشته فقط تو مقطع ارشد هست البته فکر میکنم از امسال قراره لیسانس هم بگذارند...

داشگاه شریف و علوم تحقیقات این رشته رو داشتن از سالها پیش. خیلی هم اساتید قوی و با سابقه ای تدریس می کنند.... به دلیل ساست های نا درست در زمینه انرژی این رشته هنوز جایگاه خودش رو پیدا نکرده ولی یکی دو سالی هست که با مهم شدن وضعیت بحرانی انرژی این رشته داره خودش رو واهمیتش رونشون میده

ed323

عضو جدید
مهندسی انرژی داریم! چرا نداریم! من ترم 4 ارشد همین رشته ام....
این رشته فقط تو مقطع ارشد هست البته فکر میکنم از امسال قراره لیسانس هم بگذارند...

داشگاه شریف و علوم تحقیقات این رشته رو داشتن از سالها پیش. خیلی هم اساتید قوی و با سابقه ای تدریس می کنند.... به دلیل ساست های نا درست در زمینه انرژی این رشته هنوز جایگاه خودش رو پیدا نکرده ولی یکی دو سالی هست که با مهم شدن وضعیت بحرانی انرژی این رشته داره خودش رو واهمیتش رونشون میده
سلام میشه بپرسم رشته ی لیسانستون چی بوده؟
یکی از دوستان من خیلی مصممه که این رشته را برای ارشد بخونه البته منم قصد داشتم اما نظرم عوض شد ! اگه لطف کنید و بهم اطلاعات بیشتری بدید ممنون میشم !

azadeh_sh

عضو جدید
اینطور که به من گفتن اگه یکبار ریاضی1 افتاده باشی ریاضی2رو نمیوفتی تا1پاس کنی.ام اگه بار اولت باشه برمیداری ریاضی2 هم میوفتی(البته اگه پارتی داشته باشی هیچکدوم ازاینا مهم نیست)

azadeh_sh

عضو جدید
بچه ها یه سوال:اگه استاتیک با تحقیق در عملیات1 با روش تولید1 تو ترم بهمن بردارم سخت نمیشه؟

ed323

عضو جدید
بچه ها یه سوال:اگه استاتیک با تحقیق در عملیات1 با روش تولید1 تو ترم بهمن بردارم سخت نمیشه؟
سلام ازاده جان
به نظر من استاتیک درس خیلی سختی نیست فقط باید یه سری قواعد و ریزه کاری ها رو بلد باشی دیگه بقیه اش چیزی نداره من خودم ترم 2 ورش داشتم تحقیق هم خیلی قشنگه و به نظر من اصلا درس سنگین و سختی نیست روش 1 هم که گلابیه به نظر من بردار من وحشتناکتر از اینا رو باهم داشتم ...!

azadeh_sh

عضو جدید
سلام ازاده جان
به نظر من استاتیک درس خیلی سختی نیست فقط باید یه سری قواعد و ریزه کاری ها رو بلد باشی دیگه بقیه اش چیزی نداره من خودم ترم 2 ورش داشتم تحقیق هم خیلی قشنگه و به نظر من اصلا درس سنگین و سختی نیست روش 1 هم که گلابیه به نظر من بردار من وحشتناکتر از اینا رو باهم داشتم ...!
سلام.مرسی از راهنماییت.راستی گارگاه ماشین افزار2 پیشنیاز روش تولیده اما من همنیاز کردم با تولید.مشکلی پیش نمیاد؟

ed323

عضو جدید
سلام.مرسی از راهنماییت.راستی گارگاه ماشین افزار2 پیشنیاز روش تولیده اما من همنیاز کردم با تولید.مشکلی پیش نمیاد؟
سلام خانومي خواهش ميكنم
من خودم همين كارو كردم اما شايد سيستم دانشگاه شما فرق داشته باشه شما حتما با استاد راهنمات صحبت كن كه يه وقت خدايي نكرده مشكلي پيش نياد
در مورد سوال قبليت كه نظرمو بهت گفتم يه توصيه دارم از بچه هاي ترم بالايي در مورد استاداي اون درسا بپرس اگه خيلي سختگير باشن بايد بيشتر رو اون درسا وقت بذاري يعني بايد زياد درس بخوني !

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال اگه 3 ترم متوالی مشروط بشی اخراجی یا 3 ترم در طول تحصیل؟

(ببری جان شما حتما در این مورد نظر بده)

:(

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.تو چارت نوشتن برای ترم5به بعد.من ترم3 برداشته بودم بهم گفتن باید حذف کنم چون بعدا مشکل پیش میاد

مشکل که پیش نمیاد .چارت که معیار اصلی نیست

الان خودشون اصلا چیزی که تو چارت ترم اول بودو به من ندادن

saber.rad

عضو جدید
سلام مهندسين عزيز من دانشگاه پيام نور اروميه صنايع مي خونم و اين ترم(6) مي خوام استاتيك بر دارم چه پيشنهادي داريد براي خوندنش. منبعش هم مريام و سوالارو ظاهرا استاد دانشگاه ما ميده و خيلي سخت ميگيره. هر اطلاعي در اين مورد داريد لطفا از من دريغ نكنيد
خييييييلي ممنون :gol::heart::gol:

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسين عزيز من دانشگاه پيام نور اروميه صنايع مي خونم و اين ترم(6) مي خوام استاتيك بر دارم چه پيشنهادي داريد براي خوندنش. منبعش هم مريام و سوالارو ظاهرا استاد دانشگاه ما ميده و خيلي سخت ميگيره. هر اطلاعي در اين مورد داريد لطفا از من دريغ نكنيد

خوب تا اينجاش كه مثل من بودين..:)من ترم 3 برداشتم:redface:براي خوندش خيلي بايد وقت بذارين..تمرينهاي كتاب رو بايد حل كنين..خيلي سركلاس خوب بايد گوش بدين..چيز سختي نداره فقط خيلي مفهوميه..و تعداد سوالات كتابش هم زياده..ولي خوب بايد تمرين كنين تا نتيجش رضايتبخش بشه:gol:

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب تا اينجاش كه مثل من بودين..:)من ترم 3 برداشتم:redface:براي خوندش خيلي بايد وقت بذارين..تمرينهاي كتاب رو بايد حل كنين..خيلي سركلاس خوب بايد گوش بدين..چيز سختي نداره فقط خيلي مفهوميه..و تعداد سوالات كتابش هم زياده..ولي خوب بايد تمرين كنين تا نتيجش رضايتبخش بشه:gol:

:cry::cry::cry:

واسه ما فکر کنم کتابمون جانسون باشه :cool:

ما که از فردا استارتشو میزنیم :surprised:

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه كه..واسه ما مريام بود..سختر از جانسون:cry:

به اميدخدا خوب استارتشو بزني جوون:)

حالا من که نمیدونم :D

البته فکر نمیکنم سخت و اسون باشه

چون باید سرفصلاش یکی باشه . بستگی به نحوه ی گفتن استاد داره و امتحان :cry:

shapari

عضو جدید
سلام میشه بپرسم رشته ی لیسانستون چی بوده؟
یکی از دوستان من خیلی مصممه که این رشته را برای ارشد بخونه البته منم قصد داشتم اما نظرم عوض شد ! اگه لطف کنید و بهم اطلاعات بیشتری بدید ممنون میشم !

من رشته ام مهندسی شیمی بود. تو این رشته بیشتر مکانیک ها میان بعد شیمی و برق

tigerman_h

عضو جدید
سلام
فکر نمیکنم چندان مشکل باشه.
سلام خانومي خواهش ميكنم
من خودم همين كارو كردم اما شايد سيستم دانشگاه شما فرق داشته باشه شما حتما با استاد راهنمات صحبت كن كه يه وقت خدايي نكرده مشكلي پيش نياد
در مورد سوال قبليت كه نظرمو بهت گفتم يه توصيه دارم از بچه هاي ترم بالايي در مورد استاداي اون درسا بپرس اگه خيلي سختگير باشن بايد بيشتر رو اون درسا وقت بذاري يعني بايد زياد درس بخوني !
ممنون که در غیاب من، جواب دوستان رو دادید.
درس اصول حسابداری واسه ترم 2 زوده؟
از لحاظ خود درس، نه. اما شاید اگه یه کم دیرتر برداری به خاطر بالاتر رفتن دانشت، دیدگاهت بهتر بشه.
نه...:gol: تازه درس خيلي راحتيههههههه
:gol:
یه سوال اگه 3 ترم متوالی مشروط بشی اخراجی یا 3 ترم در طول تحصیل؟

(ببری جان شما حتما در این مورد نظر بده)

:(
شاید هیچکدوم!!
فکر کنم قانون سه ترم متناوب یا دو ترم متوالیه. اما معمولا شورای دانشکده و دانشگاه تا یکی دو ترم تخفیف میدن که دانشجوها مشتری شن!
سلام.تو چارت نوشتن برای ترم5به بعد.من ترم3 برداشته بودم بهم گفتن باید حذف کنم چون بعدا مشکل پیش میاد
احتمالاً قوانین داخلی دانشکده و دانشگاهتون باعث این امر شده.
مشکل که پیش نمیاد .چارت که معیار اصلی نیست

الان خودشون اصلا چیزی که تو چارت ترم اول بودو به من ندادن
:redface:
:cry::cry::cry:

واسه ما فکر کنم کتابمون جانسون باشه :cool:

ما که از فردا استارتشو میزنیم :surprised:
بچه‏ها لطف کردن و منبع رو معرفی کردن. به نظر من استاتیک بیشتر تو مایه‏های فیزیکه (قوانین نیوتن و دینامیک و ...) البته یه سری مباحث جدید هم داره. کتاب جانسون رو خیلی جاها استفاده میکنن.