[مسابقه] اگه گفتی ...؟

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
حمیدرضا یه رنگی به فرهاد بزن بگو بیا سوال بزاره و بره....
ازشم خبر بگیر خواستگاری چی شد؟؟؟؟

جان؟؟؟

اگر فرهاد نیومد تا شب یکی سوا بزاره...
مرسی
شمارش عوض شده قرار شد زنگ بزنه بهم هنوز نزده اگه نیومد تا شب خودم سوال میذارم.اهای فرهاد خابالو بیا سوال بذار

ormuzd

عضو جدید
عجب اینجا اگه به سوال جواب بدن به آدم زن هم می دن ؟؟؟؟؟ :surprised::D

اره عزیز البته مسئولش زهرا خانومه;):D

!OKkkeeeeeey ;) البته ما خدمت زهرا خانم عجیب ارادتمندیم :gol:هم اسمشون قشنگه و همین طور که پیداست آدم جالبی هستند.

آب آوردن تو الک هم با من....
بابا ای ول ! :D دادا چرا اینقدر ما رو شرمنده می کنی!!!!! :surprised::surprised::surprised:

اره دوست گلم .....
شما شرکت کنید ................

حتماً به روی چشم!!! ;)

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
!OKkkeeeeeey ;) البته ما خدمت زهرا خانم عجیب ارادتمندیم :gol:هم اسمشون قشنگه و همین طور که پیداست آدم جالبی هستند.

بابا ای ول ! :D دادا چرا اینقدر ما رو شرمنده می کنی!!!!! :surprised::surprised::surprised:

حتماً به روی چشم!!! ;)

لطف دارید دوست گلم

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حالا که خبری از فرهاد خان نیست من خودم با اجازه دوستان سوال میذارم.

اگه گفتی ......

1- ایا انسولین به طور طبیعی و در حالت عادی در ادرار دیده میشود؟ چرا؟ و چه سیستمی وظیفه کنترل غلظت ان را در خون به عهده دارد؟
سوال مربوط به مباحث هورمون شناسی است و جواب بسیار ساده و کوتاه است.

2- سلولهای PP در کجا قرار دارند و وظیفه انها چیست؟

دوستان از دو سوال بالا یکی را به دلخواه جواب دهید

مدت پاسخگویی 48 ساعت

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه گفتی ......

1- ایا انسولین به طور طبیعی و در حالت عادی در ادرار دیده میشود؟ چرا؟ و چه سیستمی وظیفه کنترل غلظت ان را در خون به عهده دارد؟

مدت پاسخگویی 48 ساعت

سوال یک
ببخشید نشد سرچ کنم به حافظم رجوع کردم
انسولین تو لوزالمعده تولید میشه
لابد یه قسمتی از مغز هست که این ماده رو کنترل میکنه که من نمیدونم

اون سلولها هم اصلا نمیدونم چی هستن

ببخشید دیگه
موفق باشید

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه گفتی ......

مدت پاسخگویی 48 ساعت
اقایون و خانومای مهندس کجایین پس سوال به این سادگی 48 ساعت داره تموم میشه.من که دیگه جواب نمیدم خودم به سوال.نکنه باید بریم از بخش مخابرات و شیمی بگیم به دوستان بیان جواب بدن؟؟؟؟؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:w00::w00:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقایون و خانومای مهندس کجایین پس سوال به این سادگی 48 ساعت داره تموم میشه.من که دیگه جواب نمیدم خودم به سوال.نکنه باید بریم از بخش مخابرات و شیمی بگیم به دوستان بیان جواب بدن؟؟؟؟؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:w00::w00:

حالا یه سوال طرح کرده هااااااااااااااااااااا
من که جواب دادم.....

فکر کنم عصبی هستی نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس زن بی زن............اصرارم نکن همینه .....

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا یه سوال طرح کرده هااااااااااااااااااااا
من که جواب دادم.....

فکر کنم عصبی هستی نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس زن بی زن............اصرارم نکن همینه .....
اشتباه جواب دادی اخه.میگم بوجیکا بیان بلگ درختاتو بخورنا:w07:

ormuzd

عضو جدید
دوست عزیز جناب جویای اندیشه فکر کنم اگه شما منابعی که ازش سوال طرح می کنی رو هم معرفی کنی خیلی بهتر باشه (مثل یه امتحانOpen book) !!! :D

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز جناب جویای اندیشه فکر کنم اگه شما منابعی که ازش سوال طرح می کنی رو هم معرفی کنی خیلی بهتر باشه (مثل یه امتحانOpen book) !!! :D
دوست من منابع نیازی نیست این مطالب تو همه کتابهای بیوشیمی و هورمون شناسی پیدا میشه.ساده هست . در ثانی الان هر سوالی که باشه در کسر ثانیه میشه جوابشو از اینترنت پیدا کرد با یه سرچ ساده از گوگل;)

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه گفتی ......

مدت پاسخگویی 48 ساعت
بازم با این حال جواب سوال رو خودم میذارم دوباره یه سوال ساده عمومی تر مطرح میکنم;)

1- انسولین به سرعت از خون پاکسازی میشود و نیمه عمر ان کمتر از 10 دقیقه است.و بوسیله سیستم انزیمی انسولیناز که در جگر و کبد و ماهیچه وجود دارد این کار انجام میگیرد.به همین خاطر در حالت طبیعی انسولین در ادرار دیده نشده و یا مقدار ان یسیار اندک است.

2- سلولهای pp نیز در بخش برون ریز یا اگزو کرین پانکراس قرار دارند و ترکیبی به نام پلی پپتید پانکراس تولید میکنند
:w17::w17::w17:

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سوال دیگه نیاز به جستجو نداره مطمئنم همه بلدن.;):w12:
علت محدودیت استفاده از گندم و محصولات جانبی اون در خوراک جوجه گوشتی با سن کم چیه و تا چه سنی این محدودیت وجود داره؟
زمان پاسخگویی 24 ساعت

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سوال دیگه نیاز به جستجو نداره مطمئنم همه بلدن.;):w12:
علت محدودیت استفاده از گندم و محصولات جانبی اون در خوراک جوجه گوشتی با سن کم چیه و تا چه سنی این محدودیت وجود داره؟
زمان پاسخگویی 24 ساعت
جایزه نقدی چطوره بذاریم برای این تاپیک دوستان؟خسته نباشید از این همه رقابت برای پاسخگویی به سوال;)
اصلا امان نمیده کسی جوهر سوال خشک بشه . هنوز سوال نیومده جوابش میاد زودتر:w17:

cairo

عضو جدید
جایزه نقدی چطوره بذاریم برای این تاپیک دوستان؟خسته نباشید از این همه رقابت برای پاسخگویی به سوال;)
اصلا امان نمیده کسی جوهر سوال خشک بشه . هنوز سوال نیومده جوابش میاد زودتر:w17:
بازم من باید جواب بدم حتما. خوبه هفته ای یه بار سر میزنم به اینجا مگر نه سوال ها رو دستتوم باد میکنه.چرا راستی کسی جواب نمیده ؟ خیلی کم کارن بچه های علوم دامی:mad:
گندم محدودیت داره دیگه تو جیره طیور کم سن خصوصا بوقلمان( بوقلمون) ادبیش میشه بوقلمان. مثل نون و نان:D
برای اینگه گلوتن داره و گلوتن عامل چسبندگی روده و بی ادب نشه مقعده د رجوجه زیر 10 % اقا مجازه.گندم نبندید به خیک جوجه ها دیگه ااااا:mad:
خوبم اینم جواب سوال.
هر کی تغذیه پاس کرده باشه باید جواب بده اینا رو.

cairo

عضو جدید
خوب از اونجا که شبا گرفتاریم بیشتر از روزا هست و میدونم جوابم درسته ;) خواهش میکنم تشویق نکنید:razz:اقا خواهش کردم. استدعا میکنم. :D
پس سوال بعدی رو میذارم ایشالا که از حالت کسادی در بیاد این تاپیک. مصطفی هم که جواب میداد دیگه مثل اینکه غیر فعال میزنه

اسید های امینه ضروری در طیور چیه و چه اسیدهای امینهای باید به صورت دستی به عنوان مکمل اضافه بشه به خوراک;)
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

tititoti

عضو جدید
خوب از اونجا که شبا گرفتاریم بیشتر از روزا هست و میدونم جوابم درسته ;) خواهش میکنم تشویق نکنید:razz:اقا خواهش کردم. استدعا میکنم. :D
پس سوال بعدی رو میذارم ایشالا که از حالت کسادی در بیاد این تاپیک. مصطفی هم که جواب میداد دیگه مثل اینکه غیر فعال میزنه

اسید های امینه ضروری در طیور چیه و چه اسیدهای امینهای باید به صورت دستی به عنوان مکمل اضافه بشه به خوراک;)

نه فدات شم..
من این شنبه امتحان دارم...باید یه سفر برم....
ایشالله بعد از امتحان در خدمتتون هستم.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم من باید جواب بدم حتما. خوبه هفته ای یه بار سر میزنم به اینجا مگر نه سوال ها رو دستتوم باد میکنه.چرا راستی کسی جواب نمیده ؟ خیلی کم کارن بچه های علوم دامی:mad:
گندم محدودیت داره دیگه تو جیره طیور کم سن خصوصا بوقلمان( بوقلمون) ادبیش میشه بوقلمان. مثل نون و نان:D
برای اینگه گلوتن داره و گلوتن عامل چسبندگی روده و بی ادب نشه مقعده د رجوجه زیر 10 % اقا مجازه.گندم نبندید به خیک جوجه ها دیگه ااااا:mad:
خوبم اینم جواب سوال.
هر کی تغذیه پاس کرده باشه باید جواب بده اینا رو.

افرین
عالیه
اگر تو نبودی حمیدرضا چیکار میکرد؟؟؟
اگر من نبودم شما ها چیکار میکرید؟؟؟

دست درد نکنه حمیدرضا سوالت جالب بود
ممنونم فرهاد جان جواب عالی تر بود

مرسی

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه فدات شم..

ایشالله امتحانتو عالی بدی
با دل راحت و لب خندونو و حواس جمع بیای
سفر به خیر و بی خطر

موفق باشی

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه فدات شم..
موفق باشی مصطفی جان :w17::w17:
افرین
عالیه
اگر تو نبودی حمیدرضا چیکار میکرد؟؟؟
اگر من نبودم شما ها چیکار میکرید؟؟؟

دست درد نکنه حمیدرضا سوالت جالب بود
ممنونم فرهاد جان جواب عالی تر بود

مرسی

خودتم عالی هستی.:w17::w17::w17:

تو که اگه نباشی اصلا نمیشه. بهترین مشوق تالار کشاورزی:w30::w30::w30::w30:
ایشالله امتحانتو عالی بدی
با دل راحت و لب خندونو و حواس جمع بیای
سفر به خیر و بی خطر

موفق باشی
بیا یه سوال جواب ده داشتیم اونم خارجکی شد. حالا خارج نره این فرهاد چی میشه؟:w00::w00:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

اسد امینه های ضروری اینکه یا بدن قادر به سنتزش نیست یا سرعت سنتز پایینی داره برای همین باید به جیره غذایی اضافه بشه

11 اسید آمینه ضرورری هست از مجموع 22 تا

هیستیدین - آرژنین - لیزین - ترپتوفان - ایزولوسین - لوسین - متیونیت - وانیل - تریونین - فنا آلانیل - سیستین

منبع : http://ghasem17.blogsky.com/category/cat-9/

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسد امینه های ضروری اینکه یا بدن قادر به سنتزش نیست یا سرعت سنتز پایینی داره برای همین باید به جیره غذایی اضافه بشه

11 اسید آمینه ضرورری هست از مجموع 22 تا

هیستیدین - آرژنین - لیزین - ترپتوفان - ایزولوسین - لوسین - متیونیت - وانیل - تریونین - فنا آلانیل - سیستین

منبع : http://ghasem17.blogsky.com/category/cat-9/
افرین به زهرای گل گلاب با امادگی 125 درصد. علوم دامیا ببینن. رشته دختره تازه باغبانیه ها:w17::w17::w17::w17::w17:
خوب خودت برنده ای سوال بعدی رو بذار . فرهاد که رفتنی شد.من به جاش برنده اعلامت میکنم:w23:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرین به زهرای گل گلاب با امادگی 125 درصد. علوم دامیا ببینن. رشته دختره تازه باغبانیه ها:w17::w17::w17::w17::w17:
خوب خودت برنده ای سوال بعدی رو بذار . فرهاد که رفتنی شد.من به جاش برنده اعلامت میکنم:w23:

ممنونم
چشم

سوال؟
چرا آب آبخوری های مرغها رو خنک میکنن؟؟؟

محمودح

عضو جدید
ممنونم
چشم

سوال؟
چرا آب آبخوری های مرغها رو خنک میکنن؟؟؟
1-مطمئن نيستم ولي فكر كنم براي جلوگيري از استرس باشه.
2-تبخير سطحي آب كم بشه در نتيجه درصد رطوبت سالن پايين بيادواز بوجود اومدن بيماريهايي كه در اثر رطوبت بالا بوجود ميان جلوگيري بشه

بالا